Jump to content
Beljo

Hõbeketi puhastus.

Recommended Posts

Tervist fitnessrahvas.

See pole küll mingi moe foorum, aga natuke ilu ikka puudutab ja arvan, et on ka palju ketikandjaid. Et siis võiksite ette lugeda, kuidas saaks soodsalt hõbekette puhastada. Mina tean siis järgnevaid meetodeid:

1) Viskad keti kaussi, lisad 1 spl keedusoola + 1 spl. soodat ja viskad keeva vee peale.

2) Mingi möks oli millega puhastatakse hõbenõusid. Panid peale lasid oodata, siis tõmbasid lapivahelt keti läbi. Lapp oli pärast mustasid triipe täis.

PS! Olen kuulnud, et hambapastaga puhastamine on jama, pidi väga ruttu uuesti tuhmuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle sooda ja soola variandi kohapealt nii palju, et seda peaks tegema alumiiniumist nõus/anumas, ma küll ei tea täpselt miks, aga nii olen ise teinud, kuna kuskilt kuulnud :P

Aga põhiliselt olen ise puhastanud hambapastaga, sest see nagu parem tuemuse jätnud, kui see esimene variant, kuigi jah, suht kiiresti tuhmub uuesti ära.

Spets vahendeid pole proovinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige parem on muidugi kui lased ketil hooldusest läbi käia, siis on tõesti nagu uus.Ja püsib ka kaua puhas

Kaussi, kus hõbepaber, hunnik soola ja soodat ning kuum vesi peale annab sama tulemuse :) . Tegelikult ma ainult 1x proovinud, aga tulemus oli nagu uuem kui uus kett :P

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi müüdi teleturus mingit crappi, mingi rest oli, mille paned vette ja siis kuld ja hõbeasjad, mis nägid välja nagu Titanicu vrakk, visati sinna vette ja väljavõttes särasid ja sätendasid nagu uuemast uuemad, voila :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hõbeehted

Paljud hõbeehted on kaetud roodiumiga, see kaitseb neid tuhmumise eest. Hõbe tõmbub tihti ajapikku kollakaks ja tuhmiks. Niklit sisaldavad hõbeehted tõmbuvad aja jooksul hoopis punakaks. Üldiselt pole nikkel ehetes eriti hea asi. Kui võimalik, eelista niklivabu ehteid.

Hõbedat ei tohi kindlasti pesupulbri või hambapastaga nühkida. Esialgu võib sellest isegi abi olla – määrdunud osa eemaldub abrasiivselt –, kuid edaspidi soodustab roheka kihi teket ja rikub pinda.

Hõbeehete puhastamiseks on olemas üks põnev viis: kata anum seestpoolt fooliumiga, lisa pihutäis keedusoola ja samapalju söögisoodat, sega aineid omavahel anuma põhjas ja vala peale keev vesi. Lase segul mõjuda ja hõbeehted on taas säravpuhtad. Nii saab puhtaks ka kõige tuhmimad hõbenõud ja -ehted.

Mõnikord juhtub, et sõrmus või kett hakkab nahka määrima, jättes sellele mustad randid. Sageli tekitavad ehete mustumist kosmeetikavahendid ning inimese organismi eripära (higi, pH-tase jne). Sellisel juhul kandke kõrgema prooviga ehteid, mis on keemiliste mõjude suhtes vähem tundlikud.

Allikas: http://www.armina.ee/?m1=19&m2=78

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen puhastanud ka selle spets vahendiga, võtab hästi, seda peaks saama ehtepoest osta, vist oli 250krooni, jätkub ka suht kauaks. Kuid viimanekord tegin ka hambapastaga..

Endal ka see vahend. Ma ei tea mul mingi kamm, tõmbab hästi puhtaks küll aga tuhmub suht kiiresti uuesti. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hambapastaga olen ise puhastanud, aga mõne aja pärast jälle samasugune.

nagu Beljo kirjutas "Hõbeehete puhastamiseks on olemas üks põnev viis: kata anum seestpoolt fooliumiga, lisa pihutäis keedusoola ja samapalju söögisoodat, sega aineid omavahel anuma põhjas ja vala peale keev vesi." aitab hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sakurai äkki sa kannad ketti magades ja trennis?? Ma kannan ka, on siiani suhteliselt ilus veel. kantud ~pool aastat kah ainult. 3-4 korda hoolitsetud. Soovitatakse magamiseks ja loomulikult ka trennis ära võtta, on kauem ilusam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sakurai äkki sa kannad ketti magades ja trennis?? Ma kannan ka, on siiani suhteliselt ilus veel. kantud ~pool aastat kah ainult. 3-4 korda hoolitsetud. Soovitatakse magamiseks ja loomulikult ka trennis ära võtta, on kauem ilusam.

Ehk tõesti asi selles!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei võta ka oma kette kunagi ära. Kaelas juba 15 aastat. Pigem basseinivesi rikub neid, siis tõesti tasub ära võtta. Puhastamiseks kasutan kullapoest ostetud lahust, kuhu kett jms mõneks sekundiks sisse lasta ja siis puhta veega loputada. Kulla ja hõbeda puhastusvahendid on eraldi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×