Jump to content
Sadist2

Kükk

Recommended Posts

Tere!

Mul siis tekkis väga halb probleem, mis võtab hetkel motivatsiooni kõige rohkem maha .

Nimelt oma halva paindumuse ja tasakaalu tõttu on mul raske kükkida õigesti

Kuna ma tegelen jõutõstmisega, siis on mul vajalik küki õige tehnika selgeks õppida

Ma toon näite enda kükist

http://www.youtube.com/watch#playnext=1&am...p;v=6QRk2uWfyRk

Vaadake seal lõpupoole, seal kaldub ta taha, nagu minagi tavaliselt, lisaks sellele on mul raske säilitada alla paralleeli nõgus selg

Umbes niimoodi

http://www.youtube.com/watch#playnext=1&am...p;v=eLUeVQ9tiB4

Ei tea kuidas teie kükite, võiksite tuua näite videona ja lahti seletada see kõige õigem tehnika

Nüüd siis küsimus : mida teha, et parandada oma tehnikat ja kui kaua see aega võtab ?

Ma olen veel täheldanud, et kui ma suurtemate raskustega kükin, siis on mul kergem tasakaalu hoida ja probleeme ei teki, aga ma ei tea kas mu selg on nõgus, tuleks ühel päeval video sellest teha .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas siis treenerit pole jõusaalis või mõnda kogenenumat harrastajat?

Ära häbene nendelt abi küsida :P

Muudetud kasutaja Snoopie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi muuta jalgade asendit :P Laiemaks ehk

olen proovinud ka niimoodi, ainult et mul pole nii hea painduvus ja siseküljed hakkavad valutama

pealegi on mul suhteliselt lühikesed jalad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea õpetus minu arvates.

see nüüd küll teab mis kükk pole, nimelt, kui tulevane jõutõstja küsib, sügavus jätab väga soovida. põlved tohivad üle varvaste minna küll, paljudel läheb, mida ei soovitata on see et alla jõudes põlved veel ette vajuks.

ja samakamehel õigus, muuda jalgade asendit laiemaks ja harju ära sellega,

5797.jpg

Muudetud kasutaja yamikazi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õpetus on hea ja ülevaatlik, räägitakse kangi asendist turjal, jalgadest, põlvedest, mis soovitavalt peaks minimaalselt varba tasapinnast mööduma, mööduvad nad mingl määral loomulikult. Samuti räägitakse puusa liikumisest. Tõsi sügavust demonstratsioonil ei saavutata, see jäi neil miskipärast kahe silma vahele :P. Sügavus on vast õpetuse ainud puudus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Painduvust küki jaoks on kõige lihtsam arendada nii, et oled seljaga vastu seina ja lähed seljaga mööda seina alla kükki nii sügavale kui saad ja oled selles sügavuses 10 sekundit. Kui sellist harjutust iga päev mitmeid kordi teha siis varsti peaks ka soovitav painduvus välja arenema. Muidugi pakule kükid on ka hea variant küki tehnikat parandada läbi heaks kükiks vajalike lihaste tugevdamise.

Siin üks hea õpetlik videoteseeria:

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, kas asi on minus, aga kõik eelnevad näidisvideod kükkimisest meenutavad rohkem seljakallutust.

Kükkimise ajal tuleb selg hoida sirge, ma ei saa aru, miks on vaja sisse lülitada alaselg.(?)

Vaadake seda video:

Viimane mees teeb kükki õige tehnikaga - puhas jala töö.

Muudetud kasutaja RihoK2go poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, ilus puhas (korralik sügavus) on see viimane sooritus küll, kuid treenerina arvan, et jõusaali külastajale, aga ka oma käealustele sellist kükki näiteks tuua või õpetada nii kükkima, oleks minu arvates väga vale. Nii mõnegi mehe (naise) põlved hakkavad väga kiiresti "minema", kui sellist kükki soovitada!!!

Lisan veel, et väga vale, aga ka väga julm ja vastutustundetu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlen nii põlve, aga ka küllalt järsku langemist alla põhja. Kui keegi arvab teisiti, siis seepeale küsiksin hoopis nii, et kui teie juurde tuleb algaja, kes on vaja õige tehnikaga ja minimaalsete vigastuste riskidega kükkima panna, siis kumma kükkija soorituse te talle eeskujuks tooksite??? Kas selle:

või selle video viimase soorituse:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti esimene on parem. Aga olen kindel, et selle bulgaarlase tehnikale mõjub ka see suur raskus kangil. Ju ta sellepärast nii kiire soorituse tegigi.

pakuks just et raskus polnd tema jaoks suur ja sellepärast küllaltki kiire sooritus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire sooritus on vajalik maksimaalsete raskuste alistamiseks - alumises faasis tehakse põrke, see annab väga palju juurde (eriti varustusega kükkides). Jõutõstjatele on see oluline, tavaharjutajale ja eriti algajale ilmselt mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noh ega ma ju vist algaja enam pole, pigem juba kogenud treenija sest kükkinud olen üle poole aasta, aga enne tegin ma neid paralleelini nüüd on vaja aga alla paralleeli ja seetõttu tuleb ka rohkem pingutada

see rx kogu on jah päris hea, ma olen juba neid videosid pea kõiki näinud, pigem oli küsimus kuidas painduvust ja tasakaalu küki jaoks arendada ja üks ütles siin päris hea variandi see 10 seki seinaga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×