Jump to content
T

jõusaal vs pulss

Recommended Posts

jooksust ja puslist on juttu olnud. aga kuidas on lood jõusaali ja pulsiga. endal siuke imelik lugu et nagu väga madal on. nii 120 on juba päris hea tulemus. aint jalatrennis läheb üle 140. ja siis langeb imelikult kähku mingi 90 tuuri. samas joostes lendab küll lõdavlt ükle 150. nagu jõud ja seeria saaks ennem otsa kui pulls lakke minna jõuab. ja pingutan ikka päris kõvasti. nägu läheb punaseks ja puha. aga mõnel on vapse 200. aa ja seda hirmu küll pole et hea ja tugev süda :) spordiarst ütles just et süda nõrk ja vaja aeroobset lisaks teha. või on äkki see paar kuud aeroobset südant tugevdand.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures täna mõõtsin just, peale seeriat(rind/biits) oli kuskil 158 ja 2 minutit või nii peale seeriat oli 130 tuuris, sõbral kusjuures samad tulemused.Ei tea eriti seda pulsiteadust ise:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

novot a mul oli ka täna rinnatrenn ja mul üle 120 välja ei jooksnud ja peale seeria lõppu läks mingi 45 sekiga 90 peale ja sinna ta jäi. no ma muidugi mõõtsin nii et peale seeriat istusin kohe maha ja ei sebinud ringi. vahepeal muidugi näitas üks hetk 186 ja teine hetk 107 aga see oli loodetavasti :) kella viga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ta on mu vist tegelt juba päris kaua nii madal olnd. jõusaal ei võta higigi välja. ja hingeldama ka nagu eriti ei aja. nädala pärast on spordiarst eks siis ole näha. äki on see aeroobne pulsi madalaks ajand. täna hommikul oli 49. tegelt paari kuu aeroobsega nagu ei tohiks. ma saan aru kui pool aastat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul viskab joostes pulsi üle 190 krt .... on see südamele hea üleüldse? Üleüldse, aeroobika kipub pulssi jubedasti lakke viima ... mida teha ...

Kus neid spordiarste on võimalik külastada? Ma pole asjaga väga kursis :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siin ei ole spordiarstide juures midagi teha... treenige südant. Aeglase jooksuga kõige efektiivsem. Kellel viskab kohe pulsi väga kõrgele, proovigu miski kiirkõnniga või aeglane, pikk kestusjooksu 60-70% max SLS-st (max SLS 220-vanus).

Näiteks pole imelik, kui mina teen vahepeal sprinditreeninguid maksimaalse pulsisagedusega, kuid uut lõiku ei alusta ennem kui pulss on langenud jälle kuskil alla 100 kuid jõusaalis usaldan oma enesetunnet, et kunas alustada uue seerjaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saalis pulls küll veidikene kõrgem, aga jääb tihtipeale vahemikku 120 - 140 (juurdlesin, et äkki ei olegi trenn efektiivne, tegemist ju aeroobse rezhiimiga südame löögisageduse mõistes?) Samas on päevi, kui on ka 140 - 160 ja rohkem.

T mõõtmises võis ka olla pisikene viga: oma kogemustest olen täheldanud, et kui istud kohe pärast seeriat maha, siis pulss eriti ei tõusegi, pigem langeb tsipa, kuid kui astuda nii kaks sammu veel ümber masina/pingi/vms., siis peaks pulss ka ülessepoole minema. Katseta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×