Jump to content
Raul93

Magusaisu

Recommended Posts

Ei ole täis kõht parim vahend, ja täisk õht üldse vaid kaudselt jak üsitavalt on seotud magusaisuga, seega ei oel täiskõhust pikemalt midagi siin rääkida.

:)

Mis sa oled juba ise-endaga vaidlema asunud või, :D

Siiani sa väitsid et täis kõht viib magusaisu ..., :D

Magusaisu on sisuliselt üks nupp inimese sees, selle vajutab eriti tõhusalt stress. See, kas menüüs oli rasvu palju või vähe ,ei puuduta seda nuppu küll eriti, kui üldse. Mina arvan, et soovitus rasva osakaalu tõsta magusaisu vähendamiseks on eelarvamus. Need praktikud eksivad, kes väidavad, et see rasvane toit magusaisu vähendab, see rasvane toit on neile muud moodi hea, seda võib uskuda, aga seetõttu nad ei peaks väitma et just magusaisu jaoks hea see on, magusaisu jaoks on hea hoopis muu, mis neil praktikutel kahesilma vahele jääb.

Ahahh.

Selge.Magusaisu tekitab stress.Kui ma söön valgu-rasvarikkamat toitu,siis tglt mu magusaisu ei vähene,mulle lihtsalt tundub,et ma magusat enam ei taha,tglt tahan küll,anlt ma enam ei saa aru,et ma tahan,sest stress minus on ju alles,magusaisu on on alles - ma lihtsalt ei suuda seda magusaisu enam tuvastada ...

Kas ma jälgin õigesti su mõttekäiku?

Magusaisu vähendab hoopis miski muu - mis see on seda sa ei tea,aga tead,et see ei ole kindlasti rasva-valgurikkam toit ..., :P

Krt,keeruliseks läheb, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:)

Mis sa oled juba ise-endaga vaidlema asunud või, :D

Siiani sa väitsid et täis kõht viib magusaisu ..., :D

Ahahh.

Selge.Magusaisu tekitab stress.Kui ma söön valgu-rasvarikkamat toitu,siis tglt mu magusaisu ei vähene,mulle lihtsalt tundub,et ma magusat enam ei taha,tglt tahan küll,anlt ma enam ei saa aru,et ma tahan,sest stress minus on ju alles,magusaisu on on alles - ma lihtsalt ei suuda seda magusaisu enam tuvastada ...

Kas ma jälgin õigesti su mõttekäiku?

Magusaisu vähendab hoopis miski muu - mis see on seda sa ei tea,aga tead,et see ei ole kindlasti rasva-valgurikkam toit ..., :P

Krt,keeruliseks läheb, :D

Mulle tundub, et veidi laiali on valgunud teema tõepoolest. Võib siin selle teema sulgeda mõtteliselt, see teema oli nagu soojendus-seeria nö. Et teeks uue teema, sinna sõnastaks selgelt küsimuse, ja alustaks otsast peale. Teemaks on see, et arvatakse, et rasv vähendab magusaisu, ja seejuures veel, et ta on tõhusaim ja olulisim magusaisu vähendaja. Ma arvan ,et see on vale arvamus. Aga võib ju uue teema teha, seal saab kuulda siis, mis moodi seda arvamust keegi seletada oskab. Praeguse teemaga minuarust oli vaid üks tõestus sinu enda poolt, et asi on nii ja seda tõestada ei saagi teaduslikult, muid tõestusi nagu polnud. Prooviti tõestada, et magusaisu ja nö söögi-isu on täiesti seotud, ja kui rasvast on isu pikalt söögist täis, siis ilmselt ka magusaisu pole. See tõestuskäik aga nagu eriti vett ei pidanud minumeelest. Et selliselt võtaks ma kokku kogu arut-elu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Praeguse teemaga minuarust oli vaid üks tõestus sinu enda poolt, et asi on nii ja seda tõestada ei saagi teaduslikult, muid tõestusi nagu polnud. Prooviti tõestada, et magusaisu ja nö söögi-isu on täiesti seotud, ja kui rasvast on isu pikalt söögist täis, siis ilmselt ka magusaisu pole. See tõestuskäik aga nagu eriti vett ei pidanud minumeelest. Et selliselt võtaks ma kokku kogu arut-elu.

1.Ma ei ole väitnud,et seda ei saa tõestada teaduslikult,ma ütlesin,et mina ei ole selleks piisavalt kompetente.

