Jump to content
Nana

Peale igat trenni lihased mitu päeva valusad.

Recommended Posts

Kas TEOREETILISELT beta-alaniini tarvitamine peaks vähendama seda valu peale trenni päevadel, sest reguleerib rakusisest PH´d ja ei lase piimhapet lihasesse vms?

Ei. Teoretiliselt ei ole piinhape ja trennijärgne lihasvalu seotud.

Nüüd kui me teoreetiliselt lähtume mikrokahjustuste teooriast, siis kas võib olla, et efektiivsema raku aine- ja energiavahetuse tõttu beeta alaniin takistab nii ulatuslike kahjustuste tekkimist? Võibolla, ent see tähendaks ka seda, et beeta alaniin = parem sooritus, aga väiksem lihase areng:)

(iseasi muidugi see, kas üldse ka mikrokahjustuste tooriat uskuda)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen avastanud, et valu suureneb sellega mida pikem on olnud vahe sama lihasgrupi treenimise vahel. Mida tihedamalt treenin, seda vähem on valu, kui aga tuleb mõned päevad pikem paus sisse kui tavaliselt, siis kohe on valu suurem. Kuigi valuks on seda minu arvates vale kutsuda, see on hoopis hea trenni tunnusmärk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen avastanud, et valu suureneb sellega mida pikem on olnud vahe sama lihasgrupi treenimise vahel. Mida tihedamalt treenin, seda vähem on valu, kui aga tuleb mõned päevad pikem paus sisse kui tavaliselt, siis kohe on valu suurem. Kuigi valuks on seda minu arvates vale kutsuda, see on hoopis hea trenni tunnusmärk.

Jah, see on tugeva ja korraliku trenni tunnusmärk. Pole küll eriti pikka pausi trennide vahele jätnud, kuid minul tuleneb valu aste hoopis trenni raskusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõte targa inimese artiklist:"Lihast treenides vajad ärritit kasvuks(ehk jõusaali treeningut) ning lisaks veel toitu ja aega taastumiseks.Kõik need kolm on lihasarenguks hädavajalikud.Taastumine algab kohe pärast treeningut kui jood taastusjoogi või lähed sööma.Toitained imenduvad läbi mao ja soolestiku verre,mis transpordib need edasi lihastesse.Lisaks sellele transpordib veri hapnikku ning eemaldab lihastes tekkinud ainevahetuse jäägid ja happed.Need"jäätmed" ongi väsimuse ja loiduse tekitajad.Veri on kui lihaste majapidaja:tulles toob ta toitaineid ja ehitusmaterjali ning lahkudes viib kaasa kõik prahi.Kehv aeroobne treenitus põhimõtteliselt aeglustab lihaskasvu.

Põhivastupidavustreening kiirendab taastumisprotsesse,seda nii treeningu jooksul seeriate vahel kui ka üldist treeningutest taastumist.Aeroobse treeningu kasulikkusest:

-Eemaldab happeid ehk kiirendab taastumist

-Suurendab südant ning laiendab veresooni,saad parema pump-efekti ja rohkem toitaineid lihastesse

-Parandab hapnikku transporti lihastesse ehk saad rohkem jõudu ja vastupidavust"

Endal on üks aeroobse päev peale jalgade trenni.Kui hommikul oli raske voodist tõusta siis peale 60 min. aeroobset ei tunne mingit valu enam.Aga eks kõik tuleb ikka ise ära proovida ei muidu saa asjast aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muide kas kellegil on veel niimodi, et osades lihastes tekib valu rohkem/tihedamini ning teistes vähem? Mul on niimodi, et selg ja biitseps ei ole pea kunagi kanged, samas aga tagumik ja reied on seda üpris tihti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla ei "piina" selga ja biitsa korralikult läbi?

Mul oleneb kas tahtlikult teen veidi kergemalt või panen täiega. Kui vaja, ei ole probleem biits, selg, säär, kõhulihased ja ka mitte käsivarrelihased valulikuks treenida. Praegu ongi veel reedesest trennist käsivarred veidi valulikud (tunnistan, et sai veidi liiale mindud :) ) , vahel on kõhulihased sellised, et ei taha voodis olles pead padja pealt tõsta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud sellist asja, et kui lihased on valusad, siis ei tohi peale treenida. Seda kuulsin Spartas ühe siin foorumis tunutd tegija käest, nimesid igaxjuhux ei nimeta, kuna äkki sain millestki valesti aru. Kuigi samas paljud räägivad, et kui lihased valusad, siis just tuleb peale treenida nt aeroobne või nii. Kumb väide on õige?

Muudetud kasutaja Nana poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud sellist asja, et kui lihased on valusad, siis ei tohi peale treenida. Seda kuulsin Spartas ühe siin foorumis tunutd tegija käest, nimesid igaxjuhux ei nimeta, kuna äkki sain millestki valesti aru. Kuigi samas paljud räägivad, et kui lihased valusad, siis just tuleb peale treenida nt aeroobne või nii. Kumb väide on õige?

Siis kui lihased on valusad peab tegema mu teada aeroobset sest siis taandub ka see valu. Kui mul olid ülakeha lihased ükskord valusad ja jalatrenn tuli peale siis käsi pingutatdes kadus triitsepsist valu.Minul aitab hoida ära lihase valu,kreatiin(natukene taandab seda valu,mis tekib liigutades )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No suhteliselt ebamugav võib olla treenida valutavate lihastega. Oleneb muidugi treenija valulävest, eesmärkidest jne. Mulle isiklikult see valu meeldib, seda on praktiliselt koguaeg, trenne ära ei jäta ja aeroobset ka meeletult teinud ei ole seetõttu. Tulemused lähevad aina paremaks.

Kogu see treenimise värk on tegelikult ju enesetunde küsimus. Kui tunne on hea, siis TULD! Mõistusega muidugi, mõistikult. Vastutahtmist tehes lihas ei kasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×