Jump to content
rommy

Üldine kava suveks

Recommended Posts

Pole viimased pool aastat jõudnud eriti trenniga tegeleda ja et teha kaotatud aega tasa olen endale kokku pannud üldise 3e kuu kava. Kava ise on siin: www.killother.net/kava/kava.jpg

Kommenteeriga palun. Eesmärk on mul üldiselt oma füüsilist vormi parandada kuna see on hetkel päris nigel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjeldan kah lühidalt neile kes ei viitsi seda pilti vaadata.

Plaanis on jõusaali teha 3el päeval nädalas ning aeroobset trenni samuti 3el päeval.

Esmaspäev - aeroobne trenn (jooks, ujumine, jalgpall, rattasõit <--üks nendest )

Teisipäev - jõusaal

Kolmapäev - aeroobne trenn

Neljapäev - jõusaal

Reede - aeroobne trenn

Laupäev - jõusaal

Pühapäev - puhkus

Jõusaali olen jaotanud 2ks. Ülakeha ja alakeha. Kui ühel nädalal teen 2 korda ülakeha, siis järgmine nädal 1 kord(ja vastupidi). Näiteks kui esimesel nädalal on ülakeha jõusaalis esmaspäeval ja laupäeval siis järgmine nädal on ülakeha ainult kolmapäeval.

See peaks olema lihaste taastumiseks normaalne?

Täpsemaid lihasgruppe mida ja kuidas teen ei ole veel paika pannud.

Aeroobset trenni plaanin teha 30 min kuni 1h. Mitte rohkem.

Andke siis teada kas selline üldkava on esialgu teie arvates üldist füüsilist seisu parandav? Kas minu kava on enamvähem OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina jaotaks jõusaali 3meks, näiteks 1.päev: rind, selg 2.päev: õlg, trapets, triitseps, biitseps 3.päev jalad või 1.päev: rind, trapets, triitseps 2.päev: õlg, biitseps 3.päev: jalad.

3x nädalas aeroobset on väga hea, rohkem pole vajagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma jaotan jõusaali 3ks, siis oma selle üldkava järgi saan ühele lihasgrupile vaid kord nädalas teha. Kas sa ei arva, et see on liiga vähe?

Ja kuhu sinu variandi puhul kõht läheb?

Mul on enda variandi puhul ka veel lahtine, mis ma selle kõhuga teen. Äkki on ta otstarbekas panna hoopis aeroobsele päevale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina teen kõhtu igal treeningpäeval, igal erineval päeval teen erinevat kõhu harjutust 5X niipalju kui jõuan, niisiis on kõhuharjutusi kokku 3 erinevat. Kui korralikult iga nädal jõusaalis käid on see 3me päeva kava minuarust päris hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimused asjatundjaile: kuidas ikkagi suhtuda sellesse teooriasse,et ühel lihasgrupil peab vähemalt 48 tundi vahet olema?Oletades,et teen esmaspäeval ja kolmapäeval kõhulihastele,kas siis on ka nt. teisipäeval mõtet kergelt teha?Sama küsimus käib muidugi ka teiste asjade kohta.Olen siitsamast Amazonist lugenud,et võib teha samale lihasgrupile ka mitu päeva järjest, kui teha erinevaid harjutusi.Kuidas sellega on?

Teiseks,mida samaaegselt teha?Olen ise teind rinda samaaegselt triitsepsiga või õlaga ja biitsepsit seljaga.Samas tänagi loen siit,et ega siin mingit absoluutset tõde pole,asi on individuaalne?Tahaks vamemate olijate nõuandeid igaljuhul.

Kolmandaks,kaalun 184 cm juures 88-90 ja mass pole prioriteet.Tahaks jõu suhtes areneda.On reegel vaid see,et suuremate raskustega ja vähem kordusi , või om veel midagi tarka teada saada?

Ja neljandaks,sooviks toitumisnõuandeid seoses eelneva punktiga. .Mitte ainult juttu kaloritest ja süsivesikutest vaid konkreetseid nõuandeid. Ette tänades, Klaus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mõnel mehel on suur isu trenni järele siis toon siin ära Arnold Schwarzeneggeri kava.

