Jump to content
Eldest

Vadakuvalku vabal päeval + toitumine

Recommended Posts

182cm-185cm

62.7kg

17(paari nädala pärast 18)

Hetkel võtan peale trenni valgusheiki + banaani, aga kas oleks mõtet ka vabal päeval tarbida seda, nimelt asi on nimelt selles, et söön ja söön, aga kaalu juurde ei tule. Söön sõltuvalt päevast 4-5 korda päeva jooksul.

Hommikul(7:20):

3-4 võileiba(sink+juust+kurk+tomat) + piim või mõnikord ka jogurt või müsli, harva puder ning nädalavahetusel omlett.

Koolis(12:40):

Riis või makaronid + sardell või mingi liha(portsjon on normaalne, kõhu saab täis, sest tavaliselt küsin natuke suuremat kogust) + piim | Juhul kui koolis pakutakse suppi või kartulit, mis mulle kohe üldse ei maitse, siis võtan kodust kaasa eelmise päeva liha ning näiteks kartuliputru)

Enne trenni(16:00):

Paar võileiba + kohupiimakreem või jogurt või midagi muud, mida külmkapis parajasti leidub + joogiks piim

Trenni alustan 16:30

Peale trenni(18:00):

Valgusheik(veega) + banaan

Õhtul(19:00-20:00):

Makaronid, riis, kartulipuder jms. + mingi liha ning tomatit ja kurki, tuttav toit on ka spagetid + bolognese kaste + joogiks, jällegi, piim

Jõusaalis olen muidu käinud kuidagi katkendlikult, alustasin juba paar aastat tagasi(aga ei võtnud asja eriti tõsiselt), regulaarselt hakkasin käima alles eelmise aasta jaanuaris, kaalusin siis veel 76.6kg, käisin 5 korda nädalas(3-4x jõudu ning 1-2x aeroobset) kuni mai kuu lõpuni, siis kaalusin juba 65kg, kuid murdsin randme ning ei saanud käia jõusaalis natuke aega. Uuesti hakkasin käima augusti keskel ning siia maani pole pausi teinud. Hetkel käin trennis 3-4x nädalas ning aeroobset ei tee, kuigi on plaanis uuesti alustada kevade poole.

Tundub, et olen suht pikalt käinud juba, aga tegelikult on nii, et jõudu üldse ei tule(asi vist ikka söömises kinni..), augustis lasin veel tühja kangiga rinnalt :D nüüdseks 35kg ning sinna praegu toppama ka jäänud see(biitseps ja triitseps mul ka väga nõrk). Kui õues soojem on siis käin ka jooksmas mere ääres(u. 5km ring)

1. Et siis kõigepealt üldse miks ma algselt siia kirjutama hakkasin, et kas see aitaks kui valgusheiki võtta ka trennivabal päeval ning mis kellajal siis seda võtta?

2. Kas ma ei söö piisavalt, kuigi endale tundub küll, et söön st. kõht on pidevalt täis, aga kaalu ikka ei tule?

3. Kas võiks panna mingi söögikorra kuhugi kella 23:00 juurde veel, kuigi ma lähen juba 00:00 magama?

4. Et jah, toitumisega on hetkel ikkagi selline asi, et söön seda mida pakutakse ning mingeid drastilisi muutusi on raske sisse viia, kuid kui oleks vaja midagi muuta, siis mida?

Tänud!:]

Muudetud kasutaja Eldest poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks valgule panustav hilisõhtune snäkk kuluks ehk küll ära. Selleks võib olla kas kohupiim või kui pulbrist kahju pole, siis valgupulber segatud piimaga või midagi sarnast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Et siis kõigepealt üldse miks ma algselt siia kirjutama hakkasin, et kas see aitaks kui valgusheiki võtta ka trennivabal päeval ning mis kellajal siis seda võtta?

2. Kas ma ei söö piisavalt, kuigi endale tundub küll, et söön st. kõht on pidevalt täis, aga kaalu ikka ei tule?

3. Kas võiks panna mingi söögikorra kuhugi kella 23:00 juurde veel, kuigi ma lähen juba 00:00 magama?

4. Et jah, toitumisega on hetkel ikkagi selline asi, et söön seda mida pakutakse ning mingeid drastilisi muutusi on raske sisse viia, kuid kui oleks vaja midagi muuta, siis mida?

1. Õhtul, kui võimalik, võiks tarbitavaks valguks olla võimalikult aeglasti imenduv valk, kas siis kaseiini pulber (Promix, Prode90) või siis näiteks kodujuust. Ma usun, et tavaline vadak segatuna 3-4dl piimaga ajab ka asja ära, parem, kui mitte midagi igal juhul.

2. Võiksid süüa 1,5-2g valku per keha kg. Ehk siis 63g x 2 = 126g valku päevas. Lisaks veel süsivesikuid ja kasulikud rasvad. Küll siis areng tulema hakkab.

3. Mina ise söön iga õhtu tund enne magamaminekut, vt. punkt 1.

4. Eks süüa nii, nagu täpselt õigeks pead on alati raske, seda enam, kui puudub enda sissetulek ja elad vanematega. Võiksid üritada panustada valgurikastele toitudele, et iga päev süüa maksimaalselt liha, kohupiima, kodujuustu, juustu jne jne.

Hari ennast, loe toitumisest ja treeningust artikleid, leiad need siit lehelt ARTIKLITE alt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Et siis kõigepealt üldse miks ma algselt siia kirjutama hakkasin, et kas see aitaks kui valgusheiki võtta ka trennivabal päeval ning mis kellajal siis seda võtta?

