Jump to content
egoist

Suur mure kehakaaluga

Recommended Posts

Tere,

Palun aidake mul kuidagi aru saada, mida ma teen valesti. Mul nimelt probleem selles, et kehakaal on ilma nähtava põhjuseta tõusnud viimase 4 kuu jooksul 12 kilo võrra. Söömisharjumustes midagi erilist muutnud ei ole. Päevamenüü näeb välja umbes järgmine:

Hommik:

Odratangu puder veega (ca 4 spl odratangu)

Klaas rasvata piima

1 spl Rama Lihgt margariini

Lõunaoode: õun või nektariin + kohv piima ja suhkruasendajaga

Lõuna:

300 gr kartuli-lõhe vormi

klaas rasvata keefiri

1,5 viilu teraleiba

Õhtuoode: Õun

Õhtu:

Peedi-küüslaugu salat

Kohv piima ja suhkruasendajaga

1,5 viilu teraleiba

Küsimus siis selline - et kas see on liiga palju?

Lisaks teen mängin 2 korda nädalas hokit, jooksen 2 korda nädalas ca 7 km korraga ja päevadel, mil ei jookse ega hokita, kõnnin ca 6 km päevas ja teen 5x20 seeriat kõhulihast (seda katsun teha 3x nädalas).

palun öelge, miks kaal muudkui lisandub ja lisandub. ma ei julge enam yldse syya, sest kardan, et aasta pärast olen muidu 150 kilone....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TIHEDAMINI SÖÖMA, KUID VÄHEM - on võtmelause. Kuskil 6-8 korda.. ja iga toidukord peaks sisaldama piisavalt valku kuid võimalikult vähe süsivesikuid.. rasvu tuleb pidevalt süüa.. aga neidki vähe.

Amazoni portaalis on kaloriarvesti.. seal saad arvutada kokku kui palju mingid toidud kaloreid sisaldavad ja palju sa neid ise kulutad. Tuleb kulutada rohkem kaloreid, kui süüa!

... Ja ei tea kui tervislik see kohvi joomine on, mina sinu asemel prooviksin selle kohvi üldse joomata jätta või siis ainult hommikuti ja vaadata mis tulemused on.

Edu! :ph34r:

Muudetud kasutaja Fle poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui peeglist vaadatuna korras oled, siis pole millegi pärast muretseda. See kaal ja kaaluga mõõtmine on suht utoopiline värk, võib vahel ikka mugavalt vigast panna :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Palun aidake mul kuidagi aru saada, mida ma teen valesti. Mul nimelt probleem selles, et kehakaal on ilma nähtava põhjuseta tõusnud viimase 4 kuu jooksul 12 kilo võrra. Söömisharjumustes midagi erilist muutnud ei ole. Päevamenüü näeb välja umbes järgmine:

Hommik:

Odratangu puder veega (ca 4 spl odratangu)

Klaas rasvata piima

1 spl Rama Lihgt margariini

Lõunaoode: õun või nektariin + kohv piima ja suhkruasendajaga

Lõuna:

300 gr kartuli-lõhe vormi

klaas rasvata keefiri

1,5 viilu teraleiba

Õhtuoode: Õun

Õhtu:

Peedi-küüslaugu salat

Kohv piima ja suhkruasendajaga

1,5 viilu teraleiba

Küsimus siis selline - et kas see on liiga palju?

Lisaks teen mängin 2 korda nädalas hokit, jooksen 2 korda nädalas ca 7 km korraga ja päevadel, mil ei jookse ega hokita, kõnnin ca 6 km päevas ja teen 5x20 seeriat kõhulihast (seda katsun teha 3x nädalas).

palun öelge, miks kaal muudkui lisandub ja lisandub. ma ei julge enam yldse syya, sest kardan, et aasta pärast olen muidu 150 kilone....

