Jump to content
maddenftw

joomine trenni ajal, kas ja kui palju?

Recommended Posts

Tervist! Tekkis selline küsimus kuna olen märganud, et jõusaalis kus käin keegi eriti trenni ajal vett ega midagi ei joo, kuid minul läheb seda kokku mingi liiter või enam.

Küsimus siis: Kas on kasulik trenni ajal juua ning kui palju?

Teine küsimus oleks: Kas 6 korda nädalas peale trenni saunas on soovitatav käia :)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise joon ka trenni ajal, aga ei oska selle kohta midagi öelda, kuid tihe saun mõjub juba viljakusele halvasti ning 6 korda nädalas peale trenni, see on südamele liiga suur koormus..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuskil liiter tunnis peaks olema see kulu (mul ise tsipa vähem)

Saunas ei soovita peale trenni üle 5 min olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tarbitav vedelikukogus peab katma vajaduse.Piirata joomist treeningu ajal või järel on tobe,samuti vägisi sisse "kallamine" ei ole põhjendatud.Vedeliku tarbimist juhib üldjuhul janu (erand muidugi rasked treeningud kuumas kliimas).Ise käin saunas peale viimast treeningut nädalas ja sellest piisab minule täielikult.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vedeliku tarbimist juhib üldjuhul janu (erand muidugi rasked treeningud kuumas kliimas).

Organism annab siis juba märku, et on tekkinud veetustumine.

Juua tuleb nii, et uriin on vesine ja WC - s käiakse iga 1,5 - 2 tunni järel.

http://www.muscletalk.co.uk/article-hydration.aspx

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi on hea trenni ajal juua.

Ma olen avastanud et minu veetarbimine sõltub sellest millise pudeliga ma seda kaasa vean. Kui on see suur 1.5 liitrine Nestea pudel millel on hästi suur ava, siis kulub kusagil 1-1.2L ühe trenni jooksul. Kui on aga pisikese avaga ratturi veepudel, siis läheb kusagil 0.5-0.7L.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks see oleneb ikka trenni iseloomust veekulu. Mida aeroobsem - seda rohkem, samas puhtalt jõutrennis ei lähe nahk eriti märjakski..

See mingi jõutrenn siis küll pole. Ma ise joon liiter kuni kolm liitrit, olenevalt päevast, jalapäeval läheb kõige rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joon jõusaalis, combatis ja BP trennis 1-1,5 l vett. Jõusaalitreener Risto Ojapõld ütles, et mis ma temast ikka joon, lihtsalt mul olevat harjumus , tegelikult polevatki eriti vaja juua. Kui on rahulikum trenn, siis joon 0,5-0,7 l vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma just mõtlesingi oma postituses.Joosta iga 1,5 tunni tagant WC-se ma küll ei kavatse.

Tegelikult võib ka rahulikult käies minna :o

WC'sse minek ei peagi olema kavatsetud kui ikka häda käes, siis see on piisav motivatsioon teekonna ettevõtmiseks, olenemata sagedusest.

peace'n love

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pidev liigne veekogus mõjub organismile kahjulikult. Liigne vesi koormab nii neerusid kui ka südant ning ohtra vee-erituse (higistamise, urineerimise) tagajärjel kaotab organism ka vajalikke mineraalaineid. Vabandage härrad ja daamid,kuid juua sellepärast,et nii on vaja ei ole ka kõigi puhul lahendus."See mis toimib sinu peal ei pruugi toimida teiste peal "Nii armastab siin foorumis öelda üks "klassik"

http://www.healthilife.ee/raamat/vesi.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pidev liigne veekogus mõjub organismile kahjulikult. Liigne vesi koormab nii neerusid kui ka südant ning ohtra vee-erituse (higistamise, urineerimise) tagajärjel kaotab organism ka vajalikke mineraalaineid. Vabandage härrad ja daamid,kuid juua sellepärast,et nii on vaja ei ole ka kõigi puhul lahendus."See mis toimib sinu peal ei pruugi toimida teiste peal "Nii armastab siin foorumis öelda üks "klassik"

http://www.healthilife.ee/raamat/vesi.html

Kui sa ikka kulturisti ja tavainimese vee tarbimise vahel vahet ei suuda teha, siis kahju sinust lihtsalt.

Ämbreid on sul juba piisavalt, aeg oleks õppima hakata.

Minu eespool antud link oli kulturistidele ja seal kirjas pikalt ja laialt miks ja kuidas.

Vaata, mis vee kohta on kirjutatud Muscle@Fitness okt/nov 2009 a. numbris lk.48 ja mis arvud seal on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×