Jump to content
hanne91

õlad ja rüht..

Recommended Posts

Raske on natuke esitada küsimust ilma sissejuhatava tekstita. Niisiis olen poole oma elust tegelenud poksiga.Enam mitte niipalju. Sellest olenevalt on mul ka vastav kehahoiak. Mulle tundub, et mu õla lihased on rohkem arenenud eestpoolt. Ühesõnaga see mis jääb keha ristlõikest ettepoole. Ma arvan, et see on poksi spetsiifilistest harjutustest tingitud. Hiljuti( 2 kuud tagasi) tekkis mul lumelauaga kukkudes vigastus mille käigus suutsin ragluu osaliselt rebestada laht õlalt. Mitte täielikult, kuid rõngtenist oli näha umbes cm suurune vahe. Arst käskis 3 nädalat hoiduda kõigest. Mulle tundub et see on nyyd paranenud ja ma olen teinud juba 2 nädalat trenni. Väga valulik pole v ega ma seda valu ei oska ka niihästi hinnata. Valulikud on mul õlad koguaeg olnud ja liigesed ka kraksuvad teatud harjutusi tehes. Sellele ma enam tähelepanu ei pööra.

Nüüd aga kysimuste juurde. Kuidas oleks mul mõtekas õlgu treenida. Olen vaadanud erinevaid harjutusi aga ma ei oska väga vahet teha millised neist just õlatagumise ryhma lihaseid treeniks(kuigi olen kehakultuuri õppinud). KAS õla ja või seljalihaste treeninguga on mul võimalik veel muuta oma hoiakut? Et ma ei hoiaks õlgu eest nii koos ja selga suhtkoht küürus???Ise ma arvan, et selja selline küürjas hoiak on tingitud sellest, et noorena sai tehtud hästi palju kõhulihaseid ja selja harjutusi meil eriti teha ei lastud.

Hetkel treenin ma põhimõtteliselt 6x nädalas.1 puhkepäev ja 1 selline jooksu v ujumise päev.. Jõusaalis treenin nii: Rinda triitsepsiga. Selga biitsepsiga. Jalgu ja õlgu. Kõhtu,trapetsit ja kaela teen nii kuidas jumal juhatab suht koht igakord. Ja siis otsast peale. Kas oleks õige teha mingeid muudatusi nt õlgu rinnaga yhel päeval?

Mul ei ole nagu väga erilisi eesmärke. Kui siis massi juurde saada, aga et säiliks selline kuiv reljeefne lihas. Jalgu yritan teha. Sest olen neid tavaliselt vältinud. Pigem on mul jalad pikamaajooksuks mõeldud, kui kykke tegema.

Kas vastab tõele, et kui teeks selliseid jõutõstmise harjutuste päeva nagu rinnalevõtt, rebimine ja lisaks jõutõmme tekkib efekt kus massi tuleb lihtsalt juurde? Need nagu üldjõu harjutused. Kui palju treenijatest neid üldse teeb.( mõtlen ma neid just sellepärast, et äkkki see parandaks just mu selga)

Üks keeruline kysimus veel. Mis võib olla põhjuseks, et kõhu lihase harjutusi tehes tunnen ma põhimõtteliselt alati valu selja alaosas. Sellist kiiret lõikavat närvi valu. Asendit muutes see kaob. Kunagi sai mulle ka arstipoolt diagnoositud seljaskolioos. Seda siis alaosast nihkega ettepoole ja siis jälle taha.pm. poksija selg.

Igasugused nõuanded oleks teretulnud. Millised harjutused rühile millised õla tagumisele grupile. Ühesõnaga igasugune jagatud info oleks tore.