Tänu sellele, et su kaloraaz on nii madalale viidud, on keha stressi seisundis, ehk peaaegu kõik mida sa sööd talletab organism endasse . Su menüüs ju peaaegu puuduvad ka nt. valgud. Igas oma 5-6 toidukorras peaks olema umbes 30 grammi valku ja peamiselt loomset (liha, kala ja piimasaadused). Süsivesikuid söö päeva esimesel poolel rohkem, õhtu poole hakka piirama (pudrud, puuviljad, sai-leib, makaronid, riis, kartul jne.). Rasvadest eelista peamiselt küllastumata rasvasid, ehk toa temperatuuril vedelal kujul, peamiselt siis õlid) vähemalt 50 grammi päevas. Olenemata sellest kas tahad juurde võtta või maha mängitakse ainult süsivesikutega, valgud ja rasvad jäävad pea kogu aeg samaks. Koguseid ei oska välja tuua, see oleneb kehakaalust, füüsilisest aktiivsuset, ainevahetusest jne. Lühidalt kõik, parem on sul pöörduda jõusaali treeneri poole, kes sulle asja lahti seletab kui oskab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa sööd tõesti liiga vähe, ma täpselt ei arvutanud aga u 800 kcal päevas. Arvestades et väga kerge sa vististi ei ole, siis päevane kulutus peaks sul jääma ca 3000 kcal juurde. Seega oled sa üle 2000 kcal päevas miinuses. Bodybuilding.com-is soovitatakse maha võtmise ajal -500kcal päevas dieeti. Loomulikult võib see miinus päevas olla ka suurem, aga pikajaliselt üle 2000 kcal miinuses hoidmine võib tõesti keha stressi viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Etsiis lisaks niipalju, et ma olen naisterahvas 168 cm pikk ja kaalun 64 kg... Ma ise arvan, et mu päevane toidunorm on ca 1300 kcal.... Seega olen üritanud umbes sellise kaloraaziga läbi ajada.

Peamiseks probleemiks kehaehituse juures on nn. ujumisrõngas ümber vöö. Harjutused, mida olen kasutand selle vähendamiseks on kõhulihased (ülemised ja alumised), ülakeha pöörded (puusad paigal), keha painutamine (vasakule-paremale, nii sügavale kui annab), küljel lamades ülakeha tõsted...

Ehk on teil soovitada midagi efektiivset?

ja muidugi suurimad tänud senistele vastajatele :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle pikkuse juures on 64kg ju normaalne! Aga eks tähtis ole tegelikult ju siiski peegelpilt ja keha rasva%, mille järgi võiks täpsemalt öelda, kas oled vormis või mitte. Huvi pärast võiksid ära mõõta lasta ja siis mingi aja pärast uuesti, et oleks võrdlusmoment.

Endal pikkust 170, kaal 64,3kg. Nii vähe ma kindlasti ei söö (kuigi olen proovinud ka tõsist nälgimist 2 aastat järjest ja pärast tervise taastamine võttis ikka korralikult aega:(, rääkimata sellest et lihastest ei jäänud suurt midagi järele), kui sinu toiduplaan ette näeb. Hommikul võiksid julgesti rohkem süüa (ka sv), näiteks suht korralik kausitäis putru, täisterahelbeid piimaga. Seevastu õhtupoole tarbi valke-ise näiteks söön peale trenni lahjat kohupiima (või rasvatut kodujuustu tomati-kurgiga)+mingi tee (ja ei midagi muud!)

Aga vahel (no nii korra-paar nädalas) teen ka erandeid (näit söön jäätist või kohukest veidi, keedan pelmeeni ja panen maitsestamata jogurtit peale jms)-neid tulebki endale lubada, muidu keha harjub ära vähese ja kalorivaese toiduga, ning lülitubki "säästure?iimile".

Rasvatut piima tarbisin ise ka tükk aega, kuni sain teada, et sellest ei omasta keha Ca-d korralikult. Kuna mul luud-liigesed saavad trennis niigi kõvasti vatti ja raksuvad igalt poolt, tarbin nüüd ikka tavalist piima-ja kusjuures vahet polegi (st et oleks kaal tõusnud vmt)

Enda koormusest niipalju, et 5-6-l päeval nädalas 7-8 trenni kokku (jõusaal+showtants)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimesed keskenduvad liigselt kõhulihaste treenimisele, ise treenin neid hooajaväliselt korra üle paari nädala ja siis ka kolm seeriat, enne võistlusi 2 - 3 korda nädalas 6seeriat ehk paar harjutust. Kõhulihaste üle ei kurda, pange paika oma toitumine ja hakake kulutama, siis näete ka oma kõhulihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel jäi silma, et NII vähe piimatooteid tarbid! Tõenäoliselt on sul Ca defitsiit. Seda piimarasva ei maksa ka karta. Paar % ei tee veel mingit kurja. Osta poest lahjat kohupiima, rasvatut kodujuustu, JUKU 5%-list juustu, hommikupooleks või vahepalaks head bakteritega jogurtit!

