Jump to content
Lev

Rasvamassi ülalpidamine ja kcal

Recommended Posts

Küsimus seisneb selles, kui palju kulub organismil energiat, et näiteks 1kg rasvmassi ülal pidada( kui üldse midagi kulub).

Tekkis lihtsalt selline mõte, kuna kui arvutada oma päevast kaloraazi, siis on kaks eri asja, kas oled 90kg ja 20% rasvamass või 90kg ja 10% rasvamass.

Ette tänades Lev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei oska midagi öelda? :huh:

Olen ise netis pelanud aga sellele küsimusele vastust ei leia :rolleyes: .

Kas tegemist võib olla väga lolli küsimusega? :)

Keegi oskab ikka öelda.

Puhkeaja energiakulutuse arvutamine pole väga täpne, sest igaühe individuaalsed omadused mõjutavad tulemust ja valemid ei võta neid erinevusi arvesse. Numbrid võivad kõikuda ühele ja teisele poole kuni 20 %. Näit. kõige rahulikum istuja kulutas 20 %, kuid kõige rahutum istuja 110% energiat rohkem kui puhkeajal.

Kui lihased kasvavad 2 kg, kulub puhkeajal ööpäeva jooksul energiat ainult 30 kcal varasemast rohkem.

Päevase kaloraaži arvestamisel tulebki teda nö. korrigeerida, et kui kehakaal ei tõuse, siis on järelikult vähe söödud või palju kulutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi oskab ikka öelda.

Puhkeaja energiakulutuse arvutamine pole väga täpne, sest igaühe individuaalsed omadused mõjutavad tulemust ja valemid ei võta neid erinevusi arvesse. Numbrid võivad kõikuda ühele ja teisele poole kuni 20 %. Näit. kõige rahulikum istuja kulutas 20 %, kuid kõige rahutum istuja 110% energiat rohkem kui puhkeajal.

Kui lihased kasvavad 2 kg, kulub puhkeajal ööpäeva jooksul energiat ainult 30 kcal varasemast rohkem.

Päevase kaloraaži arvestamisel tulebki teda nö. korrigeerida, et kui kehakaal ei tõuse, siis on järelikult vähe söödud või palju kulutatud.

Mul just see jama, et ma ei tunneta öra, kus on nö vähese piir ja seal kus saab juba palju. Hetkel kaalun 90kg ja korralik polster on kõhu peal. Hetkel söön kuskil 3500kcal ja jõudu tuleb, aga rasva tuleb ka korralikult.

igatahes kui mul nt rasva % 20( ma pakun umbes) kas siis peaksin valkude ja süsivesikute tarbimist arvutama lähtudes umbes 75kg kehakaalust.

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul just see jama, et ma ei tunneta öra, kus on nö vähese piir ja seal kus saab juba palju. Hetkel kaalun 90kg ja korralik polster on kõhu peal. Hetkel söön kuskil 3500kcal ja jõudu tuleb, aga rasva tuleb ka korralikult.

igatahes kui mul nt rasva % 20( ma pakun umbes) kas siis peaksin valkude ja süsivesikute tarbimist arvutama lähtudes umbes 75kg kehakaalust.

Sel juhul on sul toitainete vahekord paigast ära, arvutad ikka lähtuvalt olemasolevast kehakaalust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sel juhul on sul toitainete vahekord paigast ära, arvutad ikka lähtuvalt olemasolevast kehakaalust.

Valke söön kuskil 250g. rasvu 80g ja süsikaid 400-450g. Kuskil 400g sellest on liitsüsivesikud. Rasvad on enamus loomalihast ja hommikustest munakollastest.

Seda ka, et see kõik jagatud 6-7 toidukorra peale.

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan aru,et kaloraaziga oled praegu pluss poolel.Oled 90kg ja kehakaalu 1kg kohta tarbid 2,7g valku.Kas natuke palju ei ole?Üldkalor. sain nende andmete põhjal 3614 (+ - siia sinna),valke 28%,rasvu 21% ja süsikaid 51%.Ise vähendaksin valgu kogust 2g-ni 1kg kohta ja suurendaksin süsikate osakaalu.Organism hakkab valku kasutama energiaallikana suures energiadefitsiidis,praegu läheb liigne valk "depoorasvaks".Süsikaid on sul jõuperioodil vaja suure töövõime ja kiire taastumise jaoks.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valke söön kuskil 250g. rasvu 80g ja süsikaid 400-450g. Kuskil 400g sellest on liitsüsivesikud. Rasvad on enamus loomalihast ja hommikustest munakollastest.

Seda ka, et see kõik jagatud 6-7 toidukorra peale.

Vähenda natuke valku, suurenda rasvu (vähemalt 100 g-ni) ja jäta süsivesikud samaks. S/v enne ja põhiliselt pärast treeningut. Täpsemat jaotust on raske öelda ilma päevaplaani teadmata.

Nüüd tuleb veel keegi ja ütleb - tee aeroobset 4-5 korda nädalas ja pikalt. :rolleyes:

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×