Jump to content
ants16

Aeroobse ja võhma tsoon.

Recommended Posts

Ühesõnaga soetasin endale korraliku pulsikella ja nüüd kui jooksen/suusatan/väntan siis tahest tahtmata läheb pulss sinna 145-150 peale. Kas see on veel aeroobse viimane piir või peaksin ikkagi natuke tuure maha võtma ja 120-140 peal hoidma? EESMÄRK on võhm. Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bonsuna postitas oma foorumis sellise artikli. Minu arust väga õpetlik.

Treening südamelöögisagedus(HR) järgi.

http://www.hot.ee/jannokusman/SLS/Treening_SLS_j2rgi.htm

Sally valem meestele on 210-(pool vanus)-(0,05 x keha kaal)+4 = 201

selle järgi peaks mu HR olema 201.

Tsoon 2 (vastupidavus): 0,82 *LT kuni 0,88 *LT - 0.82x201 - 0,88x201 = 165 - 177 Kas ma sain õigesti aru, et see peaks olema minu vastupidavus tsoon siis? Aga miks igalpool räägitakse 120-140st? Või sain ma millegist väga valesti aru?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Sally valem meestele on 210-(pool vanus)-(0,05 x keha kaal)+4 = 201

selle järgi peaks mu HR olema 201.

Tsoon 2 (vastupidavus): 0,82 *LT kuni 0,88 *LT - 0.82x201 - 0,88x201 = 165 - 177 Kas ma sain õigesti aru, et see peaks olema minu vastupidavus tsoon siis? Aga miks igalpool räägitakse 120-140st? Või sain ma millegist väga valesti aru?

120-140 on vist see rasvadepõletamiseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõrge intensiivsus ei võimalda pikaajalist koormust ja pole seega südame treenimiseks kõige sobivam. Südamelihast varustatakse hapnikurikka verega kahe löögi vahelisel perioodil kui südamelihas lõõgastub. Mida kõrgem on löögisagedus, seda lühemaks jääb südame taastumisfaas. Seetõttu peetakse südant treenivaks koormuseks töö intensiivsust löögisagedusel 130-150 lööki minutis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sally valem meestele on 210-(pool vanus)-(0,05 x keha kaal)+4 = 201

selle järgi peaks mu HR olema 201.

Tsoon 2 (vastupidavus): 0,82 *LT kuni 0,88 *LT - 0.82x201 - 0,88x201 = 165 - 177 Kas ma sain õigesti aru, et see peaks olema minu vastupidavus tsoon siis? Aga miks igalpool räägitakse 120-140st? Või sain ma millegist väga valesti aru?

http://img1.imagebanana.com/img/f8t7dyrx/nurmekivi2.jpg

Siit tabelist peaksid oma vastused saama. Sa arvutasid välja pulsi 82-88% oma max pulsist. Selles vahemikus arendad laktaalset kiirusliku vastupidavust. Kasutatakse intensiivsel intervall- ja kordustreeningul. Kestvus on lühike 40sek -2 minutit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://img1.imagebanana.com/img/f8t7dyrx/nurmekivi2.jpg

Siit tabelist peaksid oma vastused saama. Sa arvutasid välja pulsi 82-88% oma max pulsist. Selles vahemikus arendad laktaalset kiirusliku vastupidavust. Kasutatakse intensiivsel intervall- ja kordustreeningul. Kestvus on lühike 40sek -2 minutit.

Mida siis näiteks mina arendan, kui ma teen trenni umbes 2 tundi aga keskmine pulss on ~80% maksimumist ?

Muudetud kasutaja joonast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lugeda fitness.ee treeningkavasid, siis kava all on kirjas,et soovitatav pulsisagedus hoida 120-140 pärast jõutrenni.

Aga suusatamise vms. tavalise aeroobse juures ei kujuta ettegi mis see n.ö. max piir on!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui lugeda fitness.ee treeningkavasid, siis kava all on kirjas,et soovitatav pulsisagedus hoida 120-140 pärast jõutrenni.

Aga suusatamise vms. tavalise aeroobse juures ei kujuta ettegi mis see n.ö. max piir on!

Erinevatel spordialadel kasutatavad vahendid mõjutavad erinevalt südame-vereringet, lihasssüsteemi, koormuse intensiivsust.

Suusatamises tuleb liita treeningpulsile +5 lööki/min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav sait, tänud.

Selle lehe järgi aeroobne tsoon mul 70-80% 158 - 171 :angry: see tundub juba normaalsem. Ma ise ka mõtsin et kui 130-140 panin, et no mida teen, nii madal pulss minujaoks et jään nagu jooksmise ajal magama, eks ma testin nüüd seda teist variant ja kombineerin mingi konkreetse pulssi mille käigus saan rahulikult tund aega joost/suusatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×