Jump to content
StenPõldsamm

Jõutõmme paljajalu

Recommended Posts

Noh, ma saan aru et paljusid ei huvita eriti jalaseen.. ennem kui te selle saate muidugi. Olenevalt variandist, võib elu ja töö võimalused täitsa nulliks tõmmata.

Samamoodi nagu keskajal kedagi ei huvitanud eriti süüfilis .. enne kui nad sellesse nakatusid ja tasakesi otsast mädanema hakkasid ja pimedaks jäid.

Nii et tegelikult on see ikka asi küll, mida tasuks tasakesi põdeda ja ikka plätut dushiruumi kaasa võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, et duširuumis plätusid kanda, on minu arust elementaarne.

Ma olen paljudes jõusaalides käinud, aga vist ei ole kordagi kedagi duširuumis plätudes näinud. Ma ei ole küll väga jälginud, kes milles käib, aga silma pole tõesti hakanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama siin. Sai ka kick ja taipoksi trennides käidud. Lisaks veel kooli dushiruumid, mida pole vastavalt ajale suudetud muuta. Vahepeal viidi meie trenn üle paariks korraks Falco saali, mis oli ääretult jube - seal olid plätad õnneks kaasas.

Aga ega ise pole ka kuulnud, et mõni tuttav oleks jalaseene endale saanud.

Seal lood üsna halvad jah, kahjuks midagi ette võtta ka ei saa - saal pole Falco oma ja omanikud ei tee midagi:(

Aga ma olen ise seal juba 6 aastat treeninud ja pole kuulnud-näinud, et kellelgi seent oleks olnud. Eks soovitame ikka plätusid ka kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, ma saan aru et paljusid ei huvita eriti jalaseen.. ennem kui te selle saate muidugi. Olenevalt variandist, võib elu ja töö võimalused täitsa nulliks tõmmata.

Samamoodi nagu keskajal kedagi ei huvitanud eriti süüfilis .. enne kui nad sellesse nakatusid ja tasakesi otsast mädanema hakkasid ja pimedaks jäid.

Nii et tegelikult on see ikka asi küll, mida tasuks tasakesi põdeda ja ikka plätut dushiruumi kaasa võtta.

Rebase jutuga täitsa nõus.

Senimaani, kui pole ise läbi põdenud, suhtuvad enamik sellesse kergelt. :D

Aga kui asi endale külge hakkab, siis on seda hala ja kirumist kui palju. :huh:

Ise käisin kalev Spa's kunagi trennis ja ujumas, sõber soovitas ikka, et kasuta plätusid ja Cutasept'i vms.

Ma loomulikult ei võtnud asja tõsiselt ja käisin ikka paljajalu ja ei desinfitseerinud ka.

Ja nii ta ära tuligi mulle.

Uskuge mind, ma ei soovi seda isegi kellelegi kättemaksuks.

Väga ebameeldiv kogemus.

Raviaga saab muidugi tast jagu!

PS! Ja niipalju veel, et kus käiakse saalis paljajalu.

Siis seal kokku puutudes näiteks igasuguste seadmetega jne, on võimalik see ebameeldiv asi endale saada ka mujale kui jalgadele (käte kaudu, puudutades oma nägu ja jne)

Muudetud kasutaja Lexusl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks peab üldse just paljajalu tegema, võib ju teha ka sokkides, nendega on tõmbeteekond ehk <1 mm pikem, samas palju mugavam :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise pole enamasti trenni plätusid kaasa (pesuruumis kasutamiseks) viitsinud vedada (kott niigi alati pungil).

Endal kokkupuude seenega niivõrd, et sai mõningad aastad tagasi soomes talus sulasena tööl käidud. Sealt anti mulle kasutamiseks saunalina. Varsti ilmusid seljale paar imelikku väikest laiku. Perenaine oli kursustel käinud ning pidas maššööri ja ravitseja ametit. See siis pani diagnoosi: päikeselaigud. Nii ma kurtsin kõigile, et pole küll suurem asi päevitaja, kuid päikeselaigud ma igatahes soomest endale sain.

Poole aasta pärast sattusin siis juhuslikult perearsti juurde ning muuseas näitasin talle naljapärast ka oma seljal asuvaid päikeselaike. Too mõmises:"Sul poiss ju hoopis seened selga kasvanus!" Andis mulle mingi retsepti, apteegist vahetasin selle ja 100 kr. väikese pihustiga pudeli vastu.

Peale 4 päeva pihustamist olid mu "päikeselaigus" kadunud. Kokku pidin siis 7 päeva 2x päevas seda rohtu endale peale pihustama ja saigi asi korda.

