Jump to content
marjasha

"Kaalust alla" TV3- st

Recommended Posts

nõus täiega. 300gr nädalas - see on seal mõnel mehel 0,2% kehakaalust. Nii väikseid numbreid pole peaaegu olemaski.

Lisaks motiveeritusele ja psühholoogilisele lähenemisele võiks sellises seisus appi võtta ainevahetust kiirendava lisandi või kaks: kohv, roheline tee, L-karnitiin vms. (Fasti Burner suudaks suisa imesid teha). Koos korraliku toitumisega olekski tulemused käes. Ja sellist treeninguga lõhkumist ei ole esialgu üldse vaja, sest sellega pannakse organism mitmekordse stressi alla.

Ei saa ka nagu üldse aru, miks ainevahetuse kiirendamisele rõhku ei panda, vaesed inimesed seal saates küll!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen samuti seisukohal, et treener kes sellisesse formaati ronib, vastutab ka selle eest. Kui inimene ikka püksi laseb, siis on hale vabandus, et mis sellest - hädast sain ikka ka lahti. Selle saate hea külg on see mis toob lagedale laiadesse massidesse juurdunud arusaamad, kuidas tervise eest hoolitseda ja kuidas pekist lahti saada. Näitab ikka toorelt ära kui lolli asjaga võib lagedale tulla ja ikka võetakse üldiselt tõsiselt. Siin ei ole lollusel otsa ega äärt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kommerts, mis kommerts nagu ennegi sõnasin. teisest saatest samas meeldis mulle see, et anti korra korralikult süüa. üx nn kõrgema kalorsusega päev nädalas ehk siis cheating day on ju ennegi rasvapõletusel abiks olnud. annab natuke ainevahetuse kiirust juurde.

Muidugi kas see üx toidukord neil seda teha aitab, kui treenivad enda väitel 3x päevas ja peaaegu essugi ei söö.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle saate hea külg on see mis toob lagedale laiadesse massidesse juurdunud arusaamad, kuidas tervise eest hoolitseda ja kuidas pekist lahti saada. Näitab ikka toorelt ära kui lolli asjaga võib lagedale tulla ja ikka võetakse üldiselt tõsiselt.

Kui saates ei selgitata midagi, siis kes neist valedest arusaamadest aru peaks saama? Need kes ennegi said? Sel juhul pole ju mingit kasu.

Kohati on osalejatel endal parem arusaam, kuidas peaks asju tegema kui saate formaat ja treenerid peale sunnivad. Kui kilod ei langenud teisel nädalal sama palju kui esimesel, siis naistreener kilkas "Teeme veel rohkem trenni!". Kus need väärarusaamad siis tegelikult asuvad? :) See saade ju külvab neid veel juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MyFitness Peeter Karask ja Eva Ottas. Saatelõigus käidi treenimas Viru MyFitnessis.

Treenerite seas küllaltki tuntud treenerid, ent ei ole silma paistnud millegiga. Mina eelistan siiski oma treenereid edasi.

Küsiks sellise huvitava küsimuse, et millega peab treener silma paistma sinu arvates?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lgp. Fitness.ee lehekülastajad ja antud teema kommenteerijad!

Kohutav on lugeda, kui halvustavaid kommentaare te siia kirjutate. Eks igaüks vaatab antud teemat oma mätta otsast.

Kurvaks teeb veel see, et tuntud ja lugupeetud treenerid ning fitness tegelased nt. Aktivist ja M.M (Marek Morozov, kes ka ise sinna saatesse kanditeeris treeneriks) võib nii halvustava kommentaari kirjutada. Kõik muidugi kiidavad veel takka ka.

Kõikidele treeneritele ja teistele asjapulkadele!

