Jump to content
Hrms

Areng ja kaal

Recommended Posts

Olen käinud 7 kuud 3x nädalas jõusaalis eesmärgiga arendada näitajaid ja koguda massi nin alguses oli muidugi areng kiire. Siis mida kuu edasi seda aeglasemaks läks. See on loogiline, et arengutempo langeb aga see, et see seisma jääb? Hetkel olen viimased kaks kuud teinud ühe fitnessi lehel toodud kava järgi http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...rcise&nr=27 ning pean tõdema, et olen täpselt samas kohas nii võimete kui kaalu poolest... Võibolla olen veidi kärsitu aga kuidagi motivatsiooni tõmbab maha kohe. Lisanditest tarbin kreatiini ja mass2'te. Võibolla peaks valima teise kava või mida veel teadjamad mehed soovitavad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen käinud 7 kuud 3x nädalas jõusaalis eesmärgiga arendada näitajaid ja koguda massi nin alguses oli muidugi areng kiire. Siis mida kuu edasi seda aeglasemaks läks. See on loogiline, et arengutempo langeb aga see, et see seisma jääb? Hetkel olen viimased kaks kuud teinud ühe fitnessi lehel toodud kava järgi http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...rcise&nr=27 ning pean tõdema, et olen täpselt samas kohas nii võimete kui kaalu poolest... Võibolla olen veidi kärsitu aga kuidagi motivatsiooni tõmbab maha kohe. Lisanditest tarbin kreatiini ja mass2'te. Võibolla peaks valima teise kava või mida veel teadjamad mehed soovitavad?

7 kuud ühe kava järgi teinud ?

Kui vana ja kui pikk oled muidu ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaheta kava oleks esimene soovitus. teine asi on see, et mida sa sööd ja kui palju. see et võtad kreatiini ja mass2 ei ole mingi näitaja, neid ju võib ka teelusikaga võtta :( . kas sa ikka piisavalt sööd, et oma keha toitainevajadusi täita? ka siin võib peidus olla arengu seismajäämine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaheta kava oleks esimene soovitus. teine asi on see, et mida sa sööd ja kui palju. see et võtad kreatiini ja mass2 ei ole mingi näitaja, neid ju võib ka teelusikaga võtta :( . kas sa ikka piisavalt sööd, et oma keha toitainevajadusi täita? ka siin võib peidus olla arengu seismajäämine.

kreatiini peabki üldiselt teelusikaga võtma :D Aga jh, olin ka väga kõhna, ei arenenud. Nüüd on õrn rasvakiht peal, mitte nii suur et kõhulihaseid pole näha aga ikkagi. Nüüdsest on midagi arenema hakanud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kreatiini peabki üldiselt teelusikaga võtma :( Aga jh, olin ka väga kõhna, ei arenenud. Nüüd on õrn rasvakiht peal, mitte nii suur et kõhulihaseid pole näha aga ikkagi. Nüüdsest on midagi arenema hakanud :D

ok, väljendan ennast teemaalgataja jaoks selgemalt. kreatiini jah võtta teelusikaga, aga mis koguses teist lisandit? Samuti, kuidas on planeeritud tavapärane toitumine? kui ikka kütust ei jagu, siis ei kasva ka mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonäed, poleks sa kreatiini võtnud, oleks see sul praegu varrukast trumbina võtta.

Toitumine korda, treeningkava ümber vaadata ja kreatiinile paus teha (sest sa oled seda ka kindlasti 7 kuud võtnud....)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nonäed, poleks sa kreatiini võtnud, oleks see sul praegu varrukast trumbina võtta.

Toitumine korda, treeningkava ümber vaadata ja kreatiinile paus teha (sest sa oled seda ka kindlasti 7 kuud võtnud....)

