Jump to content
Annika Pärtel

WFF ja WBBF amatööride maailmameistrivõistlused Tallinnas

Recommended Posts

No on teil ka naljad :)

Jajah, vaadake ette, et varsti elu24 veergudel pole oma naljadega :huh:

Ma juba kujutan ette mis need pealkirjad ja kommentaarid olla võiks.. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar oma mõtet ka lisaks pildireale:

Nagu ikka üritan olla ma suht neutraalne igasugu poliitika ja liigade suhtes. Mõlemas on oma head ja vead,. Mina võtan ikka asja nii, et sport on sport ja kulturist on kulturist :huh: On olemas erinevad liigad ja see on fakt - kas kiratsemine muudab midagi, minu jaoks kindlasti mitte. Seega las see jääb lipsuga onude pärusmaaks :)

Nõrk tase või mitte eks kajastamist väärib asi ikka kui mängus on musklid ja kenad naised. Ses suhtes, et nii mõnigi imestas ja küsis kuidas Fitness.ee sellist asja lubab :P

Eks pidurdamist oli, eriti muusika pealesaamisega. Aga see DJ kapsaaeda rohkem.

Tase. Pigem oli see tase tugev naiste ja fitnessmeeste seas :o Vabakavad jne. Mõne puhul ka hea vorm.

Meeste puhul aga oodati ilmselt midagi enneolematut, räiget massi ja räiget kuivust. Ilmselt silmad ära hellitatud paari Elite Touriga ja kuna IFBB mehed on kõik teaduprast "puhtad", siis nüüd oli oodata ju lavale 3x suuremaid ja kuivemaid mehi :P Arvestades just, et MM ja PRO.

Aga vahet pole, nagu Homer ütleb:

post-2073-1258898208_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule jäid silma samuti erakordselt head vabakavad. Iga etteaste oli omaette show, mitte nagu kuskil mujal, kus vabakava tähendab muusika saatel poseerimist. Muidugi, tegemist ei olnudki ka nö päris kulturistidega, kes neid esitasid. Kategooria nimi oli vist meeste aeroobika või midagi sellist. Aga kindlasti avardas see ka meie kohalviibinud kulturistide silmaringi, kuidas paremini oma vabakavasid üles ehitada, andis mõningaid ideid vms.

Profi naised avaldasid mulje, ülaosa oli hea, massi oli ja veel vägagi vaadatavas vormis, tagumine pool oleks võinud aga kõigil kindlasti oluliselt kuivem olla, arvestades nende keemilist tausta :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üritus ise andis muidugi soovida korraldamise kohapealt. Jäi rohkem mulje, et tegu ei ole mitte MM-iga vaid Venemaa rahvusvõistlusega. Loodan, et võistluslugusi mänginud DJ sai korraliku tohlaka selle eest, et ei suutnud õigeid lugusid mängida võistlejatele.

Vabakavad olid muidugi tasemel ja see ilmselt oligi ainuke osa üritusest, mis jättis positiivse mulje lisaks ilusatele naistele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siinkohal meenus see Türgi invasportlane, kellele 3 korda alustati vale musa mängimist ja siis hõigati saalist lavale, et kle, a sa tõid miski flashi meile, meil see ei mängigi, et ah poseeri mingi suvalise järgi, mis tuleb. Kutt oli kõik see aeg laval ja ootas... lõpuks saadi tema muss ikka tööle.

Ühel laps-fitnessistil lasti ka pea alaspidi poosis seista, kuna ei suudetud õiget musa panna :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa sellest aru,miks kuskil kirjas polnud,et üritus on venekeeles?Mina näiteks kes sõnagi ei osanud,vahtisin enamus aeg tühja kui nad rääkisid seal mingit juttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa sellest aru,miks kuskil kirjas polnud,et üritus on venekeeles?Mina näiteks kes sõnagi ei osanud,vahtisin enamus aeg tühja kui nad rääkisid seal mingit juttu.

No see tuli mulle ka suure üllatusena ja ajas vast kõige rohkem närvi.

See üritus peaks olema ju nagu Eestile väikestviisi reklaam ka ju või nii....

Ja mis reklaami me siis saime- korraldus väga kehv, üritust viidi läbi vene keeles (tiba ka inglise) ja paar korda (kui mingi mees tantsis seal Vene rahvatantsu vms.) oli tunne tõesti nagu oleks Venemaale kuhugi külaläbrakale sattunud. Nagu mu kõrval istuv klubikaaslane ütles, puudu oli veel ainult viinapudel.

