Jump to content
Külaline

Kätekõverdused (vastupidavus)

Recommended Posts

Külaline

Tere,

Soov arendada jõuvastupidavust ja sai kokku nokitsetud väikene kava. Koostasin selle internetist loetud info põhjal.

Eesmärgiks EKV üldfüüsilise testi kätekõverduste osas teha võimalikult hea sooritus. Ehk siis ideaal oleks 82 kätekõverdust 2 minuti jooksul.

Hetke tulemus jääb 2 minuti jooksul sinna 40-50 kanti.

Mida siis netist lugesin? Palju on selliseid jutukesi, kus soovitatakse teha kätekõverdusi 3-5x nädalas. Seega valisin 3x, sest kui rohkem teha siis olen kindel, et ei lihas ei taastu kindlalt ära. Samas sooviks jätkata ka üldkehalist treeningut. Saalis käin E, K, R.

Seal kus seeriate arvu taha pole kordust märgitud pakun umbes 8-12 kordust...

*Esmaspäev

1.Kätekõverdused 4s max

2.lend rinnale 3s

3.kitsa haardega kätekõverdused (triitsepsile) /kolbapurustaja 3s

4.Triitseps plokil: 3-4s

5.Biitsepsile kangitõsted 4s

6.Biitseps masinal 3s

7.Kõht 6s max

Kolmapäev

1.Kükk kand turjal 4s

2.Harkkükk 3s

2.Masinal jalasirutused 3s

3.Masinal jala tagaosa 4s

4.kätekõverdused 4s max

5.1 -2harjutust säärtele 3-s

6. Lend hantlitega küljele 3s

7.lend hantlitega ette 3s

8.ettepoole kummardates hantlitega lend (õla tagaosa) 3s

Reede

1.Kätekõverdused 4s max

2.lendamine hantlitega rinnale 3s

3.Trapetsile õlakehitused 3s

4.Lõuatõmbed lai haare 3s

5. lõuatõmme kitsalt althaare 3s

6.Ploki tõmbed kõhtu 3s

7.jõutõmme mitte väga raske 3s

8.keretõsted seljale 3s

9.Kõht 6s

Niisiis kiitke või laitke...maha tehakse see kava niikuinii, aga ehk oskab keegi midagi tarka öelda. Mida võiks ümber muuta?

Muudetud kasutaja taivox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseenesest kava tundub sul ok olevat, aga arvesta sellega, et treenides paraneb su vastupidevus selles kordusvahemikus. Niiet kui treenid triitsepsit 6-8 kordusega, mis on vbl 15 sek, siis kardan et see võib hakata su kätekõverdusi tagasi hoidma.

Ise olen kunagi pulli pärast seda kätekõverdusepulli ka samal eesmärgil teinud. Seega julgen vastu vaielda, et kui teha 5x siis ei taastu ära. Kätekõverdused on mahutreeningule väga hästi alluvad.

Ise tegin peaaegu iga päev 1000 kätekõverdust, kui veel saalis ei käinud ja mõtlesin et teeks endal sõjaväes selle kätekõverduste asja kergemaks. Rekord mis tegin oli 1500 päevas. Ja taastus ära ning tulemused olid väga kiired tulema. Pigem soovitan sul viimastel päevadel pöörata rohkem rõhku kätekõverdustele ja rind erinevate langevate seeriate jm tühjaks tõmmata, siis teha üks korralik laadimine ja n.ö. üle puhkamine, nagu mina seda nimetan. Endal on parimad trennid tulnud just ülemagamise pealt :D. Veidi ekstreemne ehk, aga igaühele oma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Iseenesest kava tundub sul ok olevat, aga arvesta sellega, et treenides paraneb su vastupidevus selles kordusvahemikus. Niiet kui treenid triitsepsit 6-8 kordusega, mis on vbl 15 sek, siis kardan et see võib hakata su kätekõverdusi tagasi hoidma.

Ise olen kunagi pulli pärast seda kätekõverdusepulli ka samal eesmärgil teinud. Seega julgen vastu vaielda, et kui teha 5x siis ei taastu ära. Kätekõverdused on mahutreeningule väga hästi alluvad.

