Jump to content
Siret25

Kas peaksin lõpetama kava järgi söömise?

Recommended Posts

Olen nüüdseks kaks kuud käinud regulaarselt (neli korda nädalas) jõusaalis. Kasutan üht tüüpilist neljapäevalist nädalakava, niiet üks päev on vahepeal treeninguvaba päev ja siis jälle kaks päeva trenni, ning siis nädalavahetusel ka jõusaalis ei käi. Kõnnin palju ka jala ja harrastan paar korda nädalas kiirkõndi õhtuti. Üks treener tegi mulle ka toitumiskava, mida olen jälginud päris täpselt, aga mitte nädalavahetuseti. Siis on mul tavaliselt täielikud söögisööstud, söön kõike mida nädalasees ei söö ja saa süüa, (olen suur magusasõber).Trenni eesmärk oleks mul kasvatada lihast ja jõudu, eelkõige ikkagi lihtsalt treenitud vormi saada. Aga praeguseks on mu kaal ainult tõusnud, olen lausa mitu kilo juurde võtnud, lohutan end küll sellega, et lihas kasvab ja kaalub, aga vormis olemisest on asi kaugel. Eriti jalad ja keskkoht on suuremaks läinud. Olengi nüüd probleemi ees, mida teha, kas treenida jalgu vähem ja kõhtu rohkem. Või on ikkagi toitumine,(mida teen nädalasees, igapäev viis toidukorda, mille sees ka valgusheik) liiga palju minu jaoks , sest tõesti varem ma niipalju ei söönud, lausa ajan sisse seda sööki päeval endale kolme- neljatunniste vahedega. Mida ma peaks tegema, midagi tuleks muuta, sest muidu tuleb varsti kogu garderoob väljavahetada, kuna midagi ei lähe enam selga:(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole küll spetsialist, aga arvan, et kaalutõus on tulnud nädalavahetuste "söögisööstudest". Nädala sees võid teha ükskõik mida ükskõik kui hästi, aga nädalavahetuse 2 päevaga saab vormi väga lihtsalt ära rikkuda. Proovi teha patupäev korra nädalas või korra iga kümne päeva tagant. Edaspidi peab ka patupäeval söömist piirama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüdseks kaks kuud käinud regulaarselt (neli korda nädalas) jõusaalis. Kasutan üht tüüpilist neljapäevalist nädalakava, niiet üks päev on vahepeal treeninguvaba päev ja siis jälle kaks päeva trenni, ning siis nädalavahetusel ka jõusaalis ei käi. Kõnnin palju ka jala ja harrastan paar korda nädalas kiirkõndi õhtuti. Üks treener tegi mulle ka toitumiskava, mida olen jälginud päris täpselt, aga mitte nädalavahetuseti. Siis on mul tavaliselt täielikud söögisööstud, söön kõike mida nädalasees ei söö ja saa süüa, (olen suur magusasõber).Trenni eesmärk oleks mul kasvatada lihast ja jõudu, eelkõige ikkagi lihtsalt treenitud vormi saada. Aga praeguseks on mu kaal ainult tõusnud, olen lausa mitu kilo juurde võtnud, lohutan end küll sellega, et lihas kasvab ja kaalub, aga vormis olemisest on asi kaugel. Eriti jalad ja keskkoht on suuremaks läinud. Olengi nüüd probleemi ees, mida teha, kas treenida jalgu vähem ja kõhtu rohkem. Või on ikkagi toitumine,(mida teen nädalasees, igapäev viis toidukorda, mille sees ka valgusheik) liiga palju minu jaoks , sest tõesti varem ma niipalju ei söönud, lausa ajan sisse seda sööki päeval endale kolme- neljatunniste vahedega. Mida ma peaks tegema, midagi tuleks muuta, sest muidu tuleb varsti kogu garderoob väljavahetada, kuna midagi ei lähe enam selga:(

