Jump to content
PaKaalu

maksimum

Recommended Posts

Tere

Mis oleks umbes minu maksimum raskus mida jõuaks suruda rinnalt,kui ta tegin viitati 5x5 90kg.

http://www.exrx.net/Calculators/OneRepMax.html

Tegelik on ainult üks viis oma maksimumi väljaselgitamiseks- järele proovida.

Ning kui pole julgestajat ning ei ole soovi mõnda teist jõusaalikülastajat endale appi kutsuda, siis üks lahendus on teha surumisi kükipuuris. Ise teen pidevalt niimodi.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.exrx.net/Calculators/OneRepMax.html

Tegelik on ainult üks viis oma maksimumi väljaselgitamiseks- järele proovida.

Ning kui pole julgestajat ning ei ole soovi mõnda teist jõusaalikülastajat endale appi kutsuda, siis üks lahendus on teha surumisi kükipuuris. Ise teen pidevalt niimodi.

Kui lukke peale ei pane, saab ka kangi alt väga edukalt ära :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pakuks ~120. Vähemalt minu puhul oleks see umbes nii.

Ma surusin 100x8 ja siis sain alles 120 kätte :D Kui inimene pole harjunud tipulähedaste raskustega treenima, siis see lagi tuleb suht kiiresti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pakuks ~120. Vähemalt minu puhul oleks see umbes nii.

Sa oled eriline ka meil ju :D .

Endal kipub samuti surumises lõpp ära kukkuma kiiremalt kui kükis ja tõmbes.

Aga 5x5 90kg puhul peaks 110-115 reaalne olema jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled eriline ka meil ju :D .

Endal kipub samuti surumises lõpp ära kukkuma kiiremalt kui kükis ja tõmbes.

Aga 5x5 90kg puhul peaks 110-115 reaalne olema jah.

No ma ei tea, minul on 5kg = 1 kordus (see on vist paljudel nii?). Kui jutt käib rekordkatsest, siis sinna lisandub lõppu veel 5kg. Kui ma suudan teha näiteks 5x150kg, siis rekord on sellest 25kg rohkem. Kui ta aga teeb 5 seeriat 5 kordust, siis ma panin sellele veel 5kg juurde. Tuli +30kg. 90+30 = 120. Aga inimesi on erinevaid jah, minu loogika ei pruugi töötada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei tea, minul on 5kg = 1 kordus (see on vist paljudel nii?). Kui jutt käib rekordkatsest, siis sinna lisandub lõppu veel 5kg. Kui ma suudan teha näiteks 5x150kg, siis rekord on sellest 25kg rohkem. Kui ta aga teeb 5 seeriat 5 kordust, siis ma panin sellele veel 5kg juurde. Tuli +30kg. 90+30 = 120. Aga inimesi on erinevaid jah, minu loogika ei pruugi töötada.

Sinu loogika töötab, kuid seda suuremate raskustega.

Toome näite. Kui keegi surub 5x20kg maksimaalselt pingutades. Siis 20kg+25kg ei suru selline inimene elusees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu loogika töötab, kuid seda suuremate raskustega.

Toome näite. Kui keegi surub 5x20kg maksimaalselt pingutades. Siis 20kg+25kg ei suru selline inimene elusees.

Erinevaid "1-rep max" kalkulaatoreid vaadates jääb mulje et iga kordus mida sa teed peale esimest lisab umbes 3% sinu max'ile.

Ehk et kui sa suudad teha 5x90kg, siis su teoreetiline max on kusagil 4*(3%*90)+90=4*2.7+90=90+10.8=100.8kg

Kuid ikkagi- ei saa sellistele arvutustele lootma jääda, parem on ikkagi kang kätte võtta ja asi läbi proovimisega vaieldamatult kindlaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu loogika töötab, kuid seda suuremate raskustega.

Toome näite. Kui keegi surub 5x20kg maksimaalselt pingutades. Siis 20kg+25kg ei suru selline inimene elusees.

Minu näitel ka ei tööta: ma peaks siis oma 5x50kg puhul 75 ära suruma (aga samas särgiga oleks see isegi reaalne) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Mis oleks umbes minu maksimum raskus mida jõuaks suruda rinnalt,kui ta tegin viitati 5x5 90kg.

Enda näitel.

Suudan ise ka hetkel 5x5x90 maksimaalselt ära suruda. Ja rekord 105. Usun, et ka sul tuleb sinna kanti. Loomulikult üldistada vist ei saa. Aga üle 110 ei usu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kõik võiksid siis proovida oma maxi ja pärast valemi siia kirjutada, siis saab üldise pildi, kuidas asi tegelikult käib :D

Sellest ikka üldist pilti ei saa. Me ju tulime järeldusele, et see asi on individuaalne ja oleneb sellest, kes millise kordusvahemikuga rohkem treeninud on. Nendel, kes on harjunud maksimumilähedaste raskustega treenima, peaks see vahe olema suurem. Nii et igaüks peab ise oma valemi leidma :) Mina oma valemit enam-vähem tean.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tooks siis enda näited ka välja:

80x9, max. 107,5

90x10, 100x4, max. 115 kg.

100x8, max. 122,5 kg

110x7 (see oli mingi ime, mida suutsin ühel korral, edaspidi max 6x :D ), 120x3, max. 125 (võibolla ka 127,5, igatahes 130 ei läinud)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×