Jump to content
Ott Kiivikas

Mustafa Mohhamed

Recommended Posts

No ma siis võin ise ennast näitena siin tuua. Ma alustasin jõusaaliga 24 aastaselt, kus teatavasti selles vanuses on kasvuiga ammu peatunud. Sellel momendil kaalusin ma 75 kilo. Aasta pärast 85 kilo, kusjuures täpselt sama rasva% juures. Selle kinnituseks on mul treeningpäevik mida koos Fred Antsoniga täitsime. Samuti mõõtsime rasva % ja seda veel kaliibriga. Kindlasti oli selle arengu taga Fredi teadmised nii treeningu kui toidu osas ja samuti see, et mees jälgis mind pea iga trenn. Edasine areng on juba palju raskemalt tulnud.

Sa oled siis geneetiline ime. Mis muidugi ka sinnakanti kisub, ilma naljata muide. Kahju vaid , et oled suhteliselt vähe laval oma potensiaali realsiseerida püüdnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu mäletamistmööda Otsus oma raamatus kirjeldas seda nii:

Esimesel aastal on võimalik kasvatada 3-4kg lihasmassi ja iga aastaga väheneb see umbes 1kg võrra... mida on võimalik kasvatada

Kui Bonsuna teooriat uskuda, siis suudab mees keskmiselt aastas 1kg liha kasvatada ..kui ütleme 6a treenib, ja siis ongi kõik??

paljud inimesed siin on rääkinud, kuidas mõne kuuga on võetud 15-20kg juurde - lihasmassi arvelt.. 100% seda uskuda oleks lollus muidugi.

Ma ise mõtlen, et alates sellest kui hakkasin aasta aega taagsi treenima, olen juurde võtnud 15+kg ...no EI TAHAKS kuidagi uskuda, et sõin ennast 15kg võrra rasvasemaks ja liha on sellest max kilo.. ka visuaalselt vaadates ei ütleks, et 15kg rasva on juurde tulnud ...ja vanust on juba 21, niiet ei saa ka öelda, et kasvuiga on.

Pidage nüüd hoogu, ma räägin fileest nö. :P Kui sul see rasva% maha koorida siis näeksid ka ise palju sul tegelikult lihast on juurde tulnud. Kui kasukas on seljas siis on raske juurdekasvanud lihakilosid hinnata. Olgu see siis mutinahkne samet või angoora hõberebase nahast kasukas. :D Aga eks usku on ka muidugi vaja, paraku jõuate kõik varem hiljem tõdemuseni, et mu jutt peab suhteliselt täpselt paika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga eks usku on ka muidugi vaja, paraku jõuate kõik varem hiljem tõdemuseni, et mu jutt peab suhteliselt täpselt paika.

Ei maksa traumeerida noori kehaehitajaid sellise jutuga, jõulude ajal tuleks ikka häid mõtteid mõelda :D

Kui ma usuks seda, et aasta aega jõusaalis rassides, higist nõretades, valuga võideldes, süües nagu loom, kasvavad mu lihased ehk kilo suuremaks ..see lihtsalt ajab masendusse ja võtab trenniisu :P

Aga ma mõtlen, et kust kurat see meeletu jõu kasv tuleb siis kui lihas ei kasva... ilma keemiata!

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma hindan ka nii, et kohati võib ka aastane juurdekasv olla suurem ja seda mitte esimesel trenniaastal. Toon näite kus 1997 a.kevadel (19 a) peale 3,5 aasta pikkust treeningut kasutasin esimest korda kreatiini ja kevadise ja sügisese võistluskaalu vahe (6 kuuga oli 5,2 kilo ja seda ka kuivema vormiga) seega hindan reaalselt selle progressi muutuseks 6-7 kilo lihaseid 6 kuuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei maksa traumeerida noori kehaehitajaid sellise jutuga, jõulude ajal tuleks ikka häid mõtteid mõelda :D

Kui ma usuks seda, et aasta aega jõusaalis rassides, higist nõretades, valuga võideldes, süües nagu loom, kasvavad mu lihased ehk kilo suuremaks ..see lihtsalt ajab masendusse ja võtab trenniisu :P

Aga ma mõtlen, et kust kurat see meeletu jõu kasv tuleb siis kui lihas ei kasva... ilma keemiata!

Sel juhul oled lihtsalt vaimult nõrk ja sellisel ei saa, ei tohigi keha tugevaks saada. :D Uskuda on vaja 100x rohkem kui saadakse reaalselt. Seda tuleb omale kohe teadustada. Spordis ei kehti ütlus, et palju tahad vähe saad, siin peab väga palju tahtma ja uskuma, et midagigi saada. Vaim-psüühika peab olema titaanist!

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei tohigi tugevaks saada?? mis BSsee nüüd on.inimesed on oma tasemelt erinevad ning vastavalt oma vaimsele/füüsilisele võimekusele teevad ka trenni.

aastatega jooksul kogunevad teadmised,oskused ning küllap suureneb ka tahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei tohigi tugevaks saada?? mis BSsee nüüd on.inimesed on oma tasemelt erinevad ning vastavalt oma vaimsele/füüsilisele võimekusele teevad ka trenni.

aastatega jooksul kogunevad teadmised,oskused ning küllap suureneb ka tahe.

EI TOHIGI all pidasin silmas, POLE VÕIMALIK. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihased koosnevad enamus veest ju("puhast fileed" on seega raske määratleda). Seega 3 kg puhast lihasmassi aastas juurde tulla ei tohiks mingi utoopia olla. Vähemalt minusugustel algajatel :P

Muudetud kasutaja Madis232 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa hirmutad siin algajad ära oma ainult max +6 kiloga. Nii vähe seda nüüd ka ei tule. Otsus vist kirjeldas oma raamatus ennast :P Ma julgen pakkuda, et võimalik on juurde saada ikka 10 - 15 kg lihast olenevalt pikkusest. Aga mis Mustafasse puutub siis tavaliselt muutuvad nad sellisteks kui lõpuks tervis ülesse ütleb, üldjuhul mõni siseorgan. Näitena võib tuua siin selliseid proffe nagu Flex Feeleri, Marko Savolaineni jne.

Savolainen on täitsa kõvas vormis veel,vähemalt Eesti laval teeks veel küll ilma, kuid jah vana tegeleb rohkem nüüd kickboxiga ja treenib noori kulturisti hakatisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D

ilma keemiata saavutad oma maks + 6kg puhast lihasmassi ja kõik. Nagu I.Otsuse raamatus kirjas, siis ka see +6kg on võimalik vaid parimate eelduste puhul. Enamuse naturaalne lagi on heal juhul +3kg puhast lihasmassi, kui võtta aluseks, et ei arvetsa inimese loomulikku, kasvuaega jäävat lihasmassi arengut.

Kes tahab mulle vastu vaielda, palun väga.

Nagu I.Otsuse raamatus kirjas:

Copy-Paste:

Tuleb igati rahul olla

lihasmassi (mitte samastada kehakaaluga!) järgmise

juurdekasvuga: esimesel treeningaastal 5 kg, teisel 3

kg, sealt edasi 1–2 kg aastas ja suure tõenäosusega

on 6–8 aastaga piir käes. See on reaalsus! Keskmisest

viletsamate eeldustega meestel ja enamikul

naistel on need numbrid poole väiksemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×