2.Minu teine väide oli,et tõe kriteerium on praktika, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla olen mina anomaalne, aga minul rasva ja valgurikas toit magusisu ei peleta, võin vabalt peale poole kilo liha ära söömist( kõrvale veel juurvilju) veel suurima heameelega pool purkki kondenspiima peale süüa. See kehtib ka siis kui kui liha ja juurviljade juurde süüa ka parajal hulgal kartulit. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi on magusisu, kui on vajadus magusa järele, teine asi on "vabast" ajast magusat sisse kühveldada. Järelikult pole sa korralikult kõhu täis söönud, kui sa suudad veel midagi süüa, matti. Aga see on tegelt normaalne. Fakt on see, et ükskõik kui täis kõht pole, magus läheb alati sisse !? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul näiteks magusaisu kui sellist pole. Aga puuvili läheb alati alla peale sööki. Peale sellist sööki, mida enam lusikatäitki süüa ei suuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

asdfghjkl, sa küsisid magusaisu ja rasva seose kohta; sellele küsimusele ma vastuse ka andsin. Mis vastuse taga on, saab igaüks ise uurida-juurelda.

See aga ei tähenda, ja ei ole ma seda ka kusagil väitnud, nagu minu kirjutatu oleks antud asjas ainuke faktor.

Praegu pole paraku mahti pikemalt selle teema küsimustesse-vastustesse süübida ja kaasa rääkida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks asi on magusisu, kui on vajadus magusa järele, teine asi on "vabast" ajast magusat sisse kühveldada. Järelikult pole sa korralikult kõhu täis söönud, kui sa suudad veel midagi süüa, matti. Aga see on tegelt normaalne. Fakt on see, et ükskõik kui täis kõht pole, magus läheb alati sisse !? :lol:

oleneb tujust, aga no põhiliselt küll jah. Vahest tuleb mingi kuur kus magusaisu pole, aga see on väga lyhike. Umebs nädal vms

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
asdfghjkl, sa küsisid magusaisu ja rasva seose kohta; sellele küsimusele ma vastuse ka andsin. Mis vastuse taga on, saab igaüks ise uurida-juurelda.

See aga ei tähenda, ja ei ole ma seda ka kusagil väitnud, nagu minu kirjutatu oleks antud asjas ainuke faktor.

Praegu pole paraku mahti pikemalt selle teema küsimustesse-vastustesse süübida ja kaasa rääkida.

Mhmh, ma uurin. See võib tõepoolest nii olla, et kehal on mälu, et magus pudin on efektiivne hea kütus, ja seda mäletades ta vajutabk imagusaisu sisselülitamise nupule. Seda ma uurin, tulen varsti tulemustega tagasi siia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nüüd vastan midagi "ainelisemat" siia rasva-misiganes sõnasõja keskele.

Nimelt just reedel kursaõde reklaamis mulle mingeid kroomitablette - maasikamaitsega ja võtavad magusaisu ära. No mida naistel veel vaja on? Ei pidanud palju maksma (80.- ja jätkub umbes 3-ks kuuks). Proovsin küll, aga maasikamaitsest polnud haisugi, selline vastik metalli maitse oli. Lõunasöögi sõin tõepoolest nina kirtsutades ära, sest see vastik maitse kummitas veel tükk aega. Temapoolne seletus oli, et järelikult mul pole kroomi puudust vm, kuna temal on ehtsa maasika maitsega. :D

Koju tulin siis uurisin kohe netist järgi.. kroomi ja kroomipuuduse kohta. Okei, mis selgus? Midagi sellist, et kroomi ülesandeks on suhkru reguleerimine veres, kui veresuhkur on madal... on magusaisu. Kroom pidi seda veresuhkrut üleval hoidma. Tegelikult ma ei teadnudki siis veel.. et kust mina selle kroomi siis kätte saan?! Uurisin edasi ja selgus, et kroomi on täisteratoodetes ja need kuuluvad minu igapäevamenüüsse - täisteraleib, täisterakaerahelbed. Lisaks pidavat sisaldama veel pärmis, maksas, nisuidudes, juustus, ubades, hernestes, vürtsides, seentes.. (ma loodan, et see vastab ka tõele)

Mina neid tablette ostma ei lähe, täisteratooted maitsevad väga hästi. Magusaisu on ka 0

On vaja, et ma viitaks mõnele artiklile? Need on vist üsna kergelt kättesaadavad B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nüüd vastan midagi "ainelisemat" siia rasva-misiganes sõnasõja keskele.

