Jump to content
Lauripro

Positiivne dopinguproov 2009 eesti mv?

Recommended Posts

Seletage mulle palun ära, kuidas on võimaik, et kulturistid põruvad just võistlustel võetud proovidel? Muude alade tegijad just treeningperioodil. Võistlustel põrumist vältida ei tohiks olla kuigivõrd keeruline.

Väga ei usu, et see dopinguskandaal väga kulturismi mainet kõigutab. Võib-olla jääb keegi mõnest tootereklaamist ilma, muus osas läheb karavan ikka edasi. Ilmselt see noori ei šhokeeri, sest siin foorumis valitseb juba ammugi arvamus, et ilma dopinguta muskleid kasvatada ei ole võimalik ja see, et meil on ka üks kulturismi klassis arvestataval tasemel tegija on lihtsalt geneetiline ime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seletage mulle palun ära, kuidas on võimaik, et kulturistid põruvad just võistlustel võetud proovidel? Muude alade tegijad just treeningperioodil. Võistlustel põrumist vältida ei tohiks olla kuigivõrd keeruline.

Äkki selle pärast, et meil võistlusväliseid proove kulturismis ei tehtagi? Või on keegi kuulnud, et on tehtud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki selle pärast, et meil võistlusväliseid proove kulturismis ei tehtagi? Või on keegi kuulnud, et on tehtud?

Siin on lihtne põhjus - raha! Kui alaliit tahab kedagi võistlusvälisel ajal kontrollida, tuleb tal WADA-le asi kinni maksta. Kui sportlased on liitunud vabatahtlikult programmiga ADAMS, siis kannab kulud WADA ise, kuid see tähendab muidugi sportlasele kohustust olla 24 h (või oli see 48h?) jooksul kättesaadav. Võistlevatest Eesti kulturistidest peaks olema selle programmiga liitunuid 10+. Imre siin aga eespool juba kirjutas, kui suurt peavalu see ADAMS-ga liitumine tähendab ... :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, me jõutõstmises täidame ka enne igat võistlust antidopingu-asukohaankeete, aga ma ei ole kordagi kuulnud, et kedagi reaalselt võistlusvälisel ajal kontrollitud oleks. Ja kord aastas 1-2 sportlase kontrollimine pärast võistlust ei ole mingi kontroll. Siit ka veel üks vandenõuteooria: dopingtestide läbiviimise hind on viidud kunstlikult väga kõrgeks, et neid teste tehtaks võimalikult vähe - selleks, et meie kallis farmaatsiatööstus saaks oma megakasumeid igasuguste ainete müügist. Ju siis ei ole see kellelegi väga kasulik, et sport puhas oleks. Kurb lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga mis ajal tulemusi oodata oleks? on mingi aeg paika kapandud või võib see dopinguproovi kontrollimine võtta nädalast poole aastani?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, me jõutõstmises täidame ka enne igat võistlust antidopingu-asukohaankeete, aga ma ei ole kordagi kuulnud, et kedagi reaalselt võistlusvälisel ajal kontrollitud oleks. Ja kord aastas 1-2 sportlase kontrollimine pärast võistlust ei ole mingi kontroll. Siit ka veel üks vandenõuteooria: dopingtestide läbiviimise hind on viidud kunstlikult väga kõrgeks, et neid teste tehtaks võimalikult vähe - selleks, et meie kallis farmaatsiatööstus saaks oma megakasumeid igasuguste ainete müügist. Ju siis ei ole see kellelegi väga kasulik, et sport puhas oleks. Kurb lugu.

