Jump to content
maverick

Reite probleem

Recommended Posts

Probleem siis selline....

Peale jala päeva on mul reied nii läbi, et täna kukkusin bussist väljudes peaaegu põlvili. Nüüd kodus teisele korrusele minnes kukkusin päriselt trepi peale. Nad on mul koguaeg peale trenni 2 päeva nii kurnatud et ma kukun kohe kui natuke neid kõverdan, kasvõi nt maast palli võttes.

küsimus selline , et mida ma peaksin ette võtma? Vb mingi harjutus või mida iganes.

Seda ka et mul oli trennist paus kuskil 7-8 kuud ja nüüd on see 3. trenn jalgadele. Reitele teen kükki, käärkükki ja säärte tõsteid...

Aitäh kui keegi tunneb probleemi ära ja mind aidata saab!:unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta peale pausi treeningut, nagu see oleks su esimene, ehk siis tee rahulikult ja ära üle pinguta. Kuskil kuu kahe pärast tee alles kava tükkideks, algul piisab kui teha terve keha iga trenn kergelt läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem siis selline....

Peale jala päeva on mul reied nii läbi, et täna kukkusin bussist väljudes peaaegu põlvili. Nüüd kodus teisele korrusele minnes kukkusin päriselt trepi peale. Nad on mul koguaeg peale trenni 2 päeva nii kurnatud et ma kukun kohe kui natuke neid kõverdan, kasvõi nt maast palli võttes.

küsimus selline , et mida ma peaksin ette võtma? Vb mingi harjutus või mida iganes.

Seda ka et mul oli trennist paus kuskil 7-8 kuud ja nüüd on see 3. trenn jalgadele. Reitele teen kükki, käärkükki ja säärte tõsteid...

Aitäh kui keegi tunneb probleemi ära ja mind aidata saab!:unsure:

Trennilt trennile peaksid su jalad paremaks muutuma st. et nad nii valusaks enam ei jää. Kuid kui valu/kurnatus on nii suur siis võiksid natuke treeningkoormust langetada ja seda siis aegamööda tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem siis selline....

Peale jala päeva on mul reied nii läbi, et täna kukkusin bussist väljudes peaaegu põlvili. Nüüd kodus teisele korrusele minnes kukkusin päriselt trepi peale. Nad on mul koguaeg peale trenni 2 päeva nii kurnatud et ma kukun kohe kui natuke neid kõverdan, kasvõi nt maast palli võttes.

küsimus selline , et mida ma peaksin ette võtma? Vb mingi harjutus või mida iganes.

Seda ka et mul oli trennist paus kuskil 7-8 kuud ja nüüd on see 3. trenn jalgadele. Reitele teen kükki, käärkükki ja säärte tõsteid...

Aitäh kui keegi tunneb probleemi ära ja mind aidata saab!:unsure:

Mul ka peale esimesi pausijärgeid jalatrenne oli siuke seis, et lihtsalt jalad olid peale trenni ka räigelt läbi, sammud läksid kole sügavaks, päris pikali ei käinud, aga ega see ka kaugel ei olnud:D

Aja jooksul harjub ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale pausi on alati see oht, et peas on pilt sellest trennist, mida enne pausi sai tehtud. Selge on aga see, et kohe ei ole mõistlik sama intensiivsusega lammutama hakata (eks on ka ise natuke liiga tehtud). Võta natuke kergemalt ja lase kerel harjuda. Korduv kukkumine kõlab ikka päris ekstreemselt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei kujuta ette, mis jalatrenni peab tegema, et täiesti p****li kukkuda. Vb sul on lihtsalt ülimalt madal valulävi, niiet iga kord kui vähegi valu tunned lased pigem jala lõdvaks, kui et kannatad ära.

Ma saan aru, et mina panin eile enne jalatrenni Olimpi Massacra sisse, lammutasin korralikult ja tõesti oli üle pika aja ka paar tundi hiljem bussist väljuda raske, aga päris perseli pole ma isegi peale kõige raskemaid jalatrenne kukkunud.

