Jump to content
Amarillo

ortopeed vs spordiarst

Recommended Posts

spordiarst = 50 eek

ortopeed = 400 eek

haige vahe ikka, nimelt mul õlgadega probleeme peaaegu 2 kuud, on siis tõesti mõtet panna ennast kohe ortopeedi juurde või saab ka spordiarstiga hakkama???

sealt öeldi, et kui on konkreetne probleem, ntx õlgadega siis peab ortopeedi juurde minema, aga 8x kallim ju :unsure:

tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
spordiarst = 50 eek

ortopeed = 400 eek

haige vahe ikka, nimelt mul õlgadega probleeme peaaegu 2 kuud, on siis tõesti mõtet panna ennast kohe ortopeedi juurde või saab ka spordiarstiga hakkama???

sealt öeldi, et kui on konkreetne probleem, ntx õlgadega siis peab ortopeedi juurde minema, aga 8x kallim ju :unsure:

tänan!

50krooni spordiarsti juures kulutada pole ju mingi summa! Kui sind saadetaksegi ortopeedi juurde siis 450EEK. Pole erilist vahet ju.

Pole väga kallis ka kui probleemile lahenduse saad, jätad ühe peo pidamata ja olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No minu arust on ortopeedi ja spordiarsti ikka väga raske võrrelda. Üks teab asja süvitsi, teine pinnapealselt. Minu spordiarstid ei ole siiani minu selja kohta mingit hüva nõu andnud, nii et olen ikka spetsialistide poole pöördunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis ortopeed sul 400 krooni maksab, eraarsti juures käisid või? Perearsti saatekirjaga on visiiditasu 50 krooni, järjekorrad võivad küll kuu-kaks olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama jama - õlg ei lase osasid harjutusi teha. Käisin perearsti juures, too suunas mind ortopeedi juurde. Visiiditasu TÜ kliinikumis oli 50.-. Ortopeed kehitas õlgu ja määras mingit tüüpi MRT ja saatis füsioterapeudi juurde. MRT järjekorras pean ootama väidetavalt märtsi-aprillini. Niikaua määras füsioterapeut 6 korda ultraheliravi, mis maksab 55.- kord ja võimlemist. Väga ulmelised järjekorrad on ikka. Aga jutu point oli jah selles, et perearstilt oleks kaval olnud suunamist küsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

krt, ortopeed ütles et pole midagi viga ja et läheb üle :D 5 minuti eest 400 eek + SIIAMAANI sittagi teha ei saa, isegi hullemaks on läinud, eks pean siis uuesti minema :D .

*Aastavahetusel põrutasin mõlemaid õlapooli, mõlemad annavad tunda kui teha eriti rinda ja õlga.Vahepeal läks paremaks, läheb paremaks kui ei treeni, aga siis hakkasin 2x rinda nädalas tegema ja makse jälle proovima, siis läks jälle ******.söön glükosamiini ja vahest määrin midagi, aga nagu ei mingeid muutusi ;)

Aga kas keegi oskab soovitada mida veel saaks ise ära teha, äkki paraneb kuidagi? äkki peabki veel valus olema ja läheb ise üle :rolleyes: ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süva peaks tähendama, et asuvad teistest lihastest seespool. Milline lihas on kõhu sirglihasest seespool? Need, millest juttu, on ju kõige tavalisemad skeletilihased! Kuidas treenida risti-ja ogajätkete vahelisi lihaseid? Minu arvamus on, et skeletilihaste nimetamine süvalihasteks on pullikaka, ei muud! Tegemist ju konkreetselt sekeletilihaste treenimisega, võtke anatoomiaõpik ette ja vaadake, kuidas neid seal nimetatakse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süva peaks tähendama, et asuvad teistest lihastest seespool. Milline lihas on kõhu sirglihasest seespool?

Aga nad ju asuvadki seespool, kui sa nüüd natuke mõtled. Ei oska tuua kõhulihase puhul midagi konkreetset välja - pole anatoomiaga nii sina peal.

võtke anatoomiaõpik ette ja vaadake, kuidas neid seal nimetatakse!