Mark-TEHTUD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:huh: nojah.. aga nemad eriti mingeid reeklami kah ei teinud sellele võistlusele.. ja paljud korraldajad olid kas Lätist või Leedust.. noh oli siis võimalus teha nende keeles..... sam kohtunike kohta....Ja oli koik ikka tehtud en nendele oleks kergem

Põhi võistlus oli tehtud juba enne 5 ja see osa mis oli publiku jaoks, jah võik natuke paremini korraldatut.

Võistlejad kah oli vist üle 250 ja päris raske teha sedaühepäevaga... :) DJ ikka oli vaabshe geenius... vähemalt 5 inimest esinesid vale muusikaga.....

aga üldmulje ikka pozitiivne . mida rohkem korraldatakse selle spordiala üritusi seda paremaks akki läheb...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meil siin Eesti meistrikaidki vene keeles otsast lõpuni läbi viidud, Viimane mida mäletan oli 94 aastal. Mis teha, ülemineku periood veel kestis, nüüd sellist asja enam ette ei kujutaks. Müstika on aga see, et veel praegugi Eestikatel osalevad mõningad vene rahvusest sportlased ei suuda riigikeelseid pooside käsklusi ära õppida. Huvitav mida nad mõtlevad, millele loodavad? Vahitakse lambapilgul ringi , et mida nüüd tahetakse neilt. Vahel on siis mikrimehel niipalju kaastunnet olnud , et korranud käsklust ka vene keeles. Inimlik aga sportlane kes osaleb Eesti meistrivõistlustel , olgu ta või kohalik aborigeen, peaks ikka riigikeelsed käsklused kasvõi kõla järgi omale umbes meelde jätma. Muidu lihtsalt võib juhtuda, et poosi hindamis ja sissevõtmis aeg läheb mööda ja ntx heast vormist ja tasmest pole essugi tolku. Kodus emale, naisele-lastele võid ju vabanduseks öelda, et näe võistlustel räägiti tundmatus keeles aga see oleks nõrk vabandus. :huh: Õnneks küll aasta aastalt juhtub seda ikka harvem, et mees laval aru ei saa mida temalt tahetakse. Sellel ka muidugi veel 6 põhjus miks see nii on. :) Küll aga jah MM, ükskõik mis liigas võiks olla ikka inglis keeles. Olgu või 99% slaavi verd laval, ikkagi. Oleks korrekt.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:huh: nojah.. aga nemad eriti mingeid reeklami kah ei teinud sellele võistlusele.. ja paljud korraldajad olid kas Lätist või Leedust.. noh oli siis võimalus teha nende keeles..... sam kohtunike kohta....Ja oli koik ikka tehtud en nendele oleks kergem

Põhi võistlus oli tehtud juba enne 5 ja see osa mis oli publiku jaoks, jah võik natuke paremini korraldatut.

Võistlejad kah oli vist üle 250 ja päris raske teha sedaühepäevaga... :) DJ ikka oli vaabshe geenius... vähemalt 5 inimest esinesid vale muusikaga.....

aga üldmulje ikka pozitiivne . mida rohkem korraldatakse selle spordiala üritusi seda paremaks akki läheb...

Õhtujuht seletas ka kohe finaali alguses, miks asi toimub vene keeles. Ühtlasi ka vabandas saalisolevate eestlaste ees. Kuna tegemist oli lätlasega, siis seetõttu lihtsalt ta eesti keelt ei osanud. Mind vene keel ei häirinud- saan aru, rääkida oskan, pole probleemi. Inglise keelt oleks võinud küll rohkem olla- näiteks kasvõi 2 õhtujuhti, üks räägib vene keelt, teine tõlgib sama teksti inglise keelde...või midagi taolist. Aga tundub et võistlejatel poosidest arusaamisega probleeme polnud.

Mina absoluutselt ei kahetse, et sai vaatama- kajastama mindud. Võistlejana peab ikka oma silmaringi laiendama, ja mulle pakub huvi kõik selle alaga seonduv, vahet pole mis liiga või poliitikaga on tegemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õhtujuht seletas ka kohe finaali alguses, miks asi toimub vene keeles. Ühtlasi ka vabandas saalisolevate eestlaste ees. Kuna tegemist oli lätlasega, siis seetõttu lihtsalt ta eesti keelt ei osanud. Mind vene keel ei häirinud- saan aru, rääkida oskan, pole probleemi. Inglise keelt oleks võinud küll rohkem olla- näiteks kasvõi 2 õhtujuhti, üks räägib vene keelt, teine tõlgib sama teksti inglise keelde...või midagi taolist. Aga tundub et võistlejatel poosidest arusaamisega probleeme polnud.