Kui teil on klient, kelle KMI on juba tugevaks patoloogiaks kujunenud ja kes oma toidukava korrigeerib ning kaotab seejuures esimesel nädalal 3-7kg siis see ju rõõmustaks. Ole nüüd aus ja vaata peeglisse - kas tõesti, ei teeks sellinne esmane kaalukaotus heameelt? Nagu te näete siis saates osalejad saavad väga normaalselt süüa, kus on arvestatud baasainevahetust ja päevast (ka. nädalast) energiakulu. Alati saaks toitumist veel objektiivsemalt võtta, kuid kuna tegemist on meeskondadega siis süüakse ka ühtsemalt (arvestades mehi ja naisi eraldi).

Las nad jooksevad Patkuli treppidest üles. Nad ei tee seda iga päev. See kõik on mäng, mis peab olema ka lõbus. Kui inimesel on lõbus siis treening kulgeb lahedamalt. Loomulikult ei saa patoloogilisi ülekaalulisi trepijookse tegema panna aga andestage see ükskord. Treenerid talitasid nii, kuna see on visuaalselt paeluv. Kõik oli kontrolli all.

Olen fitness.ee lehes pettunud, kuna tegemist on tõeliselt ainult karja fundamentalistidega. Treening ei ole ainult jõusaal ja keskendumine kangi raskusele. Treeningus keskendutakse ikka korrektsele intensiivsusele, mängulisusele, teadlikusele. Antud treenerid siiski teadsid, mida nad teevad. Treening võib toimuda vees, maismaal looduses, kergejõustikuhallis, maadlussaalis, korvpalli saalis, tennise väljakul jne jne... Treening ei ole rinnalt kangi surumine ja piitsepsi pumpamine ja lihasdüsbalansi all vaevlemine. Need treenerid lähtusid korrektselt OPT mudelist (palun vaata --> http://www.3-fitness.com/images/nasm_triangle.jpg). Kõik saates osalejad läbisid koormustesti ja tervise kontrolli. Loomulikult saatetegijad monteerivad saate põnevamaks ja kliendile vaadatumaks.

Tean, et inimesed, kes pidasid saate lõpuni vastu on oma elu TÄIELIKULT MUUTNUD. Tervis on parem, kaal on tunduvalt väiksem ja enesetunne on suurepärane! Kõik, kes seal saates olid, nakatusid trennipisikuga!

Soovin kõigile aksepteerivamat meelt ja austagem üksteist natuke rohkem :)

Tervitades,

Inimene, kes viibis saate tegemise juures :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oo hakati solvama. See ju lahendab alati kõik vastuolud! :)

Ma ei pannud tähele, kes siin teemas üritab treeningust kui kangi raskusest rääkida. Mõttetu on rääkida läbimõeldud treeningust kui see saates mitte kuidagi välja ei paista. Välja paistab laamendamine. Sellise mulje tahate ju ise jätte, kuna müüb paremini. Eksin? Saade võiks olla vahele tunduvalt selgitavam, aga sellest osast on praktiliselt loobutud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun Vägivalduriga, kuna tundub, et kogu saade on üles ehitatud vaid konfliktidele, ei muule. Töötan ise treenerina ja absoluutselt ma ei rõõmusta selle üle, kui mõni mu ülekaaluline klient, kelle KMI on 35+, kaotab nädalaga 3..7 kg! Tavakodanikule saabki telekast antud saadet vaadates selgeks, et nii peabki trenni lõhkuma, ennast pildituks jooksma jne jne. Kuna juba esimene saade oli jabur, siis teisest vaatasin vaid 3..4 minutit ja mulle piisas. Tervislikkusega pole seal mingit pistmist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To Vägivaldur ja teised. Ta ei pea seda isiklikult võtma! Ma näen fitness.ee juhtivkommenteerijatest teatud silmakirjalikust ja kõik. Kui teil on pretensoone ja arusaamatusi siis pöörduge saate tegijate poole.

Treenerite solvamine on äärmiselt kohatu. Samas, väga eestlaslik.