Lugupidamisega:Hannes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hästi pikk tekst ja vahepeal läheb pool meelest ära :D Ühesõnaga... Tegelesin ka kunagi poksiga päris pikalt ja ka endal tekkis väike probleem hoiakuga, mitte küll vast nii hull nagu sul, aga siiski oli probleem olemas. Enda hoiaku ma olen saanud normaalseks, ei ole enam õlad nii ees ja selg on ka ilus nõgus. Harjutusi saad vaadata siit samalt lehelt. Võta ülevalt tööriistad ja sealt harjutustepank. Sealt vali lihas ja kliki peale, näed harjutusi :D Selja ja õlatagaosa treenides ajapikku peaks asi natuke normaliseeruma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Harjutused siit lehekyljelt vaadatud ja vaadatud ka igaltpoolt mujalt. Igal pool võetakse õlga, kui tervikut harjutuste jagamisel. Mind aga huvitab õla seljataha jääv osa. Nimelt mu õla esimene ryhm on juba niigi yle arenenud võrreldes tagumise osaga. Nt harjutuste põhjal võrreldes. Seistes kangi yles surumine rinnalt 80kgX10 pole minu jaoks mingi probleem. Aga nt seistes keha ette kallutatult antlitega lendamine on ymmargune 0. heal juhul 10 kg suudan teha, kui sedagi . Millised oleks siis õiged harjutused mida tegema peaksin. Saan aru ka väga lihtsatest kirjelustest, kui keegi viitsiks need kribada.

Ma hindan oma teadmisi harjutustest suht heaks ja ootaksin pigem sellist spetsiifilist veel asjatudjama inimese kaasarvamust, hinnangut. Nt kasvõi harjutused kummiga v topispalliga jne.

Kuidas on võimalik, et kaaludes 73kg surun ma aasta aega treenimata rinnalt 140kg ja kuklataha tõmban lõuga 30 korda aga ei suuda antlitega lendamist teha?????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õla n-ö tagumist osa peaks tegema see:

011.gif

012.gif

E: Kuidas on võimalik, et kaaludes 73kg surun ma aasta aega treenimata rinnalt 140kg ja kuklataha tõmban lõuga 30 korda aga ei suuda antlitega lendamist teha????? - Võta järelikult kergemad hantlida

Muudetud kasutaja ants16 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=5747

Ise ei tea kas töötavad aga proovida võid ja veel õlad viib taha poole selja ja õlatagaosa treening

Selle onu videod on netis täitsa olemas: rühi parandamine

Tegin ise ka neid nii huvi pärast nädalakese. Aga need harjutused on tegelikult väga lihtsad ja efektiivsed. Mõju andis kiiresti end tunda. Peaks uuesti võimlema hakkama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama loogika: ma pole kunagi maratoni jooksnud et miks ma ei jaksa:)

Esiteks on sul õla tagaosa lihased nõrgad ja teiseks on selle harjutuse motoorika sulle uus.

mõned harjutused

lyingreardeltraise.jpg

Rear-Deltoid-Front.jpg

Endale meeldib plokiga seistes teha, aga praegu ei leidnud selle pilti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi kuskilt lugesin, et kõva põranda peale selili magamine parandab rühti!! :D

Ise soovitan seda kasutada siis kui peale rasket seljatrenni selg valutab, olen proovinud ja järgmine päev pole seljale enam midagi viga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

magangi suht kõva pinna peal..aitab kyll jah. kunagi keegi soovitas kõndides peopesad ette poole kõndida.aitab kah ryhti sirgena hoida aga see läheb meelest. see link kus see kiropraktik harjutusi näitas on natuke algeline. nimelt mõjub see siis kui asend on tingitud nõrkadest lihastest ja liigeste halvast liikuvusest. Minul pole vist kumbagi häda. venitan ennast korralikult ja liigeste liikuvus on suht laia ulatuslik. muidugi ega mööda kylge maha ei jookse mul hommikut näiteks nende lihtsate harjutustega alustada. väga raske on just päevajooksul meeles pidada, et mitte unustada ryhti hoida. õhtuks lihtsalt vajud kõssi. trennis palju peegleid läheduses siis ajad ikka ennast sirgu...... VÕIBOLLA peaks siis nuhtlema oma vanu treenereid, kes 13 alates ei käskinud mul sellele tähelepanu pöörata....Kusjuures ainuke soovitus mille kunagi andis arst oli see, et käi ujumas ja loe kõhuli raamatut voodis.

Aga eks siis tuleb teha õla tagumisele ryhmale rohkem harjutusi ja vaadata kuidas need mõjuvad.