E,K,R:

Hommikul - rind, selg

Õhtul - reied, sääred, kõht

T,N,L:

Hommikul - õlad, käed

Õhtul - sääred, kõht

P - puhkus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

Minu arust on selline treening ok, see mis sa kõige alguses kirjeldasid. Vali õiged harjutused ja anna minna.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikka on, ise tegin ka kahe päevase kava kolmeks, kuna lihtsalt ei mahtunud harjutused ära, et neid kahel päeval teha, trenn läks liiga pikaks. Seega jaotasin kolmeks ja nüüd on super!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma kipun ka pooldama seda 3ks jagamist, sest siis saab paremini keskenduda kindlatele lihasgruppidele ilma et trenn liiga pikaks läheks.

AGA kas kord nädalas ühte lihasgruppi teha mitte liiga vähe ei ole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, vaata sul ongi see värk, et teed 3x nädalas jõusaali, 3 aeroobset. Mul näiteks nii, et käin jõusaalis 4c nädalas, 2x aeroobset. Ja mul on kava kolmeks jaotatud ja siis tekivad mu nagu tsüklid: üks tsükkel on nagu 3 nädalat, võib-olla mõitsad? See on siis nii kui esimsesel päeval teen nt. rind, biitsets, triitseps, kõht, siis see sama kordub 4 päeval, järgmine nädal alustan nö. teisest päevast uuesti ja kokku moodustubki nagu 1 tsükkel, mis on 3 nädalat - iga ligasgrupp 3x läbi tehtud. Ma loodan, et aru said, seda suht keeruline seletada niiviisi :)

EDU! Bert

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sain vist aru küll, aga sinu variandi puhul tuleb 3e nädala jooksul 4 korda igat lihasgruppi mitte 3 nagu sa väitsid...

Siiski ma ei saanud vastust enda küsimusele, et kui ma teen 3x nädalas jõusaali, iga kord erinevaid lihaseid, kas taastumisaeg ei jää mitte liiga pikaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, just, sry, kirjutasin valesti, on jah 4x igat lihasgruppi.

Ei jää pikaks, miks ta peaks? Sa ju siiski teed ka aeroobset treeni ning ega see siis ei jäta sulle midagi andmata. Mis sa arvad siis, et kui teed 3x nädalas jõusaali, üle päeva, et ta sulle ei anna midagi? Ikka annab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu mulle on jäänud nagu kõrva kusagilt, et 1,5-2 korda nädalas ühte lihasgruppi teha oleks esialgu optimaalne.

Kui teen ühte lihasgruppi vaid 1x nädalas, siis ma kardan, et erilisi tulemusi ei tule. ..

Aeroobne trenn ei ole ju ikka see sama mis ühele lihasgrupile suunatud spetsiifiline treening...

Äkki keegi avaldab veel oma arvamust. Väga võimalik on ju et ma eksin =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see 4 päeva kava, mis on tööriistade all, on normaalne teha? Jõuan teha selle kava kord nädalas läbi. Kas väheseks ei jää?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Su väljatöötatud plaan on OK, sest tuleb arvestada antud hetkeseisu - pikk paus ja kehv vorm. Väga paljud algajad ja need, kes alustavad peale pikka pausi, teevad selle vea, et tükeldavad liialt oma treeninguid. Selles olukorras ei ole lihased valmis saama maksimaalset kasu kulturistide kavadest, mis sisaldavad lihasgrupile korraga palju erinevaid harjutusi , kuid harva (korra nädalas). Pealegi kui alustad kohe kolmeks jaotamist, siis järgmine aste oleks jaotus neljaks,mis eeldab tihedamaid treeninguid lihasgrupile piisava treeningsageduse tagamiseks. Pealegi ei ole võimalik üks kord nädalas lihast treenides koormust varieerida (teha üks trenn raskemalt,teine kergemalt) - kord nädalas lihasgruppi treenides tuleb teha seda täiega.Ja kui Sul juhtub üks trenn vahele jääma (suvi!), siis kujuneb vahe sama lihasgrupi treeningute vahel selgelt liiga pikaks.Kehva vormiga peale pausi saad Sa suvel vormi taastamiseks ja arenguks piisava koormuse,kui treenid lihast kolm korda 2 nädala jooksul,1-2 harjutust ühele lihasele treeningus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×