Nimelt just reedel kursaõde reklaamis mulle mingeid kroomitablette - maasikamaitsega ja võtavad magusaisu ära. No mida naistel veel vaja on? Ei pidanud palju maksma (80.- ja jätkub umbes 3-ks kuuks). Proovsin küll, aga maasikamaitsest polnud haisugi, selline vastik metalli maitse oli. Lõunasöögi sõin tõepoolest nina kirtsutades ära, sest see vastik maitse kummitas veel tükk aega. Temapoolne seletus oli, et järelikult mul pole kroomi puudust vm, kuna temal on ehtsa maasika maitsega. :D

Koju tulin siis uurisin kohe netist järgi.. kroomi ja kroomipuuduse kohta. Okei, mis selgus? Midagi sellist, et kroomi ülesandeks on suhkru reguleerimine veres, kui veresuhkur on madal... on magusaisu. Kroom pidi seda veresuhkrut üleval hoidma. Tegelikult ma ei teadnudki siis veel.. et kust mina selle kroomi siis kätte saan?! Uurisin edasi ja selgus, et kroomi on täisteratoodetes ja need kuuluvad minu igapäevamenüüsse - täisteraleib, täisterakaerahelbed. Lisaks pidavat sisaldama veel pärmis, maksas, nisuidudes, juustus, ubades, hernestes, vürtsides, seentes.. (ma loodan, et see vastab ka tõele)

Mina neid tablette ostma ei lähe, täisteratooted maitsevad väga hästi. Magusaisu on ka 0

On vaja, et ma viitaks mõnele artiklile? Need on vist üsna kergelt kättesaadavad B)

Kroomi v6ttes v6i mitte v6ttes... Vahet pole. Magus tekitab magusaisu. Nii lihtne see ongi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kroomi v6ttes v6i mitte v6ttes... Vahet pole. Magus tekitab magusaisu. Nii lihtne see ongi.

Oooooo.. ma ei teadnudki. :DB)

Minu meelest on siin teemas sellest räägitud ka..üldse igal pool, kaasaarvatud mina kirjutasin sellest pika postituse maha, kus tunnistasin, et jah.. ma olin magusasõltlane ja see oli üks surnud ring. Lihtsalt üks asi, mis võib veel aidata ja millest ma ei näinud siin teemas midagi...

PS! See ei ole nii lihtne midagi

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja nii ongi... mina pean kahjuks teatama, et olen nö. eluaegne magusasõltlane, kardan et see ei jäta mind kunagi maha, olen enamvähem selle kontrolli alla saanud kuid see jälitab mind siiski.. Ma olen selle korduvalt kontrolli alla saanud, kuid mitmel korral olen ka komistanud. Ei see ei tähenda, et ma tahvlite ja pakkide kaupa vitsutaks, aga iga päev on tunne, et tahaks. On juhtunud, et annan alla ja siis hakkab pihta, söön ühel päeval nt topsijäätise, siis teisel päeval tahan väikest sokolaadi patooni, järgmisel päeval tahaks juba mitut asja, järjest raskemaks läheb, kui annad alla, magusariiulitest möödumine. Teatud mõttes on see nagu alkoholism... ma ei lähe tohutute kogusteni olen nö. sõltlane kui annan alla muutub tahtmine suuremaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi sõin ikka iga päev kommipakki :D Puberteedi alguses läksin üldse hulluks, tundus mulle millegipärast et olen väga paks. Midagi toitumisest ei teadnud, teadsin ainult mis asi on kalor. Määrasin siis mingi 1300 kaloraaži endale ja kommiisu oli nii suur, et mu 1300 kalorit koosneski kommipakist ja paarist porgandist. Halb kohe mõelda kui loll saab ikka olla B) . Õnneks kestis see periood ainult paar nädalat, muidu oleks ära tapnud ennast.

Nüüd pole ikka väga tükk aega magusat söönud, ei ole isu ka. Kui ise poodi satun siis mõnikord tuleb soov midagi osta aga õnneks ei pea koguaeg ise poes käima :D Kui piisavalt motivatsiooni on siis ei tahagi enam. Kui korralikult sööd siis ei ole enam kommidele kõhus ruumi ka :D

Muudetud kasutaja Tannuu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui veresuhkur on madal... on magusaisu.

Kust see teadmine tuleb muidu? Sisetundest? Või mingist uuringust?

Jutt käib sellest, et arvatakse, et rasvu tuleks menüüs tõsta et see kaotab magusaisu. Mis see veresuhkur jak room siia puutuvad, jutt käib ju rasvadest, et justnimelt rasvad magusisu vähendavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nälja ja küllastumise füsioloogia. Üldiselt on kombeks lugeda, et füsioloogiliselt normaalne näljatunne tekib suhkru vähenemisel veres. Normis näljatunne kaob kas peale toidu sissevõtmist või, kui toidu sissevõtmist ei toimu, aktiveerub fosforülaasi ferment, mis lagundab maksa glükogeeni, tekkinud glükoos jõuab verre, selle kaudu organismi kudedesse ning näljatunne kaob.

