Jump to content
Triitseps

Kulturistid- alaväärsus kompleksiga eneseimetlejad?

Recommended Posts

Üks mu sõber on Eestis üsna tuntud kulturist. Nime ei hakka mainima. Ükskord kui küsisin miks ta kulturismiga tegelema hakkas siis rääkis sellise loo. Ütles et ta oli kooli ajal üsna kõhna kehaga ja füüsiliselt nõrk. Kõik peksid ja kiusasid teda vahetunni ajal ja ka tänaval. Siis ta mõtleski et peab hakkama trenni tegema. Tahtis keha suuremaks saada. Et siis võibolla teised kardavad teda kui tal suured lihased on. Ja naiste seas oleks ka rohkem lööki sest koolis oli ta täielik nohik ja tüdrukud narrisid teda. Lihas hakkaski kasvama kui trenni tegi. Ta ütles et suurem lihas kompenseeris seda tema alaväärsus kompleksi ja ta tundis end julgemalt. Mida suuremaks lihas kasvas seda paremini end tundis. Kui vähegi võimalik siis alati käis selliste riietega kus lihased välja paistsid ja nautis inimeste pilke oma kehal. Muidugi eks ta ise ka imetles oma keha kodus peeglist koguaeg ja jõusaalis ka.

Tahtsingi küsida kas paljudel kulturistidel on selline kogemus. Kas paljud on sellepärast tahtnud suuri lihaseid et oma komplekse ja vaimset ebakindlust nende taha varjata? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega tegelikult ei olegi sellist motiveerivat asja konkreetselt. Lihtsalt hakkasin vaikselt uurima jõusaali kohta kunagi ning mulle meeldis kõik see mis ma välja uurisin. Tegelesin, nägin arengut, tekkis sõltuvus. Nüüd enam ei saa ilma ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

haa ise hakkasin hoopis nii jõusaalis käima, et korra läksin ühe sõbraga kaasa, kes jagab seda biiti väga hästi ning nüüd käin juba viimased 2 aastat, sest muud moodi ei saa. Samas ise ka olin varem ikka jube kondine ja ei soovinud väga peeglist vaadata, kuna kondid häirisid väga. Vahest oli päris häbi minna suvel randa ja samas kõrval olid mingid lihaselisemad tüübid - ilmselge et tekib kompleks, kes ei tahaks siis ideaalset kehaehitust ja tunda ennast hästi kui särk on seljast võetud ja valmis merre sukelduma?

Olen ka lugenud artikleid, mis viitavad sellele, et jõusaali eelsoodumuseks on kiusamine koolis, pereprobleemid ning kindlast kopleks!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on päris suur hunnik jõusaalispordi harrastajaid, kellele on tõukeks olnud alguses just sarnased emotsioonid nagu algne postitaja kirjeldas. Omalt poolt võin öelda, et kahevõitlusalasid hakkavad ka paljud sarnastel põhjustel harrastama. Selles ei olegi mitte midagi halba. Hoopis vastupidi - mingi aja pärast need algsed põhjused sageli kaovad ja alles jääb puhas rõem spordist. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaaegu terve elu igasuguse spordiga tegelenud . Lihas lihtsalt kasvas kiiremini kui enamustel trennis ja nii siis vaatasingi et miks mitte rohkem jõutreeningule pühenduda. Tore vaadata ju kuidas arened . Enam ei saa kuidagi moodi ilma (sõltuvus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
haa ise hakkasin hoopis nii jõusaalis käima, et korra läksin ühe sõbraga kaasa, kes jagab seda biiti väga hästi ning nüüd käin juba viimased 2 aastat, sest muud moodi ei saa. Samas ise ka olin varem ikka jube kondine ja ei soovinud väga peeglist vaadata, kuna kondid häirisid väga. Vahest oli päris häbi minna suvel randa ja samas kõrval olid mingid lihaselisemad tüübid - ilmselge et tekib kompleks, kes ei tahaks siis ideaalset kehaehitust ja tunda ennast hästi kui särk on seljast võetud ja valmis merre sukelduma?

Olen ka lugenud artikleid, mis viitavad sellele, et jõusaali eelsoodumuseks on kiusamine koolis, pereprobleemid ning kindlast kopleks!!!

nüüd jagad ise ka biiti:D?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline

Pole küll kulturist, kuid ise käin jõusaalis selleks, et tugevamaks saada. Suurus polegi väga oluline...aga lihtsalt jube nõrk olin ;) Poole aastaga juba eakaaslastega võrdne...Samas nüüd on tekkinud selline harjumus saalis käia...ootan kohe, millal saaks uuesti rauda tõstma minna :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii et väga tihti siis ongi enda "suureks ja tugevaks" treenimise soovi taga mingi kompleks või isiksuse probleem. ;) Tavaliselt seda lihtsalt ei julgeta tunnistada.

