Jump to content
sirr

Matemaatika ja kaalulangetus

Recommended Posts

Küsin veidi nõu ja abi. Ütleme nii, et matemaatikas olen tugev aga tahaks teada, kas matemaatika ka tegelikkusele vastab.

Minu "eluspüsimiseks" vajalik kalorite arv päevas on 2900 kcal. Sellele lisandub liikumist-tööd nii 2000 kcal kandis. Seega päevane ärakulutatav kogus on umbes 5000 kcal.

Häda on selles, et kogu selle rõõmu juures on ülekaal nii 40-50 kilo :(

Jõuamegi matemaatikani. Teada on, et 7000 "üle kulutatud" kcal võrdub 1 kilo "rasvaga". Igasugu valke-süsivesikuid ei viitsi ma arvutada aga usun, et toitun piisavalt vaheldusrikkalt ja tervislikult.

Piirates ohjeldamatut stressist tingitud õgardamist, suudan päeva läbi ajada 2000-2500 kcal-ga nii, et ei teki tühja kõhu tunnet. Kordan - ei näljuta, söön tervislikult ja regulaarselt. Sellest tulenevalt jääb iga kuu üle 70000 kcal, mis tähendaks teoreetiliselt 10 kilo kaalulangust kuus. Sellele lisandub veel see, et kui kaal hakkaks langema, saaks suurendada füüsilist aktiivsust, sest olgem ausad - sellise ülekaaluga ikka väga sporti ei tee, kuigi väga tahaks. Füüsika ja füüsis seavad piirid.

Siit siis küsimus - kas ma olen millestki valesti aru saanud, või mis on ohud? Kiire languse järel uut tõusu ei karda, sest kui saaks kaalu korda, saaksin tegeleda kunagiste väga liikuvate hobidega, mis hoiaksid kaalu kontrolli all.

Tänud juba ette vastuste eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Matemaatika ei saa tegelikkusele mitte vastata, tegelikkusele ei vasta su matemaatika rakendamine selle ülesande lahendamisel ;)

Tegelikult on asi oluliselt keerulisem. Kui su kaloridefitsiit on liiga suur (ja seda ta sul on), siis organism läheb säästurežiimile ja hoiab rasva kõikvõimalike meetmetega kinni ning ära ei anna. Kui su "matemaatiline" norm on 7000kcal (milles ma tegelikult natuke kahtlen, aga hetkeks oletame) päevas, siis esialgu tarbi näiteks 6700 kcal, siis järk-järgult vähenda tarbimist mõnesaja kcal võrra, kuni kaal hakkab langema. Kui sa järsult hakkad poole vähem sööma, siis väga suur tõenäosus on, et kaal ei vähene.

Lisaks on tähtis ka see, kust sa need 7000 (või palju iganes) kilokalorit saad. Kui kõik kalorid tulevad näiteks suhkrust, siis kaal ei hakka ka langema. Nii et asi ei ole nii lihtne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina alustaks sellest, et algandmed on ilmselt pisut valed.

Kas saaksid täpsemalt panna siia oma pikkuse-kaalu ja milles se tegevus seisneb, millest see ca 2000 kcal liikumist tuleb. Selles mõttes, et minu siuke umbes pandud päeva energiatarve on "arvutite" soovitusel ca 3300 kcal. Reaalselt pigem umbes 3000 kcal (selle juures kaal püsib).

Olgugi, et mina olen 70-kilone pisike poiss, olen siiski selline semisportlane - ei taha uskuda, et sina oled minust pea poole raskem JA sama aktiivne.

Pluss veel mõned nendest arvutitest võtavad arvesse lihasmassi. Kui ütled, et sul on tugev ülekaal, siis ilmselt su rasva-lihaste protsent on ka teine mis sinul.

