Jump to content
Pihiisa

Nädalaga 2 kilo alla

Recommended Posts

Otsisin siit foorumist aga ei leidnudpäris täpselt seda mida tahtsin .

Nimelt mis on võimalused, kuidas enne võistlusi ennast paar kilo kergemaks saada?

Pean silmas näiteks nädalaga 2-3 kg alla võtta ,et parajasse võistluskaalu saada ,ilma ,et eriti jõudu kaoks.

Olen kuulnud ,et klaasi vee joomine enne söömist tekitab täisk6hutunnet ja nii söön vähem.

'Panen paksult (mitu särki,pusa) riideid selga ja higistan välja üleliigsed kilod ?Seda peaks tegema mitu päeva või ühe päevaga?

Ja mis söögid oleksid soovitatavad?

Teen 3x nädalas täiskontaktvõitlust.

Tänud igasuguse abistava info eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mälu ei peta, siis Kalmus ütles ühes teemas, et ta oli kahe paari dressidega ja paksu pusaga ratast väntamas ja tunni või paariga kadus u 4 kg. Higistamine oli tohutu.

Jah, olen sama asja proovinud ja toimis päris hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, olen sama asja proovinud ja toimis päris hästi.

Kaua järjest väntama peaks ja kas jooksulint annab sama efekti? Lähen proovin homme, panen kampsuni selga ja sukapüksid pükste alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaua järjest väntama peaks ja kas jooksulint annab sama efekti? Lähen proovin homme, panen kampsuni selga ja sukapüksid pükste alla.

Keskmise intensiivsusega treeningul kaotab organism 0,5 - 1,5 l vedelikku tunnis.

Vedelikukaotusel ca 2% kehakaalust ( 70 kg kaaluval inimesel 1,4 l) langeb oluliselt töövõime, 4 - 5 % vedelikukaotusel võivad tekkida tervisehäired - südamerütmihäired, lihaskrambid, apaatia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keskmise intensiivsusega treeningul kaotab organism 0,5 - 1,5 l vedelikku tunnis.

Vedelikukaotusel ca 2% kehakaalust ( 70 kg kaaluval inimesel 1,4 l) langeb oluliselt töövõime, 4 - 5 % vedelikukaotusel võivad tekkida tervisehäired - südamerütmihäired, lihaskrambid, apaatia.

Kas sellise väntamise/jooksmise ajal on vee joomine ettenähtud? Jooma ju peab ja kui juua, ka siis eraldub vesi organismist nagu ka higistades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Normaalne kaalulangus nädalas rasva arvelt oleks ca 1 kg nädalas.

Selleks peaks nt päevast kaloraazi 1000 kcal võrra vähendama.

Vee arvelt saab muidugi ajutiselt kaalukatekooriasse sisse pigistada.

Samas ma ei saa aru, kas see tõesti Teie teovõimet ei vähenda?

Ok, kulturist võib ju ajutiselt võistlusteks mitu kg vee arvelt alla võtta, ei ole tegu nii füüsiliste võistlustega. Samas sealgi annab liige "kuivatamine" tunda, rääkimata sellest, et välimuse annab küll ära rikkuda.

Saunas või paksude riietega välja higistatud vee jood ju varem või hiljem tagasi, ega siis pidevas vedelikupuuduses elada saa.

Muidugi kulutab keha kõrgemal temperatuuril veidi rohkem kaloreid.

Kuidas täpselt Teie ala mehed veega manipuleerivad küsi tõesti Jrxi käest, näiteks.

Iseenesest peaks suurema vee arvelt langetamise tegema viimasel päeval: nagu ma juba ütlesin, ega pikemat aega dehüdratsioonis elada saa. Soolad hoiavad kehas vett. Ei söö soola, peaks vesi välja jooksma. Muidugi on siin ka nüansid. Mõni sööb nädal aega enne just rohkem soola ja suurendab vee koguseid, et siis äkitselt soolad välja võttes keha "inertsist" vett veel edasi välja ajaks.

Kuum dušš, kuum vann ja saun on ka efektiivsed. Võistluspäeva hommikul sain ma sauna ja kuuma dušiga alla...no mingi kilo/poolteist ikka, täpselt ei mäleta ja rohkem polnud vaja. Samas juba sellest hakkas saunalaval suht paha. :lol:

Oleneb ka sinu kaalust, kui palju vee arvelt saad alla võtta ja kui kergelt. 100kgsel mehel moodustab 3kg kindlasti väiksema % kehakaalust kui 70kgsel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma hea meelega ei annaks foorumis nõu selle kohta paaril põhjusel:

1) lihtsalt mingi loetud info põhjal võib midagi kahe silma vahele jääda ja asi hakkab tervisele

2) palju sõltub individuaalsetest teguritest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea lehekülg.

Tarbida kuni 1 liiter jooki tunnis. Parimaks peetakse iga 10-15 minuti järel 150-200 ml jooki. Janutunnet peaks eirama st peaks jooma ka siis kui ei tunne janu, sest kui on janu siis on toimunud juba oluline vedelikukaotus.

Loogiline lause, nii ma teen alati.

Kui on janu, siis on toimunud oluline vedelikukaotus-selline juhtum leiab mul aset, et olen janust nõrkemas, kui olen operatsioonidel. Nii 1-2x aastas ikka tuleb käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui loomulikult higistada ja eesmärgiks on kaalu kaotus vee arvelt, siis ikka nagu juua ei maksa:) Teed tühja tööd.

Aga nagu ma toonitan veelkord: kaalu kaotus vedeliku arvelt on mõttekas AINULT kaalukategooriatega spordialadel ning peab olema teadmine, mida kuidas ja millal ja asi läbi proovitud, mitte nii, et suur võistlus tulemas ja nüüd hakkan katsetama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin täna tund aega paksemate riietega trenažööre kokku. Pluus ja pusa olid nii märjad, nagu oleks võtnud otse pesumasinast. Jõin alles pärast treeningut veidi ja siis hiljem hakkasin korrapäraselt jooma. Võiks öelda, et toimib küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegin täna tund aega paksemate riietega trenažööre kokku. Pluus ja pusa olid nii märjad, nagu oleks võtnud otse pesumasinast. Jõin alles pärast treeningut veidi ja siis hiljem hakkasin korrapäraselt jooma. Võiks öelda, et toimib küll.

Ma ei saa aru, mis sul selle mõte oli? Tahtsid lihtsalt järgi proovida, kas saab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah täpselt selline mõte oligi.

kaalule astusid enne ja pärast? palju vahe tuli?

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×