Veelkord, aksepteerivamat meelt ja kõigile head tervist,

:)

Muudetud kasutaja Msc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lgp. Fitness.ee lehekülastajad ja antud teema kommenteerijad!

Kohutav on lugeda, kui halvustavaid kommentaare te siia kirjutate. Eks igaüks vaatab antud teemat oma mätta otsast.

Kurvaks teeb veel see, et tuntud ja lugupeetud treenerid ning fitness tegelased nt. Aktivist ja M.M (Marek Morozov, kes ka ise sinna saatesse kanditeeris treeneriks) võib nii halvustava kommentaari kirjutada. Kõik muidugi kiidavad veel takka ka.

Kõikidele treeneritele ja teistele asjapulkadele!

Kui teil on klient, kelle KMI on juba tugevaks patoloogiaks kujunenud ja kes oma toidukava korrigeerib ning kaotab seejuures esimesel nädalal 3-7kg siis see ju rõõmustaks. Ole nüüd aus ja vaata peeglisse - kas tõesti, ei teeks sellinne esmane kaalukaotus heameelt? Nagu te näete siis saates osalejad saavad väga normaalselt süüa, kus on arvestatud baasainevahetust ja päevast (ka. nädalast) energiakulu. Alati saaks toitumist veel objektiivsemalt võtta, kuid kuna tegemist on meeskondadega siis süüakse ka ühtsemalt (arvestades mehi ja naisi eraldi).

Las nad jooksevad Patkuli treppidest üles. Nad ei tee seda iga päev. See kõik on mäng, mis peab olema ka lõbus. Kui inimesel on lõbus siis treening kulgeb lahedamalt. Loomulikult ei saa patoloogilisi ülekaalulisi trepijookse tegema panna aga andestage see ükskord. Treenerid talitasid nii, kuna see on visuaalselt paeluv. Kõik oli kontrolli all.

Olen fitness.ee lehes pettunud, kuna tegemist on tõeliselt ainult karja fundamentalistidega. Treening ei ole ainult jõusaal ja keskendumine kangi raskusele. Treeningus keskendutakse ikka korrektsele intensiivsusele, mängulisusele, teadlikusele. Antud treenerid siiski teadsid, mida nad teevad. Treening võib toimuda vees, maismaal looduses, kergejõustikuhallis, maadlussaalis, korvpalli saalis, tennise väljakul jne jne... Treening ei ole rinnalt kangi surumine ja piitsepsi pumpamine ja lihasdüsbalansi all vaevlemine. Need treenerid lähtusid korrektselt OPT mudelist (palun vaata --> http://www.3-fitness.com/images/nasm_triangle.jpg). Kõik saates osalejad läbisid koormustesti ja tervise kontrolli. Loomulikult saatetegijad monteerivad saate põnevamaks ja kliendile vaadatumaks.

Tean, et inimesed, kes pidasid saate lõpuni vastu on oma elu TÄIELIKULT MUUTNUD. Tervis on parem, kaal on tunduvalt väiksem ja enesetunne on suurepärane! Kõik, kes seal saates olid, nakatusid trennipisikuga!

Soovin kõigile aksepteerivamat meelt ja austagem üksteist natuke rohkem :rolleyes:

Tervitades,

Inimene, kes viibis saate tegemise juures :D

Ei muutnud mu arvamust sellest saatest ... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Las nad jooksevad Patkuli treppidest üles. Nad ei tee seda iga päev. See kõik on mäng, mis peab olema ka lõbus. Kui inimesel on lõbus siis treening kulgeb lahedamalt. Loomulikult ei saa patoloogilisi ülekaalulisi trepijookse tegema panna aga andestage see ükskord. Treenerid talitasid nii, kuna see on visuaalselt paeluv. Kõik oli kontrolli all.

Jahahh.Seda kindlasti - kui 160kg kaaluv isik vudib Patkuli trepist üles ronida,siis oli TEIL kindlasti lõbus ...

ja vaatajatel kah kindlasti.