Hakkasin siis tagantjärele uurima/mõtlema, et kust ma siis need seened endale külge korjasin... Tuli välja, et Soomes oli peremehel mingid jalaseened. Ju perenaine võttis dussiruumi nagist endateada "puhta" rätiku, mida peremees oli jõudnud juba kasutada. Perenaine pidi pärast häbipärast maa-alla vajuma :P

Nüüd tagantjärele olen tiba seda seenendust uurinud ka... Seeni nimelt väga erinevaid. Osadest saab kergelt lahti (nagu minugi kogemus näitas). Teistega peab aastaid maadlema ning võib juhtuda, et mõnest ei saagi lahti. Mõni rohi maksab 50 kr, teine 15000 krooni...

Praegugi ju kogutakse ühe 7 a. tüdruku seenhaiguse raviks raha. Ravimite peale kulub tal pea 7000 kr/kuus, paranemisvõimalus puudub, ravi kestab elu lõpuni ning haigekassa ei maksa sentigi :huh:

http://www.lastefond.ee/index.php?id=11436

Pean vist pesuruumis plätasid kasutama hakkama :D

Muudetud kasutaja raigo13 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
õige,

ja matti, pakun et sokid tekitavad libisemisvõimaluse. eriti kui sumo asendis

Võimalik, ei ole ise sumot kunagi teinud, klassikalise asendi puhul ei teki mingit libisemist, sumos võib-olla tõesti :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen paljudes jõusaalides käinud, aga vist ei ole kordagi kedagi duširuumis plätudes näinud. Ma ei ole küll väga jälginud, kes milles käib, aga silma pole tõesti hakanud.

Siin tuleb vist väga tugevalt meeste ja naiste erinevus ka välja. Neis spordiklubides, kus ma käinud olen, on valdav enamus naisi plätusid kandnud. Elukaaslane jällegi mainis, et mehed pigem ei kanna plätusid. Ma iseenesest haiguseid karta ei oska, ent see plätude kandmine on lihtsalt külge jäänud harjumus. Kui plätud maha jääksid, siis oleks vist hirmus imelik paljajalu olla. Ja noh, libe on ka. Aga kohati tundub mulle, et plätude kandmine on juba teiste inimestega arvestamise seisukohast oluline.

Lahtiste jalanõudega või paljajalu jõusaalis patseerivaid mehi (neid ikka juhtub; naisi pole samas näinud) vaatan küll kerge kulmukergitusega. Täna tegi üks noormees kenasti nahksandaalidega trenni. Tundus rõve ja ebamugav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin tuleb vist väga tugevalt meeste ja naiste erinevus ka välja. Neis spordiklubides, kus ma käinud olen, on valdav enamus naisi plätusid kandnud. Elukaaslane jällegi mainis, et mehed pigem ei kanna plätusid. Ma iseenesest haiguseid karta ei oska, ent see plätude kandmine on lihtsalt külge jäänud harjumus. Kui plätud maha jääksid, siis oleks vist hirmus imelik paljajalu olla. Ja noh, libe on ka. Aga kohati tundub mulle, et plätude kandmine on juba teiste inimestega arvestamise seisukohast oluline.

Lahtiste jalanõudega või paljajalu jõusaalis patseerivaid mehi (neid ikka juhtub; naisi pole samas näinud) vaatan küll kerge kulmukergitusega. Täna tegi üks noormees kenasti nahksandaalidega trenni. Tundus rõve ja ebamugav.

Nojah. Samas, kui sa ise teed trenni jalanõudega ja keegi teine teeb paljajalu, siis see ei tohiks sind üldse häirida, kuna sina temalt mingeid seeni saalis ei saa. Duširuum on jah natuke teine asi, aga mulle tundub, et see seente saamise tõenöosus on ikkagi üsna madal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah. Samas, kui sa ise teed trenni jalanõudega ja keegi teine teeb paljajalu, siis see ei tohiks sind üldse häirida, kuna sina temalt mingeid seeni saalis ei saa.

Seened seenteks, asi on pigem põhimõtteline. Ja minu jaoks suuresti ka esteetikaküsimus.

(Ahjaa, kui juba esteetikast rääkida, siis - mehed, raseerige kaenlaaluseid! Kaenlaaugust turritavad higised karvad on ikka hirmus jäle vaatepilt. Õnneks praktiseeritakse raseerimist tänapäeval üsna usinalt.)

Muudetud kasutaja Stardust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seened seenteks, asi on pigem põhimõtteline. Ja minu jaoks suuresti ka esteetikaküsimus.

Esteetikaküsimus? Kas te mõtlesite sõna eetika?

Lahtiste jalanõudega või paljajalu jõusaalis patseerivaid mehi (neid ikka juhtub; naisi pole samas näinud) vaatan küll kerge kulmukergitusega. Täna tegi üks noormees kenasti nahksandaalidega trenni. Tundus rõve ja ebamugav.

