Jump to content
marjasha

"Kaalust alla" TV3- st

Recommended Posts

Vaatasin taaskord seda saadet hiljuti, nägin, et tehti hantliga harjutust. Ja hakkasin mõtlema, et milleks nad seda ja ilmselt ka teisi jõuharjutusi teevad? Lihaseid neil pole, ja neid ka ei teki. Ja pole ka eesmärki lihaseid kasvatada, milleks siis üritada hantliga biitseptsit kasvatada? Minuarust võiksid nad jõusaalis ratast sõita, see aitaks eesmärgile, aga hantlitõste küll mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin taaskord seda saadet hiljuti, nägin, et tehti hantliga harjutust. Ja hakkasin mõtlema, et milleks nad seda ja ilmselt ka teisi jõuharjutusi teevad? Lihaseid neil pole, ja neid ka ei teki. Ja pole ka eesmärki lihaseid kasvatada, milleks siis üritada hantliga biitseptsit kasvatada? Minuarust võiksid nad jõusaalis ratast sõita, see aitaks eesmärgile, aga hantlitõste küll mitte.

Põhiline on ju kalorikulu. Ma ei näe küll mõtet, miks ei võiks jõutrenni sisse tuua. Päevad läbi aeroobset nühkida on ka natuke mage ju

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhiline on ju kalorikulu. Ma ei näe küll mõtet, miks ei võiks jõutrenni sisse tuua. Päevad läbi aeroobset nühkida on ka natuke mage ju

Hantliga nad teevad seal 10 kõverdust, seejärel istuvad ilmselt 5 minutit ja räägivad juttu. Selleasemel ma sõidaks rattaga, ja arvan, et põletaks kaloreid rohkem.

Eks ta ilmselt psüühilise vahelduse mõttes hea on see hantlitrenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niipalju, kui ma tean siis jõutreening on kaalukaotuse eesmärgil kohati vaat, et efektiivsemgi kui aeroobne.

Mis asi põletab rohkem kaloreid kui miski muu? Sinu enda lihased. Kui lihaseid ei ole siis pead kalorite põletamiseks tegema palju füüsilist tööd. Suurte lihastega mehel piisab, kui ainult päev otsa telekat vaadata ning ta põletab arvatavasti rohkem kaloreid kui mingi paksmagu ratta seljas.

Samas on teadagi, et samal ajal kaalus alla võtta ja lihaseid kasvatada on pea võimatu. Sellegi poolest näeksin mina parimat tulemust pikemas perspektiivis kui tõesti tehtaks mõlemat.

Osa aega aeroobset ning osa aega rasket jõutreeningut.

Mis mõte on lõpuks kaaluda see kena 80kg vms - aga jõudu pole, et toidukottigi käes hoida ning välimus on lihtsalt jube kuna puuduvad lihased, mis kerele vormi annaksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
0,5 kg pekki nädalaga on täiesti normaalne ja tervislik.

Keegi ei kontrolli ju kas see on pekk või mitte. Vabalt võib olla ka vesi, mis omakorda tähendaks, et tegelikku kaalukaotust ei toimu üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei kontrolli ju kas see on pekk või mitte. Vabalt võib olla ka vesi, mis omakorda tähendaks, et tegelikku kaalukaotust ei toimu üldse.

Täpselt, istun kolm tundi enne kaalumist kuumas vannis ja olen mitu kg kohe kergem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah noh, ma ei rääkinud ühest nädalast. Kui selline kaalukaotus toimuks regulaarselt nädalate kaupa, ei oleks see kindlasti vesi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei kontrolli ju kas see on pekk või mitte. Vabalt võib olla ka vesi, mis omakorda tähendaks, et tegelikku kaalukaotust ei toimu üldse.

Selline see saade kahjuks on. Kui neist keegi on läinud nende 2-e treeneri juurde edasi, siis on vähemalt treeneri silm neil iganädalaselt peal. Siis selguks ka, mida kaotavad ja juurde saavad. Loogiline oleks, et rasv kaoks ja lihas tuleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treener: osalejad teadsid riskidest.

""Kaalust alla" nn punase võistkonna treener Eva Ottas tunnistab, et kiiret kaalulangust näeb ette saate formaat."

Vastupidiselt Noolele leiab Eva, et saates osalejad on nüüd varasemast motiveeritumad harjutusi ja dieeti jätkama: "Nad on ikkagi saanud mingid kilod maha, mida nad varem ei ole veel kunagi saavutanud."

Kilod on maas, aga milline kahju südamele on tekitatud?

Mõne treeneri litsents tuleks küll peatada.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võibolla nüüd kui tipparstid on arvamuse välja öelnud, siis ei sõimata enam siin saate haigele formaadile viitajaid lollideks. Ootaks huviga tegijate kommentaari.

Nüüd ilmselt hakatakse sõimama tipparste, :angry:

Kui tõsisemalt rääkida,siis treenerite asemel mina hoiaks suu üldse kinni.Malemängus on siuke termin kui zugzwang ja treenerid on sattunud - kah vabatahtlikult - just niisugusesse olukorda.

Ükskõik mida nad räägivad,teevad asja enda jaoks ainult hullemaks.

Saadet õigustada püüdes näidatakse end kas ebakompetentsete idiootidena(kes ei saa midagi millestki aru) või raha-ahnete kaabakatena(kes saavad kõigest suurepäraselt aru,aga kui papp tuleb,on savi).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõne treeneri litsents tuleks küll peatada.

Tsitaat õhtulehest: Eva Ottasel on EFTE (Estonian Fitness Trainer Education) fitnessi baaskursuse tunnistus, Les Mills BodyPumpi ja Les Mills BodyBalance’i litsentsid. Peeter Karaskil on aga EKFLi fitnessi-treeneri tunnistus ja Les Mills BodyPumpi litsents.

