Jump to content
LaurL

Aeglasemalt söömine aitab saleneda

Recommended Posts

Kreeka ja Briti teadlased leidsid, et mida aeglasemalt süüa, seda pikemaks ajaks säilib täiskõhutunne.

Sellele järeldusele jõuti pärast katseid, kus osales 17 tervet meest, vahendab Reuters.

Esimeses katses sõid mehed viie minuti jooksul kaks suurt portsjonit jäätist, teisel korral aga sõid nad sama koguse jäätist poole tunni jooksul väikeste portsjonitena.

Ehkki mehed ise hindasid mõlema katse järel oma täiskõhutunnet sarnaselt, näitasid vereanalüüsid midagi muud. Nimelt selgus, et pärast aeglasemalt söömist leidus katsealuste veres rohkem peptiidi ja glükagooni-sarnase peptiidi nimelisi hormoone, mida seedetrakt eritab täiskõhutunde tekitamiseks, piirates sel moel näljatunnet ja tarbitavat kalorihulka.

Nende hormoonide tase püsis pärast aeglasemalt söömist kolm tundi tavalisest kõrgemal.

Uuringu viisid läbi Ateena ülikooli ja Londoni kuningliku kolledži teadlased.

Allikas: http://www.tarbija24.ee/?id=188289

Mis ise arvate sellest ?

Muudetud kasutaja LaurL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuskil väljas söömas käies imestavad teised alati, et ma söön kohutavalt aeglaselt, mu oma mees siiamaani imestab... muidugi tema sööb suht ahvikiirusel, ma toon alati vabanduseks, et toitu peab nautima, mitte lihtsalt sisse kugistama, täiesti alateadlikult teen seda, võin ühte praadi pool tundi ka süüa kui aega on. Vahe on tunda küll, kui teinekord kiire on ja peab kähku midagi hamba alla saama, on kõhus hoopis teine tunne, raske on ja alati ei saa arugi, kui liiga palju korraga sisse aetud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskil väljas söömas käies imestavad teised alati, et ma söön kohutavalt aeglaselt, mu oma mees siiamaani imestab... muidugi tema sööb suht ahvikiirusel

Mulle meeldib ka ahvikiirusel süüa, kõht on tühi ja vajab ruttu täitmist! :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks burgerit tulebki kiirelt tappa, aga see-eest pizzat naudin täielikult :o

Aeglaselt söömine täidab paremini kõhtu kah ja ei pea suurel hulgal sisse ajama. Kui aeglaselt süüa siis varsti tunned et kõht on täis, samas, kiirelt süües oleksid ehk kaks korda niipalju ära söönud.

Ehk seda järeldades ongi teadlased sellise infoni jõudnud nagu artiklis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näiteks burgerit tulebki kiirelt tappa, aga see-eest pizzat naudin täielikult :o

Aeglaselt söömine täidab paremini kõhtu kah ja ei pea suurel hulgal sisse ajama. Kui aeglaselt süüa siis varsti tunned et kõht on täis, samas, kiirelt süües oleksid ehk kaks korda niipalju ära söönud.

Ehk seda järeldades ongi teadlased sellise infoni jõudnud nagu artiklis.

kas polnud ühes uuringus välja toodud, et signaal täiskõhust jõuab inimese ajju hilinemisega ning enne mingit 15-20 minutit ei jaga aju, et kõht on täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire elutempo juures kalduvad inimesed järjest enam valmistoidu ja kiiruga söömisele. Toit on muutunud pigem kütuseks, kadumas on tooraine valimine, toiduvalmistasharjumus ja toidu nautimine.

Ennekõike - see ei tee sulle midagi halba

Aeglasemalt söömine ei saa su tervisele midagi halba teha, aga pakub lihtsalt mitmeid võimalusi oma tervist ja enesetunnet parandada.

Vähendab isu ja aitab kehakaalu kontrollida

Söömise algusest kulub 20-30 minutit, enne kui ajuni jõuab täiskõhusignaal. Kui sööd aeglaselt, siis tekib täiskõhutunne enne, kui jõuad näljaga süüa ülemäära palju. Ja ülemäära suurte koguste söömine tähendab … loomulikult lisakilosid!

Kvaliteet vs kvantiteet

Kui sööd aeglaselt ning avastad, et sa oma toitu eriti ei naudi, siis tõenäoliselt pöörad sa edaspidi rohkem tähelepanu toorainele. Kiiresti sööjad kalduvad märksa enam rämpstoidu poole.

Allikas: healthassist.net

http://www.toidutare.ee/aabits.php?id=10278

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen siis eneselegi teadmata päris õigesti söönud. nimelt enamast söön ja vaatan samal ajal ka ühe silmaga telekat... :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen poolt, et aeglasem mälumine mõjub paremini.

Nii kirjutas mulle Kalmus 1 a tagasi: SÖÖMA PEAB ALATI AEGLASELT, TOITU KORRALIKULT LÄBI MÄLUDES. USU VÕI MITTE AGA SEE ON KAALU VÄENDAMISE PUHUL ÜKS OLULISEMAID ASJU. AEGLASELT SÜÜES ON PEA VÕIMATU ROHKEM SÜÜA KUI KEHA VAJAB, ERITI VEEL TASAKAALUSTATUD MENÜÜ PUHUL.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen poolt, et aeglasem mälumine mõjub paremini.