Kulla mees, oled sa teadlik üldse milline dopinguproovi testimine välja näeb? See ei ole mingi tavaline prooviklaasi loksutamine - tegu on TÕSISELT keeruka ning kuluka protsessiga mida peavad läbiviima oma ala spetsialistid selleks ette nähtud laborites, :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma kujutan ette, et see labori soetamine ja sisustamine võib kallis olla, aga see on ju ühekordne väljaminek. Edaspidi tuleb tõenäoliselt kinni maksta peamiselt inimtööjõudu, ja see on odav. Ja kui see labor juba soetatud on, siis milliseid meeletuid väljaminekuid sinna veel läheb? Lausa nii meeletuid, et väiksema riigi spordiliit ei jõua üle paari proovi aastas kinni maksta! Ma kujutan ette, et kõige suuremad väljaminekud on mingid aasta- ja ühekordsed maksud mingile ülemaailmsele organisatsioonile mitte millegi eest.

Käesolevaga ma ei väida midagi, vaid lihtsalt teoretiseerin. Kui kellelgi on teine informatsioon, siis valgustage mind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma kujutan ette, et see labori soetamine ja sisustamine võib kallis olla, aga see on ju ühekordne väljaminek. Edaspidi tuleb tõenäoliselt kinni maksta peamiselt inimtööjõudu, ja see on odav. Ja kui see labor juba soetatud on, siis milliseid meeletuid väljaminekuid sinna veel läheb? Lausa nii meeletuid, et väiksema riigi spordiliit ei jõua üle paari proovi aastas kinni maksta! Ma kujutan ette, et kõige suuremad väljaminekud on mingid aasta- ja ühekordsed maksud mingile ülemaailmsele organisatsioonile mitte millegi eest.

Käesolevaga ma ei väida midagi, vaid lihtsalt teoretiseerin. Kui kellelgi on teine informatsioon, siis valgustage mind.

Oluliselt odavam tuleb see proovide saatmine väljapoole kui oma labori ehitamine siia, peamiselt just sellepärast et meil ei tuleks neid proove nii palju et kogu see jama ära tasuks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga mis ajal tulemusi oodata oleks? on mingi aeg paika kapandud või võib see dopinguproovi kontrollimine võtta nädalast poole aastani?

Juttu oli järgmisest nädalast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oluliselt odavam tuleb see proovide saatmine väljapoole kui oma labori ehitamine siia, peamiselt just sellepärast et meil ei tuleks neid proove nii palju et kogu see jama ära tasuks..

Kui on oma labor, siis võib teha kas või 10 proovi päevas (kui seda ajaliselt jõuab) ja kinni maksta vaid inimtööjõudu. Aga see inimtööjõud peab nagunii midagi tegema ja talle tuleb igal juhul maksta. Kui erinevad spordiliidud paneks raha kokku ja teeksid ära 1 labori, siis teste saaks teha piiramata koguses ja odavalt - selle asemel, et saata need topsid välismaale ja maksta sadu tuhandeid (?) mitte millegi eest. Praegu ongi lihtsalt eeldatud, et me teeme 2 proovi aastas ja aitab küll. Muudame selle eelduse ära, et me teeme 50 proovi aastas, ja see "ära tasumise" jutt kohe muutub.

Aga kas praegu ongi nii, et meil Eestis oma laborit ei ole ja analüüsid saadetakse välismaale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on oma labor, siis võib teha kas või 10 proovi päevas (kui seda ajaliselt jõuab) ja kinni maksta vaid inimtööjõudu. Aga see inimtööjõud peab nagunii midagi tegema ja talle tuleb igal juhul maksta. Kui erinevad spordiliidud paneks raha kokku ja teeksid ära 1 labori, siis teste saaks teha piiramata koguses ja odavalt - selle asemel, et saata need topsid välismaale ja maksta sadu tuhandeid (?) mitte millegi eest. Praegu ongi lihtsalt eeldatud, et me teeme 2 proovi aastas ja aitab küll. Muudame selle eelduse ära, et me teeme 50 proovi aastas, ja see "ära tasumise" jutt kohe muutub.

Aga kas praegu ongi nii, et meil Eestis oma laborit ei ole ja analüüsid saadetakse välismaale?