Kreatiini olen võtnud 4 kuud. Alguses koos Hera-ga ja hiljem Mass2-ga ja Mass2 võtmisega alustasin ka Beta-Alanine võtmist kuigi viimase tarbimisel ja mitte tarbimisel erilist vahet ei tundnud. Nüüd 3 nädalat ei ole midagi võtnud... Kaal on langenud 2 kilo. Raskused samad, vastupidavus langenud kuskil 20%. Kui pika pausi peaks kreatiiniga tegema, et asi ikka tervislik oleks? Ma selles mõttes segaduses, et söön 2 korda rohkem kui enne treeningute alustamist... alguses kaal tõusis veidi aga nüüd jälle langeb. Mida endaga tegema peaks, et saaks selle kaalu lõpuks kasvama. Trenni teen 3 korda nädalas fitnessi edasijõudnute kava järgi ja täie rauaga! Ei tea kas peaks personaalse toitumiskava tellima, et midagi muutuks? Mul kindlasti selline hardgaineri organism nagu aru olen saanud aga kurat kurjaks teeb juba... Tahaks nagu tulemust näha :D Vägisi tahaks näppu kuradile anda ja me*a*nikuuri proovida aga olen terve elu selline keemiavaba kodanik olnud igas mõttes... ja pärast pikaajalis foorumites tuhnimist (siin ja mujal) ei ole selle idee tasuvuses kuigi kindel... Aga no kui areng juba 6 kuu pealt seisma jääb siis on mõistus otsas mul.

Muudetud kasutaja Hrms poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiini olen võtnud 4 kuud. Alguses koos Hera-ga ja hiljem Mass2-ga ja Mass2 võtmisega alustasin ka Beta-Alanine võtmist kuigi viimase tarbimisel ja mitte tarbimisel erilist vahet ei tundnud. Nüüd 3 nädalat ei ole midagi võtnud... Kaal on langenud 2 kilo. Raskused samad, vastupidavus langenud kuskil 20%. Kui pika pausi peaks kreatiiniga tegema, et asi ikka tervislik oleks? Ma selles mõttes segaduses, et söön 2 korda rohkem kui enne treeningute alustamist... alguses kaal tõusis veidi aga nüüd jälle langeb. Mida endaga tegema peaks, et saaks selle kaalu lõpuks kasvama. Trenni teen 3 korda nädalas fitnessi edasijõudnute kava järgi ja täie rauaga! Ei tea kas peaks personaalse toitumiskava tellima, et midagi muutuks? Mul kindlasti selline hardgaineri organism nagu aru olen saanud aga kurat kurjaks teeb juba... Tahaks nagu tulemust näha :D Vägisi tahaks näppu kuradile anda ja me*a*nikuuri proovida aga olen terve elu selline keemiavaba kodanik olnud igas mõttes... ja pärast pikaajalis foorumites tuhnimist (siin ja mujal) ei ole selle idee tasuvuses kuigi kindel... Aga no kui areng juba 6 kuu pealt seisma jääb siis on mõistus otsas mul.

Kui Sa juba praegu sellist juttu räägid, siis pole sul mõistust kunagi olnudki.Inimesed teevad aastaid rasket tööd ja sina tahad 6 kuuga miski rambo olla?Sul on hea huumorisoon :huh: Arvesta sellega, kui sa ükskord enam kreatiini ei kasuta, siis langevad sinu

jõunäitajad tublisti.Ei hakka siin pikalt filosofeerima aga selles foorumis on ka sellest mitu teemat.Kokkuvõtteks - näe vaeva ja siis tuleb ka armastus :)

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mittearenemise põhjuseid võib mitmeid olla ...ületreening, vähene toitumine, üksluine kava. Proovi igasugu variante, võta vahelduseks teine kava või tee mingi nädalane paus või taastusperiood treeningust. Samas kasvamise tähtsamaid aspekte on ikkagi söömine ..kui kaal ei tõuse, sii energiadefitsiidis ja pead lihtsalt rohkem sööma(massilisaja ka abiks), niiet esmalt soovitan ikkagi toitumise üle vaadata kui kava su enda jaoks mõnus ja pole ära tüüdanud. Sind ei pane ka ükski hormoon kasvama kui sa ei söö ja üldsegi peale 6kuud treeningstaazi pole vast asjakohane mõelda sünteetilise testo peale :D. Sinu staaži juures pole ka kreatiini tarbimine mõistlik ..jäta midagi varuks ka :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina kasutaksin kava vahetamise asemel raskuste tõstmist .

sunni oma keha suuremaid raskusi tõstma ja jäta need lisandid sinnapaika .

