Jump to content

Recommended Posts

Mu bioloogia õpetaja ütles eelmine aasta, et tegelikult inimese keha isegi ei omasta nendest odavamatest multivitamiinide tablettidest enamus vitamiine, mis uhkel paki peal kribatud on. Ja lisas, et vitamiinide puhul hind tõesti loeb.

Teie arvamused?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu bioloogia õpetaja ütles eelmine aasta, et tegelikult inimese keha isegi ei omasta nendest odavamatest multivitamiinide tablettidest enamus vitamiine, mis uhkel paki peal kribatud on. Ja lisas, et vitamiinide puhul hind tõesti loeb.

Teie arvamused?

BS :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tervvist, oskate soovitada ka müügil olevaid vitamiine? Kui mai saa neid näiteks tavatoidust kätte..

Fitshoppides on müügil näiteks Optimum Nutritioni Opti-Vites hinnaga 140.-, sisaldab 60 kapslit ehk siis saad teha tervelt 2 kuulise kuuri. Opti-Vites sisaldus on ka vähe parem kui tavalisel multivitamiinil, sportlasele vajalikemaid vitamiine on rohkem pandud.

Victell Elite on juba selline vitamiinikompleks, kus eraldi on olemas nii omega3 kapsel, multivitamiin ja kaltsium/magneesium. Lisaks sisaldab veel Q10, zenzenni ja palju muud head nieit kui kuskilt Fitshopist selle veel leiad, siis see oleks väga hea variant.

Fitshop Eedenis näiteks on veel olemas analoogne, samuti nii omega3, multivitamiini kui ka eraldi kaltsiumi ja D3 tablettis sisaldav Wellnutritoni vitamiinikompleks.

Ja vitamiinide imendumine oleneb ikkagi sellest, millises vormis need vitamiinid antud tootes on. Kas on toidus leiduvatega identsed nagu Doriani Max Nutritionis või on odavad ja kunstlikult valmistatud sünteetilised vitamiinid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toituge mitmekesiselt ja pole teil peale lisa C-vitamiini /immuunsuse tugevdamiseks, profülaktika eesmärgil/ midagi vaja omale sisse süüa. Teine teema oleks neil kes on dieedil, siis ehk võiks menüüs multivitamiinid olla. Vitamiini vaegus, väljendub esmalt seletamatus väsimuses,/ mille põhjuseks enamasti kesine toitumine/ eriti just peaks trennmees selle varakult ära tundma. Viiame asi mida siis teha oleks kasutada kõiksugu ergutid, energia jooke, kofeiini baasil jooke. Need kõik pigistavad teid veelgi tühjemaks. Hea enesetunne on vaid hetkeline ja laenatud niigi kurnatud organismi kaitstud reservidest. Selline tegutsemine laastab tervist rohkem kui arvata oskate. Seega tasakaalustatud mitmekesine toitumine. ALATI NR.1 ! ! !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toituge mitmekesiselt ja pole teil peale lisa C-vitamiini /immuunsuse tugevdamiseks, profülaktika eesmärgil/ midagi vaja omale sisse süüa. Teine teema oleks neil kes on dieedil, siis ehk võiks menüüs multivitamiinid olla. Vitamiini vaegus, väljendub esmalt seletamatus väsimuses,/ mille põhjuseks enamasti kesine toitumine/ eriti just peaks trennmees selle varakult ära tundma. Viiame asi mida siis teha oleks kasutada kõiksugu ergutid, energia jooke, kofeiini baasil jooke. Need kõik pigistavad teid veelgi tühjemaks. Hea enesetunne on vaid hetkeline ja laenatud niigi kurnatud organismi kaitstud reservidest. Selline tegutsemine laastab tervist rohkem kui arvata oskate. Seega tasakaalustatud mitmekesine toitumine. ALATI NR.1 ! ! !

Lugesin just selle kohta yhe raamatu läbi ja n6ustun.

Vitamiinitablettides tavaliselt 100% päevakogus, ja sportimine ei t6sta kuidagi seda päevanormi mitkekordseks, heal juhul paarkymmend-30%.

Päevanormi kättesaamine ysna lihtne, kui sööte korralikult oma juurvilju ja leiba jne.

