Jump to content
maddenftw

joomine trenni ajal, kas ja kui palju?

Recommended Posts

Kui sa ikka kulturisti ja tavainimese vee tarbimise vahel vahet ei suuda teha, siis kahju sinust lihtsalt.

Ämbreid on sul juba piisavalt, aeg oleks õppima hakata.

Minu eespool antud link oli kulturistidele ja seal kirjas pikalt ja laialt miks ja kuidas.

Vaata, mis vee kohta on kirjutatud Muscle@Fitness okt/nov 2009 a. numbris lk.48 ja mis arvud seal on.

Vabandage härra,ma olen siiamaani arusaanud,et sünnitakse ikkagi inimesena mitte kulturistina.Ma võin jah loll olla,kuid minu veevajaduse määrab siiski organism ise ja mitte miski muu.Tunda uhkust selle üle,et raskel jalapäeval 3-4 liitrit vett sisse kallata ei näe ma küll põhjust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandage härra,ma olen siiamaani arusaanud,et sünnitakse ikkagi inimesena mitte kulturistina.Ma võin jah loll olla,kuid minu veevajaduse määrab siiski organism ise ja mitte miski muu.Tunda uhkust selle üle,et raskel jalapäeval 3-4 liitrit vett sisse kallata ei näe ma küll põhjust.

Mina joon ka 3 ja vahel kuni 5 liitrini välja. Kui olin ninaopil läks lausa 9 l päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei mäleta nüüd enam päris täpselt aga lugesin minumeelest just kunagi ammu siit samast kuskilt fitness.ee artiklist et kohe peale trenni ei tohiks sauna minna kuna pidi aeglustama taastumist ja teatud ainete kiiret lihastesse jõudmist ja seega ka lihse kasv on mingil määral häiritud........umbes midagi sellist.

Olen ise igaljuhul peale seda artikli lugemist välttinud kohe peale trenni saunaskäimise kuigi mulle meeldib väga saunas käjja. Tuli meelde ka selline asi et kunagi trennis reedesel päeval ütles üks trennikaaslane et peale trennipäeva isegi õhtul et tohiks juua alkoholi kuna siis pidi kogu tehtud trenn põhimõtteliselt mõtetu olema.Olen ka seda järginud kuigi ma ei väida et need väitted nüüd 100% tõsi oleksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tarvitan trennis lonksukese (minu lonksuke on umbes 200 ml) vett umbes iga 15- 20 min järel ja siis saab ligikaudu 2 liitrit ja päras trenni joon veel sheigi ära (0,7l).

Igaüks joob nii kuidas ta ise soovib ja vajandust tunneb, kuid minu soovitus on sama mis mõnelgi oli, et juua enne joogi janu tekkimist, siis saab sinu keha kiiremini vee kätte, kui vaja oleks!

Nii palju saunas käija on vist suht meeletu, kui sa just ei taha minna saunas olemise mm-ile. Saunas olles higistad kõvasti ja sellega võib ka keha põletada kiiremini vitamiine, mida sul just vaja võib minna taastumis ajal, enne järgmist trenni. Lisaks on see kahjulik südamele ja see võib vereringe p**** keerata.

Aga muidu edu treenimisel! (Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav lugeda, et niipalju siin juuakse.

Ma ei joo üldse trennis, mis kestab ca 1h. Suu ei kuiva, janu pole. Kui koju jõuan, siis segan 400ml vedelikku pulbriga kokku ja joon ära, isegi sel hetkel pole eriti janu. Aga trennis teen seeria ära, puhkan rahulikult, teen uue seeria, jne, midagi juua nagu küll ei vaja, ja näen, et enamik ümber-ringi ei näi ka joovat.

Kui ma leiaks ca 100ml mugava spetsiaal-pudeli, nagu väike Actimeli plastpurk on näiteks, siis selle sisse paneks aeg-ajalt võib-olla suhkruvett kaasavõtmiseks, nii ajaviiteks võtaks lonksu siis. Aga et lausa liitrites juuakse, seda ma ei mõista küll. Huvitav, kas neil kes joovad liitri ära, on siis tervis parem, kui neil kes üldse ei joo või actimeli-koguses joovad või? Mulle tundub siiani, et tervis on ok. Jõin rohkelt siis, kui alustasin treeningutega, siis oli ka suur higistamine millegipärast, enam nagu ei higista ka kusjuures, ja ei joo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Foorumi teema oli :"Joomime trenni ajal,kas ja kui palju?" Kas tõesti 60min. kestva jalatreeningu ajal on loogiline juua 3-4 liitrit vett.Noormaalne kogus oleks ju 1liiter tunnis?

http://www.kipka.ee/index.php?id=56

Kes ütles, et mu jalatreening kestab tund aega ? Loogiline on ju, et kui sa ei anna endast kõike, siis sa ei higista ka, kükki tehes tilgun ma higist nagu saunas. Higi läheb silma, suhu, igale poole, loogish, et mul tekib janu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav lugeda, et niipalju siin juuakse.

Ma ei joo üldse trennis, mis kestab ca 1h. Suu ei kuiva, janu pole. Kui koju jõuan, siis segan 400ml vedelikku pulbriga kokku ja joon ära, isegi sel hetkel pole eriti janu. Aga trennis teen seeria ära, puhkan rahulikult, teen uue seeria, jne, midagi juua nagu küll ei vaja, ja näen, et enamik ümber-ringi ei näi ka joovat.

