Jump to content
marjasha

Põiepõletik

Recommended Posts

Tavaliselt põen paari aasta jooksul korra kerge põiepõletiku läbi, aga seekord on asi hullem. Pühapäeva hommikul hakkas pihta- hull valu ja sõna otseses mõttes pissisin verd :unsure: . Õnneks rohud kodus olemas, sain kohe võtma hakata, arst määras veel teise rohu ka. Nüüd pean 10 päeva sööma Nitrofurantoin Ncomedi ja Nolicini, viimase infolehel on kirjas, et peab vältima füüsilist pingutust. Ma ei tea, kui tõsiselt seda hoiatust võtma peaks, üleeile ja eile põhimõtteliselt magasin, täna juba inimese tunne, verd ei tule enam, väike väsimus siiski on. Ise mõtlesin homsest kergelt midagi teha, muidugi alakeha harjutuste raskused võtaksin poole vähemaks, aga kui mõni spetsialist ütleb, et üldse ei tohiks midagi teha, siis loomulikult ei hakka riskima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah, puhkan, joon jõhvikamahla ja põieteed, soojad riided on seljas, oleks ilm soojem, võiks jalutamas käia, saaks natukenegi liigutada ennast, aga selle külmaga ei julge. Kuna selline leboreziim praegu, siis peaksin toitumise üle vaatama, muidu koguneb selle ajaga veel mõni üleliigne kilo :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Njah, puhkan, joon jõhvikamahla ja põieteed, soojad riided on seljas, oleks ilm soojem, võiks jalutamas käia, saaks natukenegi liigutada ennast, aga selle külmaga ei julge. Kuna selline leboreziim praegu, siis peaksin toitumise üle vaatama, muidu koguneb selle ajaga veel mõni üleliigne kilo :D

Keskendu paranemisele. Kui võtadki praegu paar kilo juurde, kaovad need pärast sama kiiresti, kui tavarežiimile naased.

Jalutada muidugi võid. Riietus olgu aga paras, et ei külmetaks, et ei higistaks. JALAD hoia soojas!

Edit: Ahjaaa, minu iga-aastased põiepõletikud kadusid (ja ma sülitan nüüd kolm korda üle õla) kui hakkasin tegema regulaarseid põietee kuure ning tarvitama piimaseent.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keskendu paranemisele. Kui võtadki praegu paar kilo juurde, kaovad need pärast sama kiiresti, kui tavarežiimile naased.

Jalutada muidugi võid. Riietus olgu aga paras, et ei külmetaks, et ei higistaks. JALAD hoia soojas!

Edit: Ahjaaa, minu iga-aastased põiepõletikud kadusid (ja ma sülitan nüüd kolm korda üle õla) kui hakkasin tegema regulaarseid põietee kuure ning tarvitama piimaseent.

Tänd! Neid kure hakkan kindlasti tegema edaspidi ja soojas olen ennast ka hoidnud v.a. see nädalavahetus, kui sai mantliga laevatekil korra käidud, miniseelik seljas, eks seal see kurjajuur oligi :D Trennist ei tueks ml ilmselt niikuinii midagi hetkel välja, sest antibiootikumid on m täielikuks zombiks mutnud, pluss veel peavalu, enamus päevast möödub magades. Jalutama lähen ehk mõne päeva pärast kbjussiks riietatna :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt huvi pärast küsin , et kas "põietee" on pm leesikatee või?

Leesikatee üksi aitab ka väga hästi, kuid apteekides põietee nime all müüdavad teed on ravimtaimede segud (mis sisaldavad ka leesikat), mida meeldivam juua (leesikas on ju kaunis kibe).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nolicin on vana tuttav, ise olles selle kuuri oli korda-paar selline olukord, et ilma käsipuuta oleks 5. korrusele ronides tagasi alla kukkunud. Üldiselt suhteliselt inimvihkav rohi, vähemalt minu jaoks.

Sooja, teed, vältida kohvi, apelsini mahla, teisi soodustavaid toite.

Olen ka ise hetkel rohtude peal sama murega seoses, samas mul on see arenenud krooniliseks probleemiks millele lahendust ei leita - aasta jooksul olen umbes 8. ravikuuril, selle ja eelmise vahe oli näiteks võidukas poolteist nädalat.

Teede kuuri kordamine ning organismi tugevndavate ainete kasutamine võib kergematel puhkudel põiepõletiku sagedust tõesti vähendada, soovitan proovida. Kiidetud on ka punase siilkübara ekstrakti/tablettide kasutamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka ise hetkel rohtude peal sama murega seoses, samas mul on see arenenud krooniliseks probleemiks millele lahendust ei leita - aasta jooksul olen umbes 8. ravikuuril, selle ja eelmise vahe oli näiteks võidukas poolteist nädalat.

Soovitan pöörduda naistearsti Edda Väin poole (Fertilitas).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka ise viimase 4 aasta jooksu selle vastiku haigusega kokku puutunud vist 5 korda. Kõige nõmedam ongi see, et ta kipub tagasi tulema. Esimene kord oli mul kõige hullem: ärkasin öösel üles selle peale, et vappusin külmavärinatest, sai siis kraaditud ning oli 40 palavik. Õnneks sain järgmine päev antibiootikumid peale ja läks ruttu paremaks.

