Jump to content
indrekzman

sõrmed surevad hommikuti ära

Recommended Posts

Äkki kellelgi on samasugust probleemi esinenud, öösel vahepeal üles ärgates tunned et osa sõrmi on surnud ning surisevad, ning igal hommikul on sama lugu. Kui neid rapudada ja alla poole lasta siis läheb surin kiirelt küll üle, aga ebameeldiv tunne on ikka. Mis võiks selle põhjuseks olla? äkki mõne aine puudus või mingi tõsisem asi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul käis selline mõte peast läbi, et oletame sa oled näiteks võitluskunstide harrastaja, siis äkki sa hoiad öösel käsi kramplikult rusikas ja sellepärast surevad näpud ära?

Ilma naljata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki kellelgi on samasugust probleemi esinenud, öösel vahepeal üles ärgates tunned et osa sõrmi on surnud ning surisevad, ning igal hommikul on sama lugu. Kui neid rapudada ja alla poole lasta siis läheb surin kiirelt küll üle, aga ebameeldiv tunne on ikka. Mis võiks selle põhjuseks olla? äkki mõne aine puudus või mingi tõsisem asi?

Seda nimetatakse karpaalkanali sündroomiks ehk siis käsivartel närvikanalid on ummistuvad. Tavaliselt on see käte ületreeningu sümptom. Pead laska puhata. Sama sümptom tekib ka paljudel kes kasutavad kasvuhormooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda nimetatakse karpaalkanali sündroomiks ehk siis käsivartel närvikanalid on ummistuvad. Tavaliselt on see käte ületreeningu sümptom. Pead laska puhata. Sama sümptom tekib ka paljudel kes kasutavad kasvuhormooni.

Kust sa seda võtad, et nendel kes kasvukat panevad, selline asi esineb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust sa seda võtad, et nendel kes kasvukat panevad, selline asi esineb?

See, et sinul pole seda "kasvukat" tarbides esinenud, ei tähenda, et seda poleks olemas... :huh:

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki kellelgi on samasugust probleemi esinenud, öösel vahepeal üles ärgates tunned et osa sõrmi on surnud ning surisevad, ning igal hommikul on sama lugu. Kui neid rapudada ja alla poole lasta siis läheb surin kiirelt küll üle, aga ebameeldiv tunne on ikka. Mis võiks selle põhjuseks olla? äkki mõne aine puudus või mingi tõsisem asi?

Mul oli kunagi sama jama, kui töötasin sellises kohas kus pidi pidevalt raskuseid tõstma.

Vahetasin töökohta ja see probleem kadus.

Jõsaalis käimine ei ole seda põhjustanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki kellelgi on samasugust probleemi esinenud, öösel vahepeal üles ärgates tunned et osa sõrmi on surnud ning surisevad, ning igal hommikul on sama lugu. Kui neid rapudada ja alla poole lasta siis läheb surin kiirelt küll üle, aga ebameeldiv tunne on ikka. Mis võiks selle põhjuseks olla? äkki mõne aine puudus või mingi tõsisem asi?

Töötad klaviatuuri taga? karpaalkanali sündroom pidi sel puhul yks ametihaigus olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga kõik füüsilised tegevused kus sa pidevalt kasutad oma käsi võivad seda põhjustada nagu ma aru saan. Muidugi peetakse silmas ikkagist väga regulaarset ning rasket tegevust.

See karpaalkanali sündroom ehk inglise keeles carpal tunnel syndrome on suhteliselt tõsine asi. Eriti ründab see muusikuid nagu kitarristid, viiuldajad, klaverimängijad. Samuti siis ka inimesi kes tõesti päev otsa klaviatuuri toksivad. Kui asi läheb väga tõsiseks siis võib vajalik olla operatsioon ning päris 100% taastada ei ole vist võimalik kui juba mingi punktini on asi halvenenud.

Aga enne kui teemaalgataja täpsemalt ei räägi oma päevastest tegemistest ei saa ka midagi rohkemat siin arvata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga on seda vajalik ravida? mul see vist on, las suriseb pealegi ? mul juba sureb terve käsi ära, see seletaks äkki ka mu nõrka haaret ? mis juhtub kui ei ravi?