Kui ma leiaks ca 100ml mugava spetsiaal-pudeli, nagu väike Actimeli plastpurk on näiteks, siis selle sisse paneks aeg-ajalt võib-olla suhkruvett kaasavõtmiseks, nii ajaviiteks võtaks lonksu siis. Aga et lausa liitrites juuakse, seda ma ei mõista küll. Huvitav, kas neil kes joovad liitri ära, on siis tervis parem, kui neil kes üldse ei joo või actimeli-koguses joovad või? Mulle tundub siiani, et tervis on ok. Jõin rohkelt siis, kui alustasin treeningutega, siis oli ka suur higistamine millegipärast, enam nagu ei higista ka kusjuures, ja ei joo.

Olen sinu mõttekäiguga täiesti nõus.Juua sellepärast,et nii teevad KULTURISTID?Kõigepealt tuleb kulturistiks saada.Aastate pikkuste treeningute järel saadakse suur lihasmass ja väike rasvkude. Organismi üldist veesisaldust määrab ka rasvkoe hulk. Kehtib lihtne tõde - mida rohkem on organism rasvunud, seda väiksem on tema veesisaldus ja vastupidi.Paljud algajad on siin just kaalu probleemidega.Soovitada neile tarbida vedelikku 40-50ml 1kg kehakaalu kohta on pehmelt öeldes kohatu.Lõin ise kokku oma veekoguse koos toidust saaduga ja kuskil 3,5 liitrit päevas sain,o.en 96 kg kaaluv mees.Kas ma peaks nüüd jõusaalis treenimise lõpetama ja vaatama hoopis malemängu poole?Janu ennetamise jutt on õige,kuid kõik mõistuse piires.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen sinu mõttekäiguga täiesti nõus.Juua sellepärast,et nii teevad KULTURISTID?Kõigepealt tuleb kulturistiks saada.

Kõigepealt tuleb kulturistiks saada. Mismoodi?

Ja juua, toituda ja trenni teha nii nagu seda teevad KULTURISTID? - milleks siis seda enam vaja on? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitu korda nädalas targemad inimesed saunas soovitavad käiia siis ? endale meeldib küll peale igat trenni veits aega lavapeal istuda, aga ei ole see tõesti siis tervisele hea? Vee kohapealt endal läheb ka mingi liiter kindlasti aga oleneb muidugi ka trennist.Kui janu on siis ikka joon vett ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitu korda nädalas targemad inimesed saunas soovitavad käiia siis ? endale meeldib küll peale igat trenni veits aega lavapeal istuda, aga ei ole see tõesti siis tervisele hea? Vee kohapealt endal läheb ka mingi liiter kindlasti aga oleneb muidugi ka trennist.Kui janu on siis ikka joon vett ;)

Ise käin saunas kaks korda nädalas. Kohe peale rasket treeningut saunalavale kuuma kätte minek pidavat liigselt südant koormama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitu korda nädalas targemad inimesed saunas soovitavad käiia siis ? endale meeldib küll peale igat trenni veits aega lavapeal istuda, aga ei ole see tõesti siis tervisele hea? Vee kohapealt endal läheb ka mingi liiter kindlasti aga oleneb muidugi ka trennist.Kui janu on siis ikka joon vett ;)

ehk saad seda artiklit lugedes vastuse

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikult kulub mul trennis gaseerimata värskat 0,7-1,0 liitrit.Tarbin lonksude kaupa pauside ajal,et vältida otsest janu ja suu kuivamist.Suvel kulub veidike rohkem palavuse pärast.Peale trenni mina küll nii sageli saunas ei käiks,sest see kurnab organismi ja oled vastuvõtlikum haigestumisele.Dušši all käin kindlasti ja head saunaleili teen nädalalõpus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BodyPumpi või -Combati trennis läheb mul u 0,75-1 l vett.

Miks aga jõusaalitreener ütles, et ei ole vaja juua? Pigem oleks nagu mul refleks, et nüüd pean jooma, aga tegelikult polevat vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul läheb tavaliselt 1,5 liitrit vett 1,5h jõutrenniga(sisaldab veehulka, mis sheikki läheb peale trenni). Küll aga olen paar korda unustanud vett kaasa võtta ja sealne kraanivesi ei kõlba kuhugi(nagu otse üleval olevast basseinist tuleks) siis on küll ikka p*rsekellad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul läheb tavaliselt 1,5 liitrit vett 1,5h jõutrenniga(sisaldab veehulka, mis sheikki läheb peale trenni). Küll aga olen paar korda unustanud vett kaasa võtta ja sealne kraanivesi ei kõlba kuhugi(nagu otse üleval olevast basseinist tuleks) siis on küll ikka p*rsekellad :D

Kraanivesi pole nüüd eriline jook, mida treeningu ajal tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kraanivesi pole nüüd eriline jook, mida treeningu ajal tarbida.

Parem kui mitte midagi.

Olen lugenud, et parimaks trennijoogiks peetakse mahla ja mineraalvee segu, suhtes 1:2

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×