Jooksjail lõbus - no mina seda tuvastada ei suutnud.Treening kulgeb lahedamalt siis,kui lõbus on treenijail,mitte pealtvaatajail või treeneril.Või saan ma millestki valesti aru?

Teie "treenerid" tallitasid nii,kuna neil oli absoluutselt kama,mis inimestest saab - peamine,et papp tuleb.Pealegi - ilmselt olid kõik saates osalised kõikvõimalikud allkirjad igale poole andnud,nii et juriidlist vastutust neil karta ju ei ole.

Olen fitness.ee lehes pettunud, kuna tegemist on tõeliselt ainult karja fundamentalistidega. Treening ei ole ainult jõusaal ja keskendumine kangi raskusele. Treeningus keskendutakse ikka korrektsele intensiivsusele, mängulisusele, teadlikusele. Antud treenerid siiski teadsid, mida nad teevad. Treening võib toimuda vees, maismaal looduses, kergejõustikuhallis, maadlussaalis, korvpalli saalis, tennise väljakul jne jne... Treening ei ole rinnalt kangi surumine ja piitsepsi pumpamine ja lihasdüsbalansi all vaevlemine. Need treenerid lähtusid korrektselt OPT mudelist (palun vaata --> http://www.3-fitness.com/images/nasm_triangle.jpg). Kõik saates osalejad läbisid koormustesti ja tervise kontrolli. Loomulikult saatetegijad monteerivad saate põnevamaks ja kliendile vaadatumaks.

Sul siin täielik iseteenindamine - ise esitad fundamentalistide nimel argumendid,ise asud neid ümber lükkama, :)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lgp. Fitness.ee lehekülastajad ja antud teema kommenteerijad!

Kohutav on lugeda, kui halvustavaid kommentaare te siia kirjutate. Eks igaüks vaatab antud teemat oma mätta otsast.

Kurvaks teeb veel see, et tuntud ja lugupeetud treenerid ning fitness tegelased nt. Aktivist ja M.M (Marek Morozov, kes ka ise sinna saatesse kanditeeris treeneriks) võib nii halvustava kommentaari kirjutada. Kõik muidugi kiidavad veel takka ka.

Kõigepealt alustakse sellest, et kui juba siin lausa nimeliselt pöördud, siis nii konkreetse kommentaari puhul võiks ka ise mitte-anonüümseks jääda!

Halvustavat pole siin midagi. Asi on täpselt nii nagu paistab. Olen minagi olnud mitmete telesaadete ja muude ajakirjandulike seikade sündimise juures. Ajakirjanduse eesmärgiks ongi vaatajaid mõjutada, paljuski shokeerida, kohati tegelikkust vägagi oluliselt muutes. Igavat asja ei vaata- ei loe keegi. Üldsusele on antud saate puhul jäetud meelega suhteliselt shokeeriv mulje. Enamik inimesi usubki siiralt seda, mida ekraanil näevad. Kui mulje jäetakse meelega negatiivne, siis seda ta ka on.

Eestis on palju inimesi, kes on hädas ülekaaluga. See on paljuski psühholoogiline probleem, ja antud saade mõjutab arvatavasti neid inimesi sügavalt- aga mitte positiivsuse suunas. Jäetake mulje, nagu kaalu mahasaamine oleks roppraske töö ja selleks peab päev otsa mööda treppe jooksma ja end saalis oimetuks treenima, samas minimaalselt süües. Selline rabamine nii lühikese aja jooksul EI ALANDA KAALU RASVA ARVELT- mis aga on kindlasti kõigi ülekaaluliste, ka saates osalenute soov.

Jah, suhteliselt efektne tavainimesele vaadata, AGA...neile, kes sama probleemiga maadlevad, annab totaalselt vale arusaama tegelikkusest. Kuna mängus on ka lugupeetud treenerid, siis see omakorda kinnitab neis ülekaalulistes seda tekkinud arusaama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks sellise huvitava küsimuse, et millega peab treener silma paistma sinu arvates?