Asi läheb ajapikku kogu aeg hullemaks ja lööb lõpuks kaela välja. Ei ole ju eriti tore kui ööde viisi magada ei saa ning selle tõttu treeningtulemused langevad, lihasmass hakkab vähenema jne. Kui puhkus (paar nädalat) ei aita siis tuleb lasta teha hormoonsüst mis kuni 90% juhtudest peaks aitama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi läheb ajapikku kogu aeg hullemaks ja lööb lõpuks kaela välja. Ei ole ju eriti tore kui ööde viisi magada ei saa ning selle tõttu treeningtulemused langevad, lihasmass hakkab vähenema jne. Kui puhkus (paar nädalat) ei aita siis tuleb lasta teha hormoonsüst mis kuni 90% juhtudest peaks aitama.

see niiväga magamist ei segagi, lihtsalt eestlane läheb arsti juurde siis kui surm juba kutsub, ma pean ka ennast eestlaseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki kellelgi on samasugust probleemi esinenud, öösel vahepeal üles ärgates tunned et osa sõrmi on surnud ning surisevad, ning igal hommikul on sama lugu. Kui neid rapudada ja alla poole lasta siis läheb surin kiirelt küll üle, aga ebameeldiv tunne on ikka. Mis võiks selle põhjuseks olla? äkki mõne aine puudus või mingi tõsisem asi?

See võib olla nii raua puudus kui ka karpaalkanalite probleem. Mul isiklikult on reumast kapaalidesse löönud, mis lähevad lõikamisele. Kui sul rauda lisavate toitutega paremaks ei lähe, siis kurda astile, tema vaatab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi läheb ajapikku kogu aeg hullemaks ja lööb lõpuks kaela välja. Ei ole ju eriti tore kui ööde viisi magada ei saa ning selle tõttu treeningtulemused langevad, lihasmass hakkab vähenema jne. Kui puhkus (paar nädalat) ei aita siis tuleb lasta teha hormoonsüst mis kuni 90% juhtudest peaks aitama.

No minu aitas esimene süst 2-ks kuuks, teine süst 1 kuuks ja viimane kaheks päevaks. Need aitavad enamus inimesi, aga on erandeid. Minu uuring näitas, et närvid täitsa läbi. Paljud haigused võivad sinna kaasa aidata, minul tegi seda põletikuline reuma, kuid kogu elu olen teinud ka raskelt füüsilist tööd, mis käsi ja liigeseid tapnud on. Pidevad valud ja paistetused ja suremised kogu aeg. Ei oska öelda, kas minu puhul op aitab, sest olen palju lõikuseid mujal liigestes läbi elanud, mis on aidanud ehk 10%.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt sama probleem esines minulgi kevadel. Paar päeva surisesid näpud hommikuti ja enne trenni algust ka, peale soojendust läks üle. Iga päevaga läks ainult hullemaks, kuniks ühel treenigul tundsin et vasaku käe küünarnukk ja peopesa on naq sült, nagu oleks 100 korda vastu teravat äärt tampinud. Pärast seda läks 2 kuud aega enne kui toibusin. Nüüd vähemalt tean põhjust, kuid isegi kahtlustasin, et koormasin üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on öösiti käte suremisega probleeme. Enamasti tekib see siis, kui ma käed üle pea magan. Ärkan selle peale üles, et käsi on täiesti tuim ja ei allu minu tahtele, natuke raputamist-pumpamist-mudimist ja saab jälle korda. Aga kord ärkasin selle peale, et tundetud sõrmed olid voodipeatsis olevate liistude vahele sattunud ja sinna kinni jäänud. Natuke ohtlik olukord, eksole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma hakkasin vitamiine võtma ja enam ei sure öösiti välja, ainult vahest kui tõesti käed üleval magan, emal sama moodi, enam ei sure välja hakkas ka vitamiine võtma :D et ei pruugi see nii hull olla..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×