Minu arvates Soomes on lähim labor ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, me jõutõstmises täidame ka enne igat võistlust antidopingu-asukohaankeete, aga ma ei ole kordagi kuulnud, et kedagi reaalselt võistlusvälisel ajal kontrollitud oleks. Ja kord aastas 1-2 sportlase kontrollimine pärast võistlust ei ole mingi kontroll. Siit ka veel üks vandenõuteooria: dopingtestide läbiviimise hind on viidud kunstlikult väga kõrgeks, et neid teste tehtaks võimalikult vähe - selleks, et meie kallis farmaatsiatööstus saaks oma megakasumeid igasuguste ainete müügist. Ju siis ei ole see kellelegi väga kasulik, et sport puhas oleks. Kurb lugu.

Selles kasusaamise jutus võib sul ju isegi õigus olla külla vaevalt huvitub WADA oma raha kulutamisest mitteolümpia alade sportlaste testimisele. Kui üldse, siis, ehk mõni maailmameister sinna vahel ära eksib, sedagi siis kellegi spets (mittekasuliku, kohalikke reegleid eirava, muidu paha sportlase elmineerimiseks) tellimuse ja kinniplekkimisega. Ei hakka aga WADA kunagi testima Eesti tasemel häid jõutõstjaid ega ka kulturiste. Kusjuures on Eesti , kulturismis igaljuhul, ainuke maa kes WADA hooajavälise testimise programmiga on liitunud. Miks see nii on - sellele saab tõmmata jällegi vaid paraleele EKFL=kahemehe äriprojektiga. Ei ole sellest huvitatud ei Eesti Antidopingu oragnisatsioon ega mingi teine asutus-seltskond. /kui kellelgi on andmeid, et peale Eesti, on kulturismis WADA sellise programmiga liitunud veel mõni maa siis tooge siin välja see. Kui ka on siis mõni samasuguse kiiksuga maa alaliit nagu seda on EKFL./ Võite öelda, et see on vaid minu arvamus või mis ig aga kulturistid kes meil viimased vähemalt 10 aastat on siin võistelnud, teavad , vähemalt tajuvad seda vähem rohkem kõik. Eilse uudise, nii delfi kui elu24 kommides on mitmes kohas võrreldud EKFL-i maffaiga. Tegelikult ega seal palju vahet polegi. Tõsi EKFL ei löö kedagi füüsilielt mättasse, vaimselt aga küll ja see on tihti julmemgi maha nottimisest. Sa pead elama edasi, sest üks krd-i seltskond ei saa kunagi söönuks. Ma suhtlen kõigi Eesti tasemel parimate kulturistidega ja kõik kinnitavad siin seda minu viimast juttu. Kes vähem kes rohkem, sõltub nende endi kogemustest sellel teemal. Küll aga on nad sellega nõus, et asi on mädamast mäda. Kahjuks ei julge seda aga avalikult välja öelda neist keegi, sest kaotada on ehk liiga palju. Minul pole kaotada enam sittagi aga ka varem ei ole ma oma suud kinni hoidnud kui eesotsas üks krdi jama käib. Üks hüüdjahääl aga teatavasti ei muuda midagi. Ehk tekib EKFL-i poliitikat silmas pidades neid vaikselt nüüd juurde kes suurtelt isandatelt jalaga ###### on saanud ja oma suu lõpuks ka lahti julgevad teha. Kuid mine tea.

Kujutan juba ette kuidas siia ilmub nüüd Oti või ühe teise, või äkki ka mõne kolmanda mehe kommentaar, et Kalmus peksab segast jälle. Jääbki, võibki selline mulje jääda kui teised ka avalikult rääkima ei hakka. Aga ei hakka enne kui pole piisavalt haiget saanud. Ülejäänute jutt ebaaususest, spordieetikast ja mis iganes ei tähenda siin mitte m...gi.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem jäävad siis juba mõlemad puhtaks kui ainult kahelt võeti ...kelle kolmanda kaela neil veeretada on, Kalmuse või? :huh:.

Asi võib lihtalt nii lõppeda, nagu Šmiguniga kunagi juhtus ...B-proov oli neg ja oligi kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minge trenni (või apteeki)! Mis te lamisete siin.