Tänud vastajatele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
magangi suht kõva pinna peal..aitab kyll jah. kunagi keegi soovitas kõndides peopesad ette poole kõndida.aitab kah ryhti sirgena hoida aga see läheb meelest. see link kus see kiropraktik harjutusi näitas on natuke algeline. nimelt mõjub see siis kui asend on tingitud nõrkadest lihastest ja liigeste halvast liikuvusest. Minul pole vist kumbagi häda. venitan ennast korralikult ja liigeste liikuvus on suht laia ulatuslik. muidugi ega mööda kylge maha ei jookse mul hommikut näiteks nende lihtsate harjutustega alustada. väga raske on just päevajooksul meeles pidada, et mitte unustada ryhti hoida. õhtuks lihtsalt vajud kõssi. trennis palju peegleid läheduses siis ajad ikka ennast sirgu...... VÕIBOLLA peaks siis nuhtlema oma vanu treenereid, kes 13 alates ei käskinud mul sellele tähelepanu pöörata....Kusjuures ainuke soovitus mille kunagi andis arst oli see, et käi ujumas ja loe kõhuli raamatut voodis.

Aga eks siis tuleb teha õla tagumisele ryhmale rohkem harjutusi ja vaadata kuidas need mõjuvad.

Tänud vastajatele.

Aga kui ma hommikuti tegin neid harjutusi õlgadele, siis jäi kogu päevaks selline mõnus pinge selga sisse, mis tuletas meelde: õlad taha, selg sirgu! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=5747

Ise ei tea kas töötavad aga proovida võid ja veel õlad viib taha poole selja ja õlatagaosa treening

Ise tegelesin 2 aastat poksiga. Pole tegelikult kunagi seda võimalust kaalunud, et poksist rüht paigast läks. Kuid ideaalrühist oli asi kaugel ning see oli fakt. Eks ma arvasin, et lihtsalt käisin selg küürus koguaeg ja 194cm pikkuse juures ongi väga paljudel rühiprobleemid. Hakkasin neid harjutusi tegema, magama kõvema pinna peal ja püüdsin kõndides ja istudes õlgu taga ja selga sirgus hoida. Nüüd on rüht juba tunduvalt parem. Jätkan kindlasti nender harjutuste tegemist ning soovitan neid kõigile kellel on rühiprobleeme.

Kõhulihaste valu tuleb äkki alaselja treenimatusest?

Õla tagaküljge treenib pmst iga õlaharjutus, kus tõmbad käsi taha, justkui ujudes keha vertikaalselt hoides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures ainuke soovitus mille kunagi andis arst oli see, et käi ujumas ja loe kõhuli raamatut voodis.

Ka ujudes annab oma rühi paigast ära ajada. :D

Siis kui mina õppisin, õpetati täiesti teistmoodi ja mõneti ka valesti (hingamine ainult ühelt poolt=kaela teise poole mobiilsuse vähenemine jm)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures jõusaali treening aitab rühti väga hästi parandada. Minul oli kunagi tervisekaardil märgitud, et rüht on halb. Trenni tehes see probleem aga kadus täielikult. Selja lailihaste, sirutajalihase, trapetsi ja õla tagaosa treenimine tõmbab selja nõgusaks ja õlad tahapoole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel juhul peaksin vist mõne spordi arstiga arutlema...lai on omast arust tugev. Äkki pigem selja sirutaja???Selles suhtes et kui ma suudan kontrollida ja mees on on kõik ok.Aga päeva jooksul ununeb. Eriti istudes näiteks. Lihaste treening parandab kindlasti ryhti aga kas ka skolioosi puhul....Ikkagi 29 vana kah juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures jõusaali treening aitab rühti väga hästi parandada. Minul oli kunagi tervisekaardil märgitud, et rüht on halb. Trenni tehes see probleem aga kadus täielikult. Selja lailihaste, sirutajalihase, trapetsi ja õla tagaosa treenimine tõmbab selja nõgusaks ja õlad tahapoole

Ja sellega saab ka väga kergelt lihased düsbilanssi ajada. Väga paljudel harjutustel oma nõksud, mille eiramine suurema raskuse kasutamise eesmärgil võib koormuse viia üldse teisele lihasele. Nii jääb väga tihti alatreenituks n õla tagaosa, töö teeb ära trapets vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja sellega saab ka väga kergelt lihased düsbilanssi ajada. Väga paljudel harjutustel oma nõksud, mille eiramine suurema raskuse kasutamise eesmärgil võib koormuse viia üldse teisele lihasele. Nii jääb väga tihti alatreenituks n õla tagaosa, töö teeb ära trapets vms.

