Jump to content
zxcvb

Küsimus proteiini kohta.

Recommended Posts

Olen jõusaalis käinud umbes aasta aega (pausidega) ehk siis mitte väga kaua. Mõtlesin osta ühe paki ntx Hera 80 ja see ära tarbida, aga mitte rohkem. Kui palju ma sellest ühest pakist kasu saaks, midagi silmnähtavat ka? Võite pakkuda mingit muud pulbrit ka aga tahan eelkõige massi lisada.

Kas seda tuleb tarbida peale trenni või võib ka muul ajal tarbida?

Kui palju ma seda üldse jooma pean? ja on see vees lahustuv?

Muudetud kasutaja zxcvb poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasu temast on see, et kui Sa päevas piisavalt valku ei tarbi siis tema kui toidulisand aitab seda vajalikku kogust kätte saada. Massi tõstmiseks osta parem massilisaja ja võta peale trenni. Aga kõige lihtsam, et söö liha, kohupiima, kodujuustu, kala jne valgurikkaid aineid päevas piisavalt ja pole väga neid pulbreid vaja kui lihasmassi suurt ei ole veel. Valku päevas võiksid tarbida 2g iga oma kehakaalu kg kohta. Ehk siis kui oled näiteks 70kg siis 140g valku vähemalt päevas.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen jõusaalis käinud umbes aasta aega (pausidega) ehk siis mitte väga kaua. Mõtlesin osta ühe paki ntx Hera 80 ja see ära tarbida, aga mitte rohkem. Kui palju ma sellest ühest pakist kasu saaks, midagi silmnähtavat ka? Võite pakkuda mingit muud pulbrit ka aga tahan eelkõige massi lisada.

Kui sa ei söö piisavalt kaloreid oma kehakaalu kohta, et kasvada siis sa ei kasva. Proteiini pulber on lihtne ja kiire viis saada valke (kokkuvõttes siis oma vajalikkud kalorid ära süüa päeva jooksul). Kui tahad kasvada siis osta süsivesikuid ka juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen jõusaalis käinud umbes aasta aega (pausidega) ehk siis mitte väga kaua. Mõtlesin osta ühe paki ntx Hera 80 ja see ära tarbida, aga mitte rohkem. Kui palju ma sellest ühest pakist kasu saaks, midagi silmnähtavat ka? Võite pakkuda mingit muud pulbrit ka aga tahan eelkõige massi lisada.

Kas seda tuleb tarbida peale trenni või võib ka muul ajal tarbida?

Kui palju ma seda üldse jooma pean? ja on see vees lahustuv?

Ma arvan et sa peaks mitu Here80 pakki tarbima siis midagi mõjuks. Peale trenni tarbides lõpetab see lihaste lõhkumis protsessi ning toimuma hakkab lihaste ehitus protsess. Sa pead seda ikka kõvasti jooma et lihas kasvaks 3 korda päevas. See on paljudes vedelikes lahustuv

Muudetud kasutaja GsrIsN.DaHouse poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kaalun praegu 60kg ja peale trenni söön 2 banaani, see on kõik. Paar tundi hiljem kodus suurem söök.

Võta trenni kohupiima või midagi sellist kaasa kuigi banaan ka väga hea valik. Kuid paar tundi 2 banaani sind ära ei toida. Peaksid suurendama oma toidus süsivesikute hulka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kaalun praegu 60kg ja peale trenni söön 2 banaani, see on kõik. Paar tundi hiljem kodus suurem söök.

Peale trenni banaani(de) kõrvale sebi ka midagi valgurikast, kasvõi näiteks üks hea maotäis lahjat või rasvavaba piima.

Ja üleüldse loe see teema läbi(kui Sa seda vahepeal pole juba teinud): http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=7828

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks siis Hera 80 kasutatakse kui mitte massi lisamiseks? valk ju ehitab massi vms. Massilisaja siis ehitab veel rohkem ?

