Jump to content
Nesatur

Ujumine või jooksmine?

Recommended Posts

ei ole kursis, aga oletan et jooksmine kulutab rohkem energiat. aga ujumine ei rõhu sul liigestele, niiet kui liigesed haiged, siis uju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasulikum mis mõttes? Mida sa saavutada püüad? Ujudes rakendad töösse palju rohkem lihaseid ja ei rõhu see tegevus ka liigselt liigestele. Jooksmine on lihtsam ja kättesaadavam, kuid rakendab töösse peamiselt jalad ning piinab liigeseid kui kehakaal suur on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlengi just seda, et ujumine peaks olema kasulikum ju kõigile keha lihastele peaegu ja samas peaks ta ka võhma andma nagu jooksmine.

Või ei anna ta võhma ja vastupidavust?

Energia kulutamisega mul probleeme ei ole ja pole vajadust ka.

Seda kulub niigi liiga palju. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle jõudis alles nüüd kohale, mida ma küsida tahtsin.

Et siis: kumb treenib paremini vastupidavust?

Miskipärast arvan, et jooksmine. Rääkimata sellest, et kui jooksmisel tehnika laguneb, siis pole väga hull, aga ujudes läheb ikka väga koledaks kui tegemist pole just väga pika staažiga ujujaga.

Kui tihti näete näiteks jalgpallureid vastupidavustrenniks ujumas :D ?

Aga muidu on ujumine tore küll, inimesed võiks seda rohkem ja puhtamalt ja läbimõeldumalt teha. (k.a. yours truly)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miskipärast arvan, et jooksmine. Rääkimata sellest, et kui jooksmisel tehnika laguneb, siis pole väga hull, aga ujudes läheb ikka väga koledaks kui tegemist pole just väga pika staažiga ujujaga.

Kui tihti näete näiteks jalgpallureid vastupidavustrenniks ujumas :D ?

Aga muidu on ujumine tore küll, inimesed võiks seda rohkem ja puhtamalt ja läbimõeldumalt teha. (k.a. yours truly)

Kas ujutakse enda või teiste jaoks ? B)

Kuidas siis ikka tehnikat täiustada, kui mitte ujudes ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ujutakse enda või teiste jaoks ? :D

Kuidas siis ikka tehnikat täiustada, kui mitte ujudes ? :)

Tehnika on kindlasti oluline nii ujumise kui ja jooksmise puhul. Eks ta kipub lagunema mõlemal alal, kui väga kestvalt tööd tehakse. Seda nii algajatel kui ka kõvematel tegijatel ja mitte ainult neil aladel. Kui keegi on suusatamist jälginud, siis meie meeste puhul näeb tehnika erinevused distantsi alguses ja lõpus väga hästi ära.

Ise valiks ka jooksmise, juba sellepärast, et seal saab pulsi kiiremini üles ning üldjuhul on jooksmisel pulss kõrgem, kui ujumisel. Selle vee tõttu jääb ujudes pulss üsna korralikult madalamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik sõltub ju sellest, kui suure intensiivsusega sa ujud. Ise teen vahelduseks rahulikult ujumisele ka intervalle, a'la 50m 70% intentsiivusega ja 50m rahulikult ja nii 5-10 korda.

Ei tasu piiritleda end ainult ühe aeroobse treeningviisiga. Kehale ka hea, kui mitmekesiselt treenid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heade tulemuste saavutamise aluseks on suures osas vaheldusrikkus. Minu arust ei välista üks teist, jooksmine on hea treening samuti ka ujumine. Mina küll ei oskaks eelistada ühte teisele. Mõju organismile on erinev, kuid mõlemad treeningud teenivad sarnast eesmärki selles mõttes, et saavutada parem treenitus ja paremad tulemused mis iganes saavutada ei sooviks või siis peaeesmärk on :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ujumine ja jooksmine annavad erinevalt võhma.

Ma tegin kergejõustikut mitu mitu aastat, aga ujumistrennile see kasuks ei tulnud, lülituvad hoopis erinevad lihased sisse - kahjuks jooksmine ka ei tulnud.

edit: kui tahad olla mitmekülgne siis tee mõlemaid asju. See tuleks igaljuhul ainult kasuks :ph34r:

Muudetud kasutaja Saphireguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×