Seal saates ma näiteks ei ole kuulnud treenerite käest absoluutselt toitumissoovitusi. Nagu eilse saate algul ütles treenerEva, et nad tegid ju nii kõvasti trenni, aga ikka meeskond eelmine kord kaotas.

Minu arvamus, et kas ainult trennist piisab?

Mind ajab kurjaks lisaks paarile eelmisele kommenteerijale, kes ei mõista kriitikat, nende õigekirja oskamatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Tee puust ette ja punaseks". Kordan siis. Treeningmetoodika ei hõlmanud Patkuli trepist ülesjooksmist. Nad tegid seda YHE KORRA, saate jaoks. (Mõned spordipsüholoogid kasutavad antud nn. "yks kord hästi raske" tunnet inimesele teadvustamiseks, mis on seotud teatud hormoonide ja fermentide talitusega inimkehas. Mis muidugi ei pruugi olla õige. Mõni spetsialist ütleb, et seda on vaja, mõni mitte. Arvamusi on seinast seina. Mitte keegi ei vigastanud ennast, kõik oli kontrolli all!)

To vägivaldur. Kas ma eksisin, kui ütlesin, et teise solvamine on eestlaslik. Loen neid tuhandeid kommentaare siin ja seal lehel. Sa näed, et ma ei eksi ning sa tead seda. Alusta mis tahes muusikust lõpetades mõne tuntud kulturistiga. Kahjuks nii see on!

Kordan siis. Kõik osalejad läbisid tervise kontrolli, koormustestid ja neid jälgiti pidevalt. Käidi õhtuti kontrollimas, et kõik oleks kontrolli all. Astuti diskussiooni, et kas midagi häirib, kas on muresid jne. Aga loomulikult on fitness.ee asjatundjaid ääreni täis, kes kõik kõrgelt haritud ning osalesid saate tegemisel.

Mis veel. Kodanik M.M mainis, et tahaks näha mis juhtub poole aasta pärast. Varsti on pool aastat möödunud ja kordan. Saatesse alles jäänud inimesed on terved, kaalust alla võtnud ja eluenergiat täis. Olen kontaktis ka mõne väljahääletanuga, kes on jätkanud treenimist ning oma elu muutnud.

See jääb minu viimaseks postituseks antud lehel... Kahjuks pole rohkem aega, et astuda konstruktiivsesse diskussiooni.

Ps. to kuuliks. Vabandan näpukate pärast.

Olge terved ja kohtumisteni :)

Muudetud kasutaja Msc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru, milles on probleem :rolleyes:. Eks paljud jah suhtuvad umbusklikult kõigesse uute kuid ega siinne saate mahategemine enam midagi ei muuda ..saade jääb eetrisse ja reiting ka ilmselt siinse klähvimise tõttu ei muutu ..pigem vaatajskond tõuseb sest ju on siis vaatamist väärt kui kõik räägivad sellest :D.

Aga see inimene kes siin väidetavalt oli saate tegemise juures ja räägib, et need inimesed on nüüd muutunud ja teevad sporti ..TV3 jaoks on see siiski ju puhas äri, mitte heategevus. Ja hea kui saade siiski muutis mõne osaleja elu paremuse poole. Tegelt siiski võiks ju saate alguses olla kiri a´la: "saade valmis professionaalide tugeva järelvalve all, mitte proovida kodus järgi teha!" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõned arusaamatused-kui kirjutatakse, et vaesed inimesed ja neil raske ja paha-kas keegi konkreetselt küsis osalejate käest ka kui õudne neil oli või on see oma nurga alt, et appi ise ei jõuaks/viitisiks/tahaks jne neid asju teha?