söö korralikult ja ära vahi peeglit iga päev, see pigem võtab motivatsiooni maha kui tõstab .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui Sa juba praegu sellist juttu räägid, siis pole sul mõistust kunagi olnudki.Inimesed teevad aastaid rasket tööd ja sina tahad 6 kuuga miski rambo olla?Sul on hea huumorisoon :D Arvesta sellega, kui sa ükskord enam kreatiini ei kasuta, siis langevad sinu

jõunäitajad tublisti.Ei hakka siin pikalt filosofeerima aga selles foorumis on ka sellest mitu teemat.Kokkuvõtteks - näe vaeva ja siis tuleb ka armastus :huh:

Argo

Ei taha 6 kuuga rambo olla :) Eeldan lihtsalt, et kui kõvasti treenida ja kõvasti süüa peaks mingisugune progress koguaeg toimuma ja kui on selle asemel regress siis ajab kurjaks. Kreatiini ma ei kasuta nüüd 3ndat nädalat ja jõunäitajad on jäänud täpselt samaks lihtsalt vastupidavus on vähenenud ja tundub, et taastumine ka aeglustunud. Kava meeldib ja sobib. Kreatiini jätan kõrvale hetkel. Tellin personaalse toitumiskava ära ja kütan edasi - vaatan mis juhtub. Siiski oleks mul teadjamatele meestele paar küsimust.

1) Kommentaarid Beta-Alanine kohta. Kas tasub ära ja kui otstarbekas on?

2) Kui pika pausi ja mis aja tagant peaks kreatiiniga tegema, et selle tarbimine oleks tervislik ja positiivse mõjuga ka pikas perspektiivis?

3) Kumb on massi kogumiseks parem kas Mass2 või FitWhey?

4) Teen hetkel trenni veidi kohandatud kava järgi mille võtsin Fitnessi lehelt. Algupäraselt on see jaotatuna kaheks ehk üla- ja alakeha eraldi päevadele. Kuna mul ajaga väga keerulised lood olen sunnitud selle kokku lükkama ühe päeva peale ja tegema mööndusi osade harjutuste arvelt. Kohandasin selle endale sobivaks saali ja tunde järgi. Kuidas kommenteerite? Kas midagi jääb puudu? Seda kava teen siis 3x nädalas.

Lamades surumine kangiga 3 x 8 - 10

Kaldpinnal hantlitega surumine 3 x 8 - 10

Rippes käte kõverdamine ( lõuatõmbamine ) 3 x 8 - 10

Ploki tõmbed vastu kõhtu istudes 3 x 8 - 10

Õlalihastele istudes hantlite surumine 3 x 8 - 10

Õlalihastele lendamine hantlitega küljele 3 x 8 - 10

Seistes kangiga küünarvarte kõverdamine 3 x 8 - 10

Lamades prantsuse surumine kangiga 3 x 8 - 10

Kõhulihastele keretõsted kõhupingil 3 x max

Kang turjal kükid 3 x 8 - 10

Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 - 10

Säärtele seistes pöialetõus hack-masinal 3 x 8 - 10

Säärtele istudes trenazööril pöialetõus 3 x 8 - 10

Seljasirutajale jõutõmme 3 x 8 - 10

Tänud kõigile vastajatele... see koht siin väga palju abiks olnud juba!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oota nagu ma aru saan sa oled koguaeg selle kava järgi teinud ? Vali kava mis on jaotatud 3 päeva peale, saad lihasgruppidele rohkem koormust, sinna sul see areng peatunud ongi..

Proovi massi lisamiseks mingit Serious Mass, või ABB Extreme XXL.

Kui tunned, et areng hakkab peatuma varieeru kavaga, kordustega, seeriate arvuga, harjutustega.

Soovituslikult võta kasutusele Treeningpäevik, kirjutad üles iga trenn mida kui palju tegid(kohe peale harjutuse, seeria sooritamist, ei lähe meelest). Hiljem kui arenguseisak tekib saad jälgida mis süsteem hästi toimus.

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo
1) Kommentaarid Beta-Alanine kohta. Kas tasub ära ja kui otstarbekas on?

