Jump to content
andropov15

treening,toitumine,mass.

Recommended Posts

Tere! Olen 18 aastane mees , 175,5 cm pikk ning kaalun 65,3 kg. Sooviks siis teada kuidas oleks kõige õigem treenida. Tahaks kaalus juurde võtta ,massi kasvatada ning üldse heas vormis olla. Tahaks teada kuidas lihaseid treenida(kaela,rinna,kõhulihaseid,piitsepseid jne) ning kuidas ja kui palju peaks toituma?

Hakkasin peale 2-he aastast pausi jõukas käima (olen käinud nüüd kuskil 1,5 kuud jõukas).

Tänud ette ära ! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen sarnane isik eespool. kui mul kysimused toiumise kohapealt. nagu aru saan tuleb iga 2 voi kolme tunni tagant.

ma eeldan,et see on siis enamasti tavaline k88gi toit. kindlasti vist tuleb eelistada kala ja liha siis

lisaks

kui arvutan sellel kodulel oma selle nn minimaalse calori arvu mida pean s88ma siis et ellu j22da siis milline see peab olla treenigu p2eval?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma olen sarnane isik eespool. kui mul kysimused toiumise kohapealt. nagu aru saan tuleb iga 2 voi kolme tunni tagant.

ma eeldan,et see on siis enamasti tavaline k88gi toit. kindlasti vist tuleb eelistada kala ja liha siis

lisaks

kui arvutan sellel kodulel oma selle nn minimaalse calori arvu mida pean s88ma siis et ellu j22da siis milline see peab olla treenigu p2eval?

Päeval , mil jõusaalis käid, sis BAVx1.6 , siis saad teada kui palju sa kulutad treeningpäeval kokku koos BAV-ga, ning kui tahad kaalust juurde saada, sis tuleb süüa rohkem kui kulutad, ilmselgelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere! Olen 18 aastane mees , 175,5 cm pikk ning kaalun 65,3 kg. Sooviks siis teada kuidas oleks kõige õigem treenida. Tahaks kaalus juurde võtta ,massi kasvatada ning üldse heas vormis olla. Tahaks teada kuidas lihaseid treenida(kaela,rinna,kõhulihaseid,piitsepseid jne) ning kuidas ja kui palju peaks toituma?

Hakkasin peale 2-he aastast pausi jõukas käima (olen käinud nüüd kuskil 1,5 kuud jõukas).

Tänud ette ära ! B)

lugemist:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3149

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2417

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2782

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2785

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega need kalkulaatorid ei pruugi anda päris õiget tulemust. Lähtepunkti saab muidugi võtta, aga edaspidi pead ise jälgima oma kaalu muutust ja siis vastavalt vajadusele (eesmärgile) kas suurendama või vähendama kalorite hulka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

äitäh vatuste eest

järgmiseks sooviksin teada kui pikalt umbes ennem treeningut tuleks soojendada 15 min, 45?

kui kaua pärast treeningut igat lihast (eraldi võttes )venitada?

kas seeriate vahel on ka kasulik venitada ja lõdevestada antud lihast mida treenid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

10-15 min tee sooja, oleneb kuidas ise tunned. Venita ka nii kuidas ise tunned.. mina venitan iga seeria vahel treenitavat kui ka veidi muid lihaseid, eriti selga..Venitamine on kindlasti kasulik, et vereringe oleks hea.

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen lugenud erinevaid artikleid ja uurinud mujalt toitumise kohta ja olen saanud aru et tuleb tarbida piisavalt valke ja süsivesikuid ja on olemas ka õiged kogused mida ennem trenni,peale trenni õhtul jne syya ja see kõik on antud grammides.

selleks et see endale paika saada on vaja tellida toitumiskava. aga kuna olen alles algaja ja raha napib siis kas on õige kui lihtsalt söön iga 2-3 tunni tagant midagi ja yritan neid valgu ja sysivesiku koguseid enam vähem silma järgi võtta.

tean et 45 min ennem trenni 20-43g valku. ja süsivesikuid umbes poole rohkem

koheselt peale trenni 30-50 g valke

ning alles tunni poole pärast

syya siis nn korralikul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen lugenud erinevaid artikleid ja uurinud mujalt toitumise kohta ja olen saanud aru et tuleb tarbida piisavalt valke ja süsivesikuid ja on olemas ka õiged kogused mida ennem trenni,peale trenni õhtul jne syya ja see kõik on antud grammides.

selleks et see endale paika saada on vaja tellida toitumiskava. aga kuna olen alles algaja ja raha napib siis kas on õige kui lihtsalt söön iga 2-3 tunni tagant midagi ja yritan neid valgu ja sysivesiku koguseid enam vähem silma järgi võtta.

tean et 45 min ennem trenni 20-43g valku. ja süsivesikuid umbes poole rohkem

koheselt peale trenni 30-50 g valke

ning alles tunni poole pärast

syya siis nn korralikul?

Mismõttes 20-43g valku ? Kus see nii täpselt grammipealt kirjas on ?