Ma millegipärast arvan, et sul keskoht on laiemaks läinud kuna kõht SUUREM mitte paksem. Ehk siis 5 korda päevas süües venib magu ilusti välja:D. Aga sellest pole midagi! Ega sa vähe süües kasvama ei hakka kh, nii, et õgi edasi :huh: . Need nö cheating päevad on mõeldud, nii, et sööd seda mida vaja ja siis sinna juurde sööd kas oma burgerid või magusat vms. Mitte ei kompenseeri liha saiaga:D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et see "magussõber" rikubgi vast kaalunrid ära, võiksid natuke piirata seda magusasöömist ja kui väga vaja siis ka lisada natukene rohkem aeroobset trenni! :huh: Siis peaks asjad hakkama paremuse poole minema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav et kui kõht ja jalad suureks lähevad siis hakatakse kõhtu rohkem ja jalgu vähem treenima :huh:

Aga tegelikult, kui tahad tõesti samal ajal rasva põletada ja lihast kasvatada, siis pead ka nädalavahetusel oma söömist rohkem jälgima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

treeneri koostatud kava on ka kindlasti sysikaid täis! Ma soovitax patupäevade asemel teha patu toidukordi, soovitatavalt peale trenni, mind hoiab selline lähenemine paremini vormis/vaos, teen 3-5x nädalas(laadimise päeval)! Magusat ma eriti ei söö, "patustan" sushi, datlite ja kohupiimaga ning protein bars, need pole vist erilised patukad :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
treeneri koostatud kava on ka kindlasti sysikaid täis! Ma soovitax patupäevade asemel teha patu toidukordi, soovitatavalt peale trenni, mind hoiab selline lähenemine paremini vormis/vaos, teen 3-5x nädalas(laadimise päeval)! Magusat ma eriti ei söö, "patustan" sushi, datlite ja kohupiimaga ning protein bars, need pole vist erilised patukad :huh:

Kohupiim ja patukas :) . Ma patustan sel juhul iga päev 500g :P .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või on ikkagi toitumine,(mida teen nädalasees, igapäev viis toidukorda, mille sees ka valgusheik) liiga palju minu jaoks , sest tõesti varem ma niipalju ei söönud, lausa ajan sisse seda sööki päeval endale kolme- neljatunniste vahedega.

Tüüpiline ülekaloraaž - sööd rohkem kui trennis suudad kulutada, lihas ei kasva siiski nii ruttu kui tahaksime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Trenni eesmärk oleks mul kasvatada lihast ja jõudu, eelkõige ikkagi lihtsalt treenitud vormi saada. Aga praeguseks on mu kaal ainult tõusnud, olen lausa mitu kilo juurde võtnud, lohutan end küll sellega, et lihas kasvab ja kaalub, aga vormis olemisest on asi kaugel.

Eesmärk on KASVATADA lihast ja jõudu, aga kardad kaalus juurde võtta? Väga omapärane...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nüüd analüüsinud oma toitumist ja treenimist, ja tundub, et tegu on vist tõesti nn. üle kaloraaziga. Ühesõnaga söön rohkem kaloreid päeva jooksul, kui õhtul trennis jõuan kulutada. Sest loogiline oleks vist, et seal kulutan rohkem, kui söön. Aga mis need numbrid olema peaks, palju kaloreid ma sööma peaks päevas ja vastavalt sellele, siis palju kulutama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd analüüsinud oma toitumist ja treenimist, ja tundub, et tegu on vist tõesti nn. üle kaloraaziga. Ühesõnaga söön rohkem kaloreid päeva jooksul, kui õhtul trennis jõuan kulutada. Sest loogiline oleks vist, et seal kulutan rohkem, kui söön. Aga mis need numbrid olema peaks, palju kaloreid ma sööma peaks päevas ja vastavalt sellele, siis palju kulutama?

Mis numbritest sa üleüldse räägid?? Sinu postituste põhjal ei saa mingeid numbreid kuskile soovitada!

Mida ei ei PEA kuskil olema. See asi on nii individuaalne, nõuab eelteadmisi su päevasest energiakulust, treeningute iseloomust jpm. Kui tahad täpseid numbreid saada, pead laskma teha uue personaalse toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma millegipärast arvan, et sul keskoht on laiemaks läinud kuna kõht SUUREM mitte paksem. Ehk siis 5 korda päevas süües venib magu ilusti välja:D. Aga sellest pole midagi! Ega sa vähe süües kasvama ei hakka kh, nii, et õgi edasi ;) . Need nö cheating päevad on mõeldud, nii, et sööd seda mida vaja ja siis sinna juurde sööd kas oma burgerid või magusat vms. Mitte ei kompenseeri liha saiaga:D.