Minul on beta-alaniniga ainult head kogemused ja soovitan kindlasti. Ise olen võtnud enne trenni 1 teelusika beta alanini ja 1 teelusika kreatiini + 1 spl dextrot. Tavapäeval ei näe põhjust võtta. Ja laksab küll - trenn jõudu rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei taha 6 kuuga rambo olla :) Eeldan lihtsalt, et kui kõvasti treenida ja kõvasti süüa peaks mingisugune progress koguaeg toimuma ja kui on selle asemel regress siis ajab kurjaks. Kreatiini ma ei kasuta nüüd 3ndat nädalat ja jõunäitajad on jäänud täpselt samaks lihtsalt vastupidavus on vähenenud ja tundub, et taastumine ka aeglustunud. Kava meeldib ja sobib. Kreatiini jätan kõrvale hetkel. Tellin personaalse toitumiskava ära ja kütan edasi - vaatan mis juhtub. Siiski oleks mul teadjamatele meestele paar küsimust.

1) Kommentaarid Beta-Alanine kohta. Kas tasub ära ja kui otstarbekas on?

2) Kui pika pausi ja mis aja tagant peaks kreatiiniga tegema, et selle tarbimine oleks tervislik ja positiivse mõjuga ka pikas perspektiivis?

3) Kumb on massi kogumiseks parem kas Mass2 või FitWhey?

4) Teen hetkel trenni veidi kohandatud kava järgi mille võtsin Fitnessi lehelt. Algupäraselt on see jaotatuna kaheks ehk üla- ja alakeha eraldi päevadele. Kuna mul ajaga väga keerulised lood olen sunnitud selle kokku lükkama ühe päeva peale ja tegema mööndusi osade harjutuste arvelt. Kohandasin selle endale sobivaks saali ja tunde järgi. Kuidas kommenteerite? Kas midagi jääb puudu? Seda kava teen siis 3x nädalas.

e-ee ...

sa peale lisandite-pulbrite üleüldse midagi muud kah ikka sööd või, :)

Su pulbrimenüüd vaadates jääb mulje,et treenid siukeste koormustega,et Kalmus-Kiivikas su kõrval päris poisikesed ...

mida nagu hästi ei tahaks uskuda ..., :huh:

... või on sul mingi pulbrifetish äkki?Kuigi jah,taolisi siin teisigi - no keenjused,kes algajale soovitavad et ära seda pulbrit võta,pane toda,too ägedam ..., :D

Krt,tee ometi söömine korda!Ise ei oska - telli kava.Läheb raha vähemalt asja ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.fitness.ee/ekfl/downloadable/kulturism_opik.pdf

Loe peatükke "Treeningu motiivid ja reaalsed eesmärgid"lk.6 ja "Toitumine kehakaalu suurendamiseks"lk.69

Kava on ühe päeva jaoks liiga ränk.Sul on 5 baasharjutust ühel päeval st. et teed kõiki harjutusi suure varuga.Ei ole mõtet hakata ise midagi leiutama nii sa oma arengule stoppi panedki. Kui sa saad seda kava teha 3x nädalas,kuidas siis ei õnnestu teha nädalas 2x ülakeha ja 1x alakeha?Järgmine nädal jätkad alakeha treeninguga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastajatele... siiski 2 küsimust veel õhus.

2) Kui pika pausi ja mis aja tagant peaks kreatiiniga tegema, et selle tarbimine oleks tervislik ja positiivse mõjuga ka pikas perspektiivis?

3) Kumb on massi kogumiseks parem kas Mass2 või FitWhey?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa kreatiini tarbisid, laadimisega või ilma? Kui ilma laadimiseta tarbid iga päev u. 5 g, siis võib üsna kaua tarbida (6 kuud) ja siis umbes 1 kuu pausi teha.

Ilmselgelt loe kasutusjuhendit, seal on ju tootjapoolsed soovitused. Milleks hakata ratast leiutama, kui see on juba olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid harjutusi on ilmselgelt palju ühe päeva kohta. Selle kava, millega Sa välja tulid, jagaks mina kaheks ehk teeks ülakeha ühel päeval ning alakeha teisel päeval.

Ehk siis Ühel päeval 10 harjutust(ülakeha) ja teisel päeval 4 harjutust(alakeha) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×