Ning kas selline variant ei sobi, et peale trenni söön kohe 2 banaani, pool tundi hiljem joon kodus klaasi piima kerge toidu kõrvale ja mõne aja pärast tuleb suurem toit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhi point on see, et sa pead saama päevas 2700 kcal, et kasvada, nendest 50% süsivesikud 30%rasv ja 20% valk. Ehk sa peaks sööma päevas 90g rasvu, 340g süsivesikuid ja 135 g valke. Kui see on täidetud siis sa kasvad. Miks juuakse sheike, siis sellepärast, et neist on lihtne ja kiire viis saada oma valgud või/ja süsivesikud kätte. Piltlikult võib öelda, et valgud on tellised ja süsivesikud töömehed. Et ehitada maja( sinu puhul lihast), siis on sul vaja mõlemat. Loe ja hari ennast toitumise alal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läheb veits teisele teemale küll üle aga kui ma lähen trenni, siis hakkan ma ju niiöelda lihaseid lõhkuma ja peale trenni kui ma söön valku ja süsivisikuid siis hakkab lihas kasvama, ehk kui ma midagi peale trenni ei söö, võib hoopis treenimisega päris kondiks jääda? Imelik mõelda, et ennast hantlitega pumbates lihas ei kasva vms... et toitumine on ikka suht tähtis nagu ma aru olen saanud.

Olen ma üldse õigesti aru saanud?

Muudetud kasutaja zxcvb poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Läheb veits teisele teemale küll üle aga kui ma lähen trenni, siis hakkan ma ju niiöelda lihaseid lõhkuma ja peale trenni kui ma söön valku ja süsivisikuid siis hakkab lihas kasvama, ehk kui ma midagi peale trenni ei söö, võib hoopis treenimisega päris kondiks jääda? Imelik mõelda, et ennast hantlitega pumbates lihas ei kasva vms... et toitumine on ikka suht tähtis nagu ma aru olen saanud.

Olen ma üldse õigesti aru saanud?

Oled ikka äigesti aru saanud. :angry:

Sellepärast peakski kohe peale trenni näiteks pakk kohupiima ära sööma nagu nii mõnigi siin on soovitanud ja nagu ma ka ise teen.

Siis hakatakse lihast kohe ehitama vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled ikka äigesti aru saanud. :angry:

Sellepärast peakski kohe peale trenni näiteks pakk kohupiima ära sööma nagu nii mõnigi siin on soovitanud ja nagu ma ka ise teen.

Siis hakatakse lihast kohe ehitama vms.

Ning samuti trennieelselt peab ka valguvarusid korralikult olema st mitte rohkem kui 2 tundi tagasi enne treni korralik eine, kus vähemalt 30g valkuj jällegi kohupiim(kodujuust) omal kohal näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge, aga kahest banaanist ma siis oma valguvarusi kätte ei saa peale trenni jah? üritan veel midagi juurde lisada või lähen kohupiimale üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Või üks varjant, et peale trenni üks kohupiima toru(soovitatavalt rosina) alla tõmmata, hea mugav varjant...

Saab mingi 60g süsivesikuid ja 25g valku, pole muud vajagi, kui koju jõudes varsti peale süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No nii mul on pealetrenni näiteks 6-spl hera80 1-2 banaani, klaas mahla , vähe rasvane kohupiim :angry: ja siis 1,5h pärast suur söömine tatrapuder 125 g kuivainena kaalutud tallegi filee kusagil 200 g 3 viilu leiba 150 g toorsalatit jne :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii mul on pealetrenni näiteks 6-spl hera80 1-2 banaani, klaas mahla , vähe rasvane kohupiim :angry: ja siis 1,5h pärast suur söömine tatrapuder 125 g kuivainena kaalutud tallegi filee kusagil 200 g 3 viilu leiba 150 g toorsalatit jne :)

