Jump to content
Cardoo

kasv võib kinnijääda ?

Recommended Posts

Terv. Mul on selline küsimus ,et kuulsin kui teha noorelt kangiga erinevaid kükke ja harjutusi jalgadele siis pidavat inimese kasvkinni jääma. Jutt käib 14-15a noorest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

okei , mitte ma ei ole valesti aru saanud vaid mulle räägiti seda lihtsalt kontrollisin kas vastab tõele , ennast jäi sammuti kummitama

kuidagi !

See on üks müütidest,peaasi,et sa liigset koormust ei anna liigestele.

tänan tean arvestada nüüd raskustega ! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah aga kasvueas soovitan seljavigastusest suure kaarega mööda käia! Niiet suurimat ettevaatlikust...

okei , pole õnneks seljaga kunagi probleeme olnud ja tuituitui loodan ,et ei tule ka !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 vale liigutus raskusega ja tekivad.

Endal juhtus nii, aga õnneks sain süvalihaste treenimisega korda.

Ole ettevaatlik !

Edu :lol:

Muudetud kasutaja TerrenCe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv. Mul on selline küsimus ,et kuulsin kui teha noorelt kangiga erinevaid kükke ja harjutusi jalgadele siis pidavat inimese kasvkinni jääma. Jutt käib 14-15a noorest

Keegi juba mainis, et see on müüt jne...Aga samas olen lugenud, et liiganoorena näiteks puberteedi eelsel perioodil liiga suurte raskustega treenides võib olla negatiivne efekt kasvule. Kõik oleneb suuresti treeningmetoodikast. Laste puhul ei soovitada keharaskusest suuremaid raskusi treenides kasutada. Ise ausalt öeldes ei näe suurt mõtet 14-aastane jõusaalis kulturisti moodi rassida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi juba mainis, et see on müüt jne...Aga samas olen lugenud, et liiganoorena näiteks puberteedi eelsel perioodil liiga suurte raskustega treenides võib olla negatiivne efekt kasvule. Kõik oleneb suuresti treeningmetoodikast. Laste puhul ei soovitada keharaskusest suuremaid raskusi treenides kasutada. Ise ausalt öeldes ei näe suurt mõtet 14-aastane jõusaalis kulturisti moodi rassida.

hm, keegi polegi rääkinud siin kulturisti moodi rassimisest jõusaalis ,vaid ma kontrollisin selle fakti tõesust !

Tänud ikkagi mees !

Muudetud kasutaja Cardoo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah aga kasvueas soovitan seljavigastusest suure kaarega mööda käia! Niiet suurimat ettevaatlikust...

Mina soovitaks ka pärast kasvuiga igasugustest vigastustest kaaaaarega mööda käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pmst peaks tekkima just vastupidine effekt, et kasvama hakkab kui peale suruda raskusega...

Inimene pole sama lihtne nagu vedru.

Trenn ja rohkem söömine* stimuleerivad kasvuhormooni mis paneb kasvama. Aga suured raskused tõesti võivad nii palju peale suruda, et inimene lihtsalt ei kasva. See oleneb muidugi ka trennis tehtavatest harjutustest ja ka sellest kui tihti neid tehakse. Näiteks kas tehakse suurte raskustega turjal kükke ja jõutõmmet jms või hoopis Good Morning' ut ning muid harjutusi seljale. Ja näiteks turjal küki asemel rinnal/hakk kükki ja ette astumisi/käärkükki hantlitega. Kus kasutatakse oluliselt väiksemaid raskusi.

*Täpsemalt süsivesikute söömine mille tulemusena keha produtseerib hormooni Insuliini mis kuulub hormoonide hulka mis põhjustavad sellist nähtust nagu kasvamine.