Niiet v6ite julgelt ka v6imaluse korral pool vitamiini (kui yldse) v6tta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid C-vitamiin, kuulduste järgi läheb seda kehaehitajal kordades rohkem tarvis?
Toituge mitmekesiselt ja pole teil peale lisa C-vitamiini /immuunsuse tugevdamiseks, profülaktika eesmärgil/ midagi vaja omale sisse süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toituge mitmekesiselt ja pole teil peale lisa C-vitamiini /immuunsuse tugevdamiseks, profülaktika eesmärgil/ midagi vaja omale sisse süüa.

Vaja ei ole, aga kui tahad tervena elada või kaua või endal mingeid tervisenäitajaid mõjutada, siis võiks ikka süüa küll. Aga selleks oleks kasulik teada, mida miski vitamiin teeb. Tavainimesele sobiv valmiskomplekt oli ntx Dorian Yatesi segu, olgu muld sellele kerge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid C-vitamiin, kuulduste järgi läheb seda kehaehitajal kordades rohkem tarvis?

Muud loomad toodavad seda kuni sadades grammides. Inimesel on sünteesirada vigane. Arvatakse, et siis kui vastav mutatsioon toimus, sai inimene toiduga 4 g C-vitamiini ja see kompenseeris tekkinud vea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellist asja pole üldiselt kas üldse olemas või pole teada.

No vitamiini ABC luges suht konkreetselt ette, mis vitamiinide päevakogust on v6imalik määrata ja milliste mitte.

Yldiselt nende kogused, mida sai määrata, olid samad, mis tavaliselt multivitamiinis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No vitamiini ABC luges suht konkreetselt ette, mis vitamiinide päevakogust on v6imalik määrata ja milliste mitte.

Yldiselt nende kogused, mida sai määrata, olid samad, mis tavaliselt multivitamiinis.

Ma kardan et seal on suht aegunud ja dumbjuuserile mõeldud info :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kardan et seal on suht aegunud ja dumbjuuserile mõeldud info :D

No ma seda päris dambjuuserite raamatuks ei nimetaks, tänud komplimendi eest..

Aga saaksid ehk viidata m6nele artiklile/uurimusele, mis näitab, et eelnevalt yle poole sajandi normina peetud uurimused kuskile ei k6lba?

Sest ise kaldun vahest pigem vanemad kui uuemaid uurimusi pooldama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma seda päris dambjuuserite raamatuks ei nimetaks, tänud komplimendi eest..

Pole tänu väärt :D

Enamik laiemalt levivat vitamiiniinfot on äärmiselt lihtsustatud jama, aga et konkreetset asja kommenteerida ja vastu vaielda, peaks seda enne nägema ja lugema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas ...iga päev tullakse mingi uue jutuga/jamaga välja, ei teagi keda või mida uskuda, eriti tänapäeval kui kõigil kuskil mingid kasud sees. Kõige parem oleks ikkagi vist, kui inimene suudaks ise aru saada katseeksimus meetodil, mis ja kui palju talle õige :|. Fakt on aga see, et ravimifirmad elavad leebelt öeldes luksustes ja nad on oma sõrad ajanud väga sügavale ühiskonda, on ka teada, et paljudele arstidele tehakse miskipärast puhkusereise välja ..huvitav küll miks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks teil kodus siukene raamat nagu

John Heinmani Looduslike Vitamiinide ja Mineraalide raamat

400 lehekylge puhast naudingut igasuguste vitamiinide kasulikkuse, kahjulikkuse ja muugi kohta .

On leitud et C-vitamiiniga on võimalik ysnagi edukalt ravida sellist asja nagu antisotsiaalne käitumine .

Näiteks Fosforit on väga hädasti vaja sportlastele et saavutada head võistlustaset .

Enamgi veel, ma naudin seda raamatut, ja kes siin väitis oma ühes artiklis et C-vitamiin pole tervisele praktiliselt üldse kasulik, ma ei nõustu sellega .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks teil kodus siukene raamat nagu

John Heinmani Looduslike Vitamiinide ja Mineraalide raamat

400 lehekylge puhast naudingut igasuguste vitamiinide kasulikkuse, kahjulikkuse ja muugi kohta .

