Jump to content

Recommended Posts

B-grupi megadoosid on väga populaarsed ja paljud kiidavad et mõjub hästi, pole ise teemat uurinud. Niipalju on mulje jäänud, et parem üledoos kui puudus.

D-vitamiini soovitavad mõned spetsialistid võtta 10000 IU igapäevaselt ja 50000 IU haigusnähtude ilmnemisel, praegune soovituslik päevaannus on 400 IU.

C ja E suurte annuste kasulikkusest on ka vihjamisi räägitud, pole uurinud. Halba ei tohiks küll teha.

Praegused soovituslikud päevaannused põhinevad sageli üsna vanadel andmetel ja mingi haiguse vältimisel (skorbuut, rahhiit), mitte sellel, kas suuremad annused mingit lisakasu võiks tuua.

Hea meelega võtaks D3 megaannuseid ise ka, aga Eestis ei ole need minu teada isegi saadaval, alati on millegi muuga koos ja väga väikestes annustes.

Vitamiinide megadoosid on ainult tootjatele kasulikud. :o

Inimese organism saab omastada ainult piiratud koguse C-vitamiini. Seepärast on oluline, et saaksime seda toidust kogu päeva jooksul regulaarselt väikeste annustena. Organism omastab 1000 mg C-vitamiini, ülejäänud omastamata väljutatakse organismist uriiniga. Kas on mõtet toota kallist uriini? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähemalt mõnedel megaannusesoovitustel on vähemalt mingisugused uuringud või vähemalt teooriad taga.

D puhul on selgelt näha et praegune soovituslik annus annab kehvema vähjakaitse kui suuremad. Ja kui arvestada et suvine päevane omatoodang võib 10000 IU olla siis on see 400 IU soovituslik annus üsna nutune.

C ja B tabletid ei maksa suurt midagi, kisuvad mul uriini hinna alla :o

Aga D-ga on nutune lugu. Ja välismaalt ei lasta tellida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aspartaaT - all mõeldi magneesium aspartaati, tsink aspartaati

aspartaaM - mürk

Anelka, näita mulle palun korralikke uuringuid, mis tõestaks, et aspartaam on mürgine. Ma millegipärast ei usu, et sa suudad.

No mõned loevad juba 1000 mg C'd päevas "megadoosiks" samas arvan, et kuni selle piirini on see võibolla mõistlik (C on kõige odavam vitamiin ka:D) eriti haiguse või üliintensiivse treeningperioodi ajal. Aga loomulikult mitte korraga sisse.

See minikogus mis C'd on enamikes multivitamiinides on tõenäoliselt ikkagi vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on magneesiumiga selline lugu, et kui ma seda enne magamaminekut võtan, siis magan küll nagu nott, aga ärgates on väga tugev peavalu, mis kestab kuni saan jälle und. Võtan seda sama soovitatud Kelasin sarja ja 2-3 tabletti vahetult peale magamaminemist. Üks tablett peaks sisaldama 85 mg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

D-d on toidust väga raske piisavalt saada.

C-ga on ka segane lugu, ürginimene sõi umbes 4 g päevas ja võis endale vigast C-vitamiini sünteesirada lubada, samas võis veresoonte ummistumine olla just tema kohanemisreaktsioon C-vitamiini puudumisele.

Terve sünteesirajaga liigid sünteesivad väga suurtes kogustes, kits haigestudes mingi 100 grammi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui enne trenni võtta multivitamiine , umbes 30min enne treeningut , jõuavad need ülde imenduda ja paremaid tulemusi anda kui lihtsalt hommikul võtta`, mis siis imenduvad sekiga peale b6 vitamiinide?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kus sa selle mõtte peale üldse tulid?

ma olen enne trenni võtnud multivitamiine, tahan teada kas need jõuavad üldse imenduda treeningu ajaks , et kas trenn on effektiivsem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas praegusel ajal päevitamine võib mingit moodi halb olla (UV vms.), sest ma päevitasin üleeile mingi paar tundi, eile vedelesin rannas paar tundi ja nüüd on õlad ja rind mingeid pisikesi villikesi täis vms :( samuti on ühe sünnimärgi peale tulnud mingi kahtlane punn ja see sünnimärk valutab retsilt :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas praegusel ajal päevitamine võib mingit moodi halb olla (UV vms.), sest ma päevitasin üleeile mingi paar tundi, eile vedelesin rannas paar tundi ja nüüd on õlad ja rind mingeid pisikesi villikesi täis vms ;) samuti on ühe sünnimärgi peale tulnud mingi kahtlane punn ja see sünnimärk valutab retsilt :(

Esimest korda elus päevitate? :o No vast jh kui kaks päeva järjest 2 tundi päevitad siis kõrbed ära :D Oleneb ka nahast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis oleks võinud pealkirjaks panna

"Steroidhormoon D3 ja sportlik saavutusv6ime"

Aga minu küsimus oli mõistest "vitamiin" vs "vitameer", kumba kuna kasutada?

Hetkel saan nii aru, et Nõmme turu rahvaga suheldes kasutan mõistet "vitamiin D3", aga kompetentsema rahvaga suheldes oleks korrektne öelda "vitameer D3".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas praegusel ajal päevitamine võib mingit moodi halb olla (UV vms.), sest ma päevitasin üleeile mingi paar tundi, eile vedelesin rannas paar tundi ja nüüd on õlad ja rind mingeid pisikesi villikesi täis vms :( samuti on ühe sünnimärgi peale tulnud mingi kahtlane punn ja see sünnimärk valutab retsilt :o

Kindlasti on vaja n2idata nahaarstile...v6i siis onkoloogile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meie heleda nahaga piisab, kui p2evitada a pool tundi kaks korda n2dalas. Kindlasti mitte ennast 2ra p6letada. Kergelt roosaks ja riided selga.

Oluline D3 omastamise jaoks on ka 24 tundi peale p2ikesevanni ennast mitte seebiga pesta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis oleks võinud pealkirjaks panna

"Steroidhormoon D3 ja sportlik saavutusv6ime"

Aga minu küsimus oli mõistest "vitamiin" vs "vitameer", kumba kuna kasutada?

Hetkel saan nii aru, et Nõmme turu rahvaga suheldes kasutan mõistet "vitamiin D3", aga kompetentsema rahvaga suheldes oleks korrektne öelda "vitameer D3".

Rasvlahustuvatel vitamiinidel v2ljendab yks t2ht t6esti tervet gruppi, mille yksikliiget nimetatakse vitameeriks...n2iteks vitameer A1, vitameer A2 jne.

Uudishimu on positiivne n2htus, kuid inimesi lahterdada vastavalt oma suvale??? A la kompetentsem ja N6mme turu rahvas??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×