Jump to content
minni78

epilepsia ja ketogeenne dieet

Recommended Posts

Mul on selline mure, nimelt avastati 3 aastat tagasi epilepsia ja selle haiguse tõttu määrati ravimid, millel on mitmed kõrvalmõjud. Alustades juuste sagedasema väljalangemisega, lõpetades söögiisu suurenemisega (sellest tuleneb ka minu 74kg). Ravimite kogus on 1200mg päevas ja nii iga päev. Ravi on kestnud peaaegu 3 aastat. Ise olen 173 cm pikk, 15-aastane tütarlaps ja kaalun 74kg, ent tahaks natukene vähem kaaluda. Ideaalis näeksin end 66-68kg. Vajan väga teie abi ja nõuandeid, kuidas kaalu langetada oma tervist ohustamata. Olen mõelnud toidukordade vähendamisele, kuid mu neoroloog on kategooriliselt sellele vastu. Kuna need rohud tuleb võtta alati koos toiduga. Ma käin igal vabal võimalikul ajal talvel suusatamas/uisutamas, kõnnin võimalikult palju jala ja eelmise kuuni käisin aeroobikas. Plaanis märtsis minna shapingusse. Tahaksin teada, kumb oleks minule endale tõhusam? Parimat, M.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on selline mure, nimelt avastati 3 aastat tagasi epilepsia ja selle haiguse tõttu määrati ravimid, millel on mitmed kõrvalmõjud. Alustades juuste sagedasema väljalangemisega, lõpetades söögiisu suurenemisega (sellest tuleneb ka minu 74kg). Ravimite kogus on 1200mg päevas ja nii iga päev. Ravi on kestnud peaaegu 3 aastat. Ise olen 173 cm pikk, 15-aastane tütarlaps ja kaalun 74kg, ent tahaks natukene vähem kaaluda. Ideaalis näeksin end 66-68kg. Vajan väga teie abi ja nõuandeid, kuidas kaalu langetada oma tervist ohustamata. Olen mõelnud toidukordade vähendamisele, kuid mu neoroloog on kategooriliselt sellele vastu. Kuna need rohud tuleb võtta alati koos toiduga. Ma käin igal vabal võimalikul ajal talvel suusatamas/uisutamas, kõnnin võimalikult palju jala ja eelmise kuuni käisin aeroobikas. Plaanis märtsis minna shapingusse. Tahaksin teada, kumb oleks minule endale tõhusam? Parimat, M.

Toitumist on alati võimalik paremaks saada ja treening tuleb ka kindlasti kasuks. Kuna, aga sul on tõsine haigus siis soovitaksin koheselt tellida kava spetsialisti käest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumist on alati võimalik paremaks saada ja treening tuleb ka kindlasti kasuks. Kuna, aga sul on tõsine haigus siis soovitaksin koheselt tellida kava spetsialisti käest.

Aitähh! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
geez! eesti arstid on maas. Epilepsia raviks 1920datel arendatigi Ketogeenne dieet! see on ameerikas ja inglismaal esmane meetod, mitte ravimikokteil. Paljuded kaob epilepsia ketogeense dieediga täielikult. Tabletid ainult reostavad keha.

Minu ainukesed tõsiseltvõetavad teadmised ketogeense dieedi kohta on pärit ameerika haigla neuroloogia lehelt ja epilepsia foorumist.

Küsi miks su neuroloog sind sellega tutvustanud ei ole.

Aga igal juhul tuleb kasuks valge suhkru, rafineeritud jahu (nuudlid, pasta, kartul, valge jahu tooted, küpsetised), kommid, limonaadid menüüst maha võtta, ja rohkem rasva menüüsse panna.

Eks ma siis neljapäev küsin temalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on selline mure, nimelt avastati 3 aastat tagasi epilepsia ja selle haiguse tõttu määrati ravimid, millel on mitmed kõrvalmõjud. Alustades juuste sagedasema väljalangemisega, lõpetades söögiisu suurenemisega (sellest tuleneb ka minu 74kg). Ravimite kogus on 1200mg päevas ja nii iga päev. Ravi on kestnud peaaegu 3 aastat. Ise olen 173 cm pikk, 15-aastane tütarlaps ja kaalun 74kg, ent tahaks natukene vähem kaaluda. Ideaalis näeksin end 66-68kg. Vajan väga teie abi ja nõuandeid, kuidas kaalu langetada oma tervist ohustamata. Olen mõelnud toidukordade vähendamisele, kuid mu neoroloog on kategooriliselt sellele vastu. Kuna need rohud tuleb võtta alati koos toiduga. Ma käin igal vabal võimalikul ajal talvel suusatamas/uisutamas, kõnnin võimalikult palju jala ja eelmise kuuni käisin aeroobikas. Plaanis märtsis minna shapingusse. Tahaksin teada, kumb oleks minule endale tõhusam? Parimat, M.

Unustasin mainida, et tegelikult epilepsia on esinenud minul 2 korda elu jooksul ja ma imestan, et pandi selline doos ravimitel. Kunagi (aasta-poolteist tagasi) rääkis neuroloog, et võib-olla muudame ravimi kogust. Läksime emaga aasta pärast uuesti kontrolli ja küsisin, et kas doosi saab ka siis muuta. Sellepeale ütles arst mulle, et mis doosi muutimine, misasja. Arvas, et mõtlesin selle välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas sa tead täpselt mis tüüpi epilepsia sul on?? nagu täpne diagnoos??

see on suht jama, et esmese asjana laps kohe tabletikokteili sisse uputatakse.

Ameerikas mingi arst rääkib kuidas laps kellel oli epilepsia pandi koheselt hunniku ravimite alla, mille kõrvalefektide tulemusena ta muutus pool invaliidiks, ning pärast ketogeense dieedi alustamist epilepsia kadus ja ravimid sai maha võtta, ning vanemad olid ahastuses, et miks te alguses meile ei rääkinud, et oleks me lapsele alguses rasva ja pähkleid sisse söötnud selle asemel, et ta mingit hingamis aparaadi ja ravimitorude alla saata, oleks tal kohe parem hakanud.

hea info koht:

charliefoundation

Täpset diagnoosi ma ei tea, kuid võin emalt küsida või siis neljapäeval arstilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kuidas teistega on, aga mina isiklikult soovitaks küll ükskõik mida muud peale shapingu.. ja shapingutreeneri käest ma ka mingit nõu ei küsiks... aga see on ainult minu arvamus..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×