Mina absoluutselt ei kahetse, et sai vaatama- kajastama mindud. Võistlejana peab ikka oma silmaringi laiendama, ja mulle pakub huvi kõik selle alaga seonduv, vahet pole mis liiga või poliitikaga on tegemist.

Ei ei ei, ma ei usu, et asi oli selles, et ei saanud õhtujuhti, kes oleks rääkinud Eesti või siis nagu suurvõistlustele kohane Inglise keeles!

Vabandasid küll jah aga see ei vabanda ikkagi välja!

See vabandus ei tundunud minu meelest üldse siiras, sellest mindi lihtsalt kohustuslikus korras üle, et noh "vabandasime ju küll"

Võid mind paranoiliseks pidada aga see üritus oli tõesti nagu venelaste pidu, kus kõige rohkem on kahju võistlejatest teistes riikidest, kes kannatasid korraldamatuse ja arusaamatu keele all!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellelt "Maailmameistrivõistlustelt" sai küll selgeks, et rahvusvaheline keel on vene keel ning sellest pidid sel üritusel kõik aru saama. Poleks olnud ju raske kasvõi esineja numbreid öelda inglise keeles. Korraldus oli alla igasugust arvestust. Tõsine möödapanemine oli see kui L-Aafrika või Argentiina mehele pandi vabakava looks Vennaskonna MA ARMASTAN AMEERIKAT. Osad vabakavad olid tõesti tase. Eriti meeste aeroobikas. Samuti oli laste tase päris hea. Fakt on see , et selline üritus mitte kuskilt kandist Eestit paremasse valgusesse ei seadnud. Arenguruumi on ikka piisavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralduse taseme parim indikaator see, et lapsed, kes kutsuti kuu aega enne võistlusi osalema ja said siis ka teada, et olemas aeroobik-fitnessi nim spordiala ja lausa MM, siis esinesid hommikul ära, vahtisid 5-6 tundi kohal, et teada saada tulemusi ja finaali (demovõistlusele) pääsemist ja selle eest said siis tühja diplomiblanketi, kuhu siis igaüks võis kirjutada oma nime ja meelepärase koha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Korralduse taseme parim indikaator see, et lapsed, kes kutsuti kuu aega enne võistlusi osalema ja said siis ka teada, et olemas aeroobik-fitnessi nim spordiala ja lausa MM, siis esinesid hommikul ära, vahtisid 5-6 tundi kohal, et teada saada tulemusi ja finaali (demovõistlusele) pääsemist ja selle eest said siis tühja diplomiblanketi, kuhu siis igaüks võis kirjutada oma nime ja meelepärase koha ;)

Tühjade diplomiblankettide andmine on selles liigas olnud tavaline ning tavaline on ka see, et eriti inglise keelt ei tunnistata. Käisime Eesti koondisega 2001 Saksamaal WFF MM-il ja siis oli kõik jutt saksa keeles (Latissimus bitte jne) :P Muide, tookord oli üle 400 võistleja ning kõik said esitada vabakava ning üritus lõppes alles 03:30 ajal varahommikul :o

Üldiselt olen seisukohal, et kõige paremini organiseeritud võistlused terves euroopas on olnud siiani Eestis, Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt korraldatud üritustel. Ma ei usu, et 11-14 detsembril Hispaanias Klassikalise Kulturismi MM-il meid nii hea tase ees ootab, aga mine sa tea ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ei ei, ma ei usu, et asi oli selles, et ei saanud õhtujuhti, kes oleks rääkinud Eesti või siis nagu suurvõistlustele kohane Inglise keeles!

Vabandasid küll jah aga see ei vabanda ikkagi välja!

See vabandus ei tundunud minu meelest üldse siiras, sellest mindi lihtsalt kohustuslikus korras üle, et noh "vabandasime ju küll"

Võid mind paranoiliseks pidada aga see üritus oli tõesti nagu venelaste pidu, kus kõige rohkem on kahju võistlejatest teistes riikidest, kes kannatasid korraldamatuse ja arusaamatu keele all!

Noh jah, aga siinkohal tooks väikse võrdlusena, et Batli Matshi möödunud kevadel hakati kah esialgu leedu keeles pidama, ja kui võistlejad laval muffigi aru ei saanud, siis..... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh jah, aga siinkohal tooks väikse võrdlusena, et Batli Matshi möödunud kevadel hakati kah esialgu leedu keeles pidama, ja kui võistlejad laval muffigi aru ei saanud, siis..... ;)

Eks tuleval kevadel tuleb leedukatele tagasi teha :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×