Täiesti nõus, tehnika puhtusele tuleb alati rõhku pöörata, ükskõik mis lihasgrupiga on tegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

dumbell deadlift With external rotation( pole aimugi kas googeldades tulemust annab, ise leiutasin ja töötab hästi)

1. Võta 2 hantlit(sangpommi) raskusega 16-24kg

2. Sul on vaja 2 stepperit

3. Aseta hantlid(sangpommid) stepperile ja hoia neist neutraalse haardega(käsi olgu sirge õlast ja kyynarnukist)

4. Kogu rõhk olgu kandadel ja alaselg lame(pead ka kõhtu pingutama, alaselg ei tohi yli nõgus olla!)

5. Hakkad jõutõmmet sooritama, kohe kui raskus on aluselt tõusnud hakkad peopesasid välja keerama ja abaluusid kokku suruma, kui seisad pysti hoia tippkontraktsiooni mõni sekund(pole vaja õlgu tõsta ja pead kuklasse suruda, vaid õlad taha, abaluud kokku ja pea neutraalselt hoida)

6. Harjutus kestab 30-45 sekundit, alusta kerge raskusega ja lühema ajaga, tehnika peab puhas olema!!!

Teen vo video sellest ja muudest huvitavatest harjutustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
dumbell deadlift With external rotation( pole aimugi kas googeldades tulemust annab, ise leiutasin ja töötab hästi)

1. Võta 2 hantlit(sangpommi) raskusega 16-24kg

2. Sul on vaja 2 stepperit

3. Aseta hantlid(sangpommid) stepperile ja hoia neist neutraalse haardega(käsi olgu sirge õlast ja kyynarnukist)

4. Kogu rõhk olgu kandadel ja alaselg lame(pead ka kõhtu pingutama, alaselg ei tohi yli nõgus olla!)

5. Hakkad jõutõmmet sooritama, kohe kui raskus on aluselt tõusnud hakkad peopesasid välja keerama ja abaluusid kokku suruma, kui seisad pysti hoia tippkontraktsiooni mõni sekund(pole vaja õlgu tõsta ja pead kuklasse suruda, vaid õlad taha, abaluud kokku ja pea neutraalselt hoida)

6. Harjutus kestab 30-45 sekundit, alusta kerge raskusega ja lühema ajaga, tehnika peab puhas olema!!!

Teen vo video sellest ja muudest huvitavatest harjutustest.

Misasi on siin tekstis stepper? Kas harjutus näeb välja selline, ainult lisaks veel peopesade keerutamine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Misasi on siin tekstis stepper? Kas harjutus näeb välja selline, ainult lisaks veel peopesade keerutamine?

Ei ole Romanian deadlift, kirjutasin ju deadlift! Nagu tavaline jõutõmme, aga kergem versioon ja keerutamine, kuna tegu ryhi parandamisega, mitte rekordite purustamisega... vms

Stepperid on need mida aeroobikas kasutatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Video oleks jah super.Saan harjutuse kirjeldusest aru, aga puust ette punaselt on parem.Lõpufaasi on umbes sama nagu ma teen harjutusi sangpommidega, millega omast arust treenisin trapetsit. Et surun lõpuks õlad yles ja taha max kokku????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Video oleks jah super.Saan harjutuse kirjeldusest aru, aga puust ette punaselt on parem.Lõpufaasi on umbes sama nagu ma teen harjutusi sangpommidega, millega omast arust treenisin trapetsit. Et surun lõpuks õlad yles ja taha max kokku????

Taha ja max kokku, ülesse pole vaja ja õlaringe ka mitte teha, peab pööre olema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×