Jump to content
Samakamees

Shapingu treenerid

Recommended Posts

Mind huvitaks kus kohast saavad shapingu treenerid oma litsentsi ? Ja kas neile õpetatakse juba eos sellist jura toitumise kohta, või on see nende vaimusünnitus ?

Suht ketasse viskab juba. Tüdruk ka jaurab mulle seda, mida tema treener räägib

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Googli otsingust leidsin Rahvusvahelise Shapingu Föderatsiooni, mis asub Peterburis, isiklikult tean, et enamus shapingu treenereid on vene rahvusest, ilmselt on nad eelnimetatud kohast ka oma litsentsi saanud...

Õhtulehe artilkist siis selline näidismenüü kaalu alandamiseks shapingu põhimõtete järgi:

juurvili – 10 nimetust (400 grammi),

puuvili, marjad – 2–3 nimetust (300 grammi),

piim, piimasaadused – 200–300 ml,

must leib – 60–100 grammi,

toiduõli – 15–20 grammi,

keedetud liha, kala – 50–60 grammi,

kartul – 200–300 grammi,

tangained – 40–60 grammi,

teised tarvilikud toiduained vajalikus koguses....

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on lihtsalt haiglane noh. Lasen tüdrukul peale trenni dietmixi juua ja mida ütles selle peale treener... "Kas see sisaldab valku wä?" Tüdruk: "ja" , Treener: "Oi ära seda küll joo, pärast kasvavad lihased liiga suureks"

wtf is that..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei väsi seda kõigile shapinglastele kordamast. Trennina on asi hea, võimlemine tuleb vaid kasuks. "Toitumise" osa oleks aga siinkohal parem kõrvust mööda lasta. Mina ei uskunud oma meest enne, kui shapingu "toitumise" (loe: piinlemise) tagajärjel soovitule sootuks vastupidiseid tulemusi nägin. Hakkasin sööma ja ülla-ülla, sangad kadusid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kujutan ette, kui palju toitumishäiretega tütarlapsi võib shapingu "sektidest" sirguda... kahju :)

Täpselt. Tüdrukud/naised käivad trennis, söövad selliste harjumuste järgi ja kiidavad sõbrannadele tuttavatele ka veel. Ei tea kuidas küll sellised inimesed treeneriks saavad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt. Tüdrukud/naised käivad trennis, söövad selliste harjumuste järgi ja kiidavad sõbrannadele tuttavatele ka veel. Ei tea kuidas küll sellised inimesed treeneriks saavad :)

Nad ei olegi treenerid, vaid instruktorid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind huvitaks kus kohast saavad shapingu treenerid oma litsentsi ? Ja kas neile õpetatakse juba eos sellist jura toitumise kohta, või on see nende vaimusünnitus ?

Suht ketasse viskab juba. Tüdruk ka jaurab mulle seda, mida tema treener räägib

Rahvusvaheline Shapingu Federatsioon.

Oleneb treenerist, meie treener Marika Revalist räägib toitumisest hoopis mõistlikumat juttu kui kõik teised. Enamus räägivad, et 3h enne ja 3h pärast, kuid meie Marika räägib hoopis teisiti, kuna ta ise ju endine sportlane. Tal ka Kulturismi kvalifikatsioon olemas, ei mäleta, kas II või III tase.

No on kahjuks igasuguseid treenereid.

Tegelikult trenn ise on superhea, kuid toitumise võiks lasta spetsialistil teha. Siinkohal ma ei paneks kõiki treenereidühte patta, sest minu kogetu põhjal on vaid meie Marika parim.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb treenerist, meie treener Marika Revalist räägib toitumisest hoopis mõistlikumat juttu kui kõik teised.

Sedasama Marikat ma kuulsingi ühele kaalulangetajale soovitamas, et pärast trenni valku süüa ei tohi, võtad kaalus juurde. Käin ise ka aeg-ajalt shapingus ja just Marika juures, iga trenn ta kordab, et 2 h enne ja pärast trenni mitte süüa. Ehk on see tõesti mõistlikum jutt kui teiste shapingu treenerite oma, kuid mõistlik kindlasti mitte.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sedasama Marikat ma kuulsingi ühele kaalulangetajale soovitamas, et pärast trenni valku süüa ei tohi, võtad kaalus juurde. Käin ise ka aeg-ajalt shapingus ja just Marika juures, iga trenn ta kordab, et 2 h enne ja pärast trenni mitte süüa. Ehk on see tõesti mõistlikum jutt kui teiste shapingu treenerite oma, kuid mõistlik kindlasti mitte.

Valku jah mitte kohe, aga muidu küll võib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas Shapingu trennid ongi sellised pool loengud, et IGA trenn instruktor-treener ütleb Teile mida ja millal süüa...

Et kelleajaliselt ja nii?

Eip. Nt kõnealune Marika kordab lihtsalt tunni lõppedes "põhitõe" üle. Loengu saad siis, kui mõõtma lähed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas Shapingu trennid ongi sellised pool loengud, et IGA trenn instruktor-treener ütleb Teile mida ja millal süüa...

Et kelleajaliselt ja nii?

Ainult sellele inimesele individuaalselt, kes asja vastu ise huvi tunneb ja esimest korda tuleb. Keegi ei lähe ise treenija juurde.

Trenn on superhea, kuid toitumine jah veidi nii ja naa. Algul ma jälgisin küll hoolega ja kaal kukkus, kuid siis tänu mu tervisele pidin hakkama teisiti sööma ja üldse on kõik segi praegu. :)

Aga trennis käin ikka edasi. Ja veel BP, BC, jõusaal jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eip. Nt kõnealune Marika kordab lihtsalt tunni lõppedes "põhitõe" üle. Loengu saad siis, kui mõõtma lähed.