On leitud et C-vitamiiniga on võimalik ysnagi edukalt ravida sellist asja nagu antisotsiaalne käitumine .

Näiteks Fosforit on väga hädasti vaja sportlastele et saavutada head võistlustaset .

Enamgi veel, ma naudin seda raamatut, ja kes siin väitis oma ühes artiklis et C-vitamiin pole tervisele praktiliselt üldse kasulik, ma ei nõustu sellega .

Vitamiine vajatakse niivähe keha sees, näiteks D-vitamiini, see on niiväike kübe, et ei suuda seda ette kujutada. Rotter-i toodud lehel C-vitamiini päevane vajadus on kuni 3 grammi, seda juba kujutaks ette visuaalselt küll. Kuna neid nn vitamiine ja väikseid asju on nii väikestes kogustes, siis raske on uskuda, et neid üldse vaja on, aga mingil määral ilmselt siis on. Olen kuulnud, et kortisooli tase pidavat ainult 6% kehakaalu mõjutama, et vitamiinide puhul ma pakun, et kui võtta vitamiine, siis tervist mõjutab see tühiselt väikse % võrra üldiselt, aga see lihtsalt personaalne eelarvamus selline.

Kas saaksid tuua huvi pärast lugemiseks viite sellele artiklile, kus räägitakse antisotsiaalsest käitumisest ?, pakuks väga huvi!

Ma usun sellesse lihtsasse ideesse, et keha on väga intelligentne, ja seega mingil määral usun, et võiks olal tõene see, et ta oskab intelligentselt väljutada liigse, sh ka liigse c-vitamiini endast, või muud moodi seda neutraliseerida, kuid seda usun mingil määral, ilmselt mõõdukamate määradni see nii ka on, üle mõõdkate määrade puhul aga intelligentne süsteem toime ei tule, ja on see mida ütled- üledoosid on tevisele kahjulikud.

Ma sooviks leida sellist artiklit, kus on kirjas, kui kaua vitamiin kehas saadaval on, et kui kaua üks gramm sisse söödud vitamiini inimese kehas säilib, mitu tundi, ja seda erinevate vitamiinide lõikes, sellist tabelit sooviks näha. Sellest saaks järeldada hästi, millise intervalliga jam illistes kogustes vitamiine tarbima peaks. Kui keegi vitisib leida sellise allika, oleks väga huvitav lugeda.

Nn looduslikke vitamiine kõike otsesemas mõttes saaks kui osta spetsiaalselt tooded nimega ala "mustika ektrakti puru" vms "puuvilja X puru", või kui osta multivitamiini ja lugeda konkreetselt purgi pealt, et vitamiini C allikas on just see ja too taim, et kasutatakse tolle ekstrakti ,et siis võiks mingi tõenäosusega uskuda et tegu on nö naturaalse vitamiiniga, mitte aga labori-vitamiiniga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

D-vitamiini võiks iga eestlane võtta vähemalt talviti, umbes 4000 IU päevas, juhul kui seda õnnestub kusagilt hankida.

Arvan, et kõigile peaks väga palju huvi pakkuma D-vitamiini immuunsüsteemi reguleerivad omadused. Lähemalt saab selle kohta lugeda siit.

Toon välja ka ühe huvitava joonise.

1743-422X-5-29-2.jpg

Igas grupis oli 104 inimest. Hele tulp esindab platseebot saanud grupi inimeste arvu, kes raporteerisid gripi ja külmetushaiguste sümptomeid. Keskmine grupp võttis 800 IU D-vitamiini päevas ja tumedaim 2000 päevas. Uuringus osalejad olid New Yorgis elavad naised.

Huvitav leid on see, et 800 IU päevas aastaringselt võtmine sisuliselt kaotas gripi ja külmetushaiguste hooajalisuse. Talvel ei olnud väga palju rohkem haigusjuhtumeid kui suvel. 104 inimesel, kes võtsid 2000 IU päevas, oli aasta jooksul ainult üks gripi ja külmetushaiguste juhtum ning sedagi suvel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×