Ega muud saagi teha kui lihtsalt hoida end. Aga kahjuks hakatakse mõtlema jõhvikajookidele ja põieteedele alles siis, kui haigus hakkab endast juba märku andma ja on liiga hilja, et rahvameditsiiniga sest jagu saada (ka minu puhul on nii olnud). :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teede kuuri kordamine ning organismi tugevndavate ainete kasutamine võib kergematel puhkudel põiepõletiku sagedust tõesti vähendada, soovitan proovida. Kiidetud on ka punase siilkübara ekstrakti/tablettide kasutamine.

Esimese haigusevälise kuuri tegin lausa pooleaastase (raviteed keetsin lahjad ja jõin igal õhtul). Mõjus! Kaks viimast aastat põletikuta ja loodan, et see jääbki nüüd nii. Aeg-ajalt joon põieteed siiani.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millest see üldse tekib. Mul pole kordagi elus olnud vist

Põiepõletik tekib sageli alakeha alajahtumise tagajärjel, sest see nõrgestab põie kaitsevõimet, nii et bakteritel on kergem sinna elama asuda. Ka pärast külmetust võivad organismi kaitsemehhanismid niipalju nõrgenenud, et ei suuda bakteritele vastu panna.

Meestel veab, nad põevad seda väga harva ja siis ka kergelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esimese haigusevälise kuuri tegin lausa pooleaastase (raviteed keetsin lahjad ja jõin igal õhtul). Mõjus! Kaks viimast aastat põletikuta ja loodan, et see jääbki nüüd nii. Aeg-ajalt joon põieteed siiani.

Si vis pacem, para bellum - sobiks siia hästi. Kahjuks on nii, et kõik läbipõetud haigused jätavad organismi nõrgestatud koha ja ebasoodsate tingimuste kokkulangemisel võivad suure tõenäosusega korduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Si vis pacem, para bellum - sobiks siia hästi. Kahjuks on nii, et kõik läbipõetud haigused jätavad organismi nõrgestatud koha ja ebasoodsate tingimuste kokkulangemisel võivad suure tõenäosusega korduda.

No eks ma sõdingi vaikselt edasi ja joon aeg-ajalt raviteed ning hoian end soojas. Pealegi, ma olen ju naine, Sa ei või minult võtta lootust! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põiepõletik tekib sageli alakeha alajahtumise tagajärjel, sest see nõrgestab põie kaitsevõimet, nii et bakteritel on kergem sinna elama asuda. Ka pärast külmetust võivad organismi kaitsemehhanismid niipalju nõrgenenud, et ei suuda bakteritele vastu panna.

Meestel veab, nad põevad seda väga harva ja siis ka kergelt.

Ma tõesti ei tea täpselt, kuna pole seda põdenud, a nii palju kui ma tuttavalt kuulsin pidi see olema ikka põrgu maa peal. Urineeriks nagu kuuseokkaid või žiletiteri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, minu põiepõletik läinud, antibiootikumid lõpetasin eile ära arsti loal, analüüsid korras, kui välja aravta kolesterool, mis pidi natuke kõrge olema, aga see ilmselt milleski muust... Täna tunnen ennast täitsa inimesena, pooletunnine kerge trenngi tehtud, jõhvikajooki ja põieteed joon muidugi edasi, toas villased sokid jalas, õue minnes soe pesu seljas, soojad saapad jalas jne... teen selleks kõik, et seda õudust enam kunagi läbi ei peaks elama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust sellised teadmised?

Nii palju kui olen põiepõletiku kohta lugenud, siis naistel (võrreldes meestega) on oma kehalise eripärasuse tõttu sellesse haigestumine kergem. Pole kuulnud ka, et mõni mees sellega väga hädas oleks olnud.

Üks tuttav meesterahvas kurtis ükskord, et oli natuke külma saanud ja põiepõletiku sümptomid hakkasid avalduma, aga järgmine päev oli kõik korras, kuigi ta ei teinud selleks midagi.

Leidsin vikipeediast:

Et naiste kusejuha on palju lühem (ainult mõni sentimeeter), esineb põiepõletikku üle kahe korra sagedamini naistel.

Peale selle võib meestel põiepõletikku tekitada eesnäärme suurenemise tõttu põide pidama jääv jääkkusi. Meestel on tsüstiit sagedasem vanemas eas eesnäärme suurenemise ja kusepeetuse tagajärjel. Ka põiekateeter võib haigust esile kutsuda.

Aga jah, vist eksisin enne oma väljaütlemises, eks mehi ootab suure tõenäosusega selle läbipõdemine vanemas eas :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tõesti ei tea täpselt, kuna pole seda põdenud, a nii palju kui ma tuttavalt kuulsin pidi see olema ikka põrgu maa peal. Urineeriks nagu kuuseokkaid või žiletiteri.

Ja kui selga lööb veel valu, selline tunne nagu keegi surgiks noaga.... hakka kasvõi nutma. Ei soovi oma vaenlasele ka seda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kui selga lööb veel valu, selline tunne nagu keegi surgiks noaga.... hakka kasvõi nutma. Ei soovi oma vaenlasele ka seda :D

Olen suht hea valutaluvusega, igasugust valu vapralt välja kannatanud, aga tunnistan, et kui põiepõletiku esimene päev oli, siis vetsus käies hakkasid pisarad voolama ja mitte vähe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×