Nii kirjutas mulle Kalmus 1 a tagasi: SÖÖMA PEAB ALATI AEGLASELT, TOITU KORRALIKULT LÄBI MÄLUDES. USU VÕI MITTE AGA SEE ON KAALU VÄENDAMISE PUHUL ÜKS OLULISEMAID ASJU. AEGLASELT SÜÜES ON PEA VÕIMATU ROHKEM SÜÜA KUI KEHA VAJAB, ERITI VEEL TASAKAALUSTATUD MENÜÜ PUHUL.

Seda on küll lihtne öelda, aga kui kõht ikka väga tühi on, siis vägisi paneb lõugu kiiremini liigutama :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda on küll lihtne öelda, aga kui kõht ikka väga tühi on, siis vägisi paneb lõugu kiiremini liigutama :o

Siis hoiad end vägisi tagasi kuni harjud. Küllap ka Kalmus teab tunnet, kui kõht ikka väga tühi on, ning ei tee aeglase söömise tähtsusest kõneldes tühje sõnu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma olen siis eneselegi teadmata päris õigesti söönud. nimelt enamast söön ja vaatan samal ajal ka ühe silmaga telekat... :)

Kahjuks ei ole sul 6igus...

Kui s88d, siis s88 ja kui vaatad telekat, siis vaata telekat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks teeb enamus inimesi nii, et söövad teleka vaatamisega ühel ajal.

... ja s88vad yle v6i s88vad enese jaoks sobimatuid asju. Tavaliselt m6lemat koraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... ja s88vad yle v6i s88vad enese jaoks sobimatuid asju. Tavaliselt m6lemat koraga.

ei ole sinuga päris nõus. söön toitumiskava alusel ja ei ole täheldanud küll, et üle sööks. Teleka vaatamine tõmbab söögitempot alla ainult :)

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks ei ole sul 6igus...

Kui s88d, siis s88 ja kui vaatad telekat, siis vaata telekat.

Ma söön enamus ajast teleka või arvuti ees ja küll ei ütleks, et valesid asju või liiga palju, sest teen köögis omale portsu valmis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Midaiganes...Olen ka söönud kiiresti ja kõht ei ole täis saanud, pigem veel tühjem.

Selline tõde:

Söö aeglaselt ja sa ei lähe paksuks

Grupp jaapani teadlasi analüüsis nelja tuhande täiskasvanu toitumisharjumusi. Mõned peatuvad söömiseks vaid viieks minutiks, teistel (kes ei keeldu kunagi aja veetmisest lõuna- või õhtusöögi taga) kulub söömiseks tund, mõnedel isegi rohkem.

Mis on tervisele kasulikum: toidu neelamine viie minutiga või pikaajaline toidukord? Kui palju aega tuleks söömisele eraldada? Kuni viimase ajani oli sellele küsimusele ammendavalt vastavaid uuringuid vähe läbi viidud ning ka saadud tulemused olid vastukäivad. Nüüd on astutud tähtis samm edasi. Jaapani teadlaste töö näitas: selleks, et säilitada normaalne kehakaal pikkadeks aastateks, on hädavajalik süüa aeglaselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan nii aru, et mälumine on üks väike etapp toidu töötlemise protsessis, ja selle tähtsus ehk kaal on niivõrd väike senikaua, kuni normaalsuse piiride kanti jäädakse närimiskestusega. Oletame, et 15 sekundiga saab toidu-palukese piisavalt mäletsetud peenemaks ja märjemaks, sel juhul see kas mälutakse 15 sekundi asemel 10 sekundit, või 20 sekundit, ei oma mingit nimetamisväärset rolli, selle tähtsus ehk kaal salenemisele ja muule on olematu. Ma arvan nii, et kui väljaheide on kena, siis võib vabalt oldud enne söödud megakiirelt kugistades, või ka mega-aeglaselt, see söömise kestus seal on ennustamatu ja väikse mõjuga enivei.

Olen söötnud merikajakatele saia. Kajakas sõi seni, kuni sai paistis kurgust välja kui suu lahti tegi ja juurde küsis, andsin juurde. Söömine oli äärmseslt kiire, kajakas ise oli heas vormis, sale, tugev, vaevalt et söömis-kiirus miskit mängib tema või inimeste puhul, ja, vaevalt et söömine ja söök üldse midagi kuigi olulist määrab. Ma arvan nii. Selline mõte siis lisaks, võtke mõtlemiseks, ümberlükkamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma söön enamus ajast teleka või arvuti ees ja küll ei ütleks, et valesid asju või liiga palju, sest teen köögis omale portsu valmis.

Sama siin! Aile on seda juttu ennegi rääkinud ja alati leidub talle meiesuguseid vastaseid :)

Söömise kestvusest rääkides kulub mul selleks 30 kuni 60 minutit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama siin! Aile on seda juttu ennegi rääkinud ja alati leidub talle meiesuguseid vastaseid :)

Söömise kestvusest rääkides kulub mul selleks 30 kuni 60 minutit.

Aga siiski on Aile jutus ka tõetera. Sööki kaob tihtipeale märkamatult rohkem kui telekat vaadata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×