Võtsin, süvakiht...

edit: ...ja staatilised harjutused on põhilised, mille kaudu neid treenitakse.

Muudetud kasutaja Vilps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas treenida AINULT risti- ja ogajätkete vahelisi lihaseid? Selgroosirgestaja on tõesti kõige sügavamale ulatuv seljalihas, nõus! Kuid ta moodustab kahel pool lülisammast ka kaks vagu, ulatudes sellega ka nö pinnale.

Kuidas treenida AINULT romblihaseid? Ka romblihas on tegelikult vaid seljalihaste keskne kiht, nn süvalihaseks on saaglihas ning nende ülesandeks on roiete tõstmine ja langetamine.

Kõhulihased - nii sirglihas kui sisemised ja välised kõhulihased ulatuvad keha pinnale, olles ka kaitseks kõhuõõnele. Mismoodi treenida VAID kõhu ristlihaseid? Jne

Ei ole võimalik treenida vaid nn süvalihaseid, seetõttu ma jätaks üldse selle jutu süvalihaste treenimisest, mida näiteks Pilatese juhendajad räägivad!

Ärge ajage asja segaseks ja keeruliseks - kulturismi ja keha arendamise puhul räägime ikka skeletilihaste treenimisest, ok?

edit: staatiliste harjutustega treenid sa ainult nn süvalihaseid, lülitades pindmised kihid välja? :rolleyes:

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa hakkad juuksekarva lõhki ajama ning teed ise hoopiski asjad kordi keerlulisemaks, kui nad tegelikult on.

Ei hakka, tahan vaid viidata sellele, et soovitus treenida süvalihaseid on absurdivallast, that´s it! Sellega oled nõus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas treenida AINULT risti- ja ogajätkete vahelisi lihaseid? Selgroosirgestaja on tõesti kõige sügavamale ulatuv seljalihas, nõus! Kuid ta moodustab kahel pool lülisammast ka kaks vagu, ulatudes sellega ka nö pinnale.

Kuidas treenida AINULT romblihaseid? Ka romblihas on tegelikult vaid seljalihaste keskne kiht, nn süvalihaseks on saaglihas ning nende ülesandeks on roiete tõstmine ja langetamine.

Kõhulihased - nii sirglihas kui sisemised ja välised kõhulihased ulatuvad keha pinnale, olles ka kaitseks kõhuõõnele. Mismoodi treenida VAID kõhu ristlihaseid? Jne

Ei ole võimalik treenida vaid nn süvalihaseid, seetõttu ma jätaks üldse selle jutu süvalihaste treenimisest, mida näiteks Pilatese juhendajad räägivad!

Ärge ajage asja segaseks ja keeruliseks - kulturismi ja keha arendamise puhul räägime ikka skeletilihaste treenimisest, ok?

edit: staatiliste harjutustega treenid sa ainult nn süvalihaseid, lülitades pindmised kihid välja? :rolleyes:

Olen 100 % samal seisukohal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakka, tahan vaid viidata sellele, et soovitus treenida süvalihaseid on absurdivallast, that´s it! Sellega oled nõus?

Sa viitad eelpool timo soovitusele? Jah, olen nõus. Mulle ei meeldi sellistel teemadel lihtsalt vaielda, kus mingit pointi pole. Sa ütled, et:"Ei ole võimalik treenida vaid nn süvalihaseid."...ja tõid veel muid näiteid. Eeldan, et kogu sinu jutu point on selles, et pole võimalik ainult teatud lihasgrupile keskenduda, mis iseenesest on loogiline ja teada ning olen nõus. Ühesõnaga, kisub päris OT-ks ära....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa viitad eelpool timo soovitusele? Jah, olen nõus. Mulle ei meeldi sellistel teemadel lihtsalt vaielda, kus mingit pointi pole. Sa ütled, et:"Ei ole võimalik treenida vaid nn süvalihaseid."...ja tõid veel muid näiteid. Eeldan, et kogu sinu jutu point on selles, et pole võimalik ainult teatud lihasgrupile keskenduda, mis iseenesest on loogiline ja teada ning olen nõus. Ühesõnaga, kisub päris OT-ks ära....

