Jump to content
ants16

Harjutuste puhtus

Recommended Posts

Olen pikka aega mõelnud sellel teemal ja nüüd ka küsin siis.

Kumb on jõule parem? Kas teha suurema raskusega aga n-ö mustalt (ehk kiiresti ja mitte täiesti puhtalt) või aeglaselt ja väga puhtalt.

Kumb variant rohkem massi annab?

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen pikka aega mõelnud sellel teemal ja nüüd ka küsin siis.

Kumb on jõule parem? Kas teha suurema raskusega aga n-ö mustalt (ehk kiiresti ja mitte täiesti puhtalt) või aeglaselt ja väga puhtalt.

Kumb variant rohkem massi annab?

Ette tänades.

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMul...ticle.aspx?ID=9

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

harjutus võimalikult puhtalt, võimalikult suure raskusega, võimalikult kiiresti(sellega tuleb plahvatuslik jõud)

Edit : võimalikult suur raskus, et korduste vahemik püsiks 1-6 vahel..

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
harjutus võimalikult puhtalt, võimalikult suure raskusega, võimalikult kiiresti(sellega tuleb plahvatuslik jõud)

Edit : võimalikult suur raskus, et korduste vahemik püsiks 1-6 vahel..

Vähemalt seda tegin õigest, siis kui massi kava tegin. (kordused olid 1-6 vahel)

Aga nüüd teen sellist kava kus enamus harjutusi on 3x10, kas nüüd peaks pigem rohkem soorituse puhtuse ja kiiruse peale mõtlema? (tiba aeglasemalt äkki?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vähemalt seda tegin õigest, siis kui massi kava tegin. (kordused olid 1-6 vahel)

Aga nüüd teen sellist kava kus enamus harjutusi on 3x10, kas nüüd peaks pigem rohkem soorituse puhtuse ja kiiruse peale mõtlema? (tiba aeglasemalt äkki?)

massikava ajal võiks kordustevahemik püsida ~12 juures...Praegu ajad taga jõudu nagu ma aru saan? missugust jõudu? Plahvatuslikku jõudu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
massikava ajal võiks kordustevahemik püsida ~12 juures...Praegu ajad taga jõudu nagu ma aru saan? missugust jõudu? Plahvatuslikku jõudu?

Ei aja otseselt jõudu taga, lihtsalt tahaks jõudu ja samal ajal ka lihast saada. Mõtlesin et kui teen harjutusi liialt aeglaselt, siis tuleb pigem reljeefi kui jõudu või ma eksin?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei aja otseselt jõudu taga, lihtsalt tahaks jõudu ja samal ajal ka lihast saada. Mõtlesin et kui teen harjutusi liialt aeglaselt, siis tuleb pigem reljeefi kui jõudu või ma eksin?

Ega lihas ilma jõuta ei tule....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei aja otseselt jõudu taga, lihtsalt tahaks jõudu ja samal ajal ka lihast saada. Mõtlesin et kui teen harjutusi liialt aeglaselt, siis tuleb pigem reljeefi kui jõudu või ma eksin?

Relieef oleneb rohkem toitumisest ehk siis milline on üldrasvaprotsent..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei aja otseselt jõudu taga, lihtsalt tahaks jõudu ja samal ajal ka lihast saada. Mõtlesin et kui teen harjutusi liialt aeglaselt, siis tuleb pigem reljeefi kui jõudu või ma eksin?

Reljeefsus tuleb rasvapõletusega. Võib-olla vaskulaarsust saad juurde kõrgemate kordusega. Mina soovitan alati max kiirusega kordusi teha. Seda küll siis kontrollitult. Mõte on selles, et max kiirusega treenides haaratakse töösse maksimaalselt lihaskiude. Sedasi treenides saad kasu kogu seeriast, mitte ainult seeria lõpust.

http://www.tmuscle.com/free_online_article..._talks_training

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reljeefsus tuleb rasvapõletusega. Võib-olla vaskulaarsust saad juurde kõrgemate kordusega. Mina soovitan alati max kiirusega kordusi teha. Seda küll siis kontrollitult. Mõte on selles, et max kiirusega treenides haaratakse töösse maksimaalselt lihaskiude. Sedasi treenides saad kasu kogu seeriast, mitte ainult seeria lõpust.

http://www.tmuscle.com/free_online_article..._talks_training

Tänud hea lingi eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui Sa ei soorita harjutust nii nagu vaja, siis ta ka ei mõju nii nagu vaja. Ütlus kaua tehtud kaunikene kehtib vist küll pea kõige kohta.