2. Kas ma ei söö piisavalt, kuigi endale tundub küll, et söön st. kõht on pidevalt täis, aga kaalu ikka ei tule?

3. Kas võiks panna mingi söögikorra kuhugi kella 23:00 juurde veel, kuigi ma lähen juba 00:00 magama?

4. Et jah, toitumisega on hetkel ikkagi selline asi, et söön seda mida pakutakse ning mingeid drastilisi muutusi on raske sisse viia, kuid kui oleks vaja midagi muuta, siis mida?

Tänud!:]

Sa peaksid sööma päevas ~3000kcal, et kaalu tõsta. Lisa valgusheikki on mõtekas võtta kui Sa ei saa valguvajadust toidust kätte, Sinu puhul siis peaks olema ~130g valku päevas. Enne magamaminekut pakk kohupiima/kodujuustu mingi köögiviljadega normaalne. Ma küll ei hakkanud Su toitu väga analüüsima, aga silmaga korra peale vaadates ega vajalikku kaloraazi ei tule vist küll, proovi võimalikult tihedalt süüa(iga 3 tunni tagant).

EDIT: Okei juba jõuti ette vastamisega :D

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esmapilgul siis sellised asjad..

hommikusöök ka toekamaks, vbl paar keedumuna ja puuvili juurde?

koolis võid ka veel lisaks süüa n paki pähklisegu v kodujuustu, vbl ka paar puuvilja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
182cm-185cm

62.7kg

17(paari nädala pärast 18)

Hetkel võtan peale trenni valgusheiki + banaani, aga kas oleks mõtet ka vabal päeval tarbida seda, nimelt asi on nimelt selles, et söön ja söön, aga kaalu juurde ei tule. Söön sõltuvalt päevast 4-5 korda päeva jooksul.

Hommikul(7:20):

3-4 võileiba(sink+juust+kurk+tomat) + piim või mõnikord ka jogurt või müsli, harva puder ning nädalavahetusel omlett.

Koolis(12:40):

Riis või makaronid + sardell või mingi liha(portsjon on normaalne, kõhu saab täis, sest tavaliselt küsin natuke suuremat kogust) + piim | Juhul kui koolis pakutakse suppi või kartulit, mis mulle kohe üldse ei maitse, siis võtan kodust kaasa eelmise päeva liha ning näiteks kartuliputru)

Enne trenni(16:00):

Paar võileiba + kohupiimakreem või jogurt või midagi muud, mida külmkapis parajasti leidub + joogiks piim

Trenni alustan 16:30

Peale trenni(18:00):

Valgusheik(veega) + banaan

Õhtul(19:00-20:00):

Makaronid, riis, kartulipuder jms. + mingi liha ning tomatit ja kurki, tuttav toit on ka spagetid + bolognese kaste + joogiks, jällegi, piim

Jõusaalis olen muidu käinud kuidagi katkendlikult, alustasin juba paar aastat tagasi(aga ei võtnud asja eriti tõsiselt), regulaarselt hakkasin käima alles eelmise aasta jaanuaris, kaalusin siis veel 76.6kg, käisin 5 korda nädalas(3-4x jõudu ning 1-2x aeroobset) kuni mai kuu lõpuni, siis kaalusin juba 65kg, kuid murdsin randme ning ei saanud käia jõusaalis natuke aega. Uuesti hakkasin käima augusti keskel ning siia maani pole pausi teinud. Hetkel käin trennis 3-4x nädalas ning aeroobset ei tee, kuigi on plaanis uuesti alustada kevade poole.

Tundub, et olen suht pikalt käinud juba, aga tegelikult on nii, et jõudu üldse ei tule(asi vist ikka söömises kinni..), augustis lasin veel tühja kangiga rinnalt :D nüüdseks 35kg ning sinna praegu toppama ka jäänud see(biitseps ja triitseps mul ka väga nõrk). Kui õues soojem on siis käin ka jooksmas mere ääres(u. 5km ring)

1. Et siis kõigepealt üldse miks ma algselt siia kirjutama hakkasin, et kas see aitaks kui valgusheiki võtta ka trennivabal päeval ning mis kellajal siis seda võtta?

2. Kas ma ei söö piisavalt, kuigi endale tundub küll, et söön st. kõht on pidevalt täis, aga kaalu ikka ei tule?

3. Kas võiks panna mingi söögikorra kuhugi kella 23:00 juurde veel, kuigi ma lähen juba 00:00 magama?

4. Et jah, toitumisega on hetkel ikkagi selline asi, et söön seda mida pakutakse ning mingeid drastilisi muutusi on raske sisse viia, kuid kui oleks vaja midagi muuta, siis mida?

Tänud!:]

Vadkuvalguga ära liialda, võtsin ise seda neli-viis kuud iga päev 2-3 korda päevas, areng oli mega aga kõrvalnähuna keerasin näonaha korralikult p.....! Vabal päeval võid võtta küll, aga ära liialda kogusega ega kordadega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks ka päeva lõppu ühe kodujuustu või tuunikalakonservi lisada. Tee proovi, küll siis näed, kas on abi :rolleyes:

Muudetud kasutaja wokie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle :D ja tänud eelmiste vastuste eest! Ei hakkanud uut teemat tegema, aga nüüd tekkis selline küsimus, et kui ma teen lõuatõmbeid, kas oleks liiga palju kui pärast seda teeksin veel plokil tõmbamist selja taha. Lõutõmbeid iseenesest õige haardega teha ei suuda, teen hetkel negatiive nind neidki väga kehvalt, seega mõtlesin, et peaks lisaks veel plokil tõmbeid ka tegema äkki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×