Jump to content
elar

Viljandi maakonna meistrivõistlused lamadessurumises

Recommended Posts

Kirjutan siis veidi võistlusest, sest keegi pole viitsinud seda senini teha.

Osavõtjaid oli koos noortega ca 40, mõned eelregistreerunud võistlejad kohale ei tulnud.Suruma pidi IPFi võistlusmääruste järgi, aga kohtunikud olid üsna leebed, seega algajale igati sobiv võimalus võistlusolukorraga harjuda. Eks mulle endalegi, sest lamades surumises oli see minu jaoks esimeseks võistluseks ja mulje on igati positiivne.

Tulemustest. Noori oli võistlemas vähem kui täiskasvanuid ja nende tulemusi väga ei mäleta. Täiskasvanutest tegi parima tulemuse Marko Traks, kes surus laenatud IPFi särgiga 220 kg. Marko surus ka 240 üles, aga kuna pea tõusis pingilt, siis katset ei loetud. Särgiga surujatest sai veel Mario Sõõro kirja 210 kg ja Viljar Vaher 200 kg. Urmas Saimre surus lisakatsel sellesama Traksi särgiga veel 220 kg. Elar Kraavi tulemust ei pannud tähele, 200 alla see oli, aga 200 täis polnud. Artur Lenbaum surus veel 187,5 kg, oli veel teisigi särgiga surujaid, aga nende tulemused olid juba nõrgemad. Muidugi oli võistlustel ühine arvestus nii särgiga kui särgita surujatele, lihtsalt selguse huvides kirjutan tulemustest siin eraldi.

Ilma särgita surujate seas oli samuti palju päris häid tulemusi, rammumees Urmas Saimre surus 190 kg, proovis ka 202,5 kg, aga ebaõnnestunult. -90 kg kategoorias surus üks vendadest Kõrgmaadest 182,5, Arno Toiranen -100 kg kategoorias 175, samasse kanti (üks neist 175, teine 172,5, täpselt ei mäleta) jäid ka Urmo Murumäe ja Raimo Siibaku tulemused, ise surusin 170 ja üle 160 surujaid oli veel päris mitu. Nii et korraliku tasemega võistlus oli minu arust. Au ja kiitus korraldajatele, et viitsisid sellist asja teha!

Ma arvan, et Viljandi mehed panevad lähipäevadel ka täielikud tulemused oma kodulehele üles. http://www.rskpower.com/index.php

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu aru olen saanud siis -60kg kehakaalu mehi polnudki.Seega sellega seoses tekkis küsimus ,et kui oleks olnudki kasvõi ainult 1 võistleja -60kg kehakaalus,oleks ikka see kategooria tehtud või oleks tõstetud järgmisse klassi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu aru olen saanud siis -60kg kehakaalu mehi polnudki.Seega sellega seoses tekkis küsimus ,et kui oleks olnudki kasvõi ainult 1 võistleja -60kg kehakaalus,oleks ikka see kategooria tehtud või oleks tõstetud järgmisse klassi?

Minu arust oli võistlustel päris mitu sellist kaalukategooriat, kus 1- 2 võistlejat ainult, nii et ilmselt mingit kategooriate liitmist ei toimunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjutan siis veidi võistlusest, sest keegi pole viitsinud seda senini teha.

Osavõtjaid oli koos noortega ca 40, mõned eelregistreerunud võistlejad kohale ei tulnud.Suruma pidi IPFi võistlusmääruste järgi, aga kohtunikud olid üsna leebed, seega algajale igati sobiv võimalus võistlusolukorraga harjuda. Eks mulle endalegi, sest lamades surumises oli see minu jaoks esimeseks võistluseks ja mulje on igati positiivne.

Tulemustest. Noori oli võistlemas vähem kui täiskasvanuid ja nende tulemusi väga ei mäleta. Täiskasvanutest tegi parima tulemuse Marko Traks, kes surus laenatud IPFi särgiga 220 kg. Marko surus ka 240 üles, aga kuna pea tõusis pingilt, siis katset ei loetud. Särgiga surujatest sai veel Mario Sõõro kirja 210 kg ja Viljar Vaher 200 kg. Urmas Saimre surus lisakatsel sellesama Traksi särgiga veel 220 kg. Elar Kraavi tulemust ei pannud tähele, 200 alla see oli, aga 200 täis polnud. Artur Lenbaum surus veel 187,5 kg, oli veel teisigi särgiga surujaid, aga nende tulemused olid juba nõrgemad. Muidugi oli võistlustel ühine arvestus nii särgiga kui särgita surujatele, lihtsalt selguse huvides kirjutan tulemustest siin eraldi.