Ei saa aru, aga mis papist jutt käib?

arvan, et seal saates naistreener mõtles seda, et nagu aru on saada, siis toidukava on ette antud juba ja seda ju vähendada ei saa, seega rohkem trenni või saan ma midagi valesti aru`?

ainuke seletav kommentaar on siin kellegil msc, tahaks siis teada, et mis oleks õige, kui see kõik seal vale on ja kas saaks seda selle nurga alt ka, et kui on vaja ala 4 päevaga kaotada kaalu, et hoiduda kaotamast (ehk siis kuidas oleks seal saates õige treenimine, et võit ka tuleks) siis nagu saaks aru, mis valesti on, hetkel mulle võhikule jääb mulje, et lihtsalt kobisetakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Tee puust ette ja punaseks". Kordan siis. Treeningmetoodika ei hõlmanud Patkuli trepist ülesjooksmist. Nad tegid seda YHE KORRA, saate jaoks. (Mõned spordipsüholoogid kasutavad antud nn. "yks kord hästi raske" tunnet inimesele teadvustamiseks, mis on seotud teatud hormoonide ja fermentide talitusega inimkehas. Mis muidugi ei pruugi olla õige. Mõni spetsialist ütleb, et seda on vaja, mõni mitte. Arvamusi on seinast seina. Mitte keegi ei vigastanud ennast, kõik oli kontrolli all!)

To vägivaldur. Kas ma eksisin, kui ütlesin, et teise solvamine on eestlaslik. Loen neid tuhandeid kommentaare siin ja seal lehel. Sa näed, et ma ei eksi ning sa tead seda. Alusta mis tahes muusikust lõpetades mõne tuntud kulturistiga. Kahjuks nii see on!

Kordan siis. Kõik osalejad läbisid tervise kontrolli, koormustestid ja neid jälgiti pidevalt. Käidi õhtuti kontrollimas, et kõik oleks kontrolli all. Astuti diskussiooni, et kas midagi häirib, kas on muresid jne. Aga loomulikult on fitness.ee asjatundjaid ääreni täis, kes kõik kõrgelt haritud ning osalesid saate tegemisel.

Mis veel. Kodanik M.M mainis, et tahaks näha mis juhtub poole aasta pärast. Varsti on pool aastat möödunud ja kordan. Saatesse alles jäänud inimesed on terved, kaalust alla võtnud ja eluenergiat täis. Olen kontaktis ka mõne väljahääletanuga, kes on jätkanud treenimist ning oma elu muutnud.

See jääb minu viimaseks postituseks antud lehel...

Ps: vabandan näpukate pärast. Kiired ajad, oi kui kiired...

Olge terved ja kohtumisteni :)

Kahju, kui saates osalejad (treenerid, katsealused, tootjad jne) ei kannata kriitikat. Sellega oleks pidanud arvestama, kui juba sinna sai mindud, et mitte kõigile ei pruugi meeldida see, mida näidatakse.

P.S. Ja kiired ajad ei vabanda grammatikavigu :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulla Msc. kui minu kolmandale küsimusele vastab treener Eva sedasi delfi kaalust alla lehel, siis kes räägib tõtt, kas Sina või Tema:

Lisaks kolmas küsimus — toitumine — kas tõesti on nii 180 kg mehe kui 85 kg naise baasainevahetuse vajadused sarnased, et on võimalik neile peaaegu sama dieeti soovitada?

Tere, Rain. Vaatasin sinu projekti ja soovin sulle palju edu. Usun, et saavutad oma eesmärgi. Meie osalejatele on tehtud nii tervisetestid kui ka koormustestid. Arstide poolt näidati rohelist tuld. Me küll treenisime võistkonnana, kuid pöörasin tähelepanu ka igale neist eraldi.

