Jump to content
david

Liigesetoidud glükoosamiin, kondroitiin, MSM, rasvhapped, kibuvits

Recommended Posts

Mure seisneb siis selles, et olen pikka kasvu ja vastu talve hakkavad liigesed valutama ja väsivad ära kuidagi.

Kohapeal seistes ja väsib selg ruttu ja põlved haiged näpud ka pidevalt raksuvad.

Tean et kaltsium on kasulik aga mõtlesin, et mis vitamiinid on veel liigestele ja luudele kasulikud ja millistest toiduainetest neid kätte saab ?

Mõnedel massilisajatel ka neid aineid sees on või hoopis mõni eraldi värk sellejaoks ?

Kui ainult liigeste mure siis Kalvertoni glükosamiin on asi mis tõesti toimib.

Kui on kogu kehal vitamiine vajaka siis Kyäni Sunrise annab kõik mida vajad..........päeva vitamiini ja antioksüdantide vajalik doos makasab ca 25 kr.

Kui huvi on tõsine siis võta ühendust jyritalu@hot.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üpris kindlasti tekib sul vastu talve D-vitamiini defitsiit, nagu enamusel eestlastel. Madalam vitamiin D tase korreleerub suurema riskiga saada artriit. Vitamiin D analoog ravib suhteliselt efektiivselt reumatoid artriiti ja leevendab selle sümptomeid. Suure tõenäosusega mängib D-vitamiin väga olulist rolli ka teistes autoimmuunhaigustes nagu 1-tüübi diabeet, sclerosis multiplex jne.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10464556

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12505287

Naturaalsele suvel päikese käes saavutatavale tasemele viimiseks on vaja võtta iga päev vähemalt 4000-6000 IU.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure seisneb siis selles, et olen pikka kasvu ja vastu talve hakkavad liigesed valutama ja väsivad ära kuidagi.

Kohapeal seistes ja väsib selg ruttu ja põlved haiged näpud ka pidevalt raksuvad.

Tean et kaltsium on kasulik aga mõtlesin, et mis vitamiinid on veel liigestele ja luudele kasulikud ja millistest toiduainetest neid kätte saab ?

Mõnedel massilisajatel ka neid aineid sees on või hoopis mõni eraldi värk sellejaoks ?

Nüüdisajal tuntakse üle 20 vitamiini. Vitamiine tähistatakse ladina tähestiku suurtähtedega. Rasvlahustuvate vitamiinide puhul tähistab üks täht tervet ühendite gruppi, millel on väga sarnane ehitus ja sama toime. Grupi üksikliiget nimetatakse siis vitameeriks (näiteks vitameer A1, vitameer A2). Vitamiinide määratluse teatud suhtelisus ja nende ehituse oluline heterogeensus on peamised põhjused, miks vitamiinide klassifikatsiooni aluseks on nende lahustuvus. Vitamiinid jaotuvad seejuures kaheks - rasvlahustuvad ja veeslahustuvad.

Vitamiinide klassifikatsioon, põhiterminoloogia ja põhiallikad

Rasvlahustuvad vitamiinid

A - retinoidid---- kala- ja loomamaks, või, karotenoidid

D - kaltsiferoolid---- kalarasv, munakollane, või, pärm

E - tokoferoolid---- porgand, kapsas, taimsed õlid, linnaseleib

K - naftokinoonid---- kalasaadused, spinat, kapsas, herned

Q -ubikinoonid---- taimsed produktid

F - linoolhape + linoleenhape---- taimsed õlid

Veeslahustuvad vitamiinid

B1 - tiamiin---- pärm,kaerahelbed, sealiha, täisteravilja tooted

B2 - riboflaviin---- piim, maks, kala, pärm, kaunviljad, spinat

pantoteenhape---- pärm, maks, piim, munad, kapsas, kartul, tomat

B4 - koliin---- liha, kroovimata jahust leib, munarebu, maks, piim

PP - niatsiin, nikotiinhape---- maks,pärm, kalasaadused, kanaliha, nisukroov

B6 - püridoksiin---- maks, munakollane, porgand

B8 - inosiit (müoinosiit)---- neerud, süda, kartul, mais

B10, B11 - foolhape, folatsiin---- maks, oad, rohelised taimeosad, neerud, liha

B12 - kobalamiinid---- verivorst, maks, tailiha, juust, pärm, seened

B13 - oroothape---- loomsed produktid

B15 - pangaamhape---- loomsetes produktides ja seemnetes

BT - karnitiin---- lihasaadused, pärm

C - askorbiinhape---- mustsõstra ja kibuvitsa marjad, jõhvikas kapsas, paprika, pähklid, tsitrused