Ise tegin peaaegu iga päev 1000 kätekõverdust, kui veel saalis ei käinud ja mõtlesin et teeks endal sõjaväes selle kätekõverduste asja kergemaks. Rekord mis tegin oli 1500 päevas. Ja taastus ära ning tulemused olid väga kiired tulema. Pigem soovitan sul viimastel päevadel pöörata rohkem rõhku kätekõverdustele ja rind erinevate langevate seeriate jm tühjaks tõmmata, siis teha üks korralik laadimine ja n.ö. üle puhkamine, nagu mina seda nimetan. Endal on parimad trennid tulnud just ülemagamise pealt :D. Veidi ekstreemne ehk, aga igaühele oma.

Ehk siis peaksin kõiki harjutusi pikemalt tegema? Näiteks ajaliselt et 1 seeria 30 või 60 sekundit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk siis peaksin kõiki harjutusi pikemalt tegema? Näiteks ajaliselt et 1 seeria 30 või 60 sekundit?

Mina sellest vastupidavuse vaatenurgast ütleks nii jah. 8 korduse juures peaks juba 30 sek piir iseenest lähedal olema, aga ma ka ei tea, kuidas sa seda teed. Olen näinud ka 8 kordust 8 sekundiga näinud, ja mitte harva :D .

Lisaks võtaksin ka need kätekõverdused sealt jala ja õla trenni keskelt ära, ja teeksin need kasvõi kodus. Ja kätekõverdustel võiksid rõhuda just kiirusele.

Et siin tulebki mängu see, et kumba sa rohkem tahad, kas massi/jõudu või nn jõu vastupidavust (2min). Mõlemat korraga saada on väga raske. Juba see, et kui sa lähed raskemaks, siis on ka kätekõverdusi raskem teha.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Mina sellest vastupidavuse vaatenurgast ütleks nii jah. 8 korduse juures peaks juba 30 sek piir iseenest lähedal olema, aga ma ka ei tea, kuidas sa seda teed. Olen näinud ka 8 kordust 8 sekundiga näinud, ja mitte harva :D .

Lisaks võtaksin ka need kätekõverdused sealt jala ja õla trenni keskelt ära, ja teeksin need kasvõi kodus. Ja kätekõverdustel võiksid rõhuda just kiirusele.

Et siin tulebki mängu see, et kumba sa rohkem tahad, kas massi/jõudu või nn jõu vastupidavust (2min). Mõlemat korraga saada on väga raske. Juba see, et kui sa lähed raskemaks, siis on ka kätekõverdusi raskem teha.

No siiani olen teinud massi ja jõudu üks pool aastakest B) Aga hetkel oleks just soov see jõu vastupidavus, sest seadsin selle endal kunagi eesmärgiks, et suveks 2010 teen EKV testi 300p peale :D

Nagu aru sain, siis need 8-12 kordust teha aeglased? Näiteks pos. faas kiirelt ja mingi 3-5sek negatiivne faas.

Õlatrenni ette toppisin kätekõverdused tunde järgi...Kodus neid eriti mugavteha pole mul. Aga näiteks siis trenni lõpus oleks parem variant?

Muudetud kasutaja taivox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siiani olen teinud massi ja jõudu üks pool aastakest :D Aga hetkel oleks just soov see jõu vastupidavus, sest seadsin selle endal kunagi eesmärgiks, et suveks 2010 teen EKV testi 300p peale B)

Nagu aru sain, siis need 8-12 kordust teha aeglased? Näiteks pos. faas kiirelt ja mingi 3-5sek negatiivne faas.

Õlatrenni ette toppisin kätekõverdused tunde järgi...Kodus neid eriti mugavteha pole mul. Aga näiteks siis trenni lõpus oleks parem variant?

No oma loogika järgi, kuna teen kiireid kätekõverdusi, soovitaks pigem üsna kiiret sooritust, eriti just kontsentrilises faasis. Et plahvatuslikult üles, aeglasemalt alla, umbes nagu sul, aga hoiaks pigem kuskil 2-3 sek piires selle alla tuleku. (Kuigi tegelikult kätekõverduses tuled kiiremini alla, aga seda jõudu läheb sul ehk viimaste korduste juures vaja). Arvan et hoia kordused pigem seal 12 ja vbl isegi viimastel nädalas 15 kandis, ühesõnaga ära vbl isegi väga raskusi suurenda kui sul just väga pikk tee sinna katseni pole. Ja viimased 2 päeva ma ei treeniks üldse.

Ja vbl tõesti siis kätekat pigem jalatrenni lõpus teha.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise treenin vastupidavust jõusaalis esimene kord nii palju kui jõuan u 40. lükket ja siis järgmised nii palju kui jõuan.

