Jump to content
david

Liigesetoidud glükoosamiin, kondroitiin, MSM, rasvhapped, kibuvits

Recommended Posts

Tavalised 400 mg tabletid ju ?

Asi võib olla näiteks tablettide arvus ühe pakendi kohta. Samamoodi saab teatud kogustes Ibumetini (nt IBUMETIN TBL 400MG N50 või N100) vaid retseptiga, väiksemates pakendites osta palju tahad.

Retseptiga saab glükoosamiini tunduvalt odavamalt kätte ka, muidugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi võib olla näiteks tablettide arvus ühe pakendi kohta. Samamoodi saab teatud kogustes Ibumetini (nt IBUMETIN TBL 400MG N50 või N100) vaid retseptiga, väiksemates pakendites osta palju tahad.

Retseptiga saab glükoosamiini tunduvalt odavamalt kätte ka, muidugi.

Palju retseptiglükosamiini gramm on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvamisest pole eriti kasu. raviminfo.ee põhjal vahet pole odavamate glükoosamiinidega võrreldes, kõiki ei leia küll otsingust. Ja kui arvestada kui palju see totakas süsteem maksumaksjale maksma läheb...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tglt ongi nii, et glükosamiini müümisel toidulisandina võivad apteegid sinna otsa keevitada mis iganes. Retseptiga ja nö. ravimina on võimalik maksimaalne juurdehindlus riigi poolt määratud ja oluliselt väiksem. Ehk u. 270 krooni maksva glükosamiini vahe minu jaoks oli retseptiga u. 100.-

Ehk siis kui on plaan soetada endale selline lisand soovitan perearstilt retsepti küsida. Toote koostist see ei muuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tglt ongi nii, et glükosamiini müümisel toidulisandina võivad apteegid sinna otsa keevitada mis iganes. Retseptiga ja nö. ravimina on võimalik maksimaalne juurdehindlus riigi poolt määratud ja oluliselt väiksem. Ehk u. 270 krooni maksva glükosamiini vahe minu jaoks oli retseptiga u. 100.-

Ehk siis kui on plaan soetada endale selline lisand soovitan perearstilt retsepti küsida. Toote koostist see ei muuda.

Et 100 kr soodsam?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et 100 kr soodsam?

Jah. Kuigi mingid konkureerivad samalaadsed tooted olid odavamad siis retsept oli Glucadolile. Umbes 200 oleks maksnud teise tootja sama toimeainega toode ilma retseptita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

raviminfo.ee andmetel erilisest hinnavahest rääkida ei saa, pealegi seal kõiki ei ole, nt Apotheka seeria.

USAs on see kaup 10x odavam, vahet pole mis näilised seadusandlikud piirangud siin juurdehindlusele on. Seadusandlikud piirangud ise ongi need, mis hinna üles ajavad. + maksukulu riigieelarvest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

AlanBStard, kas sa ikka võtsid 50-protsendise soodusmäära arvesse?

Mina julgen küll kindlalt väita, et retseptiga on glükoosamiin odavam kui käsimüügis. Minule kirjutati sellised kapslid: GLUCOSAMINE PHARMA NORD CAPS 400MG N270, Raviminfo andmetel on soodustusega hinnaks ~228 krooni. Tükihinnaks tuleb seega 0,84 senti. Glucadol 400MG N180 maksab 160 krooni.

Kui ma ei eksi, siis kõige odavam käsimüügis pakutav glükoosamiin on Apotheka oma, hind oli üle 90 krooni 90 kapsli kohta, sisaldab glükoosamiini 400 milligrammi (=500mg glükoosamiinsulfaati) nagu ikka. Kõiksugu Arthrobalansid (nt N120, glükoosamiini 400mg, 212EEK) ja Arthrostopid ja Bio-Glukosamine'id on loomulikult kallimad. Tõsi, olemas on ka täiendatud Plus-variandid (Arthrobalans Plus N120, glükoosamiin 400 mg, kondroitiinsulfaat 400 mg, MSM 200 mg, 457EEKvõi Arthrostop Plus N100, glükoosamiin 400mg, kondroitiinsulfaat 200mg, MSM 200mg, 370EEK), kus on ka toetavad lisaained, mida retseptiga glükoosamiinikapslites pole.

Ma ei saa tegelikult hästi aru, mille vastu AlanBStard võitleb. Kui on võimalik retseptiga glükoosamiini osta, siis igal juhul - eriti pikaaegse tarbimise korral - tasub ära. Eriti arvestades seda, et odav Apotheka sari pole kõikjal kättesaadav, teiste puhul tuleb aga hinnavahe juba märgatav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AlanBStard, kas sa ikka võtsid 50-protsendise soodusmäära arvesse?

Väike arvutusviga käib asja juurde :D

On vahe sees küll jah. Apotheka omaga võrreldes üsna väike.

