Jump to content

Recommended Posts

Ühe taaskord trendika uurimuse tulemus näitas, et vitamiine jms toidulisandeid võtavad peamiselt inimesed, kes neid reaalselt ei vajakski.... ja neid ei võta need, kes neid vajaks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühe taaskord trendika uurimuse tulemus näitas, et vitamiine jms toidulisandeid võtavad peamiselt inimesed, kes neid reaalselt ei vajakski.... ja neid ei võta need, kes neid vajaks :lol:

Täitsa usun ja isegi miskipärast natuke loogiline :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei näe väga mõtet vitamiine tablettidena süüa, toidust peaks kõik kätte saama ju?

Ise võtan talvel aint D vitamiini, mis hoiab mind tervena

kui sa teed 5-6x nädalas trenni + kool/töö , max stress , lisaks pidev alkoholi ja kohvi joomine , vitamiinide vajadus on mitmekordistunud ja alati ei pruugi kätte saada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei näe väga mõtet vitamiine tablettidena süüa, toidust peaks kõik kätte saama ju?

Ise võtan talvel aint D vitamiini, mis hoiab mind tervena

Ole nüüd. Kui tegeleda aktiivselt spordiga siis soovitaksin kindlasti tarbida ka vitamiini tablette. Ise kasutan kalaõli D-vitamiini eesmärgil, lisaks võtan tableti kujul Kaltsiumit ja Magneesiumit. Olen proovinud erinevaid variante tarvitamisel, ning olen märganud, et et vitamiine tarbides on taastumine kiirem ja söömine paremini kontrolli - eriti oli see märgatav siis kui võrdlesin kaltsiumi ja magneesiumi tarbimise perioode ja mittetarbimise perioode.

Kui ma ei võtnud vitamiine, siis taastumine oli kehv ja pidevalt oli söögiisu, samas jälgin toitumist väga hoolega.

Kindlasti on olenevalt inimesest mõjud erinevad, aga oma kogemustel soovitaksin kindlasti tarbida.

Lisaks:

"Omadused

Kaltsium on luustiku tähtsaim mineraal, mis on vajalik luustiku ülesehitamiseks. Piisav kaltsiumi saamine on oluline igas eas. Kaltsium on vajalik vere hüübimiseks, lihaskontraktsioonideks ja närviimpulsside ülekandeks.

Magneesium on oluline mineraalaine luustikule, lihastele, pehmetele kudedele, veresoonkonna elunditele ja närvisüsteemile. Rakus toimib magneesium vähemalt 300 ensüümprotsessis osaledes energiaainevahetuses ning valkude ja nukleiinhapete moodustumises. Samuti toimib magneesium lihas- ja närvirakkude ülekandemehhanismides ning organismi kaitsevõime tagamises.

Magneesium aitab hoida lihased pingeta ennetades lihaskrampe. Magneesiumi peetakse looduslikuks närve rahustavaks aineks. Õhtul võetuna aitab magneesium soodustada uinumist ning ning leevendada "rahutute jalgade" sündroomi.

Kaltsium ja magneesium toimivad sageli koos. Õige kaltsiumi-magneesiumi suhe on tervise seisukohast väga oluline. "

Muudetud kasutaja PulseR poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sa teed 5-6x nädalas trenni + kool/töö , max stress , lisaks pidev alkoholi ja kohvi joomine , vitamiinide vajadus on mitmekordistunud ja alati ei pruugi kätte saada :D

Nii hullult lausa? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaltsium ja magneesium toimivad sageli koos. Õige kaltsiumi-magneesiumi suhe on tervise seisukohast väga oluline. "

Mis mõttes toimivad koos? Kaltsiumit ja magneesiumit koos võtta küll ei soovitata, kuna kaltsium takistab magneesiumi imendumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis mõttes toimivad koos? Kaltsiumit ja magneesiumit koos võtta küll ei soovitata, kuna kaltsium takistab magneesiumi imendumist.

Nalja teed?

