Jump to content
wola

Endomorf/mesomorf

Recommended Posts

Olen meesterahvas ning olen jõusaalis käinud 2 aastat. Olen 187cm pikk ja kaalun 102 kg (enne jõusaalitreeninguid oli kehakaal 90). Rasva% on 19 (see pole eriti muutunud). Endale hinnangut andes olen endo- ja mesomorfi vahepealse kehaehitusega. Lihasmassi on paari aastaga täitsa kenasti tulnud, samas mind häirib rasv kõhu- ja näopiirkonnal. Tean, et endomorf peab tegema palju aeroobset. Praegu teengi 2-3x nädalas aeroobset 20 - 60 min.

Olen lugenud, et endomorfil peaksid jõusaalitreeningutes seeriatevahelised puhkepausid olema lühikesed ning kordused 12-25. Samuti ei tohiks endomorfid tarbida suhkruid. Kuid kuidas on lood näiteks piima, banaani, müsli jms? Nendes sisaldub ju ka suhkruid?

Siiani olen teinud trenni seeriatega kuni 12 kordust ja seeriate vahel lühikesi pause ning aeroobset 2-3 korda nädalas. Söön 6x päevas:

Kaloreid: 3500 Kcal

Valku: 300 g.

Süsivesikuid: 350 - 400 g.

Rasvasvasi kokku: 100 - 110 g.

Kiudaineid kokku: 40 g.

Hakkan proovima seeriates korduste arvu tõstmist. Samas ma pole ju päris endomorf. Milliseid nõuandeid annate? Kellel on reaalset kogemust või teadmisi, võiks nõu anda.

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna keegi vastanud pole, siis teen avalöögi. Siin on üks artikkel endomorfide kohta, millegi pärast on mul tunne, et oled seda lugenud - http://www.hrm.ee/?p=435&date=12-2009 - Kordamine on tarkuse ema.

Lugesin sinu postitust mitu korda ning ei saanud sellele probleemile täpselt pihta. Saan ma õigesti aru, et nüüd oleks sinu eesmärgiks kaalust allavõtmine? Vähemalt see liigne rasvapolster kõhul viitas sellele. Pead toitumisest pihta hakkama. Kuna täpselt pole toitumist välja toodud, siis vähemalt nende numbrite põhjal eeldan, et kaalulangetamiseks on need liiga suured numbrid. Tahad rasvast lahti saada, kärbi kaloreid ning tarbi õigeid toiduaineid õigetel aegadel.

Mis puudutab neid toiduaineid, mida sa välja tõid, siis piima pärast sa muretsema ei pea. Sisaldab laktoosi ca. 4-5%...

Banaan ja müsli on juba midagi muud. Banaani oleks mõttekam tarbida peale trenni, kiire süsivesik. Müsli ...on loomulikult erinevaid. Igapäevane toit ei peaks ta kindlasti olema, kord nädalas ehk hommikusöögiks. Aga, nagu mainisin, müslit on erinevates variantides.

Võiksid täpsemalt oma eesmärgi välja tuua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna keegi vastanud pole, siis teen avalöögi. Siin on üks artikkel endomorfide kohta, millegi pärast on mul tunne, et oled seda lugenud - http://www.hrm.ee/?p=435&date=12-2009 - Kordamine on tarkuse ema.

Lugesin sinu postitust mitu korda ning ei saanud sellele probleemile täpselt pihta. Saan ma õigesti aru, et nüüd oleks sinu eesmärgiks kaalust allavõtmine? Vähemalt see liigne rasvapolster kõhul viitas sellele. Pead toitumisest pihta hakkama. Kuna täpselt pole toitumist välja toodud, siis vähemalt nende numbrite põhjal eeldan, et kaalulangetamiseks on need liiga suured numbrid. Tahad rasvast lahti saada, kärbi kaloreid ning tarbi õigeid toiduaineid õigetel aegadel.

Mis puudutab neid toiduaineid, mida sa välja tõid, siis piima pärast sa muretsema ei pea. Sisaldab laktoosi ca. 4-5%...

Banaan ja müsli on juba midagi muud. Banaani oleks mõttekam tarbida peale trenni, kiire süsivesik. Müsli ...on loomulikult erinevaid. Igapäevane toit ei peaks ta kindlasti olema, kord nädalas ehk hommikusöögiks. Aga, nagu mainisin, müslit on erinevates variantides.

Võiksid täpsemalt oma eesmärgi välja tuua.

Ütleme siis nii, et minu praeguseks eesmärgiks on step-by-step vähendada rasva% (umbes 13-15-le; meestel pidavat olema lihaskasvuks parim rasva% tase 10 - 18) ning kasvatada lihasmassi - ja seda juttu pole kellelgi mõtet tulla mulle rääkima, et see pole võimalik - on küll. Kindlasti ei ole lihasmassi juurdekasv nii suur kui oleks puhtalt ainult massiperioodil, aga siiski. Sel juhul peab muidugi toitumine ja trenn väga-väga paigas olema.

Küsimus ongi nimelt selles, et kuna ma pole päris endomorf ning pole ka päris mesomorf, siis ma ei tea, milline lähenemine on õigeim. Nagu ma ka juba mainisin, siis olen siiani teinud seeriates kuni 12 kordust, aga endomorfid peaksid tegema kuni 25, siis see juba tegelikult propageeriks ju rasvapõletust?

Samas, 3500 kcal minu kehakaalu juures pole palju - minu baasainevahetuse kaloraaž on umbes 2250 kcal - pannes sinna juurde liikumise, trenni jne, siis jääbki kaloraaž sinna kulutatava piirmäärale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×