Jump to content
goodfella

Kava ja lisandid

Recommended Posts

Tervist. Oleks vaja pisut teadja inimese nõu.

Olen tegelenud kergejõustikuga, nüüd viimasel ajal olen hakanud rohkem jõusaali külastama. Kuna olen varem siia leheküljele sattunud siis võtsin endale siit mõned kuud tagasi "Algajate vabaraskustega kava" Sellest sai villand ja mida rohkem jõusaali külastasin, seda rohkem tahtsin saavutada.

Nüüd võtsin "Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks" Arvutasin surumise arvutiga vajalikud raskused ja nüüd olen siis seda teinud. Kuna ei ole piisavalt kaua teinud siis ei oska öelda kuidas mõjub.

Niipalju, kui ma ennast tagant utsitan, usun, et ainult paremaks saab minna. Ah jaa.. olen 17, 177cm, 75kg

Küsiks siis, et kas selline üleminek kavalt on mõistlik, kui ma ise tunnen, et sealt oleks võimalik edasi minna. Ja kas oleks vajalik tarbida mingeid lisandeid (Kui tarbida, siis mida ja miks ?). Pisut vaja toitumine üle vaadata ja saab kõik kontrolli alla.

Ise arvan, et massi pole vaja, pigem töötada selle kallal mis mul on ja selle peale ehitada.

Tänud ette ära juba.

Muudetud kasutaja goodfella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsid, kas algajate kavalt edasijõudnute kavalt üle minna on mõistlik? sain õigesti aru?

kui sa kergejõustikule lisaks suudad 3x nädalas jõusaalis käia, siis ei ole ju mingit probleemi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisandite vajadus sõltub suuresti toitumisest- kui pole treeningut oetavat toitumist, ei ole kasu ka lisandist. Peale trenni proteiin+ süsivesik oleksid need, millest alustaksin, kuid saavutatav vorm, areng ja üldine enesetunne lähtuvad siiski toitumisest.

Kergejõustiklased üldjuhul on toitumise osas ka üpris "kodus", kuid siiski võiksid lisada siia oma menüü.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsid, kas algajate kavalt edasijõudnute kavalt üle minna on mõistlik? sain õigesti aru?

kui sa kergejõustikule lisaks suudad 3x nädalas jõusaalis käia, siis ei ole ju mingit probleemi.

Tänan vastuste eest.

Nimelt soovin ma tõsisemalt hakata tegelema enda kehaga hakata, kuna tunnen suuremat huvi enda ja oma keha võimete piire kompida. Ja eks endal ka ilusam vaadata.

Söömisega on sellised lood, et söön seda mille järgi isu parajasti tekib ja ka kogused pole määratletud. Kui te ütlesite, et saavutatav vorm, areng ja üldine enesetunne lähtuvad toitumisest siis järelikult tekitab valesti toitumine ka arengu seisaku, kas on mul õigus ?

Seda juttu lugedes ja toitumise peale mõeldes, tuleks vist alustada algusest ja toitumine üles seada. Siit ka küsimus, mida süüa ja mida võib süüa ning millistes kogustes. Ka oleks hea teada millistel kellaaegadel viimane aeg süüa oleks ja kui tihti tuleks süüa. Toitumiskava ei kipu tellima nii järsu kuna hind sutsu soolane.

Treeningkava osas saite jah õigesti aru, jõusaalis jõuan käija, sooviks ehk ise kuni 4,5 korda nädalas käija, et siis mõni päev oleks korralikult taastumiseks.

Muudetud kasutaja goodfella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan vastuste eest.

Nimelt soovin ma tõsisemalt hakata tegelema enda kehaga hakata, kuna tunnen suuremat huvi enda ja oma keha võimete piire kompida. Ja eks endal ka ilusam vaadata.

Söömisega on sellised lood, et söön seda mille järgi isu parajasti tekib ja ka kogused pole määratletud. Kui te ütlesite, et saavutatav vorm, areng ja üldine enesetunne lähtuvad toitumisest siis järelikult tekitab valesti toitumine ka arengu seisaku, kas on mul õigus ?

Seda juttu lugedes ja toitumise peale mõeldes, tuleks vist alustada algusest ja toitumine üles seada. Siit ka küsimus, mida süüa ja mida võib süüa ning millistes kogustes. Ka oleks hea teada millistel kellaaegadel viimane aeg süüa oleks ja kui tihti tuleks süüa. Toitumiskava ei kipu tellima nii järsu kuna hind sutsu soolane.