Vat see on kahe otsaga asi.Minu tagasihoidlik arvamus on see, et tuleb ka mustalt teha ( suure raskusega ).See on teema mille üle on vaieldud pikalt internetiavarustes.

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina soovitan alati max kiirusega kordusi teha. Seda küll siis kontrollitult. Mõte on selles, et max kiirusega treenides haaratakse töösse maksimaalselt lihaskiude. Sedasi treenides saad kasu kogu seeriast, mitte ainult seeria lõpust.

Ühed, nagu see Thibudeau, rõhutavad, et kordusi tuleb teha max kiirusega, mida puhtalt suudad. Teised (sh mõned siinsed tegijad) kinnitavad, et arengu võti on hästi aeglased kordused, ehk loeb TUT. Kaks vastandlikku teooriat, aga teaks, kummal pool on siis tõde? (või on see jällegi individuaalne)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina usun, et see on ikkagi individuaalne mis moodi harjutust sooritades keegi kõige paremini arenb, proovi ja vaata mis moodi just sulle kõige paremini sobib, minule endale sobib kõige rohkem selline varjant kus lasen aeglaselt alla ja kiiresti üles. Aga muidugi suurte raskustega niimoodi tegutseda ei jõuaks

Muudetud kasutaja Mcken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus vastajaid pole absoluutselt pihta saanud, mida teemaalgataja küsib! Kordus tuleks sooritada nii: positiivne(kontsnetriline) faas max kiirusel - plahvatuslikult, seejärel võib hetkeks hoida tippkontrktsiooni(mitte surumistel, kus liiges lukku läheb)ning seejärel negatiivne(ekstsentriline) faas sooritada kerge pidurdusega. Räägitakse, et lihast kasvtab isegi paremini see nö. pidurdav e negatiivne faas, mis võiks olla 3-4sek(kuigi tean üht tippkulturisti, kes treenibki ainult nii). Reaalsus on selline, et peaaegu mitte keegi nii kaua seda osa ei tee, vaid enamasti rapsitakse kiirelt kordused "kaelast ära". Ütleme nii, et ekstsentrilises faas peaks kestma vähemalt topelt kauem kontsentrilisest. Ärge alahinnake seda ning sedaviisi treenides on ka vigastuste oht väiksem kuna raskused väiksemad, mis võib muidugi mõne mehe ego pihta minna, et "krt ennem tegin 70kg´ga seeriaid, nüüd pean 60´ga tegema". Aga eks igaüks leiab endale ise sobiva treeningmeetodi, aga proovida võiks ikkagi mitmeid. Mina proovisin ja irvitan möödaminnes, nähes kedagi raskusi üles-alla rapsimas ning olen rahul.......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas plahvatuslikult treenimine on sinu jaoks ka rapsimine?

Üldiselt need rapsijad pole kuulnudki plahvatuslikust jõutreeningugust ning on vaid massi peal väljas. Aga kas siis plahvatuse treenimisel on vaja raskus vabalangusesse lasta..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas siis plahvatuse treenimisel on vaja raskus vabalangusesse lasta..

Loomulikult mitte. Ka negatiivset faasi tuleb ära kasutada. Alla tuleb lasta aeglaselt ja üles max kiirusega nii, et tehnika ei lagune. Suuremate raskuste puhul muidugi seda kiirust enam pole, kuid lihaskiude haaratakse siiski maksimaalselt töösse. Jõutõstjate kiiruslikud päevad on teine teema. Seda ma ei valda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastamisega olen küll hiljaks jäänud aga pole lugu.Olen kunagi praktiseerinud väikese raskusega aga aeglaselt ja paljude kordustega.Oli küllaltki nauditav,mis võttis lihase päris paiste.Raskus tuli ise välja peilida.Eriti nauditav oli lõpu pooles,kui enam ei jõudnud aga tänu kerge raskusele suutsin mingil määral veel edasi teha.Ja ei mingit plahvatuslikke liigutusi.Põhi rõhk oli aeglasele tempole pandud.Lihas läks peale seda kivikõvaks.See oli kunagi läbi proovitud ning mingil määral kasutan seda praegugi.Tasub proovida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×