Jump to content
j6ujunn

füüsiline töö ja jõusaal!

Recommended Posts

Terv!

Palju on mõtet trenni teha kui füüsilist tööd on 8 h päevas?Sooviks teha siis ka maksimaalselt trenni.Koos aeroobsega teen präegu iga päev trenni.Kas siis teha 3x nädalas-4x?

Mis arvate ja kas keegi teeb nimoodi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise samades tingimustes 3 korda jõusaalis (EKR) ja siis katsun sinna vahele ka 2 aeroobset treeningut (ujumine vms) mahutada.

Ausalt öeldes on paha lugu see et jõusaalis käimisega probleeme ei ole aa see aeroobne pool on kl problemaatiline :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma töötasin iga päev 8 tundi füüsilise töö peal, siis oli jummala mõtetu üldse midagi muud teha--ei mingit jõudu---ei mingit arengut--ei mingit naudingut treeningutest.

Õnneks sain oma veast aru ja saatsin selle töö kus kurat ja hakkasin trenni tegema:)

Siiamaani ei kahetse oma tehtud:)

2 aastaga sai lisaks selgeks, et füüsiline töö igapäev tegi mind ainult nõrgemaks, vahepeal olin juba nii nõrk, et ei jõudnud vetsupoti kaant ka tõsta :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma töötasin iga päev 8 tundi füüsilise töö peal, siis oli jummala mõtetu üldse midagi muud teha--ei mingit jõudu---ei mingit arengut--ei mingit naudingut treeningutest.

Õnneks sain oma veast aru ja saatsin selle töö kus kurat ja hakkasin trenni tegema:)

Siiamaani ei kahetse oma tehtud:)

2 aastaga sai lisaks selgeks, et füüsiline töö igapäev tegi mind ainult nõrgemaks, vahepeal olin juba nii nõrk, et ei jõudnud vetsupoti kaant ka tõsta :)

;) ,mis tööd tegid siis?Mul oli ikka aregut siis ka kui jõudu ei teinud ja puhas töö(füüsiline).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Füüsiline töö võib olla väga erineva iseloomuga. Kui oled päev läbi saega metsas, teinekord sajab vihma ka krae vahelt sisse ja nii pidevalt, siis ei tee samal päeval eriti jõutreeningut. Samas võib ette tulla ka lihtsamat füüsilist tööd. Kaldun arvama, et kui huvi on lihaste kasvatamisel, siis võiks füüsilist tööd kasutada aeroobse treeningu asemel. Jõutreeningu saab võimalusel jätta nädalavahetusele, kus treenitakse suuri lihasgruppe ja tehakse baasharjutusi ning nädala keskel võiks ühel õhtul teha midagi väiksematele lihastele (biitseps, triitseps, kõht). Soovitan füüsilise töö tegijatele õhtuti kerget soojendust ja venitusi - see teeb lihastele head, sest raske ja(või) ühekülgne füüsiline töö muudab lihased kangeks ja tuimaks. Sisuliselt on mingid lihased kogu aeg ületreeningus. Sama teema on kontoritöötajatel õla-, kaela- ja seljalihastega.

Aga siin tuleb ise leidlik olla ja kombineerida - miski pole võimatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv!

Palju on mõtet trenni teha kui füüsilist tööd on 8 h päevas?Sooviks teha siis ka maksimaalselt trenni.Koos aeroobsega teen präegu iga päev trenni.Kas siis teha 3x nädalas-4x?

Mis arvate ja kas keegi teeb nimoodi?

Mina olen eluaeg füüsilist tööd teinud ja selle kõrvalt trenni teinud. Nii BP kui ka jõusaali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma jõusaalis hakkasi nkäima, käisin ma ka 10h päevas füüsilisel tööl - mööbli poes töötasin, oli vaja raskeid asju vedada/tõsta. käisin selle kõrvalt umbes 3x nädalas jõukas ja kaalu tuli nii mis kole. Muidugi SÕIN TOHUTULT ja väike gainer oli ka abiks, aga põhi tähelepanu läks jah söömisele ..arvestasin, et kuskil 4000-4500kcal tarbisin ööpäevas. Ahjaa ...liikusin ka vaid jalgrattaga tol perioodil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnen, et mul on tööl kaste tõstes suur koormus seljale, kas ma peaks selja päeval ühe harjutuse vähemaks võtma? Igat lihast treenin kord nädalas ja seljale tavaliselt 4x4x10 (harjutus,seeria,kordus).

Need kastide tõstmised on peaaegu nagu jõutõmme juba..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnen, et mul on tööl kaste tõstes suur koormus seljale, kas ma peaks selja päeval ühe harjutuse vähemaks võtma? Igat lihast treenin kord nädalas ja seljale tavaliselt 4x4x10 (harjutus,seeria,kordus).

Need kastide tõstmised on peaaegu nagu jõutõmme juba..

Oh issand, ikka viitsite seda mahtu pressida :D

Mahutrenni saate tööl ju nagunii piisavalt, saalis tasuks minimaalselt mahtu teha. Mina võtaks vähemalt 3 harjutust vähemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh issand, ikka viitsite seda mahtu pressida :D

Mahutrenni saate tööl ju nagunii piisavalt, saalis tasuks minimaalselt mahtu teha. Mina võtaks vähemalt 3 harjutust vähemaks.

Et kui töötan suht raske füüsilise peal. Siis on mõtekas teha nn. massi trenni 3 * 6-8 ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see füüsiline töö on rohkem nö. üks kaloripõletus, (kui sul ei ole just tõesti vaja traktori kumme ühest nurgast teise tassida) aga mingi paari kiloste kotikeste või kastikeste tõstmine ei anna sulle midagi juurde jõusaalis. Nii või naa on sul selle 8h jooksul ainult vist üks lõuna? Juba toitumise ja pideva liikumise pealt kaotad palju, raske lihast kasvatada nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×