Kaltsiumit ja magneesiumit soovitakse JUST koos võtta kuna magneesium soodustab kaltsiumi imendumist :D

Ei tea miks muidu müüakse tablette, kus mõlemad koos on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millist multivitamiini võtma peaks? Ma võtsin paar kuud tagasi c vitamiini ja mingid sügelevad punnid tulid, kas ma siis üldse ei tohi c vitamiini lisana võtta või olid halvad tabletid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ca ja Mg kohta üks huvitav pdf on siin:

http://www.curesnaturally.com/Articles/Mis...mandCalcium.pdf

Kuidas siis oleks õigem, kas manustada Ca ja Mg eraldi või üheaegselt?

Ma saan aru, et Ca ei "takista" Mg omastamist kui Mg on piisavalt, kui aga Mg on vähe siis Ca omastatakse ja Mg mitte, kuna Mg on Ca omastamise protsessis nagu abiline. Seega kui kapslis on piisavalt magneesiumi, mida tõenäoselt on, siis võisk arvata, et omastuvad mõlemad kenasti.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nalja teed?

Kaltsiumit ja magneesiumit soovitakse JUST koos võtta kuna magneesium soodustab kaltsiumi imendumist :D

Ei tea miks muidu müüakse tablette, kus mõlemad koos on?

Minu arust kirjutas Fred Antson ise, et magneesiumit ei tohi kaltsiumiga koos võtta. Sellest tulenevalt öeldi veel, et piima võib juua vähemalt 2 tundi enne magneesiumi manustamist ja 15min pärast. Ja nende preparaatide kohta, kus on kaltsium sees, öeldi, et on see on täielik BS ja kaltsium nullib kogu toime ära. Või kirjutas seda ROtter?

PS: Jah, Fred Antson kirjutas: "Mg parandab Ca imendumist, kuid mg enda tõhusaks omastamiseks tuleb teda võtta ca -st eraldi. "

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis mõttes toimivad koos? Kaltsiumit ja magneesiumit koos võtta küll ei soovitata, kuna kaltsium takistab magneesiumi imendumist.

Absorption is hindered by the presence of calcium, alcohol, protein, phosphates, and fats.

http://www.springboard4health.com/notebook..._magnesium.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nalja teed?

Kaltsiumit ja magneesiumit soovitakse JUST koos võtta kuna magneesium soodustab kaltsiumi imendumist :D

Ei tea miks muidu müüakse tablette, kus mõlemad koos on?

A supplement with calcium and magnesium together is not a problem for magnesium absorption if both minerals are chelated and in a plant-base concentrate. Tests have indicated that this type of formula does not inhibit magnesium absorption.

http://www.springboard4health.com/notebook..._magnesium.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna viimasel ajal on hommikuti ärgates väsimus suur, kuigi on 10 h und seljataga, koolis on kõva tamp peal ning aega on ka vähe, trenn võtab enamik aega ära, siis olen sunnitud läbima talvise vitamiinikuuri. Kahjuks ei ole varem tõsisemalt vitamiinikuuri teinud, seetõttu soovingi väikest "mida võtta ja mis on KÕIGE vajalikum" nõuannet. : ) Mingit vitamiinikombot ehk vms.

Muudetud kasutaja JanK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis toiduainetes leidub kõige rohkem d-vitamiini ?

D-vitamiini sisaldus toidus (IU ühes portsjonis)

Küpsetatud lõhe (100 grammi) - 360

Tuunikala õlis (100 grammi) – 200

Sardiinid õlis (100 grammi) – 250

1 muna (D-vitamiin on munakollases) – 20

Küpsetatud maks, loomaliha (100 grammi) – 15

Sveitsi juust (30 grammi) - 12

Eesti Osteoporoosihaigete Liidu kodulehekülg ütleb, et minimaalne päevane vajalik D-vitamiini kogus on 1000 IU-d päevas.

Rahvusvahelised teadlased ja arstid soovitavad tarbida igapäevaselt 2000 IU-d D-vitamiini päevas. Mõned soovitavad isegi 3000-4000 IU-d päevas.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×