Ilma särgita surujate seas oli samuti palju päris häid tulemusi, rammumees Urmas Saimre surus 190 kg, proovis ka 202,5 kg, aga ebaõnnestunult. -90 kg kategoorias surus üks vendadest Kõrgmaadest 182,5, Arno Toiranen -100 kg kategoorias 175, samasse kanti (üks neist 175, teine 172,5, täpselt ei mäleta) jäid ka Urmo Murumäe ja Raimo Siibaku tulemused, ise surusin 170 ja üle 160 surujaid oli veel päris mitu. Nii et korraliku tasemega võistlus oli minu arust. Au ja kiitus korraldajatele, et viitsisid sellist asja teha!

Ma arvan, et Viljandi mehed panevad lähipäevadel ka täielikud tulemused oma kodulehele üles. http://www.rskpower.com/index.php

minu meelest see 240 loeti ka ära kuna osadel lasti ka peal tõusta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100kg poiss ja surus 85kg:D:D. mida sihuke vend võistlustel teeb???.

92kg surus 140kg:P.( see juba päris norm võrreldes teiste tulemustega)

Peab vist hakkama ka võistlemas käima :huh: . Saab natuke vidinaid koguda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
100kg poiss ja surus 85kg:D:D. mida sihuke vend võistlustel teeb???.

92kg surus 140kg:P.( see juba päris norm võrreldes teiste tulemustega)

Peab vist hakkama ka võistlemas käima :) . Saab natuke vidinaid koguda :P

Noh, olgem ausad, pärast seda, kui saarlased juunioride klassi läksid, pole Eestis noorte klassis küll erilist taset. Mõni üksik paistab silma, aga üldine noorte tase on maailma mastaabis nõrk. Ja raskeid noori on alati vähe olnud - nii Eestis kui ka maailmas. Selle pärast on ka raskemate noorte tase pigem kehv.

Tzaby: nojah, paistab, et see Viljandimaa IPF võistlus oli Raplamaa IPF võistlusega samas stiilis - kohtunike osas :huh: Vähemalt oli see Viljandimaa võistlus lahtine, mitte ametlik EMV, nii et väga hullu pole midagi, kui kohtunikud on leebemad, kui tegelikult peaksid olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

-60kg kehakaalu surumine ei olegi midagi eriliselt suur ikkagi,peab ka järgmises lamades surumisel osalema

Oskab keegi öelda millal umbakudu jälle lamades surumise võistlus tuleb ?

Muudetud kasutaja Tulevane Kulturist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Protokoll: http://www.rskpower.com/index.php?subactio...mp;ucat=39&

Maakonna võistlustel ei saagi oodata, et kohtunike tase oleks sama, mis EMV-l. Tihti ei ole kohalikud kohtunikud ka reeglitega kursis igas elemendis. Muidu korda läinud võistlus ja rõõm näha, et niipalju huvi ja osavõtjaid oli. Loodame, et kolmevõistlusega on veebruaris sama moodi.

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jajah, protokoll sai nüüd ülesse ja veidi muditud kah et ilusam/arusaadavam oleks :)

Lisan mõne aja pärast ka Faili, kes soovib omale arvutisse laadida vms :huh:

@ Tulevane Kulturist

Ma usun, et Jaanuari lõpus-Veebruari alguses peaks olema POWER CUP I etapp, detsembri kuu jooksul peaks Raimo lisama ka järgmise aasta võistluste kalendri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heh, vähemalt 2 kohtunikku olid tasemel mu meelest. Raimo Kaasik omab A kat. kohtuniku tunnistust ja Janek Nurmeots teab ka jõutõstmisest nii mõndagi (Ma ei tea kas tal on tunnistus või mitte). Ja usun, ega ka kolmas kohtunik nõrk polnud. Leebemad olid nad just sellepärast et julgeksid tulla võistlema ka need tegelased kes pole kunagi varem võistlenud ja olgem ausad, ei tea reeglitest muhvigi (ei ole enam isegi 100% kursis nendega :huh:). Sama kehtis ka riietuse puhul ju, ei olnud liibuvad püksid vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jajah, protokoll sai nüüd ülesse ja veidi muditud kah et ilusam/arusaadavam oleks :)

Lisan mõne aja pärast ka Faili, kes soovib omale arvutisse laadida vms :huh:

@ Tulevane Kulturist

Ma usun, et Jaanuari lõpus-Veebruari alguses peaks olema POWER CUP I etapp, detsembri kuu jooksul peaks Raimo lisama ka järgmise aasta võistluste kalendri.

Okei,mis mõttes I etapp,kas on siis mitu etappi kuhu oma klassi parimad võistlema lähevad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei,mis mõttes I etapp,kas on siis mitu etappi kuhu oma klassi parimad võistlema lähevad?