Asendades need harjutused teistega, nagu eelpool mainitud ei või sind kasvama panne ega kasvu suurendada, sest iga inimene ja see kui palju ja kuna ta kasvab on individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult, kui teha suurte koormuste ja raskustega noores eas siis võib kasv küll kinni jääda - see pole müüt. Eks see kindlasti oleneb ka inimesest muidugi . (Umbes sama nagu suitsetaminegi - võib panna, aga üldjuhul ei pane)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MÜÜT!

Hakkasin jõusaalis treenima 12 aastaselt, enne kasvuiga.

Kasvasin 182cm pikaks. Ei jää see kasv kinni. Treening on selleks liiga lühike aeg, et kasv kinni jääks. Nii kui nii toimub põhiline kasv öösel.

Selleks, et kasv kinni jääks, peaks ööpäevaringselt koormus seljas olema.

Mina soovitan kõigile kasvueas jõusaalitreeninguid teha. Sellest saab hea rühi ja tugeva keha, mis on koormusega juba harjunud.

Minu arvamus on, et enne ükskõik millise spordialaga tegelema hakkamist, peaks enne karraliku tugeva tasakaalus lihaskonna treenima. Siis ei tule tulevikus ka nii palju vigastusi.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MÜÜT!

Hakkasin jõusaalis treenima 12 aastaselt, enne kasvuiga.

Kasvasin 182cm pikaks. Ei jää see kasv kinni. Treening on selleks liiga lühike aeg, et kasv kinni jääks. Nii kui nii toimub põhiline kasv öösel.

Selleks, et kasv kinni jääks, peaks ööpäevaringselt koormus seljas olema.

Mina soovitan kõigile kasvueas jõusaalitreeninguid teha. Sellest saab hea rühi ja tugeva keha, mis on koormusega juba harjunud.

Minu arvamus on, et enne ükskõik millise spordialaga tegelema hakkamist, peaks enne karraliku tugeva tasakaalus lihaskonna treenima. Siis ei tule tulevikus ka nii palju vigastusi.

Jõudu!

Ainil õigus, sest isegi mina olen viimase 7 aasta jooksul kasvanud 1,5 cm ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
182cm nüüd küll pikk pole.

OK. Selgitan siis natuke.

Enne jõusaali treeningutega alustamist olin oma klassis pikkuselt eelviimane. Tol ajal rivistati meid enne kehalise tundi alati pikkuse järgi üles. Seepärast mäletan seda nii hästi. Arvan, et olin seal 1,5m kandis. Mõni aasta hiljem aga olin juba pikemate hulgas. Kogu see aeg tegelesin jõusaalispordiga. Kuna tol ajal treenereid ei olnud ja keegi sellest alast Pärnus midagi ei teadnud, tegime ikka räigelt palju trenni. Paar korda päevas kõik lihased läbi. Õnneks ei ole selles eas veel nii tugev, et endale liiga teha.

Nii, et paar-kolmkümmend senti kasvule juurde on minu arust hea tõestus, et kasv ei jää kinni.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pooldan ka Kimberi arvamust .

siin ka üks näide

http://freetoflyy.blogspot.com/2009/10/ver...m-athletes.html

Another very important thing to consider is that strength and flexibility are much easier to develop at a young age. The body has incredible ability to build muscle in response to training while it is still growing and developing. In 7th grade, I followed a ridiculous strength training schedule that I created in ignorance, and I didn't even do the exercises correctly. But I was young and on a growth spurt, so it just worked any way.I honestly believe most athletes could get their max squat up to two times bodyweight at age 16 if they start lifting at 14. Why not do that? And do some simple stretching along the way. You will be completely prepared for any kind of advanced training and set up for incredible athletic gains for the rest of your career.

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
noores eas treenima hakates üldjuhul jääbki. saab keerata endal kasvu ######, selja, õlad jne. niiet ettevaatust.

Kui ei venita ennast ja tehnikast midagi ei tea, käid niisama suurte raskustega jõusaalis vehkimas siis võib küll rühile, liigestele, lihastele ja ma ei tea millele veel hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×