Seega: võibolla 2000-2500 on tõesti ilmselt vähe. Aga vaata, mis juhtub kui sa 3-4 nädalat oled kuskil 3000 kandis päevas. Millegipärast arvan, et selle juures hakkab su kaal kukkuma alguses 1,5-2 kg nädalas (2 nädalat), siis kilo nädalas (2 nädalat) ja siis pool kilo nädalas. Kui tekivad ülesöömishoo/kiusatused siis järelikult oli kaloreid natuke liiga vähe / nende sisu tuleb üle vaadata.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei usu, et keegi saaks foorumist nii lihtsalt abi. Kui Sul on asja vastu tõsine huvi, loe toitumis- ja trennialaseid artikleid ja raamatuid. Soovitan ikka Indrek Otsuse raamatut "Kulturism & Fitness" ning Fred Antsoni artiklit "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus". Siin foorumis tulevad oma lihtsate, aga poolikute tõdedega lagedale paljud asjatundmatud inimesed. Nende "tõed" on nii ilusad, et hakka või uskuma. Kui Sa räägid, et toitud tervislikult ja on nii palju ülekaalu, siis Sa ei tea veel üldse, millest räägid - Sa ei toitu tervislikult. Kui soovid kuu ajaga 10 kg kaalu langetada, siis Sa ei tea, mida tahad. Uuri asja rahulikult, analüüsi saadud infot, ära kuula foorumi suvalisi nõuandjaid, sest Sinu informatsioon on liiga vähene, et selle põhjal keegi saaks nõu anda. Kui Sa esimese kuuga suudad endale mingi liikumissuuna kujundada ja teise kuuga mingeid muudatusi oma elus teha, siis kolmandal kuul võid hakata vaatama, kas muudatused on näha. Ja kui kolme aasta pärast oled oma liigsest kaalust vabanenud ja tead täpselt, kuidas see juhtus - vat siis on päris hea. Kes hakkab kiiruga lahmima, satub kolme kuuga "lühisesse" ja on tige kogu maailma heas vormis olevate inimeste peale. Ära nii tee. Matemaatika on Sulle suureks abiks, aga inimene on väga keeruline asi ja Sa pead lihtsalt proovima ja proovima, kuni leiad selle, mis Sulle sobib. Ei ole ühte universaalset valemit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas saaksid täpsemalt panna siia oma pikkuse-kaalu ja milles se tegevus seisneb, millest see ca 2000 kcal liikumist tuleb. Selles mõttes, et minu siuke umbes pandud päeva energiatarve on "arvutite" soovitusel ca 3300 kcal. Reaalselt pigem umbes 3000 kcal (selle juures kaal püsib).

Olgugi, et mina olen 70-kilone pisike poiss, olen siiski selline semisportlane - ei taha uskuda, et sina oled minust pea poole raskem JA sama aktiivne.

195/150

Tegevus on erinev, peamiselt seotud erinevate suurt füüsilist aktiivsuse nõudvate töödega, vahel ka ratas või suusk. Ja minu energiatarve on 2x suurem kui sinul. Siit ka suurem number. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks väga kulunud, aga tihti vajalik meeldetuletus. Kui Sa arvad, et teed midagi selleks, et kaalu langetada, aga soovitud tulemuse saavutamisel tahad vanadesse rööbastesse naasta - siis ära asjaga üldse alusta. Kui Sa ei kujuta oma kaalu reguleerimist pusiva eluviisina (mitte elustiilina) ette, siis katsu oma ülekaaluga leppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
195/150

Tegevus on erinev, peamiselt seotud erinevate suurt füüsilist aktiivsuse nõudvate töödega, vahel ka ratas või suusk. Ja minu energiatarve on 2x suurem kui sinul. Siit ka suurem number. ;)

Okei:) Oledki poole suurem kui mina ;)

Oma erialases töös ülikoolis on kehaline aktiivsus seotud minu uurimusteemadega - mis puutub füüsilistesse töödesse, siis tihti isegi rasked tööd ei ole oma olemuselt nii pidevad ja kogu energiatarve on tihti väiksem sellest, milleks seda hinnatakse.

BAV ei võta arvesse seda, et reaalselt ju rasvkude energiat kulutab palju vähem kui see "keskmine" mass, mille põhjal arvutused tehakse.

Seetõttu lõppkokkuvõttes jään ikka selle juurde, et sa oled küll poole suurem, aga kehakompositsioon on HETKEL väga teistsugune ja selle tõttu reaalne energiatarve poole suurem ei ole. SEEGA paanikaks ei ole põhjust, ning kui sulle tundub, et tarbid hirmus vähe kaloreid aga sealjuures tunned ennast tegelikult normaalselt, siis see tuleb just sellest, et tarve on väiksem kui see, mis matemaatika pakub:)

Ühesõnaga uuesti: jää mõneks ajaks 3000 kanti ja vaata mis juhtub. Kohanda jooksvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BAV arvutatakse rasvavaba massi järgi ju:)?

Niiet mõõda oma rasvaprotsent ja -mass ära kõigepealt - oleks minu soovitus. Ja siis arvuta BAV uuesti.

Mis arv nüüd tuli?

Ja ei tahaks ka uskuda et ilma trennita..? on su lisa energiakulutus 2000kcal..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei no ma arvasin, et tõenäoliselt on kasutanud teemaalgataja tavalist kalkulaatorit, mis küsib lihtsalt kaalu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×