Hmm sa hard gainer ilmselt jah? Jube hunnik süsivesikuid :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii mul on pealetrenni näiteks 6-spl hera80 1-2 banaani, klaas mahla , vähe rasvane kohupiim :angry: ja siis 1,5h pärast suur söömine tatrapuder 125 g kuivainena kaalutud tallegi filee kusagil 200 g 3 viilu leiba 150 g toorsalatit jne :)

6 supilusika täit Hera80? Kust sa sellise doseeringu leidsid? Pluss veel 1-2 banaani, klaas mahla , vähe rasvane kohupiim. See kõik korralik söögikord peale treeningut.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6 supilusika täit Hera80? Kust sa sellise toseeringu leidsid? Pluss veel 1-2 banaani, klaas mahla , vähe rasvane kohupiim. See kõik korralik söögikord peale treeningut.

ott kiivika poolt :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ott kiivika poolt :)

6spl Herat peaks olema 90g. Natuke palju 1 korra kohta :angry: Mis Hera80 valgu % on? Mingi 70-80%?? Seega mingi 70g valku korraga pulbrist. Seda on ilmselgelt palju.

2 spl on OK.. see miski 30g ainet. ja protekat sellest vähem tsipa.

Organism suudab omastada korraga kõigest paarkümmend g valku, kui sedagi. Imelik soovitus Oti poolt, kui soovitab sul nii palju valku korraga süüa.

Kalmus on öelnud, et 20g'st piisab, et taastamist alustada ja õige taastumine toimub ikkagi söögilauas.

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6spl Herat peaks olema 90g. Natuke palju 1 korra kohta :angry: Mis Hera80 valgu % on? Mingi 70-80%?? Seega mingi 70g valku korraga pulbrist. Seda on ilmselgelt palju.

2 spl on OK.. see miski 30g ainet. ja protekat sellest vähem tsipa.

kus juures kuula nüüd enne tarbisin mass2 6-spl nüüd aga hera80-6-spl lihtsalt se on mulle kõik sobilik mulle on vaja kõvasti rohkem saada süsikaid valke rasvu j.n.e 6 spl Herat on kusagil 70-80g . Palju tundub tõesti kõigile, aga tõesti kava on koostatud proffesionaali poolt mulle ja nii pean ka tarbima neid aineid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kus juures kuula nüüd enne tarbisin mass2 6-spl nüüd aga hera80-6-spl lihtsalt se on mulle kõik sobilik mulle on vaja kõvasti rohkem saada süsikaid valke rasvu j.n.e 6 spl Herat on kusagil 70-80g . Palju tundub tõesti kõigile, aga tõesti kava on koostatud proffesionaali poolt mulle ja nii pean ka tarbima neid aineid :angry:

Mass2 6spl on loogilisem, kuna seal on süsikad sees juba. Aga jah.. juu Ott tahab, et ostaksid talt kõvasti valku :)

Mitte, et mul kahju oleks, et sa nii palju seda sööd.. aga kui su peal pole mingisuguseid kliinilisi uuringuid tehtud, et sa suudad teistest rohkem valku omastada korraga, siis pole selline soovitus põhjendatud mu meelest. Aga no kes olen mina mitmekordse eesti meistri kõrval :D

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mass2 6spl on loogilisem, kuna seal on süsikad sees juba. Aga jah.. juu Ott tahab, et ostaksid talt kõvasti valku :angry:

süsivesikuid on tõepoolest seal palju sees aga kas sa arvad, et peaksin ikka vähem võtma ? Kuskil 3 spl ? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
süsivesikuid on tõepoolest seal palju sees aga kas sa arvad, et peaksin ikka vähem võtma ? Kuskil 3 spl ? :angry:

6spl Hera80 korraga võtta on KINDLASTI väga palju.

Ma võtan 20-25g proteiini ja umbes 40g süsikaid peale trenni vahetult ja siis koju korralikult sööma.

Eks targad mehed võiksid ka rääkida siin, usun, et keegi teine ei soovita sul 70g vadakut sisse lasta peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×