H - biotiin---- maks, neerud, piim, oad, tomat, munarebu

N - lipoehape---- pärm, piim, liha

U - S-metüülmetioniin---- kapsas, spargel, petersell, tomat

pAB - p-aminobensoehape---- maks, piim, munad, pärm

P - bioflavonoidid---- värsked puu- ja juurviljad

Kaltsium

Kaltsium on levinuim mineraalaine inimorganismis. Ligikaudu 99% temast on luudes ja hammastes lahustumatute Ca-sooladena. Kaltsiumi peamine funktsioon on koostöös fosforiga luukoe moodustumises. Luude ja hammaste väline kaltsium umbes 1% osaleb vere hüübimisprotsessis, lihastöös, ensüümide aktiveerimises, vitamiin D metabolismis, hormoonide toimes, vere osmootse rõhu tagamises jne.

Soovitatav ööpäevane kogus on täiskasvanud inimese puhul 0,8...0,85 g. Ülalnimetatud kogusest imendub ainult 20...30%, millest aga piisab kaltsiumi normaalse taseme tagamiseks organismis. Kaltsiumi vajadus sõltub oluliselt east eriti vajatakse teda lapseeas, mil toimub luude intensiivne kasv.

Kaltsiumi puhul tuleb silmas pidada, et tema imendumist soodustavad keskkonna happelisus, vitamiinid D, C, A, magneesium, fosfor, mangaan, küllastamata rasvhapped, raud. Et vitamiin C, aga ka magneesium, fosfor ja mangaan kuuluvad luukoe koostisse, on vaja nende osa kaltsiumi imendumises ja omastamises samuti arvestada. Näiteks kui kaltsiumi manustamine on kõrge, aga magneesiumi on toidus väga vähe, on kaltsiumi normaalne kasutamine organismis häiritud: kaltsium ladestub lihastes, südamelihases ja neerudes (neerukivid).

Umbes 80% kaltsiumist saadakse piimadest (lehma-, kitse- ja võipiim ning selle produktidest (keefir, pett, hapupiim, jogurt, erinevad juustud, kaasa arvatud kodujuust). Ühes klaasis piimas on umbes 0,24...0,27g kaltsiumi. Kaltsiumirikas toiduaine on kalaliha, eriti just väikeste luudega kalad (100g kalalihas on 0,15...0,4g kaltsiumi). Taimedest sisaldavad kaltsiumi sojauba, spinat, mädarõigas, till, petersell, kapsas (eriti rooskapsas), mandel jne.

Kestev mõõdukas kaltsiumi defitsiit võib tingida krampe, liigeste valulisust, pulsi aeglustumist, unetust, jalalihaste jõu nõrgenemist, kasvuhäireid, lihaste ja närvide ärrituvust. Sügavama defitsiidi puhul, kui näiteks kaltsiumi hulk toidus pole kestvalt piisav normaalse taseme tagamiseks veres, tekib luude kõhetumine-nõrgenemine. Kaltsiumi defitsiidi levinud tunnused on lihaste krambid, luude pehmumine ja osteoporoos ehk luukoe hõrenemine.

Näiteks rohke kohvijoomine (üle kolme...nelja tassi päevas) viib palju kaltsiumi organismist uriiniga välja.

Kaltsiumi adekvaatne kasutamine võib olla raviva efektiga eeskätt järgmiste haiguste/häirete puhul: reumatism, luude valulisus, igemete veritsus, hemorroidid, aneemia, unetus, jalalihaste krambid, tuberkuloos, vinnlööve, maohaavand, naha kahjustused/põletused (viimasel juhul kombineerituna vitamiin A-ga), jt.