Enamus mehi ja naisi teevad jõusaalis ka sootuks erineval tasemel trenni, nii et see võrdlusmoment jääb küll ära. Ning mis on RÕVEDAT selles, kui keegi noormees nahksandaalidega trenni tegi? Tundub nagu teil, tütarlaps oleks mingitsorti foobia jalgade vastu. Rahu.

Ei tasuks lasta ennast nõnda tühistel asjadel liigselt trenni kõrval vaevata.

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TSITAAT(alessandro @ 19 Jan 2010, 00:59) *

Nojah. Samas, kui sa ise teed trenni jalanõudega ja keegi teine teeb paljajalu, siis see ei tohiks sind üldse häirida, kuna sina temalt mingeid seeni saalis ei saa.

Seened seenteks, asi on pigem põhimõtteline. Ja minu jaoks suuresti ka esteetikaküsimus.

(Ahjaa, kui juba esteetikast rääkida, siis - mehed, raseerige kaenlaaluseid! Kaenlaaugust turritavad higised karvad on ikka hirmus jäle vaatepilt. Õnneks praktiseeritakse raseerimist tänapäeval üsna usinalt.)

To aless: Seeni ei pea ilmtingimata saama jalgade kaudu, kui seenbakteriga nakatanu puudutab näiteks neid seadmeosi, mida keegi pärast oma kätega katsub siis ongi asi korras.

PS! Üleüldse on enamikes saalides eeskirjades kirjas, et PLÄTUDEGA ON SAALIS VIIBIMINE KEELATUD (paljajalu veel enam), võiks ikka nagu järgida seda.

Ja nagu siin ka eelkõnelejad on öelnud, siis see näitab austust ja lugupidamist ka teiste suhtes, või siis mitte!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TSITAAT(Stardust @ 19 Jan 2010, 01:14) *

Seened seenteks, asi on pigem põhimõtteline. Ja minu jaoks suuresti ka esteetikaküsimus.

Esteetikaküsimus? Kas te mõtlesite sõna eetika?

Esteetika ja eetika on küll kaks eri asja, kuid siinkohal on mõeldud siiski ESTEETIKAT :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiani olen käinud paljajalu dushi all ning kunagi sai mitu aastat poksitrennis käidud, kõik olid paljajalu trennis ja ükski seen pole mulle jalgu jäänud siiamaani :D

ja ei tea ühtegi inimest, kes oleks mingi seene saanud kuskilt trennist..

Siis kui ma ujumistrennis käisin (loe noor ja ilus olin), oli jalaseen seal päris kärme levima. Polnud nunnu.

Nüüd on muidugi ka tingimused vähe paranenud:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
To aless: Seeni ei pea ilmtingimata saama jalgade kaudu, kui seenbakteriga nakatanu puudutab näiteks neid seadmeosi, mida keegi pärast oma kätega katsub siis ongi asi korras.

PS! Üleüldse on enamikes saalides eeskirjades kirjas, et PLÄTUDEGA ON SAALIS VIIBIMINE KEELATUD (paljajalu veel enam), võiks ikka nagu järgida seda.

Ja nagu siin ka eelkõnelejad on öelnud, siis see näitab austust ja lugupidamist ka teiste suhtes, või siis mitte!

Sel juhul ei ole üldse ju vahet, kas see seenbakteriga nakatanu on plätudes, paljajalu või kummikutes, kui ta seadmeosi kätega ikkagi puudutab. Seega ma ei saa sellest plätude poleemikast aru. Ise ma plätusid kunagi kandnud ei ole, aga mind üldse ei häiri, kui keegi teine kannab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nonii muidugi, tuleb kõikidesse saalireeglitesse panna "JÕUSAALI SEADMEID JA NENDE OSI PUUTUDA VAID KINNASTEGA!", kas lähed sõrmikutega või labakinnastega saali, oma vaba valik :huh:

See oleks täiesti absurdne. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nonii muidugi, tuleb kõikidesse saalireeglitesse panna "JÕUSAALI SEADMEID JA NENDE OSI PUUTUDA VAID KINNASTEGA!", kas lähed sõrmikutega või labakinnastega saali, oma vaba valik :D

Nalja kui palju eks! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga, kõige kindlam viis on üle kogu keha üks suur kondoom tõmmata ja saali üldse mitte tulla.

Kui kõike karta, võib hulluks minna.

Njah, sul paistab lahendusi varnast võtta olevat :D

Kui see nüüd nali oli, siis mina igal juhul küll ei naernud!

KÕIGE kartmisest pole keegi siin midagi rääkinud!

Vaid elementaarsete abivahendite kasutamisest ja sisekorraeeskirjade järgimisest!

Ega jah, ennem ei mõista keegi seda, kui pole ise läbi põdenud :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×