Miskine artikkel

Ehk siis ma arvan, et normaalse inimese puhul veresuhkru langedes tekib nälg. Kui aga magusasõltlasel veresuhkur langeb, siis tema organism teab ja vajab juba magusat. Ja kuna tal pideva magusasöömise pärast veresuhkur koguaeg kõigub, siis on tal magusaisu koguaeg - see see nõiaring ongi. See, et magusaisu kord on, kord leebub ongi tõenäoliselt selgitatav artiklist võetud lausega. Sest samamoodi on ka see.. kui ma istun näiteks loengus ja hirmus nälg on.. siis loengust tulles seda nälga enam ei tunnegi. Keha hakkas siis maksa glükogeeni lagundama?

Kroom puutus siia nii palju, et ma arvan et see aitabki veresuhkurt üleval ja regulaarsena hoida. Sest tehke mis tahate.. kui kõht on täis, on magusasõltlasel ikka magusaisu ..tõenäoliselt just veresuhkuru kõikumise tõttu.

Üks huvitav fakt, mida ma veel märganud olen (kuskilt artiklist sain vihje ka sellele). Milleks vajab inimene maitsmismeelt? Miks esimesed tükid šokolaadi maitsevad alati paremini kui järgnevad? Mõnikord maitseb kuiv kaerahelbepuder ka jube hästi, mõnikord üldse mitte.. Keha annab ikkagi maitsmismeelega märku, mida ta vajab.. kui ikka hästi ei maitse, ei maksa sisse sundida. Magusaga on nii, et see isu justkui on.. esimesed tükid on maitsvad (veresuhkur tõsuseb).. aga magusasõltlane jätkab söömist hoolimata sellest, et ülejäänud šokolaad ei ole nii hea.

Ja kuidas seda rasvade väidet siis tõestada saab?

Nii.. vb ma sain ikkagi millestki valesti aru :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nälja ja küllastumise füsioloogia. Üldiselt on kombeks lugeda, et füsioloogiliselt normaalne näljatunne tekib suhkru vähenemisel veres. Normis näljatunne kaob kas peale toidu sissevõtmist või, kui toidu sissevõtmist ei toimu, aktiveerub fosforülaasi ferment, mis lagundab maksa glükogeeni, tekkinud glükoos jõuab verre, selle kaudu organismi kudedesse ning näljatunne kaob.

Miskine artikkel

Ehk siis ma arvan, et normaalse inimese puhul veresuhkru langedes tekib nälg. Kui aga magusasõltlasel veresuhkur langeb, siis tema organism teab ja vajab juba magusat. Ja kuna tal pideva magusasöömise pärast veresuhkur koguaeg kõigub, siis on tal magusaisu koguaeg - see see nõiaring ongi. See, et magusaisu kord on, kord leebub ongi tõenäoliselt selgitatav artiklist võetud lausega. Sest samamoodi on ka see.. kui ma istun näiteks loengus ja hirmus nälg on.. siis loengust tulles seda nälga enam ei tunnegi. Keha hakkas siis maksa glükogeeni lagundama?

Kroom puutus siia nii palju, et ma arvan et see aitabki veresuhkurt üleval ja regulaarsena hoida. Sest tehke mis tahate.. kui kõht on täis, on magusasõltlasel ikka magusaisu ..tõenäoliselt just veresuhkuru kõikumise tõttu.

Üks huvitav fakt, mida ma veel märganud olen (kuskilt artiklist sain vihje ka sellele). Milleks vajab inimene maitsmismeelt? Miks esimesed tükid šokolaadi maitsevad alati paremini kui järgnevad? Mõnikord maitseb kuiv kaerahelbepuder ka jube hästi, mõnikord üldse mitte.. Keha annab ikkagi maitsmismeelega märku, mida ta vajab.. kui ikka hästi ei maitse, ei maksa sisse sundida. Magusaga on nii, et see isu justkui on.. esimesed tükid on maitsvad (veresuhkur tõsuseb).. aga magusasõltlane jätkab söömist hoolimata sellest, et ülejäänud šokolaad ei ole nii hea.

Ja kuidas seda rasvade väidet siis tõestada saab?

Nii.. vb ma sain ikkagi millestki valesti aru :D

Minu arust väga sisukas hea postitus on see. (Sain max reitingu üle pika aja jälle kellegile panna.)