Bonsuna juttu on küll maru huvitav lugeda ja las rahvas räägib avalikult, pole vaja asja maha vaikida. Kui selguvad dopingukontrolli tulemused, siis saabub ka lõplik tõde :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
52 kasutajat loeb seda teemat praegu. Päris ammu pole vist nii populaarset teemat näinud siin. Tõestus , et eestlase lemmiktoit on ikkagi teine eestlane :huh:

Toidu ega eestlastega pole siin mingit pistmist. VÕRDSUST NÕUTAKSE!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seletage mulle palun ära, kuidas on võimaik, et kulturistid põruvad just võistlustel võetud proovidel? Muude alade tegijad just treeningperioodil. Võistlustel põrumist vältida ei tohiks olla kuigivõrd keeruline.

Väga ei usu, et see dopinguskandaal väga kulturismi mainet kõigutab. Võib-olla jääb keegi mõnest tootereklaamist ilma, muus osas läheb karavan ikka edasi. Ilmselt see noori ei šhokeeri, sest siin foorumis valitseb juba ammugi arvamus, et ilma dopinguta muskleid kasvatada ei ole võimalik ja see, et meil on ka üks kulturismi klassis arvestataval tasemel tegija on lihtsalt geneetiline ime.

Ja ikka kõik vinguvad selle üle kes "võibolla" kasutab. Lõpetage see vingumine ja saage neis aru sest see kes kogemata vahele jääb ei ole kurat ainuke kes kasutab keelatuid aineid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke elust: Kõik keerleb raha ümber, kes pole veel aru saanud. Kõigil on oma hind, millega muutub must valgeks ja vastupidi.

Visatakse pilk äriplaani, kui sedagi, ja otsustatakse kas ja keda ära osta või mitte osta - sõltub hinnast.

Võib alati rääkida suurtest institutsioonidest kus kontrollid veel jnejnejne - tegelikult kõik on inimesed kes tahavad paremat ja rohkem.

Tuleb täna välja või mitte, teavad kõik pikema staasiga treenijad, et ilusate lillede jaoks on peale vee ka väetist vaja...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõenäoliselt rumal postitus minupoolt AGA....

Kas meil tõesti on vaja seda tulihingelist dopinguproovide võtmist ja siis tagantjätgi oma pead valutada, kes vahele jääb ja kes ennast puhtaks pesta üritab??

Nagunii kõiki mehi ei testita vaid mõnda neist. See ei taga kunagi mingit edu ju, et asi ausamaks või puhtamaks läheks.

Seetõttu polegi meil maailmatasemel tegijaid, vaid iga kevad ja sügis saame kokku, et laval vaadata 70 kiloseid mehi, kellest mõni D-boliga on tipsutanud ja siis on riid majas kui vahele jäädakse. Enamus ei saa neid korralikult võistlusvormi lähedalegi dieeditatudki ju!

Ma olen reaalelus keemiaga võõras, pole oma silmaga ühtegi keelatud ainet isegi näinud, aga lugemisalastest teadmistest on tekkinud küsimus:

Minuarvates on see kontroll siin Eestis kasutu ja maailmamastaabis naeruväärne.

Osa postitusest kustutatud [alessandro]

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

PRO kulturistid( mõtlen Cutlereid jms) need kasutavad vist ka insuliini muu menüü kõrvale. Nad selle elustiili jaoks ikka väga palju ohverdanud. Kui nad insuliini pikka aega süstinud on siis nad peavad enam- vähem elu lõpuni süstima jääma kuna keha hakkab streikima omatootlusega. Jõle raudne tervis peab Cutleri sugustel olema. Aga mehel kõik arsti järelvalve all, regulaarsed testid, puhastavad ained lisaks jne. Karm elustiil,aga usun et need mehed ei kahetse. Küll on minuarust kahetsusväärne, et mitte võistlevad harrastajad dianaboli(metaani) kõrbistavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×