Treeningkava osas saite jah õigesti aru, jõusaalis jõuan käija, sooviks ehk ise kuni 4,5 korda nädalas käija, et siis mõni päev oleks korralikult taastumiseks.

Kui tegemist oleks inimesega, kes pole kunagi varem trenni teinud, siis kindlasti oleks ka toitumiskavata esimesed kuud silmaga nähtavat arengut. Eeldame, et sinu puhul on sportlik põhi olemas, seega nüüd hakkabki toitumine juba palju olulisemat rolli mängima.

Kindlasti keegi spetsialistidest sulle siin tasuta detailset ja personaalset kava kokku ei panema ei hakka (treeneriharidus ja kogemused ju ka maksavad), aga märksõnad oleks söök iga 3-4 tunni järel, lõpu kellaaeg sõltub treeningust (kui ikka lõpetad trenni alles näiteks kell 9 õhtul, siis kell 10-11 süüa pole mingi probleem, iseasi, mida süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tegemist oleks inimesega, kes pole kunagi varem trenni teinud, siis kindlasti oleks ka toitumiskavata esimesed kuud silmaga nähtavat arengut. Eeldame, et sinu puhul on sportlik põhi olemas, seega nüüd hakkabki toitumine juba palju olulisemat rolli mängima.

Kindlasti keegi spetsialistidest sulle siin tasuta detailset ja personaalset kava kokku ei panema ei hakka (treeneriharidus ja kogemused ju ka maksavad), aga märksõnad oleks söök iga 3-4 tunni järel, lõpu kellaaeg sõltub treeningust (kui ikka lõpetad trenni alles näiteks kell 9 õhtul, siis kell 10-11 süüa pole mingi probleem, iseasi, mida süüa.

No ilmselgelt oleks seda tahta pisut palju. Seega kui ma lõpetan trenni kell 7, siis võin julgelt kell 9 midagi kerget süüa. Küsiks veel seda, et mitu korda nädalas võiks jooksmas käija või muud sellist aeroobset trenni teha ja kui suur roll sellel on ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ilmselgelt oleks seda tahta pisut palju. Seega kui ma lõpetan trenni kell 7, siis võin julgelt kell 9 midagi kerget süüa. Küsiks veel seda, et mitu korda nädalas võiks jooksmas käija või muud sellist aeroobset trenni teha ja kui suur roll sellel on ?

mitu korda nädalas kergejõustikuga tegeled?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mitu korda nädalas kergejõustikuga tegeled?

No üldiselt olen sellega lõpu teinud, paar kuud tagasi tegelesin viimati, nüüd käin lihtsalt jooksmas seal ja siis jõusaali või vastupidi.

Ja mis puutub toitumiskavasse siis ehk oskab keeg nõu anda kui palju mingeid aineid vaja päeva peale

Muudetud kasutaja goodfella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabalt võib ja peabki sööma peale trenni! Vahel võibki juhtuda, et näiteks teed trenni hiljem kui tavaliselt, lõpetad vb kell 21-22 ajal, siis teed sheigi, lähed koju ja sööd ka ikka midagi kerget- päeva toitukoguste arv peaks olema päevast päeva sama!

Mida kell hiljem, siis seda eelistatumad oleksid valgud ja rasvad, koos väikese rohelisega. Näiteks muna (keedu- või pannil tehtud munavalged koos 1-2 kollasega näiteks), liha-kana-kala, veidike rasvu ( kalaõli, oliivõli, pähklid vms)- lisad meelepärast rohelist ja teed näiteks salati. Hiljem võid veel juua ühe mõnusa rohelise tee enne und.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hiljem võid veel juua ühe mõnusa rohelise tee enne und.

peale rohelise tee joomist ei saa mina küll päris mitu head tundi magama jääda :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
peale rohelise tee joomist ei saa mina küll päris mitu head tundi magama jääda :huh:

Rohelise all ma mõtlesin kõiki "maltsast" teesid ka, kasvõi saialill, piparmünt vms, kellele kuidas meeldib :) Mina eelistan viimasel ajal piparmünti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rohelise all ma mõtlesin kõiki "maltsast" teesid ka, kasvõi saialill, piparmünt vms, kellele kuidas meeldib :huh: Mina eelistan viimasel ajal piparmünti

Äitä vastuste eest, kui salatitest rääkida siis eelkõige õliga või võib ka olla mingi muu marinaadi salat kus on kapsas, paprika, porgand, sibul ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äitä vastuste eest, kui salatitest rääkida siis eelkõige õliga või võib ka olla mingi muu marinaadi salat kus on kapsas, paprika, porgand, sibul ?