Tekib küsimus, millal Karask selle EKFL'i tunnistuse üldse sai, sest EOK lehel teda kehtivate tunnistustega treenerite nimekirjas ei ole. Järelikult aegunud? Ja nagu näha, siis Ottasel on ainult fitnessi BAASkursuse tunnistus, mille maht on kokku 32 h + 8 h iseseisvat tööd ja selle kursuse läbimine on eelduseks treenerikursustel osalemiseks. Seega ta ei olegi veel fitnessi treener.

Kas mitte pole õigus tegutseda treenerina ainult neil, kes on läbinud alaliitude kutsekomisjonide poolt aksepteeritud koolitused, sooritanud eksamid ning omandanud EOK ja Kutsekoja poolt väljaantud kutsetunnistuse? Seega peaksid nad ka EOK treenerite registris kirjas olema? Kuid kummagi nime seal ei esine... :) Seega ei saagi mingit litsentsi ära võtta ju. :angry:

(Vabandan, kui millestki valesti aru olen saanud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsitaat õhtulehest: Eva Ottasel on EFTE (Estonian Fitness Trainer Education) fitnessi baaskursuse tunnistus, Les Mills BodyPumpi ja Les Mills BodyBalance’i litsentsid. Peeter Karaskil on aga EKFLi fitnessi-treeneri tunnistus ja Les Mills BodyPumpi litsents.

Tekib küsimus, millal Karask selle EKFL'i tunnistuse üldse sai, sest EOK lehel teda kehtivate tunnistustega treenerite nimekirjas ei ole. Järelikult aegunud? Ja nagu näha, siis Ottasel on ainult fitnessi BAASkursuse tunnistus, mille maht on kokku 32 h + 8 h iseseisvat tööd ja selle kursuse läbimine on eelduseks treenerikursustel osalemiseks. Seega ta ei olegi veel fitnessi treener.

Kas mitte pole õigus tegutseda treenerina ainult neil, kes on läbinud alaliitude kutsekomisjonide poolt aksepteeritud koolitused, sooritanud eksamid ning omandanud EOK ja Kutsekoja poolt väljaantud kutsetunnistuse? Seega peaksid nad ka EOK treenerite registris kirjas olema? Kuid kummagi nime seal ei esine... :D Seega ei saagi mingit litsentsi ära võtta ju. :)

(Vabandan, kui millestki valesti aru olen saanud)

Õigus, Jackie.

Kui inimesele ei ole antud mõistust, siis ei saa seda ka talt ära võtta. :angry:

Mina õppisin omal ajal inimese anatoomiat anatoomikumis AASTA aega :D , rääkimata inimese füsioloogiast ja spordi meditsiinist. Aga see selleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidagi oleks ikkagi vaja see teema laiema avalikkuse ette tuua ja kaalukama sõnaga inimeste poolt. Niisama vehkida ei ole vaja. Uskumatult palju on selles vallas teadmatust ja miskipärast usutakse pigem udujuttu kui tõde.

Ehkki kaine mõistus ütleb, et selline teavitustöö niikuinii ei toimi - inimestele ei jõua kohale, et kaalulangetuseks on vaja muuta elustiili lõplikult, mitte võtta kiiresti alla 10 või mis iganes kilo.

Aga mõttekas oleks sellele saateformaadile ikkagi päris ametlikult vesi peale tõmmata. Miks me peame raha eest rahvale sellist saasta näitama. Teeme siis nii ka, et kui tahame teha mõrvaennetustööd, siis hakkame mingis telesarjas tegelikult inimesi tapma. Mis siin vahet on - põhimõtteliselt? Õudne on vaadata, kui lolli raha ikka on võimalik pööritada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saate mõte on algusest peale olnud show ja tuua vaatajaid teleka ette. Propageerida tervislikku eluviisi ja aidata inimesi kaalust alla võtmisel on olnud alati teise järguline. Polegi rohkem kommentaare vaja vist ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui saate formaat on selline, siis pole ka treenerid milleski süüdi. Treenerid ja saate tegijad on minu arusaama järgi eri sorti tegelased...

Mismoodi küll saate formaat treenerid välja vabandab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui saate formaat on selline, siis pole ka treenerid milleski süüdi. Treenerid ja saate tegijad on minu arusaama järgi eri sorti tegelased...

Treenerid ei seletanud osalejatele suurest füüsilisest koormusest tekkivaid terviseriske piisavalt.

Südameprobleemid tekivadki mitte ainult vahetult füüsilisel koormusel, vaid ka teatud aeg peale suurt koormust taastumisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treenerid ei seletanud osalejatele suurest füüsilisest koormusest tekkivaid terviseriske piisavalt.

Südameprobleemid tekivadki mitte ainult vahetult füüsilisel koormusel, vaid ka teatud aeg peale suurt koormust taastumisel.

Kust võtad Sina seda, et neile ei seletatud? Sa jätad sellise mulje nagu oleksid millegiüle kade.

Ja südameprobleemid? Pallikestel hullemaidki muresi millepeale mõelda. Ma olen kindel et nad elaks ennem ühe aasta normaalkaalulisena, kui 20 aastat pallina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust võtad Sina seda, et neile ei seletatud? Sa jätad sellise mulje nagu oleksid millegiüle kade.

Ja südameprobleemid? Pallikestel hullemaidki muresi millepeale mõelda. Ma olen kindel et nad elaks ennem ühe aasta normaalkaalulisena, kui 20 aastat pallina.

Taoliste treenerite käe all ei juhtu kumbagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×