Võtame näiteks vend vähi. Ta midagi blogis rääkis kunagi et sai venelaste käest peksa, ninaluu löödi pooleks ja vist ka mõni hammas välja. Kindlasti ei olnud see ainuke intsident, mis andis tõuke enda "suureks" (kuigi ta pole eriti "suur") treenimisele.

Muudetud kasutaja Triitseps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tunned ennast nõrga ja kidurana siis selle probleemi lahendamiseks on enda suureks ja tugevaks treenimine ju väga adekvaatne lahendus. Milline siis veel parem oleks?

Tugevaks on üks asi, aga mida otseselt need suured lihased annavad? Pigem hoopis mõjuvad provotseerivamalt. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgem ausad, iga asja taga mis enamus inimesi elus teeb (vingem teaduskraad, suurem lihasmass, kõrgemal redelipulgal asetsev töökoht, vingem auto jne jne.), on mingil määral ka mingite komplekside täitmine (ehk püüd olla parem kui keegi teine, olgu see siis kas lapsepõlvekompleks, või hilisemas elus tekkinud). On ülivähe nn. looduslapsi, keda absoluutselt ei huvita mittemiski, pigem istuks habetununa, vana katkise kampsuniga kuskil puu all ja kuulaks linnulaulu, kui midagi ette võtaks, olgu teemaks mingi materiaalse-intellektuaalse väärtuise või miks ka mitte füsioloogilise väärtuse tagaajamine. Niiet komplekside täitmine on teisisõnu ambitsioonide alus ja mitte kuidagipidi halb asi antud kontekstis. Halvustava maigu annavad enda tervise ja välimuse eest mitte hoolitsevad isikud, kes on lihtsalt nõrgad või kadedad, et nemad ei suuda midagi selles vallas saavutada (ja muuseas on tihti ka teistes valdkondades äpud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgem ausad, iga asja taga mis enamus inimesi elus teeb (vingem teaduskraad, suurem lihasmass, kõrgemal redelipulgal asetsev töökoht, vingem auto jne jne.), on mingil määral ka mingite komplekside täitmine (ehk püüd olla parem kui keegi teine, olgu see siis kas lapsepõlvekompleks, või hilisemas elus tekkinud).

No mul on ka töö ja auto jne, aga ma ei tunne küll vajadust et mu auto peaks teistest parem olema ja ma ametikohal peaksin teistest kõrgemal olema jne. :D Elus on tähtsamaid asju kui selline "pedetsemine". ;)

Muudetud kasutaja Triitseps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mul on ka töö ja auto jne, aga ma ei tunne küll vajadust et mu auto peaks teistest parem olema ja ma ametikohal peaksin teistest kõrgemal olema jne. :D Elus on tähtsamaid asju kui selline "pedetsemine". ;)

Teistest parem või mitte, aga hea autoga on lihtaslt mugavam sõita, ei ütleks, et see mingi "pedetsemine" on! Kui sul on võimalus neid asju omale lubada, miks siis mitte seda teha? ...või arvad, et õnnelik on see kellel surres kõige rohkem raha alles on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii ta on, eks igaühel omad kiiksud ja asjad mida tähtsamaks kui miskit muud peetakse, ma tõin lihtsalt näited.

Ka mina ei hinda tingimata seda või teist asja oluliseks, aga kui tahad hästi/paremini elada, siis täiendad ennast tööalaselt, muudelt oskustelt ja miks mitte rahuldad hobisi ja muid elu mugavdavaid asju.

Ja muuseas on olemas ka selline pisut alateadlik kompleks, et näiteks saad endiste koolikaaslastega kokku ja ikka ju hea öelda, et kuidas läheb ja kui kaugele jõudnud oled vms. Nimeta seda pedetsemiseks kui soovid, aga kehaehituse kontekstis on see ka ju nii, et ikka pisut kõrvust tõstetud kui keegi vormi kiidab või jõuad rohkem vms, kuigi sisimas väidad endale, et sind üldse ei huvitagi mis teised arvavad, et teed ainuüksi endajaoks jne.

Seega teema püstitus siin foorumis suht kahtlane, selge on see, et tänapäevaelus ei ole tingimata VAJA näha hea välja, olla piinlikuseni tervislik ja lihasmassi suureks ehitamine on ju lausa ebapraktiline. Seega paratamatult on mingid muud põhjused kasvõi väiksel määral mängus tunnista seda või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võite minuga nõustuda või mitte aga MINU arvamus on ,et kui inimesel ei ole (enam) mingeid ambitsioone, puudub tahtmine edasi liikuda, ennast arendada, paremaks saada, siis on tegemist seesmiselt surnud inimesega. :D Elu mõte ongi edasi liikuda, areneda !!! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minuarvates peaks oma kompleksidest enne lahti saama ning siis alles saali minema.

probleem inimese endas mitte niivõrd nõrgas füüsises jne.kui peas korras siis alles saali kuna meeldib treenida ning on soov,suuremaks,tugevamaks saada.

mitte aga ajendatud sellest,et keegi noris jne.

selline lihtsalt minu arusaam ja tõeksidamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×