Tänan info eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole ise spetsiaalselt kätekõverdusi teinud, kuid seal testis tegin eelmisel aastal 70 kätekõverudst, see aasta ma arvan et teen rohkem. Lihtsalt käi jõusaalis ja treeni tervet keha, küll need kätekõverdused tulevad. Liigne pekk on ka takistuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Ise treenin vastupidavust jõusaalis esimene kord nii palju kui jõuan u 40. lükket ja siis järgmised nii palju kui jõuan.

Okei...seda ma ennem ei teadnud. Suured tänud!

Pole ise spetsiaalselt kätekõverdusi teinud, kuid seal testis tegin eelmisel aastal 70 kätekõverudst, see aasta ma arvan et teen rohkem. Lihtsalt käi jõusaalis ja treeni tervet keha, küll need kätekõverdused tulevad. Liigne pekk on ka takistuseks.

Siiamaani olengi treeninud, kuid kordused on jäänud max 10 juurde...baasharjutustel umbes 4-6 kordust. Siiani on raskused pidevalt kasvanud, kuid kätekõverduste arv on ikka sama :D ütleks et isegi kahanenud mõne korduse võrra. Algul tegin näiteks kätekõverdusi rinnalt surumise asemel...kurb tunnistada aga ei jõudnud 10-t korralikku kordust ka teha.

Eks testimise käigus tulevad head ja vead välja. Igaljuhul tänud B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teed ainult 10 kätekat? siis pead küll neid eraldi ja rohkem treenima:)

Seda oleks võinud ka varem öelda, aga samas ei taibanud küsida ka:)

Sel juhul peaksid tegema ikka kõvasti rohkem kui 4 seeriat ja vbl isegi kodus. Võta algul eesmärgiks teha päevas 100, pärast 150 jne jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teed ainult 10 kätekat? siis pead küll neid eraldi ja rohkem treenima:)

Seda oleks võinud ka varem öelda, aga samas ei taibanud küsida ka:)

Sel juhul peaksid tegema ikka kõvasti rohkem kui 4 seeriat ja vbl isegi kodus. Võta algul eesmärgiks teha päevas 100, pärast 150 jne jne jne

Ei :D Kätekaid tuleb mingi 30 järjest...teiste harjutuste seeriatest rääkisin B) Baasharjutustel olen umbes 4-6 kordust teinud. Jõuan 6tk teha, siis laksin juurde. Muidu minu puhul jõunäitajad ei arene lihtsalt...

Esimene trenn on nüüd tehtud ka...Eks saab mõne nädala pärast näha kas progressi on olnud.

Muudetud kasutaja taivox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin, et tahad Kaitseväe kärekõverduste normi ära teha? Kas oled ajateenistusse minemas? Nii palju ütlen, et ega see sulle midagi juurde anna, kui seal mingid korralikud punktid kirja saada. Hüvesid selle eest ei tule:)

Teiseks. Kui on eesmärk teha palju kätekõverdusi, siis kindlasti pead ka nende treeingut varieerima. Alati ei ole mõtet neid traditsioonilisi kätekõverdusi teha. Ja 3-5 korrast nädalas peaks piisama. Kolmandaks, kindlasti tuleks ka kordustearve tõsta teistel harjutustel.

Puhtalt küll minu arvamus, aga mina teeks korra/kaks korda nädalas neid ka puhkepäevadel. Esialgu võid tõesti ainult jõusaali päevadel neid teha, aga kindlasti võiks mingil hetkel koormust tõsta.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Lugesin, et tahad Kaitseväe kärekõverduste normi ära teha? Kas oled ajateenistusse minemas? Nii palju ütlen, et ega see sulle midagi juurde anna, kui seal mingid korralikud punktid kirja saada. Hüvesid selle eest ei tule:)

Teiseks. Kui on eesmärk teha palju kätekõverdusi, siis kindlasti pead ka nende treeingut varieerima. Alati ei ole mõtet neid traditsioonilisi kätekõverdusi teha. Ja 3-5 korrast nädalas peaks piisama. Kolmandaks, kindlasti tuleks ka kordustearve tõsta teistel harjutustel.

Puhtalt küll minu arvamus, aga mina teeks korra/kaks korda nädalas neid ka puhkepäevadel. Esialgu võid tõesti ainult jõusaali päevadel neid teha, aga kindlasti võiks mingil hetkel koormust tõsta.

Edu!

Ei ole veel niipea teenistusse minemas :D Lihtsalt endal sai eesmärgiks seatud, et selline asi ära teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×