Allikas:Raamat "Õige toit"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline on üks korralik liigesetoetaja komplekt : Jointment Sport

Kõige tähtsamad siit Glucosamine, Chondroitin Sulfate ja Methylsulfonylmethane (MSM) (kui võimalik, osta toode, kus need 3 sees)

Muud vitamiinid pole nii tähtsad kui need ained.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kasutusjuhendis kirjas et 1tbl päevas, aga võib 3tbl ka võtta ve?, sest võrreldes teiste samalaadsetega on seal päris vähe seda glükosamiini, on ka effectiivsem??

tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen võtnud aastaid ja noh,ega erilist vahet pole ma tundnud kasutamisest või mittekasutamisest aga viimasel ajal olen võtnud 2tabletti päevas ja tegelt on isegi põlv olnud enamvähem hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Perearst ütles, et n.ö. liigeste hoolduseks käib see 500mg annus päevas küll, kui on vaja vigastusest taastuda, siis oleks vaja rohkem ja kirjutas Arthryl pulbri välja, mis sisaldab 1,2g glükoosamiini. Niiet võib rohkem võtta küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"A typical dosage of glucosamine salt is 1,500 mg per day", viki.

Is pole ma muidu mingit efekti täheldanud, aga kui 100 g purgi ostsin ja iga päev lusikaga võtsin, siis oli efekt tunda küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnen trennides, et jõupotentsiaali maksimaalset kasutamist pärsivad justnimelt liigesed. Lihased on arenenud arvatavasti kiiremini kui liigesed ning nüüd on viimased tunda hakanud andma. Paar kuud tagasi ütles parem õlg lõplikult üles, nii et surumist ja teatud harjutusi ei saa näiteks üldse teha. Täna trennis tundsin ka põlvedel liigset koormust ning ka vasak õlg hakkab tunda andma. Siinkohal ootaksin teilt kogemusi, mida võiks apteegist või poest soetada ning sisse kühveldada, et taolisi probleeme leevendada? Ise kaalun bioglükosamiini ostu, kuid enne tahaks teiste vigade/õnnestumise pealt veidi õppida.

Lisaksin veel, et hetkel käin ortopeedi ja füsioterapeudi soovitusel ultraheliravil ning ees seisam ka kaks võimlemise tundi. Ortopeed tundus kuidagi kidakeelne selle teema kohalt. Järgmine kord küsin kindlasi üle, kuid sooviks ikkagi teiste arvamusi teada.

Muudetud kasutaja Lightheaded poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bioglükosamiin on kõige kindlam sellessuhtes,et see minuteada kõige lihtsam ja esmane,mida arstid soovitavad liigestevalude korral..Kui see ei aita,siis tuleks võtta kangemat kraami..ja trennisiseselt võtta väiksemad raskused,pikemad seeriad ja kasutada ära ka harjutuses negatiivset faasi(kangi rahulikult rinnale lastes rinnalt surumisel näiteks).See viimane oli selline tuntud tõde,sest noh,kes tahaks neid raskusi ikka alla lasta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arthostopi ja bioglükosamiini proovind, mingit mõju ei ole tundnud. A mul päris sellist probleemi ka ei olnud, ainult põlv ragises väga väga valjult teatud asendis ning see ära ei kadunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kasutanud aastaid igasuguseid glükosamiinil põhinevaid preparaate - bio-glucosamine, arthrostop, arthrobalance jne. Võrrelda neid omavahel ei oska, aga mõju olen tundnud küll. Vahepeal on isegi sõltuvus tekkinud neist - kui need ära jätan, siis igasugused valud tulevad liigestesse ja kohe tahaks uuesti kasutada.

PS: unustasin mainida. Need preparaadid on aidanud valude vastu, mitte ragisemise vastu. Ragisemine mul oli, on ja jääb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kasutanud aastaid igasuguseid glükosamiinil põhinevaid preparaate - bio-glucosamine, arthrostop, arthrobalance jne. Võrrelda neid omavahel ei oska, aga mõju olen tundnud küll. Vahepeal on isegi sõltuvus tekkinud neist - kui need ära jätan, siis igasugused valud tulevad liigestesse ja kohe tahaks uuesti kasutada.