Lihtsalt miski väike rasv võiks ka õhtuses menüüs olla, ei pea tingimata salati sisse õli segama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt miski väike rasv võiks ka õhtuses menüüs olla, ei pea tingimata salati sisse õli segama.

Aga aitäh asjalike nõuannete eest, nüüd targem.

Ah ja kui lisandeid tarbima hakata siis millisest tootest oleks kõige asjalikum alustada ? :huh:

Paljud räägivad Fit massist.

Muudetud kasutaja goodfella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga aitäh asjalike nõuannete eest, nüüd targem.

Ah ja kui lisandeid tarbima hakata siis millisest tootest oleks kõige asjalikum alustada ? :huh:

Paljud räägivad Fit massist.

Kui hind on ka oluline, siis Fit Mass või Fit Whey segatuna süsivesikutega (odavaim variant Traubenzucker-viinamarjasuhkur, müüakse näiteks Prismas, alla 20 kr pakk)

Kallimad proteiini variandid Fasti valikust oleks Whey 3 ja Whey+, mida võiks proovida. Kui raha pole probleem ja otsid ka super maitseelamusi, siis tasuks piiluda Dorian Yatesi tooteid- need on maitse poolest lausa magustoidu eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui hind on ka oluline, siis Fit Mass või Fit Whey segatuna süsivesikutega (odavaim variant Traubenzucker-viinamarjasuhkur, müüakse näiteks Prismas, alla 20 kr pakk)

Kallimad proteiini variandid Fasti valikust oleks Whey 3 ja Whey+, mida võiks proovida. Kui raha pole probleem ja otsid ka super maitseelamusi, siis tasuks piiluda Dorian Yatesi tooteid- need on maitse poolest lausa magustoidu eest!

Hmm, kui valida Fit mass siis kui suur kogus viinamarjasuhkrut läheb ühe korra peale ?

Muudetud kasutaja goodfella poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei aitäh informatsiooni eest :huh: Tuleb ainult vaeva näha ja kannatust varuda ning küll hakkab asi arenema.

vot see on õige suhtumine :P

ja nii palju veel, et Traubenzuckerit olen peale Prisma korra ka Comarketis näinud... et kui tulevikus otsima hakkad :)

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vot see on õige suhtumine :)

ja nii palju veel, et Traubenzuckerit olen peale Prisma korra ka Comarketis näinud... et kui tulevikus otsima hakkad :huh:

Traubenzucker'it on minu meelest pea igal pool. Isegi pisikeses Pääsküla poes on see saadaval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vot see on õige suhtumine :P

ja nii palju veel, et Traubenzuckerit olen peale Prisma korra ka Comarketis näinud... et kui tulevikus otsima hakkad :)

No jah, eks ilma kannatuseta ei jõua kuhugi, hakkad rapsima ja ei jõua kuhugi vaid tuleb tagasilöök.

Mul oleks veel üks küsimus, et kuna ma olen selline inimene juba, et mul ei saa kunagi küllalt ja energiat palju. Kui ma käiksin 4-5 korda (vaatab kuidas treening kokku loksub) jõusaalis. Kas akrobaatika nv tuleks kõnealla (batuut, rööbaspuud, rõngad jne..). Kergejõustiku treener pakkus mulle sellise asja välja. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No jah, eks ilma kannatuseta ei jõua kuhugi, hakkad rapsima ja ei jõua kuhugi vaid tuleb tagasilöök.

Mul oleks veel üks küsimus, et kuna ma olen selline inimene juba, et mul ei saa kunagi küllalt ja energiat palju. Kui ma käiksin 4-5 korda (vaatab kuidas treening kokku loksub) jõusaalis. Kas akrobaatika nv tuleks kõnealla (batuut, rööbaspuud, rõngad jne..). Kergejõustiku treener pakkus mulle sellise asja välja. :huh:

Täna käisin esimest korda ja tundus mõnus asi, hea vaheldus, kuigi harjutused mida tegime võtsid lihased päris ilusti läbi, ja köiel ronimine tugevdab näppe päris ilusti.

Et kui ma jõuan siis võib ilusti edasi käija ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×