Usun, et kui hakkad rohkem sööma ja nii kuskil 5 korda päevas, siis hakkab ka kaal kuskile (alla)poole liikuma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to egoist

Vaatan sinu toitumist ja kohe tuttav lugu mulle. Ise toitusin analoogselt. Süsivesikud olid põhilised millest elasin ja koguaeg nälg ka sellest tulenevalt. Igasugused isud käisid peal ja pidev väsimus - mis kõik süsivesikute süü. Sul tõesti puuduvad need väga vajalikud valgud toidukordades ja see rasvata piim on täiesti mõtetu kokkuhoid. Siin amazonis on toitumise kohta nii palju nõuandeid jagatud, et usun, kui põhjalikult loed artikkleid, uudiseid ja foorumit saad väga palju targemaks ja siis oskad oma toitumise tõesti süsteemselt välja töötada.

Nüüd kus olen igasse toidukorda sisse lülitanud kala, kana, kohupiima, munad jt valgud tunnen ennast võrratult, ei mingeid isusid, ei väsimust. Kuigi mu eesmärk ei ole olnud kaalukaotus, siis kaloreid vähendamata võtan ometi kaalust alla. Loomulikult käib ka minu igapäevaellu trenn ja veel kord trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere

Sooviks ka treeningkava. Olen 21-a., pikkus 177,5 kaal 71,2 kg. Kaaluga olen rahul, aga veidi väike kõht on ees ja nii öelda näol üleliia nahka nagu tüsetamatel inimestel, aga ka lihased on nõrgad. Kunagi tegelesin aktiivselt kergejõustikuga, aga nüüd ainult vibusportiga ja kodus teen sõude masinaga ja kõhulihaseid ja kättekõverdusi. Eesmärk oleks keha üldiselt paremasse vormi saada - et poleks ainult luu ja nahk, vaid ka lihased näha.Rõhku tahaks panna kõhu- ja tuharalihastele aga üldiselt kõigele sest kõik on väljas.

sooviks teada saada kuidas kodus trenni teha ja mida tuleks jõusaalis teha,sest töö võimaldab hetkel käia ainult üle nädala jõusaalis

Teretulnud on ka juhtnöörid toitumise osas.

Ette tänades,

Siim

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesele küsijale pole mõtet ilmselt enam vastata, aga siimmees:

Sõudemasinaga soovitan kasutusele võtta sellise kava:

http://www.trainforstrength.com/Endurance1.shtml

Kodus tee need "keha" abil tehtavad harjutused endale raskemaks - kätekõverduste puhul pane jalad kuskile kõrgema asja peale. Tee ühe jala peal kükke (vorm peab korrektne olema - otsi netist "pistols exercise" vms) või kükke nii, et hoiad mingit raskust süles (pang vett näiteks:); kõhulihastest oli just kuskil teemas kõvasti juttu, et ei tohi sirget keha tõsta jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ennem tuleks kõht väiksemaks saada ja alles siis saab korralikult neid kõhulihaseid teha aga võib ka kohe teha.Kes kuidas muidugi ise tahab aga alguses kui suur kõht ees võtab kauem aega ju.

Kodus saab ju ise ka lihsalt teha kätte kõverdusi,kõhulihaseid jalad kõveras ja nii,et küünarnukid mööda põlvi tulevad.

Siis rattaga sõita ja jooksmas ka käia kuni võttab võhmale ja nii iga päev teha.

Muidugi võimalusel ka jõusaalis käima.

ise teen sõude masinaga kodus.siis veel kõhulihaseid ja kättevõerdusi.Varsti isegi vist jõusaal.

Suvel jooks,rattasõit :D;):P

[Leave your ego at the door.Train with weights that make sense!]

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×