Kui sa oled juba lugenud mõningaid artikkleid sii tee seda veel ja saad oma küsimustele ka vastused. See pole mingi raketiteadus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen lugenud erinevaid artikleid ja uurinud mujalt toitumise kohta ja olen saanud aru et tuleb tarbida piisavalt valke ja süsivesikuid ja on olemas ka õiged kogused mida ennem trenni,peale trenni õhtul jne syya ja see kõik on antud grammides.

selleks et see endale paika saada on vaja tellida toitumiskava. aga kuna olen alles algaja ja raha napib siis kas on õige kui lihtsalt söön iga 2-3 tunni tagant midagi ja yritan neid valgu ja sysivesiku koguseid enam vähem silma järgi võtta.

tean et 45 min ennem trenni 20-43g valku. ja süsivesikuid umbes poole rohkem

koheselt peale trenni 30-50 g valke

ning alles tunni poole pärast

syya siis nn korralikul?

lol, väga mööda, pane oma andmed ja eesmärgid kirja, ega see kava midagi rasket pole.. rohkem nagu copy paste + inimese iseärasus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tsiteerin janarückenbergi artilist lõiuku (see arttikkel siin lehel)

Enne Jõusaali

Kõige üldisemalt, enne jõusaali tuleb juua vett, tarbida süsivesikuid ja valkusid. Asja olulisem külg on süsivesikud, nii kogus kui ka nende iseloom. Süsivesikute kogus sõltub suuresti ka ainevahetuse iseloomust ja keha tüübist, need, kel läheb massikogumine äärmiselt vaevaliselt (ektomorfid, madal rasvaprotsent), peaksid enne jõusaali tarbima palju süsivesikuid ja need peaksid olema valdavalt kiiresti imenduvad nt. riis, sai, mesi. Samuti on omal kohal ka valgusheik koos dekstroosi või maltodekstriiniga. Hardgainerid võiksid tarbida 100 - 150 g süsivesikuid koos 20 - 40 g valguga ca. 45 minutit enne trenni. Süsivesikute ja valgu hulk, mis sul veres trenniaeg on, mängib massi kasvatamise seisukohast suurt rolli. Kõhnemad (hardgaineri) tüüpi kiire ainevahetusega kulturistid ei suuda massi kasvatada, kuna nad piltlikult “kukuvad raske treeningu kätte kokku”, ei talu seda. Jõutreeningu korral ähvardavad kataboolsed protsessid igaüht, kuid hardgainerid elavad seda eriti rängalt üle.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2417

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
kui peale trenni lihased valusad järgmine päev ?

siis samal päevaltrenni teha ikka vöib? vöi on see halb

tuleb rohkem soojendada?

Võib ikka teha..pigem tuleks rohkem venitada ;) Aga venitamine ei aita alati. Endal on ükskord mingi kuu ajane paus tulnud sisse (vaheaeg oli ja siis oli kohalik saal kinni). Peale seda esimest korda kõiki lihaseid tehes oli küll mitu päeva pärast valus aga mõne korraga asi taastub ja kui on valu, siis järgmine päev vähekene...aga harva. Lihas on lihtsalt nii pehme, et ei tasu järgmine päev kohe seda sama otsa lasta...nagu MMMMM ütleb: ,,Lõõgastuma peab ka, ega muidu lihas ei kasva''

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii

kuna olen alga ja see valgude sysivesikute syteem ei ole veel nii selge siis kysin

ennem trenni umb 45 söön midagi toitu mis sisaldaks nii valku kui süsiv.(valke rohem)

peale trenni kohe ``õgima`` ei hakka vaid söön midagi valgurikast

ning hiljem tund poolteist. söön korralikult nii valgurikast kui süsivesikute rikast toitu

kui toimin nii siis on õige

mind aitaks palju kui saaksite anda veel mõningaid vihjed või juhtnööre toitumise kohte

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nii

kuna olen alga ja see valgude sysivesikute syteem ei ole veel nii selge siis kysin

ennem trenni umb 45 söön midagi toitu mis sisaldaks nii valku kui süsiv.(valke rohem)

peale trenni kohe ``õgima`` ei hakka vaid söön midagi valgurikast

ning hiljem tund poolteist. söön korralikult nii valgurikast kui süsivesikute rikast toitu

kui toimin nii siis on õige

mind aitaks palju kui saaksite anda veel mõningaid vihjed või juhtnööre toitumise kohte

Ära rasvu unusta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 18a noormees.Kaalun 60 kilo ja olen 176 cm pikk.Sooviks teda kuidas ma lihasmassi juurde saaks.Ma toitun hästi ,aga kaalu ikka ei tule?Milles võib asi olla?

Mina hakkasin natuke rohkem sööma, kui ma muidu sõin ja koos trenniga tulid nii 1,5 kg päris ruttu.

Nii et järelikult sööd vähe.

Endale tundus ka ennem, et söön enam-vähem, aga enam-vähem pole piisav massi kasvatamiseks. KINDLASTI MITTE.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 18a noormees.Kaalun 60 kilo ja olen 176 cm pikk.Sooviks teda kuidas ma lihasmassi juurde saaks.Ma toitun hästi ,aga kaalu ikka ei tule?Milles võib asi olla?

Kaalu lisatakse ja kaalu alandatakse (eelkõige) toitumisega.Seetõttu su väide ma toitun hästi on intellektuaalselt 'uvitav,aga kahtlemata ei vasta see tõele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×