Täpselt nii, sul on õigus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgatajale: Kui sa nüüd järgi mõtled, siis su keha annab sulle ju ise märku, mida sa esmajoones peaksid muutma, et õlavalule leevendust tuua.

On üsna tavaline, et suurte rakustega (millega kaasneb ka väike korduste arv) pea kohal surumised põhjustavad õla esiosa eelisarengu ning kui jäetakse tahaplaanile õla tagaosa ning õla rotaatorid (ei pöörata tähelepanu funktsionaalsusele), siis ongi tulemus käes. Nagu sa isegi ütlesid - andes raskustes järele, siis olukord paranes. Sinu olukorras tuleks treeningkava ümber teha selliselt, et jätta teatud ajaks (ca paar kuud kindlasti) kavast välja kõik horisontaalpingil rinnalt surumise harjutused ning muud harjutused, mis asetavad õlaliigese liigse koormuse alla, kaasa arvatud pea kohal surumised.

Rinnale võiks järgnevate kuude jooksul saada baasharjutuseks maast surumine, mis säästab õlga ja lisaboonusena aitab rinna ülaosale rohkem rõhku pöörata. Õlale peaks saama põhilisteks harjutusteks lendamised ning kindlasti järjepidev rotator cuff`i töö (internet on täis näidisharjutusi).

Kui arvad, et õla areng seiskub surumisharjutuste väljajätmisel, siis saab alati kasutada superseeriaid ja muid treeningut intensiivistavaid parameetreid, mis hoolimata väiksemate raskuste kasutamisest tagavad progressi.

Peale mõnda kuud eelpoolnimetatud nõuandeid järgides ja tavapärase rinna-õla rutiini juurde tagasipöördudes, oled tugevam ja funktsionaalsem kui enne!

Nii et pika jutu kokkuvõtteks, kui ei saa abi arstidelt, tuleb läbi ajada talupoja loogikaga. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Perearsti saatekirjaga peaks olema Ortopeedi visiit 50kr. Nii kõik räägivad. Seega lase aga käia...

50 EEK on tavapolikliinikus, aga erakliinikutes nagu Ortopeediaarstid jms ei ole see mitte 50. Ise maksan enne 500 ühekordselt, kui 15 korda 50 EEK eest tagasi, sest ravi ei anna tulemusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaikselt on paremaks läinud, teen enne trenni kummiga erinevaid harjutusi + glükasamiin , aga kui ma ujumas käisin siis läks jälle sitemaks :D

Ma tahaksin teada, kas sul ikka uuriti ka midagi? Paraku ongi nii, et kui ise kuskile arstile lähed ja eraarstile pealekauba, siis iga minut maksab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaksin teada, kas sul ikka uuriti ka midagi? Paraku ongi nii, et kui ise kuskile arstile lähed ja eraarstile pealekauba, siis iga minut maksab.

no parajad vusserdajad on, algul käisin 3-4x eraoropeedi juures, maksin enda taskust 300 eek kord, mõlemasse õlga tehti süst ja niisama seletati, midagi ei uuritud, siis enam maksta ei suutnud

võtsin perearsit saaterkirja ja läksin esimese juhtuva ortopeedi juurde, ei suutnud oodata neid häid, 50 eek kord, tehti pildid õlgadest ja kaelast, kõik oli korras - ma ütlesi net ei ole korras mul ikka valutavad ja trenni teha ei saaa, siis ütles et ma midagi oropeedilist ei näe ja ma midagi enam teha ei saa :D , kuradi debiilikud need tasuta ortopeedid, no pole ime talle oli iga päev vaba aeg ka :D - nüüd juba enamvähem, saan harjutusi teha ja suuremate raskustega, rinnalt surumist ei tee veel :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×