Või siis mingi muu füsioloogiline iseärasus sul. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"KIRP"----ma ütlesin et valu ei ole:) mitte mingisugust. Mulle pole vaja lugeda loengut kui kehv ma milleski olen ,vaid ma tegin selle teema selleks et äkki kellelgi on sama mure olnud.

Ja näe tuli välja et ongi olnud ja nad aitasid mind. See kui kehv ja saamatu, koba ja algaja ma olen-seda tean ma ise kõige paremini;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle see jala läbivajumise tunne meeldib, naljakas on ja näed, et oled kõik varud mängu pannud :D

Teed kükid ära ja siis teed lühikeste pausidega pressi peale ja oiblja kuidas jalad tudisevad all :D Väga mõnus tunne :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see ,et jalad valusad näitab seda ,et trennist on kasu olndu aga tee kindlasti sooja ja venita peale trenni!

Muudetud kasutaja Cardoo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"KIRP"----ma ütlesin et valu ei ole:) mitte mingisugust. Mulle pole vaja lugeda loengut kui kehv ma milleski olen ,vaid ma tegin selle teema selleks et äkki kellelgi on sama mure olnud.

Ja näe tuli välja et ongi olnud ja nad aitasid mind. See kui kehv ja saamatu, koba ja algaja ma olen-seda tean ma ise kõige paremini;)

Ära võta südamesse. Kui tegu on selle sama läbivajumise tundega, mida viimased postitajad siin kommenteerisid, siis ka mina olen seda tundnud nt kui keset jalatrenni trepist alla pean liikuma. Samas perseli ma ennast ei lase siiski kukkuda. See umbes sama, et kui kang on raske, siis mõni vend jääb kangi alla, teine aga võtab ma ei tea kust selle energia ja surub selle ikkagi üles.

Kui su esmane küsimus oli, et milles probleem ja mida sa peaksid ette võtma, siis ma tahangi öelda, et tegu ei ole ilmselt mingi haigusega, vaid asi on ilmselt peale pausi (liiga tugevasti) alustamises(siis jäävad ju lihased eriti valusaks või sinu puhul kangeks) ja selles, kui hästi sina oma tudisevat jalga kontrollida suudad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see ,et jalad valusad näitab seda ,et trennist on kasu olndu aga tee kindlasti sooja ja venita peale trenni!

Ta ju mainis korduvalt, et valu pole:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama olukord. Peale pea kahekuulist pausi esimene jalapäev võttis nii läbi, et järgmises trennis pidin vaatama et ümber ei kuku. Kiiremaid liigutusi teha ja trepist üles-alla liikumine oli omaette kunst. Paar järgmist jalapäeva vähendasid seda probleemi peaaegu olematuseni. Aga eks ta ole omamoodi lõbus kogemus, naerda sai :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem siis selline....

Peale jala päeva on mul reied nii läbi, et täna kukkusin bussist väljudes peaaegu põlvili. Nüüd kodus teisele korrusele minnes kukkusin päriselt trepi peale. Nad on mul koguaeg peale trenni 2 päeva nii kurnatud et ma kukun kohe kui natuke neid kõverdan, kasvõi nt maast palli võttes.

küsimus selline , et mida ma peaksin ette võtma? Vb mingi harjutus või mida iganes.

Seda ka et mul oli trennist paus kuskil 7-8 kuud ja nüüd on see 3. trenn jalgadele. Reitele teen kükki, käärkükki ja säärte tõsteid...

Aitäh kui keegi tunneb probleemi ära ja mind aidata saab!:)

Aastal 1998 sisenes ühistransporti pensionär, pakkusin suusõnaliselt istet, sellepeale öeldi, et ei ole vaja, ja lisati, et küll olete ise põlvili kunagi kui sama vanaks saate. Ehk siis väideti, et on võimalik põlvili kukkuda nagu ma aru sain, ja seda siis kui vanus on suur. Seega pakun, et kui oled noor veel, siis vaevalt et sa põlvili kukud.

Jalgu ongi kõige lihtsam treenida, seetõttu pea iga trenni lõpus nad läbi ongi korralikult. Ülakeha allub treeningule raskemini, ja seetõttu tuleks ülakehale suuremat tähelepanu osutada kui alakehale.