Ma ei saa tegelikult hästi aru, mille vastu AlanBStard võitleb. Kui on võimalik retseptiga glükoosamiini osta, siis igal juhul - eriti pikaaegse tarbimise korral - tasub ära. Eriti arvestades seda, et odav Apotheka sari pole kõikjal kättesaadav, teiste puhul tuleb aga hinnavahe juba märgatav.

Meeletu raiskamise vastu riigi ja pealesunnitult ka üksikisiku tasandil loomulikult, tegin ju küll puust ja punaseks.

Kui see asi oleks klassifitseeritud toidulisandiks nagu vabas maailmas, oleks ta 10x odavam ja seda ilma igasuguste ülikulukate kompenseerimismehhanismideta (väike sääst patsiendile läheb riigile maksma kordi rohkem).

Ega ikka ei tasu ära küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joint+

Ainuke, mida enda lühikese elu jooksul olen kasutanud liigesetoiduks ja sügisene meeletu põlvevalude ja hädade kadalik lõppes kenasti ja nüüd saan joosta, treenida, ei ole üldse enam tunda. Võrreldes sügisega, kus käisin mingi aeg päkkadel isegi, kuna ei kannatanud täisjala peal käia, oli selline tunne nagu mingi hundikoer lõugadega ragistaks hetkel põlvi, on olukord väga paranenud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina kasutan Joint+ ja Omega3 iga päev ning liigestega ei ole mingisuguseid probleeme olnud! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen caltsiumi toidulisandit ja glükosamiini söönud. Ei oskagi öelda, kas on aitanud. Mis aga on kindlalt aitanud, on koormuse vähendamine ja venitamine. Randmed mul väga kinni, kui staatilist venitust ei tee, siis saavad trennis haiget. Enne staatilist venitust rullin randmed kahe kokkuteibitud tennispalliga üle. Põlvedega on samamoodi, rullikuga rullida lihased kõik ümbert ära. Ja novõid veel mingit toidulisandit ka otsa süüa, ehk on kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama kompott mis Imrel ja põlved ja küünarliigesed peavad rauakoormale vastu, tänagi plaanis 220 kükkima minna -eelmise aasta vigastuse ja paljude varasemate vigastuste juures ei saanud 50 kilogagi teha. Õlaliiges paraneb ka jõudsalt viimane kord sain juba 110 kg seeriaid teha. Eraldi pausi ei ole pidanud treeningutest tegema, taastumine on toimunud töö käigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Joint+

Ainuke, mida enda lühikese elu jooksul olen kasutanud liigesetoiduks ja sügisene meeletu põlvevalude ja hädade kadalik lõppes kenasti ja nüüd saan joosta, treenida, ei ole üldse enam tunda. Võrreldes sügisega, kus käisin mingi aeg päkkadel isegi, kuna ei kannatanud täisjala peal käia, oli selline tunne nagu mingi hundikoer lõugadega ragistaks hetkel põlvi, on olukord väga paranenud!

mul praegu põlved ragisevad. ei osanud tähelepanu pöörata enne teema lugemist, kuna valu põlved ei tee.

peaks ka seda Joint+ proovima, kui kõik kiidavad B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest rolobun

Tere!

Kuna mul kondid teevad häält siis läksin arstile ja seal soovitatu mulle ultra gel'i. Karbil on kirjas, et võtta 1 mõõdulusikatäis(12g) päevas. Probleem aga selles, et mõõdulusikat pole. Kas keegi teab milline see olema peaks ning kust seda saaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Kuna mul kondid teevad häält siis läksin arstile ja seal soovitatu mulle ultra gel'i. Karbil on kirjas, et võtta 1 mõõdulusikatäis(12g) päevas. Probleem aga selles, et mõõdulusikat pole. Kas keegi teab milline see olema peaks ning kust seda saaks?

Ma olen seda vist kunagi isegi tarvitanud... Kas sa näppudega pulbri sisse kaevusid? Ei leidnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna koormused viimasel ajal suurenenud ja põlved hakkasid valutama, siis ostsin ka Joint+. Kaks päeva tarvitamist ja juba valu oluliselt vähenenud, loodetavasti pole tegu minu peast tuleneva hetkelise platseeboefektiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal poolteist aastat mureks õlaliigese valu. Mitu kuud järjest sai juba korralikult treenida, kuid hiljuti kaldpingil hantlitega surudes hakkas uuesti valutama. Kui tegemist on sellise kummitava vigastusega, kas siis kasulikum oleks liigesetoitu stabiilselt süüa või piisab ka ühest kuurist ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal poolteist aastat mureks õlaliigese valu. Mitu kuud järjest sai juba korralikult treenida, kuid hiljuti kaldpingil hantlitega surudes hakkas uuesti valutama. Kui tegemist on sellise kummitava vigastusega, kas siis kasulikum oleks liigesetoitu stabiilselt süüa või piisab ka ühest kuurist ?

Igaks juhuks ühega ei piirduks. (nii pika probleemi puhul)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×