No see on nii iga aasta olnud, et POWER CUP koosneb 4-5 etapist, millest peab osa võtma vähemalt 3 vms. etapist et karikale võistelda (1 aasta oli isegi jõutõmme ja kükk ka sees, aga enam mitte). Iga etapp on erinev : tavaline surumine (max.), korduste peale, kaldpingil jne. jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meeste -82.kg ja -90kg tase on päris korralik tegelikult. Juunior Kristjan Lee, kellest mina kuulnud ei ole, surus 180kg -82.5kg klassis. -90kg Lenbaumi 187.kg on ka päris hea, EMV-l proovis ta 181kg ja üles ei saanud, kui ma õigesti mäletan. 187.5kg on vist tema isiklik rekord võistlustel? Kristjan Kõrgmaa 182.5kg on ka OK tulemus - teda pole ka viimasel ajal kuskil võistlustel nähtud vist - nii et suht üllatusmees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No see on nii iga aasta olnud, et POWER CUP koosneb 4-5 etapist, millest peab osa võtma vähemalt 3 vms. etapist et karikale võistelda (1 aasta oli isegi jõutõmme ja kükk ka sees, aga enam mitte). Iga etapp on erinev : tavaline surumine (max.), korduste peale, kaldpingil jne. jne.

Lihtsalt uudistan ja küsin sest pole ise varem võistlustele sattunud,aga asi tundum olema huvitav ja nähes -60kg kehakaalu tulemusi tuli motivatsiooni juurde veel,et esikoha peale järgmine kord suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alessandro, ma pole jah viimasel ajal võistlemas käinud, kuna suurt surumisvõistlusi ei ole/ ei korraldata ja eestikatele ma ei hakka minema enam, kuna loobusin surumissärgi kasutamisest. Tavaliselt nende meeste vastu ei saa :huh: Seekord peaaegu oleksin edestanud esikoha võitjat(õnnitlused talle) , kui oleksin oma raskusi hoolikamalt valinud, kuna 182,5 oli tõsiselt kerge. ( saalis rekord 205kg sillaga). Ei julgenud ehku peale välja minna, hea et 182,5 vähemalt kusagil ametlikult kirjas :) Väga õnnestunud võistlus oli üldkokkuvõttes ja loodame, et tuleb veel. Ainuke asi, mis oleks võinud olla, et esikolmik oleks võinud saada kõik mingid meened. Saan aru, et majanduslikolukord raske, kuid veidike suurem registreerimise tasu ja idee oleks täiesti teostatav, sest siiski kõigil kerge motivaator see medal või pisike karikas ja seda eriti noorte seas ! Muidugi ka endal ilus kapi peal vaadata :P :P

Muudetud kasutaja scorpion666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meeste -82.kg ja -90kg tase on päris korralik tegelikult. Juunior Kristjan Lee, kellest mina kuulnud ei ole, surus 180kg -82.5kg klassis. -90kg Lenbaumi 187.kg on ka päris hea, EMV-l proovis ta 181kg ja üles ei saanud, kui ma õigesti mäletan. 187.5kg on vist tema isiklik rekord võistlustel? Kristjan Kõrgmaa 182.5kg on ka OK tulemus - teda pole ka viimasel ajal kuskil võistlustel nähtud vist - nii et suht üllatusmees.

Kristajan Lee on jah väga andekas, see oli tal teine kord suruda Katanaga üldse. 180kg tuli väga kergelt ja kui natuke veel harjutada, siis pole 190 kaugel. Arturil oli see jah isiklik rekord. EMV-l oli ta natuke haige ja surus vana särgiga.

Kristjan Kõrgmaa oli minu jaoks müstika, surus 182.5 kg ilma särgita ja veel 85kg-se kaalu juures. Mees nägi ka surutud raskusele vastav välja. :huh:

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loomulikult tasub tulla, seal kõrgemates kaaludes (alates 75kg vms.) on juba tase kõrge, aga väiksemates kaaludes palju võistlejaid tavaliselt pole ja tase ka ikka nõrk :huh:

Arvatasti olen järmistele lamades surumis võistlustele tulija.Kui on vaja varustusega suruda siis saab ka see muretsetud :).Lihtsat kardan publikut ja pealtvaatajaid seal,samal ajal kui surun,kuigi võistlusest osavõtt on juba pool võitu minu jaoks.Alati ei peagi võitma,saan endale lihtsalt enesekindlust võistlusega juurde.

Nagu keegi mainis on järgmised lamades surumis võistlused jaanuari lõpus-veebruari alguses,seega peab seda võistluse asja hakkama harjutama salis vaikselt juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

POWER CUP'il pole tegelikult lubatud surumissärki kasutada (http://www.rskpower.com/index.php?subactio...mp;ucat=39& loe punkti 3.), ainult viimasel etapil tohtis. Raimoga sai arutatud, et järgmine aasta tuleb ilmselt eraldi arvestus varustusega ja ilma varustuseta surujatele

Muudetud kasutaja urmasmuld poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×