PS: unustasin mainida. Need preparaadid on aidanud valude vastu, mitte ragisemise vastu. Ragisemine mul oli, on ja jääb.

Ei tea, kas kokkusattumus, kuid ka minul liigesed elu aeg ragisenud, kuid nüüd, kui olen hakanud kalaõli tarbima, on ka ragisemine jäänud minimaalseks ja enamasti ei ragise liigesed enam üldse :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea, kas kokkusattumus, kuid ka minul liigesed elu aeg ragisenud, kuid nüüd, kui olen hakanud kalaõli tarbima, on ka ragisemine jäänud minimaalseks ja enamasti ei ragise liigesed enam üldse :D

Kalaõli olen tarbinud, aga vähe. Liigestele mingit mõju ei tundnud, kui proovisin. Aga ma söön aastaläbi iga päev kala. Arstid tegid mulle selgeks, et see ragisemine on lihtsalt füsioloogiline eripära ja sellega ei saa midagi teha. Aga valude vastu glükosamiin aitab, selles olen ma kindel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui miskit on juba üles öelnud, siis tuleks sellst röntgen teha ja vaadata, mis seal juhtus.

Oma 18 aastase saaliskäimise juures ei ole ma kohanud kedagi, kes naturaalselt treenides end sedasi vigastanud oleks. Keemikute seas küll, sest massi kasv on ikka jube kiire ja muu ei tule järgi. See ei olnud solvang, esineb ju ka erandeid, inimesed on erinevad.

Ise olen võtnud Arthrostopi ja on aidanud.

Muide kui valud on, siis peaksid laskma arstil retsepti alusel glükosamiini välja kirjutada või siis tarvitad näiteks Arthrostopi 2-3 tk päevas ja seda kuu aega järjest ja siis võtad koguse 2 peale tagasi. Walmarki netipoes on see hetkel 100+10tk hinnaga 256.- krooni.

Need võimlemised jmt ei tarvitse aidata.

Kalaõli siia juurde, näiteks Lysi on hea hinnaga, ja oledki oma liigeseid päris palju aidanud.

Peaasi, et endale lõplikult liiga ei tee, sest kui mehaanika ikka juba puruks, siis on jama ka käes, sest kogu see asi paraneb ikka jube kaua ja aeglaselt. Ma oma õlavigastusest sain täitsa lahti kunagi miski ~4-6 kuud. Praegu on ok aga aastas 1-2 kuuri ikka teen Arthrostopi ja õliga - profülaktika ja aitab muide :-)

PS! Kaalu ka manuaalteraapia külastust, väänatakse ja krutitakse sind seal natuke, mul pandi selg sedasi paika.

Edu sulle

Andrei

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest FourPearls

Olen ise ka olnud põlvedega hädas ja liigesetoitusid pea järjepidevalt kasutanud. Alustasin Bio-Glucosamine tabletidega (Katrin Karisma reklaamib neid teles), aga erilist mõju nad mulle ei avaldanud. Hiljem kuulsin, et ühest päevas ei aita ja vaja rohkelt ka vett juua, mis mul reeglina ei õnnestu. Siis ostsin Arthrostoppi ja minu arust oli see eelnevast parem - paki peal koguni kirjas, et need toimivad nii hästi, et võib pärast kuuri mitu kuud vahet pidada. Nii ka tegin ja kaebusi ei olnud. Kasutasin ka Pilatese treeneri soovitusel juurde seleeni, ta mainis seda korduvalt ja nii sai selline valik tehtud.

Vahepeal tarbisin ka Viru keskusest Apothekast ostetud mingi koorikloomade (vist) ja kalaõlidega toote (päevane annus 3 kapsilt) - nime kahjuks ei mäleta, aga minu arust on see seal siiamaani müügil (hinnast üle poole all- u 150 krooni kanti - ühe kuu annus).

Hetkel tarbin EFA omegat (ehk siis kalaõli - ka treeneri soovitusel) ja Arthrobalance'i ja ei kurda (koormust on ka piisavalt).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×