Kuna meie eesmärk on võimalikult kiiresti alla võtta, — tõden, see pole alati väga tervislik — siis pidin võistlejate kehasid võimalikult palju shokeerima, et kaal langeks ja et võistkond ei jääks kaotaja rolli. Selleks ongi vaja teha pisut kõrgema pulsisagedusega ja intensiivsemaid harjutusi. Iga võistleja tegi neid harjutusi siiski ikka ja ainult oma võimete kohaselt. Selge on, et iga treening peab olema ka natuke raske.

Kui unustada ei saa, et telesaatest kaalukaotamine on midagi hoopis muud, kui päriselus: meil ei ole aega ja meil on konkurent!

Mis puudutab toitumist, siis BAV on meil kõigil erinev, kuid saate võtete ajal sõid kõik osalejad täpselt ühesugust toitu.

rõhutaksin seda viimast lauset, mis puudutab BAV ja toitumist, millele vastati - kõik osalejad sõid täpselt ühesugust toitu....

tervet minu küsimust ja tema vastust saab näha lehelthttp://naistekas.delfi.ee/kaalustalla/kysitreenerilt/millist-trenni-valida-kusi-treenerilt.d?id=26833501

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin tuleks eristada kahte asja: seda, mis eetrisse paisatakse ja seda, mis kaamera taga toimub. Kaameratagune programm võib olla (ja loodetavasti ka on) tunduvalt tsiviliseeritum ning tervislikum, kuid arvamus saatest kujuneb ju tahes-tahtmata selle põhjal, mida telekast näidatakse.

Kui te näitate 180kg onu Patkuli trepist üleslitsumist, siis kujuneb sellest ka arvamus. Ja mitte hea arvamus. Ma ei kuulnud küll, nagu Lensin oleks öelnud, et seltsimehed rasvunud, täna toome muidu tervislikku ja tasakaalustatud salenemisprogrammi väikese šokielemendi. Pole vaataja asi hakata lootma ja mõistatama, kas selline asi toimub igapäevaselt või mitte. Vaataja lähtub saatest, kus näidatakse, kuidas inimeste treeningprogramm välja näeb.

Ja nüüd teised 180kg onud-tädid, kes saadet vaatavad, aga keda kaameratagusesse saladuselooriga kaetud ellu ei pühendata, mõtlevadki, et vaid nii käib kaalualandamine. Panevad spordiriided selga, jooksevad nädal aega Patkuli trepist üles-alla ja keeravad oma liigesed kapitaalselt tuksi.

Arvan, et meelepaha, mida siin foorumis antud saade põhjustab, on igati õigustatud, kuna siinseks ideeks on propageerida tervislikku elustiili. Ja see ei ole teps mitte see, mida "Kaalust alla" inimestele näitab. Nii sünnivadki müüdid - antud situatsioonis halvad müüdid.

Hea MSc, kuna teie nimi viitab suure tõenäosusega teie teaduskraadile, ei saa te ju olla rumal inimene. Nii peaksitegi mõistma, et vaatajareitingute ja "õige/eetilise käitumise" vahel ei ole just liiga sageli võrdusmärki võimalik panna. On selge, et atraktiivset saadet ei saa teha, näidates päevast päeva ellipsil või treadmillil tasase tempoga vantsivaid ülekaalulisi.

Nautige saate ümber keerlevat kõmu ja neelake kriitika alla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesugust toitu aga erinevates portsionites.

Mis see siis nüüd oli? Peale-viimane postitus?

Ei usu, et msc oleks haritud inimene. Portsjon kirjutatakse J-ga ning selle asemel peaks selles lauses kasutama hoopis sõna "kogus".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kordan siis. Kõik osalejad läbisid tervise kontrolli, koormustestid ja neid jälgiti pidevalt. Käidi õhtuti kontrollimas, et kõik oleks kontrolli all. Astuti diskussiooni, et kas midagi häirib, kas on muresid jne.

Kas ma siis eksin kui ütlen, et seda osa ei olnud soovi inimestele näidata? Laamendamise mulje on siis meelega tekitatud või kogemata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×