Jump to content
Sadist2

Kükk

Recommended Posts

noh ega ma ju vist algaja enam pole, pigem juba kogenud treenija sest kükkinud olen üle poole aasta, aga enne tegin ma neid paralleelini nüüd on vaja aga alla paralleeli ja seetõttu tuleb ka rohkem pingutada

see rx kogu on jah päris hea, ma olen juba neid videosid pea kõiki näinud, pigem oli küsimus kuidas painduvust ja tasakaalu küki jaoks arendada ja üks ütles siin päris hea variandi see 10 seki seinaga

Pool aastat trenni ei tee küll sinust veel kogenut treenijat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pool aastat trenni ei tee küll sinust veel kogenut treenijat.

eieieie, kokku olen treeninud üle aasta, kükkima hakkasin üksnes suve alguses

kogenud selles mõttes, et ei ole enam algaja ka, kesktase tähendab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eieieie, kokku olen treeninud üle aasta, kükkima hakkasin üksnes suve alguses

kogenud selles mõttes, et ei ole enam algaja ka, kesktase tähendab

Noh, kui see su tuju paremaks teeb, siis ole kesktase :lol: Aga küki tehnika on sul küll halb. Selg vajub läbi ja sügavust ei saa kätte. Vaata videosid ja harjuta korralikult kükkima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kiire sooritus on vajalik maksimaalsete raskuste alistamiseks - alumises faasis tehakse põrke, see annab väga palju juurde (eriti varustusega kükkides). Jõutõstjatele on see oluline, tavaharjutajale ja eriti algajale ilmselt mitte.

kasul teada, ise kipun ka põrkest tulema aga kas ipf reeglites mingi selline reegel nagu topelt põrget ei tohi teha? st et hakkad üles tulema ja alla vajud siis katse läbi kohe?

alati rõõm targemaks saada :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kasul teada, ise kipun ka põrkest tulema aga kas ipf reeglites mingi selline reegel nagu topelt põrget ei tohi teha? st et hakkad üles tulema ja alla vajud siis katse läbi kohe?

alati rõõm targemaks saada :lol:

Selline reegel on küll, aga kui sa korraliku põrke teed, siis sa teist korda vajuda enam ei tohiks, vaid peaksid samas tempos üles tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siin,sest minu küsimus puudutab kükki.

Peale kükkimise seeriat tunnen et treeniks nagu alaselga ja peale seeriat on see m6nusalt valus,Kas see on normaalne või teen midagi valesti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükk treenibki alaselga ka. Aga tehnika võiks igaksjuhuks üle vaadata. Ehk kaldub sul kere liiga ette, siis saab alasselg liiga palju vatti. Mida püstisem kükk, seda vähem koormab selga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükk treenibki alaselga ka. Aga tehnika võiks igaksjuhuks üle vaadata. Ehk kaldub sul kere liiga ette, siis saab alasselg liiga palju vatti. Mida püstisem kükk, seda vähem koormab selga.

Peab tehnika üle vaatama jah,sest peale kükkimist on tunne nagu oleks jõutõmmet teinud :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siin,sest minu küsimus puudutab kükki.

Peale kükkimise seeriat tunnen et treeniks nagu alaselga ja peale seeriat on see m6nusalt valus,Kas see on normaalne või teen midagi valesti?

No kere kaldub kindlasti ette, kui selja nii läbi võtab. Korraliku tehnikaga ja nö paralleeli läbides peaksid sul tuhara- ja reielihased tunda andma.

Selga aitab veel fikseerida ka lakke vaatamine :lol: Vahi nii üles kui saad ja tõuse ;) Selg on palju sirgem, kui peeglise vahtides

Ei pea midagi otse üles lakke vahtima, see teeb asja veel hullemaks. Veidi üles vaatamine on ok, aga mitte nii palju, et pead pea taha kallutama.

Peelgisse vaata ainult siis, kui tühja kangi uurid, arendad tehnikat. Laetud kangiga tõmbad selja ära.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kere kaldub kindlasti ette, kui selja nii läbi võtab. Korraliku tehnikaga ja nö paralleeli läbides peaksid sul tuhara- ja reielihased tunda andma.

Ei pea midagi otse üles lakke vahtima, see teeb asja veel hullemaks. Veidi üles vaatamine on ok, aga mitte nii palju, et pead pea taha kallutama.

Peelgisse vaata ainult siis, kui tühja kangi uurid, arendad tehnikat. Laetud kangiga tõmbad selja ära.

Kust otsast ta hullemaks teeb ? :lol: Ma ajan küll pea täiesti kuklasse

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust otsast ta hullemaks teeb ? :lol: Ma ajan küll pea täiesti kuklasse

Samal põhimõttel, miks selg küürus võib selja ära rikkuda. Ehk siis koormus pole ühtlaselt selgroole ära jaotunud. Sul peaks selgroog jääma eelõige neutraalseks sh ka kael.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui muidu ei saa sundida end ülespoole vaatama, siis võite enda ees oleva seina ülaosale liimida mõne erutava pildi :lol:

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui muidu ei saa sundida end ülespoole vaatama, siis võite enda ees oleva seina ülaosale liimida mõne erutava pildi :lol:

Kui vaadata videot kuidas Mark Rippetoe (väga tark mees jõutreeningu alal) kükki õpetab, siis tema ütleb et sa pead just maha vaatama ning jõud küki jaoks tuleb puusadest (nn "hip drive"). Selga hoiad muidugi sirgena kuid su ülakeha üldiselt on ikkagi üpris ettekallutatud.

Mulle tundub selline kükkimine kuidagi palju loomulikumalt tulevat kui see kui ma end väga püstisena hoian.

Kui keegi tahab väga püsitselt kükkida, siis proovigu eeskükki või peakohal kükki- seal sa oled sunnitud harjutuse mehaanika tõttu keha rohkem maaga risti hoidma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, kui see su tuju paremaks teeb, siis ole kesktase :D Aga küki tehnika on sul küll halb. Selg vajub läbi ja sügavust ei saa kätte. Vaata videosid ja harjuta korralikult kükkima.

Mida tähendab "selg vajub läbi" ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×