Pärast treeningpausi on võimalik ka muid lihaseid raskesse haiglaslikk useisundisse viia, mitte ainult jalgu, kuid koheselt peale trenni on justnimelt jalad kõige tuntavamalt läbi, erinevalt teistest lihastest, kuid lihasvalu järgmistel päevadel võib olal teistel lihastel samasuur või isegi suurem. Näiteks võin tuua lihased, mis neutraalse haarde puhul küünarluud toovad õlani, ilmselt oli niemks kodarluu-lihas või küünarluu-lihas vms, see lihas töötab lõuatõmemtel jms motoorikatel kus käsi kõverdub, peale treeningpausi on võimali ksellesse saada suurem valu kui jalgadesse, seda olen ise kogenud, koheselt treeningu järel muidugi need ei valutanud ega polnud laus-jõuetud, ses suhtes on jah jalad unikaalsed, et neist koheselt trenni lõpus jõud kaob. Ilmselt leidub sellele ka loogiline seletus. Võibolla see, et treeningu lõpus pole teistel lihastel vaja tööd teha, jalgadel aga on vaja küll, nimelt keha kanda, seetõttu jõuetus tunen tekibki neis, õlgadel poel vaja midagi kanda ju, seetõttu neis treeningu lõpus kam ingit jõuetust pole, kui käte peal välja kõnnisk treeningu lõpus, ilmselt sisi oleks samamodoi ka õlgades jõuetus tunne. Või on seletus lihase eripäras, et mõnest lihasest kaob energia kuidagi eriti kiirelt ära ja tagasi ei tule vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aastal 1998 sisenes ühistransporti pensionär, pakkusin suusõnaliselt istet, sellepeale öeldi, et ei ole vaja, ja lisati, et küll olete ise põlvili kunagi kui sama vanaks saate. Ehk siis väideti, et on võimalik põlvili kukkuda nagu ma aru sain, ja seda siis kui vanus on suur. Seega pakun, et kui oled noor veel, siis vaevalt et sa põlvili kukud.

Jalgu ongi kõige lihtsam treenida, seetõttu pea iga trenni lõpus nad läbi ongi korralikult. Ülakeha allub treeningule raskemini, ja seetõttu tuleks ülakehale suuremat tähelepanu osutada kui alakehale.

Pärast treeningpausi on võimalik ka muid lihaseid raskesse haiglaslikk useisundisse viia, mitte ainult jalgu, kuid koheselt peale trenni on justnimelt jalad kõige tuntavamalt läbi, erinevalt teistest lihastest, kuid lihasvalu järgmistel päevadel võib olal teistel lihastel samasuur või isegi suurem. Näiteks võin tuua lihased, mis neutraalse haarde puhul küünarluud toovad õlani, ilmselt oli niemks kodarluu-lihas või küünarluu-lihas vms, see lihas töötab lõuatõmemtel jms motoorikatel kus käsi kõverdub, peale treeningpausi on võimali ksellesse saada suurem valu kui jalgadesse, seda olen ise kogenud, koheselt treeningu järel muidugi need ei valutanud ega polnud laus-jõuetud, ses suhtes on jah jalad unikaalsed, et neist koheselt trenni lõpus jõud kaob. Ilmselt leidub sellele ka loogiline seletus. Võibolla see, et treeningu lõpus pole teistel lihastel vaja tööd teha, jalgadel aga on vaja küll, nimelt keha kanda, seetõttu jõuetus tunen tekibki neis, õlgadel poel vaja midagi kanda ju, seetõttu neis treeningu lõpus kam ingit jõuetust pole, kui käte peal välja kõnnisk treeningu lõpus, ilmselt sisi oleks samamodoi ka õlgades jõuetus tunne. Või on seletus lihase eripäras, et mõnest lihasest kaob energia kuidagi eriti kiirelt ära ja tagasi ei tule vms.

Ossa raks, ise ka aru saad midagi sellest wall of textist, mida sa kirjutasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ossa raks, ise ka aru saad midagi sellest wall of textist, mida sa kirjutasid?

Ta teisi postitusi lugenuna... pole päris kindel.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×