Kipun arvama, et kui tegemist on tüüpilise nais-harrastajaga, kes ei tee selliseid trenne, et kangi all karjuma paneks ja silmamunad peast väljas on- siis pole kindlasti vaja selliseid rämedaid cheating päevi, kus sööd seda mida vaja, pluss veel shit- asju lisaks, nii et pärast veered!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd analüüsinud oma toitumist ja treenimist, ja tundub, et tegu on vist tõesti nn. üle kaloraaziga. Ühesõnaga söön rohkem kaloreid päeva jooksul, kui õhtul trennis jõuan kulutada. Sest loogiline oleks vist, et seal kulutan rohkem, kui söön. Aga mis need numbrid olema peaks, palju kaloreid ma sööma peaks päevas ja vastavalt sellele, siis palju kulutama?

Kui Sa tahad kasvatada lihats ja jõudu, siis peadki sööma rohkem, kui kulutad.. Pealegi süües päeval vähem kaloreid, kui õhtul trennis kulutad, sured varsti nälga, muu energiakuluga pead ka ikka päeva jooksul arvestama.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis numbritest sa üleüldse räägid?? Sinu postituste põhjal ei saa mingeid numbreid kuskile soovitada!

Mida ei ei PEA kuskil olema. See asi on nii individuaalne, nõuab eelteadmisi su päevasest energiakulust, treeningute iseloomust jpm. Kui tahad täpseid numbreid saada, pead laskma teha uue personaalse toitumiskava.

Ei ole sellepärast uut toitumiskava vaja, natuke korrigeerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole sellepärast uut toitumiskava vaja, natuke korrigeerida.

Keegi ju ei tea kes ja millise kava talle tegi... mina teise treeneri kava küll tasuta põhjalikult korrigeerima nõus ei oleks, pigem teeksin uue omaenda põhimõtete järgi- siis tean et töötab, kuna omal ka kogemused olemas.

Tasuta lõunaid ei ole olemas, nagu öeldakse. Aga nohh, minu eesmärk polegi kavadega pappi kokku ajada, ma pole isegi mitte treeneri hakatis, nagu siin kuskil keski mainis ükspäev ;) Nii et mida mina ka tean...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd analüüsinud oma toitumist ja treenimist, ja tundub, et tegu on vist tõesti nn. üle kaloraaziga. Ühesõnaga söön rohkem kaloreid päeva jooksul, kui õhtul trennis jõuan kulutada.

Ja mitte keegi ei maini, et asjaosaline on isegi sellest valesti aru saanud? (Edit, keegi ikka mainis, õige.) Kalorid ei kulu mitte ainult trennis, vaid ka magades ja igapäevaseid toimetusi tehes, eksisteerides. Päeva jooksul peadki sa rohkem kaloreid sööma, kui trennis kulutad, vastasel juhul on su organism varsti omadega ummikus.

Näe, tutvu näiteks selle kalkulaatoriga ja saa teada, palju sa umbes kaloreid tarbima peaksid. Seejärel võta mõni toidukalkulaator ja arvuta kokku, kui palju sa kaloreid reaalselt tarbid. Tee neist numbritest järeldused ja vastavalt neile korrektuurid. Praegu on kogu jutt väga ümmargune.

Muudetud kasutaja Stardust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei no nii rumal ma nüüd ka pole, et mõtleksin, et pean nn.kulutatud kaloritega söödud kalorid ära nullima. Pean lihtsalt kulutama rohkem kaloreid kui söön. Arvutasin ära, et söön u. 1500 kcal päevas. Ja trennipäevadel näitab mu pulsikell õhtuks kulutatud kaloreid u. 2500. Aga probleem ongi pigem selles, et mitte trennipäevadel, mida on mul nädalas 3, peaksin äkki sööma vähem kui 1500 kcal, sest tarbin siis õhtuks vähem ära ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×