Kui uus inimene on tulnud, siis ta jah kordab mikrit ära võtmata. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis juhtub, kui ma kohe valku söön?

Ilmselt on valgusüntees peale trenni nii intensiivne, et koheselt võib lihasesse minna, kui valku sööd. Muud loogikat ei näe siin:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui uus inimene on tulnud, siis ta jah kordab mikrit ära võtmata. :)

Ja see on siis mõistlik, et 2 h enne ja pärast trenni mitte süüa? :lol:

Kuni mingi hetkeni võib see tõesti nii tunduda, mina sain aga omal nahal kogeda, et sellest mingist hetkest kaal nii jätkates kohe sugugi ei lange, olemasolevagi hoidmiseks tuli peaaegu et nälgida. Lihtsam on normaalselt süüa, ennast hästi tunda ja seejuures tunduvalt parem (madalama rasvaprotsendiga) välja näha.

Sellele algusefektile ehk rõhutaksegi. Treener rääkis, mõjus; nüüd ütleb, et söö veel vähem, järelikult õige.

Edit: minu suhe klaviatuuriga pole viimasel ajal päris õige ;)

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda komöödiat võiks küll keegi terviseteadlik treener/toitumisnõustaja korrigeerida:

;)

Toitumise reeglid shapinguga tegelejatele

jutt lehelt:

"2. 3 tundi enne treeningut ei tohi (ei ole soovitav) tarvitada loomset valku, võib taimset valku, aedvilja, puuvilja, teed, kohvi, taimeteed – kõike ilma suhkruta (mitte üle 400 kcal).

3. 3 tundi peale treeningut mitte süüa , võib juua teed, kohvi, taimeteed (näit. kibuvitsa), mineraalvett või spetsiaalseid süsivesikuterikkaid mineraaljooke.

4. 3 tundi peale treeningut tuleks süüa aedvilja ja puuvilju toorelt (aga mitte üle 100 kcal), veel 2 tunni pärast võib süüa tavalist toitu. Värsked aedviljad ja puuviljad sisaldavad rohkesti vitamiine ja fütoaineid.

5. Toidu bioloogilise väärtuse säilitamiseks ja toidu paremaks omastamiseks tuleks valida õiged toidu valmistamise viisid (lühiajaline toidu keetmine kuni valmimiseni, hautamine, aurutamine)."

allpool on veel..

"Vahepaladeks sobivad rasvata jogurtid (näiteks, Aktiv MRD-ga), puuviljad, näkileivad, " --jälle vahepalaks jogurtid, puuviljad ja leib---süsivesiku laksud....

Tervisliku toitumise ivad:

...

2. söö vähem rasva: või, pekk, majonees. Piira taimse rasva tarbimist .....???? nagu linaõli, pähklid, oliiviõli (taimsed õlid!!) ei olegi enam kasulikud v???

Sellised lehed toodavadki siia Fitness foorumisse hunniku poste, et käid ju trennis ja peale trenni ei söö ja snäkideks on ainult puuviljad ja leivakesed..miks kaal ei lange. :)

Jõhker huumor ikka :lol: Aga see huumor on suuremosa jaoks liiga keeruline, et naerda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis juhtub, kui ma kohe valku söön?

Kui tarbida ennem ja peale trenni aminohappeid/valku peaks pekk kiiremini särisema.Süsivesikutega võiks tõesti 1,5h peale trenni oodata.Juhul, kui pekisäristamine ikka eesmärk on.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti jube. Toodetakse endale kliente juurde. Äri on esmatähtis ikkagi ju ning kui kõik tervislikult toituvad ja heas vormis ilma trennitagi on, siis kes selle raha saab? Peab mingeid meetmeid rakendama, et rohkem rahvast end halvasti tunneks ning meeleheitel trenni roomaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Shapinguga ma küll tegelenud ei ole, kuid muidu aktiivselt spordiga küll (kickbox, tantsimine, jõusaal, aeroobika) nii et pole kursis mis nö toitumisreeglid shapinguga tegelejatele välja mõeldud on, aga üleüldiselt organismile peaks just pärast trenni mingisuguse valgukoguse kätte andma (hea veel kui nii poole tunni jooksul, sest siis omastub paremini, milleks igasugused batoonid ja kokteilid ongi ju välja mõeldud, aga sobib kindlasti ka mõni muu valgurikas näks). Valk aitab lihastel trennist taastuda ning neid ehitada, mis aga ei tähenda et neiud/naised kõik kohe lihastesse lähevad ja kaal suurenema hakkab. Tarvis süüa vaid omale kaalule ning kehalisele aktiivsusele vastav kogus valku (mitte muidugi terve päeva kogus peale trenni, sest kõik nagunii ei omastuks korraga). Mehed ning professionaalsed sportlased vajavad rohkem valku kui tervisesportlased(tavainimene vajab valku päevas 1,2g kehakaalu kohta, mehed ja sportlased 1,5-2g, vanurid 1g). Soovitaksin just süsivesikutega olla ettevaatlikum ja jälgida, mida suhu pista, kuna kõrge

GI-ga süsivesikud muutuvad veres koheselt suhkruks ning see suhkur mis organismi poolt ära ei kasutata kahjuks muutub rasvaks. Seega eelistada madala või keskmise GI-ga süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×