Aga artikkel, mille tõid, räägib näljatundest/söögi-isust, ja seejuures täpsemalt öeldes nn füsioloogilisest näljatundest, mille all mõeldakse ilmselt kindlat üht näljatunde liiki, artikkel ei räägi aga magusaisust.

Kui aga magusasõltlasel veresuhkur langeb, siis tema organism teab ja vajab juba magusat.

Kuidas sa seda tead? Kas väidad, et organismil on mälu, kui ütled "organism teab juba"? Ise arvan, et mälu võib tõepoolest olla, kuid see sisi tõepoolest on mälu narkootilise loomuga aine järele, milleks võib magusat pidada, kuid see vaid tõestamata eelarvamus.

Rasvade kohta ei oska ka mina tõestada, et see magusaisu reguleeriks. Kuid ühe artikli tõin, kus oli uuring, et nn head rasvad programmeerivad nälja-hormooni. Seega rasvadel võib olal teistsugune mõju kui teistel makroelementidel mõningate asjade suhtes, näiteks nagu näljatunne, kuid jutt ei käi näljatundest ju. Seetõttu see rasva propageerimine iga elu valdkonna jaoks tundub jabur- mingit tõestust näidata ei ole, aga ikka propageeritakse iga asja jaoks seda, seejuures isegi minnakse niikaugele, et räägitakse peekonist ja searasvast, tegemata vahet neil ja oliiv-õlil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaidleks vastu.olen ise niimoodi sisse lasknud šokolaadi ja iga järgnev tükk tundu aina parem ja parem kuni kõik lihtsalt otsa sai.

magusaisu probleem ei ole kindlasti üheselt seletatav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus uuringuid, kus katsealused pannakse piiramata kaloraažiga kõrge rasvasisaldusega dieedile, näitavad, et sellisel dieedil piiratakse spontaanselt ja vabatahtlikult kaloraaži suhteliselt madalale, arvatavasti sellepärast, et neil saab lihtsalt kõht täis. Enamus madala süsivesikute osakaaluga dieeti proovinutest saavad ilmselt anda tunnistust selle mõjust isule.

Magusaisu on ilmselt mitut liiki, mõnel võib olla tugev magusaisu isegi siis, kui kõht on väga täis. Samas arvan, et ei ole raske uskuda, et keskmisel inimesel kipub käsi harvem magusa järgi siis, kui tal on kõht täis, võrreldes sellega, kui tal on kõht tühi.

Mida halba on searasvas, peekonis ja pekis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida halba on searasvas, peekonis ja pekis?

Tavaliselt syyakse seda t88deldud kujul. Mida kr6bedam, soolasem, suitsusem...seda parem maitsemeelele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida halba on searasvas, peekonis ja pekis?

Neis asjades on vaid rasvarakud, ja muud neis asjades nagu polegi minu meelest. Tailihas aga on valgud ja vitamiinid ja palju muid asju mida pekis pole. Ma saan nii aru.

Siin peaks olema usutav peekoni detailkaart:

http://www.nutritiondata.com/facts/pork-products/7358/2

Nüüd võiks keegi kõrvale panna sellele ka tailiha kaardi, siis näeb erinevust. Võib-olla tõesti samad kaardid on, eriti just vitamiinide osas äkki?

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neis asjades on vaid rasvarakud, ja muud neis asjades nagu polegi minu meelest. Tailihas aga on valgud ja vitamiinid ja palju muid asju mida pekis pole. Ma saan nii aru.

Siin peaks olema usutav peekoni detailkaart:

http://www.nutritiondata.com/facts/pork-products/7358/2

Nüüd võiks keegi kõrvale panna sellele ka tailiha kaardi, siis näeb erinevust. Võib-olla tõesti samad kaardid on, eriti just vitamiinide osas äkki?

Tailiha on muidugi omal kohal ja tähtis on süüa ka teisi asju, aga kui eesmärk on suurendada rasva osakaalu dieedis, siis loomsed rasvad nagu või ja rasvane liha, pekk on selleks ühed parimad. Hea oleks loomulikult, kui need tuleks loomadelt, kes on söönud vastavalt oma liigile naturaalset toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tailiha on muidugi omal kohal ja tähtis on süüa ka teisi asju, aga kui eesmärk on suurendada rasva osakaalu dieedis, siis loomsed rasvad nagu või ja rasvane liha, pekk on selleks ühed parimad. Hea oleks loomulikult, kui need tuleks loomadelt, kes on söönud vastavalt oma liigile naturaalset toitu.

Pigem kala.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×