Jump to content
PaKaalu

Lõuatõmbed lailihasele

Recommended Posts

Ära seleta nii palju, sulle tundub ebamugavana see harjutus - ära tee siis. Aga see, et sa räägid, et paljudele see ei sobi on vale. Minule näiteks sobib ja ma kirjutasin, et mina saan selle harjutuse õige sooritamisega väga hästi hakkama. Kes see loll siis hoopis on ???

Kindlasti arvavad ka need kangi all kössitajad, kelle käte asend on nagu tahaks kangi otsa ronida, et nad saavad väga hästi sellega hakkama. Vb oled ka sina see ...aga ole hea siis ja ära palun tule siia aasta-paari pärast vinguma, et miks krt õlad valutavad ja enam trenni ei saa teha normaalselt!!!

Tõmbed rinnale ja kukla taha on keha ja pea asendi suhtes üpris tugevalt erinevad.. kui tõmbad rinnale, siis surud rinna ette, õlad taha-alla(et kontsentreerida selga), pea on kuklas. Kukla taha tõmmetel on keha aga hoopis pisut ette kallutatud ja pea otse ja tõmmata tuleb nii, et küünarnukid jäävad kangi alla, mitte üritada "kangi peale ronida"! Kellel õlgadel on halb painduvus, võivad väga kergesti haiget teha neile.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tõmbed kuklataha on väga efektiivsed, kui teha neid õige raskusega ning õige tehnikaga. aga kui viimane neist puudub, punnitage lihtsalt lõuatõmbeid laia haardega, koormavad ka väga hästi selja lailihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Emmimees loe uuesti mu esimene kommentaar läbi enne kui hakkad siin karjuma. Ma ei rääkinud, et ploki tõmbed rinnale ja kukla taha on sarnase tehnikaga vaid ploki tõmbed kukla taha ja laia haardega lõuatõmbed kukla taha on sama laadse tehnikaga. Ja ma pole väitnud ning ei arva ka, et need kangi all kössitajad sooritavad harjutust õigesti vaid hoopis õige tehnikaga sooritajad kellele see harjutus meeldib, siis miks neile see ei sobi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Emmimees loe uuesti mu esimene kommentaar läbi enne kui hakkad siin karjuma. Ma ei rääkinud, et ploki tõmbed rinnale ja kukla taha on sarnase tehnikaga vaid ploki tõmbed kukla taha ja laia haardega lõuatõmbed kukla taha on sama laadse tehnikaga. Ja ma pole väitnud ning ei arva ka, et need kangi all kössitajad sooritavad harjutust õigesti vaid hoopis õige tehnikaga sooritajad kellele see harjutus meeldib, siis miks neile see ei sobi?

Mai saa sust enam üldse aru. Mis vahe on ploki tõmmetel kukla taha ja lõuatõmmetel kukla taha. Mismoodi see lõua tõmbamine kukla taha üldse välja näeb? ja see haarde laius ei mõjuta ka tehnikat üldse... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei rääkinud, et ploki tõmbed rinnale ja kukla taha on sarnase tehnikaga vaid ploki tõmbed kukla taha ja laia haardega lõuatõmbed kukla taha on sama laadse tehnikaga.

Misasja sa seletasid?? Ajuvaba tekst sul, lõpeta ära ükskord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore on vaadata, kuidas emmimees ei näe oma nina otsast kaugemale ja juba vihastab, kui keegi näeb. Mis mõtet on maha teha harjutusi, mida paljud tipud teevad. Marek kalmus näiteks Fitness-TV's tõmbab plokki kukla taha. Kas ta ei saa siis aru, mida teeb. Ja kui te ei ole lugenud ühtegi Dorian Yates'i artiklit, kus ta seletab, et igaüks peab leidma endale sobiva tee - siis lugege ometi ja leiate, et siinne erinevate harjutuste mahategemine on mõttetu. Nagu hunt ja lammas vaidleks toidueelistuste üle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja see haarde laius ei mõjuta ka tehnikat üldse... :)

Nii et tehnika jääb täpselt samaks, vahet pole kas teed õlgadest kitsama haardega või väga laia haardega ? Tore kuulda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selga tuleb arendada selle kogus ulatuses. Tihti on vähese võimsuse põhjuseks mõni nõrk koht õlavöös. Ühe-kahe harjutusega miskeid ime-modifikatsioone tehes te lihtsalt eelisarendate normaalseid piirkondi edasi ja nõrku kohti süvendate. Kui pole ammu trenni teinud, siis seda enam on mingid piirkonnad liig nõrgad. Kui mul oleks probleem lõuatõmmetega, siis: ma treeniks korduste vahemikkus 8...12. Iga trenn teeks 1 põhi harjutuse ja hunniku abiharjutusi. Põhiharjutuseks kõlbavad eest althaardega alla tõmbed, eest pealt haardega allatõmbed, pullover(kõik nii trenazööril kui ka torul).

Abiharjutused, mida teeks iga trenn:

1.pealthaardega ploki eest vastu rinda madalale tõmbed (alumine trapets),

2.kummargil kangiga vastu kõhtu tõmbed pealthaardega (põhiliselt täätavad suured seljalihased ja tagumine õlalihas) või kummargil kangiga vastu kõhtu tõmbed

3.peopesad ettepoole suunatud (sama mis eelmine, kuid trapetsid on rohkem aktiveeritud ja biitseps ka),

4.hantlitega õlakehitused (trapetsi vorm mõjutab tugevalt kogu selja arengut),

5.biitseps hantlitega.

Üldiselt peab kogu selg olema igas suunas proportsionaalselt arenenud, et organism võtaks pidurid maha full-poweril. Seetõttu tulekski teha täielik seljatrenn. Eriti hea oleks kui seda tasakaalustada ka keha eesmise poole lihaste võrdväärse arendamisega. Väga oluline on õlgade sümmeetriline arendamine. Lisaks tasuks eraldi treenida saaglihaseid, mis liigutavad abaluid. Enamus surumisharjutusi treenivad neid. Üks eriti lihtne harjutus on kätekõverdused nii, et toenglamangus lihtsalt surutakse õlad ette ja seejärel tullakse tagasi toenglamangusse. Biitsa peaks tasakaalustama triits jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×