Jump to content
rsr

Aeroobne peale trenni?

Recommended Posts

Old school? Maestro I.Otsuse tehtud massikavas oli peale jõutreeningut 20 min. aeroobset 60-70% pulsiga ( 5x nädalas ). Põhjendused: mahajahutav osa, piimhappe eemaldamine, veri toob hapnikku ja toitaineid lihastesse, süda on kõige tähtsaim lihas, taastumine kiireneb, takistab rasva kogunemist, aitab püsida tervena. Krt uuema aja inimestel seda kõike vaja ei lähegi või? Lisaks sõitsin ühel puhkepäeval 60 min. velotrenazööril.

Ffs, tee nii kuidas soovid, minu arust on iga asja(tsykli) jaoks oma aeg ja koht, ega ma 365 massi trenni ei tee ja mingit aeroobse faasi otseselt ka pole!

Sa tsiteerisid kulturism & fitness raamatust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ffs, tee nii kuidas soovid, minu arust on iga asja(tsykli) jaoks oma aeg ja koht, ega ma 365 massi trenni ei tee ja mingit aeroobse faasi otseselt ka pole!

Sa tsiteerisid kulturism & fitness raamatust?

EI. Oma mälust tulid need sõnad. I.Otsus on muidugi ise kõva rattafänn. Oleme temaga palju rääkinud aeroobse treeningu osast erinevatel tsüklitel ja tema sõnade järgi on aeroobne treening alati südant treenivaks ja taastumist kiirendavaks teguriks. Erinevatel etappidel erinvad aeroobsed mahud. Aastaringne peaks olema aeroobne treening.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EI. Oma mälust tulid need sõnad. I.Otsus on muidugi ise kõva rattafänn. Oleme temaga palju rääkinud aeroobse treeningu osast erinevatel tsüklitel ja tema sõnade järgi on aeroobne treening alati südant treenivaks ja taastumist kiirendavaks teguriks. Erinevatel etappidel erinvad aeroobsed mahud. Aastaringne peaks olema aeroobne treening.

Väga õige, peaksi olema aastaringne. Paljud aga kardavad seda nagu tuld, et siis ei kasva ja veelhullem lihas kaob üldse ära. Küll aga nn kasvamise ajal piisaks täiesti 3 korrast nädalas a`30-40min. Hea kui see oleks võimalik teha hommikuse trennina. Või mis trenn see ikka niiväga, hommikvõimlemine pigem. Ise olen märganud, et kui hommikul kodus 30min väntan vähemalt siis läheb ka õhtune trenn paremini täkkesse. Keha on rohkem tööks valmis kuidagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin sellise artikli:

"If Your Goal is Improving Overall Health

To improve overall health, it really doesn't matter if you lift weights first or do endurance training first. In fact, you can do both at the same time with interval training or circuit training routines or you can alternate weight lifting and endurance days if you prefer"

"If Your Goal is Increasing Cardiovascular Endurance

In order to build and maintain cardiovascular endurance, you should perform endurance exercise first, when you have plenty of energy for long-distance exercise. Add resistance exercises 2 to 3 times a week, either after or separate from the endurance work in order to develop muscular strength and reduce your risk of injury. Lifting prior to running is not recommended because you increase your risk of injury due to muscle fatigue."

"If Your Goal is Increasing Muscle Size and Strength

Increasing muscle size can best be accomplished by lifting weights first when the body's main source of energy for muscle contraction (glycogen) is high. If you do a hard cardio workout before lifting, you deplete glycogen, which makes the workout ineffective. "

"If Your Goal is Burning Calories for Fat Loss

If your primary goal is to burn as many calories as you can in a single session, it's probably best to do cardio first and lift weights next. There isn't any magic behind this; it's simply easier for most people to burn more calories per exercise session when they do cardio first. However, almost any combination of burning more calories while eating fewer will result in fat loss. "

...

http://sportsmedicine.about.com/od/trainin...erciseOrder.htm

Selle artikli järgi siis on soovitused sõltuvalt eesmärgist.

Samas kui Sa räägid, et on võimalus teha aeroobne ja jõutreening eraldi, siis mina soovitaks kindlasti kasutada seda varianti, kuna nii on mõlemad treeningud efektiivsemad. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen trenni 4 korda nädalas ning aeroobset ka 4x30min pärast iga trenni.

Mulle küll nagu sobib ja treenerid ka suht soovitavad. Kas siis ei olegi hea pärast igat trenni aeroobset teha??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise teen trenni 4 korda nädalas ning aeroobset ka 4x30min pärast iga trenni.

Mulle küll nagu sobib ja treenerid ka suht soovitavad. Kas siis ei olegi hea pärast igat trenni aeroobset teha??

Ise tegin tavaliselt jõutreeningut pärast aeroobset trenni. Küsisin jõusaali treenerilt ka, sain teada, et selles midagi halba ei ole, võib julgelt teha ka nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×